МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Маніпуляції з роумінгом (/)

03/29/2006 | samopal
на превеликий жаль не в нас):
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3243075.html

Єврокомісія прогнорзує кінець дорогих дзвінків з мобільних телефонів за кордоном. Коли її розпорядження увійде в дію, платитимемо за розмови за кордоном стільки ж, скільки й вдома.

У вівторок Єврокомісія оприлюднила розпорядження, яким передбачається знизити оплати за розмови з мобільного телефону в інших мережах.
- Перші вигоди споживачі зможуть вічдчути вже на початку літа, - заявила “Газеті” єврокомісар з питань інформаційного суспільства Вівієн Редінг.
- Пропозиція Брюселя є радикальною, за всі міжнародні та локальні з’єнання споживач завжди платитиме за тими ж ставками, що й у себе вдома, - пояснює Редінг. Тобто поляк, котрий відпочивтиме в Іспанії заплатить за виклик таксі за тарифами свого локального польського оператора, а за дзвінок з Іспанії до Польщі стільки ж, скільи платив би за міжнародне з’єднання у себе вдома. Більш того, за вхідний дзвінок, як і вдома, платити не доведеться.
- Споживачі не повинні обтяжуватися додатковою оплатою лиш за те, що вони перетнули кордон. Насправді, лиш користуючись мобільним телефоном ми болюче відчуваємо, що в Європі ше існують кордони, - підкреслила Редінг.
Єврокомісія переконана, що нинішні ставки за роумінг взяті зі стелі і мало пов’язагі з реальною вартістю послуги. Наприклад мальтієць, користуючись своїм телефоном у Литві може заплатити навіть 13,05 євро (майже 70 грн) за кожні чотири хвилини розмови у бізнес час. Поляки платять не набагато менше. Телефонуючи з мобілки мережі Plus GSM з Великобританії можна за чотири хвилини заплатити до 7,71 євро (47 грн). Для порівняння, фін, що телефонує зі Швеції платить... 20 євроцентів (1,22 грн).
Вдарити по роумінгу Єврокомісія обіцяє віддавна. У середині 2004-го спробували використати антимонопольне законодавство. Спосіб виявився малоефективним і Комісія пообіцяла застосувати правила регулювання внутрішнього ринку. Вони забороняють створення перепон на шляху вільного перетікання товарів та послуг між країнами-членами ЄС. У такий спосіб вдалося змусити банки до відмови від високих ставок за міжнародні перекази.
- Пів року тому я оголосила, що запропоную зміни до законодавства. Маю враження, що фірми мене не зрозуміли, - говорить Редінг. У жовтні 2005-го року з’явилась спеціальна інтернет-сторінка (europa.eu.int/information_society/activities/roaming/index_pl.htm) з описом цін на послуги роумінгу в ЄС. Після піврічного ультиматуму члени Комічії знову перевірили ставки за роумінг. Результати розчарували настільки (один іспанський оператор навіть підняв ціни на 1,10 євро), що Редінг наважилась на втручання.
Її підтримують об’єднання споживачів:
- Ми вже кілька років заявляємо, що ціни за роумінг є абсурдними, а клієнтів “надувають”,- каже Муріель Дані, речник BEUC – найбільшої у ЄС федерації споживачів.
Реакція концернів не стала несподіванкою:
- Запровадження регулювання може мати непередбачувані наслідки. Конкуренція є найкращим способом заспокоєння потреб споживачів, - твердить Роб Конвей, керівник GSMA – об’єднання, що лобіює інтереси європейських операторів. Фірми недвозначно натякають, що втрачені зиски (до 10-15 відсотків) можуть вплинути на інші послуги, наприклад, призвести до ліквідацї дотацій до нових телефонних апаратів.
Комісар Редінг знизує плечима – те ж саме говорили банки, коли у 2001-му ми заборонили їм брати завищені оплати за міжнародні перекази.
Для того, щоб розпорядження вступило в дію, його повинен затвердити Європарламент та уряди країн-членів ЄС.
- Переконана, що Європарламент підтримає цю ініціативу. Ми також вважаємо ставки за роумінг надто високими, - заявила “Газеті” Ангеліка Ніблер, впливова європарламентарка від німецького ХСС, котра представляє найчисленнішу фракцію Європарламенту (EPL).
- Не думаю, що навіть дуже інтенсивні лобістські зусилля з боку концернів можуть щось змінити. Комісар Редінг має рацію.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Щось вони там зовсім звар’ювали. Переходять на волюнтаристські методи впровадження популістських рішень. Мабуть, Євросоюзу скоро гаплик. За підрахунками наших унікальних економістів там невідворотньо повинна настати мобільна криза. А за нею повне припинення закордонних інвестицій (особливо з Великобританії:-).

Відповіді

 • 2006.03.29 | Роман ShaRP

  Це точно. Гаплик їм. (-)

  samopal пише:
  > Щось вони там зовсім звар’ювали. Переходять на волюнтаристські методи впровадження популістських рішень. Мабуть, Євросоюзу скоро гаплик. За підрахунками наших унікальних економістів там невідворотньо повинна настати мобільна криза. А за нею повне припинення закордонних інвестицій (особливо з Великобританії:-).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.30 | Vavilov

   Нам с німі ні па путі...

   Обережно! Двері закриваються. Наш паравоз впірйод літіт...
   Наступна станція - кінцева. Жопа тоість. А наш метрополітен, - чи не найглибший у світі.
 • 2006.03.30 | BIO

  Re: Маніпуляції з роумінгом (/)

  Расшифрую радостную новость.

  Мною пролоббированы интересы украинских гастарбайтеров
  в Европах (пока) с целью экономного дозвона из-за бугра
  на сервера для голосования Нацизбиркома (орган прямого
  правления народа Украины вне границ и конфессий).
  Загнется все кроме роуминга на Украину - звонить будут
  много и главное дело - охотно. :)

  Перед репатриацией надо все хорошо наладить в свитхоуме.
  Особенно вправить мОзги "политикам".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua