МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

История получила продолжение

04/04/2006 | SpokusXalepniy
Фрагменты из стенограммы выступления в ВР. [*]
(предисловие к статье в НоГа)

Сергій Сінченко, фракція Блоку Юлії Тимошенко.

Слідча комісія з питань перевірки фактів торгівлі зброєю і майном утворюється Верховною Радою України за роки незалежності втретє...

...Деякі коментарів по письмовому звіту. Ви бачите, який колосальний арсенал озброєнь і матеріальних цінностей дістався Україні у спадок від Радянського Союзу: дев'ять тисяч танків, 11 тис. бронемашин, 18 тис. артилерійських систем, до трьох тисяч дев'ятисот літаків та вертольотів, ціла ракетна армада, 176 міжконтинентальних балістичних ракет зі своїми стратегічними ядерними боєзарядами та окремо біля двох тисяч 883 одиниці оперативно-тактичних та тактичних ЯДЕРНЫХ боєзарядів.

На стратегічних військових базах і складах знаходилися величезні запаси озброєння, військової техніки, продовольства, амуніцій та іншого військового майна, розрахованого на забезпечення як мінімум п'яти військових фронтів з 10-мійльйонною армією.


Закордонні джерела оцінювали вартість усього цього у 89 млрд. доларів США. Левова частка усього цього багатства була розпродана, розтягнута, вивезена, в тому числі і за кордон у 1992-1997 роках. Як казав один відомий кіно герой: все украдено до нас.

Цьому сприяли відсутність жодного закону, який би регулював питання експорту озброєнь. Закони підмінялися указами президентів, постановами уряду, у тому числі закритими. Вкрадено, розпродано за безцінь зброї та майна більше, ніж 32 мільярда доларів. Це за деякими офіційними дослідженнями.

Зоряний час для безконтрольної торгівлі зброєю в Україні наступив у 1996 році, коли в цій торгівлі були прийняті… приймали участь біля 114 фірм.

У розділі 3 звіту, що вам виданий, „Безліційний продаж” приводиться приклад участі в цьому процесі і нашого брата – депутатів Верховної Ради України ще першого демократичного, як його називають, скликання. Але головним завданням слідчої комісії було відслідковування ситуації з незаконними передачами зброї, боєприпасів, предметів подвійного використання до країн, де існують військові конфлікти, відбуваються масові порушення прав людини і у зв`язку з зобов`язаннями України як члена міжнародних організацій ООН, ОБСЄ, групи ядерних постачальників Вассенарської домовленості, тобто у сферах, коли під загрозу ставиться міжнародний імідж України.

Перші порушення - читайте розділ 4 звіту - стосувались поставок великої партії зброї у Хорватії та мусульманам в Боснії. Зрозуміло, що це було не на державному офіційному рівні. Поставки зброї проходили в тіньовому секторі і, за свідченням спеціалістів, були політично немотивовані і продиктовані тільки фінансовими міркуваннями. А там на той час була різня. Тільки 20 процентів операцій з торгівлі зброєю на той час здійснювалися організаціями, офіційно уповноваженими від держави, решта – в руках тіньових структур. Сувора секретність даних про кількість та найменування організацій, які одержали право на торгівлю зброєю, дозволяла мати Україні значний тіньовий сектор. Все, що діялось в цьому плані в державі, достеменно знала тільки одна людина – колишній секретар Ради національної безпеки та оборони пан Горбулін. Одна з актуальних тем, над якою працювала комісія, яка ще потребує додаткового вивчення, це питання проблема розрахунків з Російською Федерацією за боєзаряди ядерної зброї, які були вивезені до Росії та отримання відповіді на головне питання про їх реальну кількість та вартість. Різниця між кількістю переданих Україною і прийнятих Росією ЯДЕРНИХ боєзарядів склала 250 одиниць. Це дані нашої комісії. У нас є усі розписані по видам боєзарядів по родам військ дані з цих питань.

Друге. Це вартість вивезеної до Росії тактичної та оперативно-тактичної зброї, яка, до речі, могла б спокійно, без особливих затрат знаходитися на складах до 2010 року. Оціночна вартість – 450 мільйонів доларів США. Наші спеціалісти оцінювали в півтора мільярда доларів. Лише через п’ять років після вивезення з України тактичної ядерної зброї між урядами Російської Федерації і України була підписана угода 30 жовтня 1997 року про взаємний залік заборгованості за поставлені енергетичні ресурси і за розщеплювані матеріали. Це стало початком наступної кримінальної епопеї, але вже з діючими особами.

Регламент не дозволяє мені далі проаналізувати все, що написано у вас, є в звіті. Там є зріз, вижимка з усіх питань, якими займалася слідча комісія...
__________________________________
[*]- http://www.rada.gov.ua/zakon/skl4/8session/STENOGR/16120508_52.htm


Эта история получила своё продолжение-разъяснение в НоГа:
http://2006.novayagazeta.ru/nomer/2006/24n/n24n-s00.shtml

Но я не об этом.
Исходя из приведенных цифр (а это - десятки МИЛЛИАРДОВ долларов) можно сделать вывод, что газовый договор лишь создаёт дополнительный колорит всему оружейному процессу.

Интересно, что все эти дела проходят на стыке властей Украина- Россия.

Уверяю вас, что с подачи как раз этих же сил ежегодно поднимается проблема языка... чи як там - мовного питання... как первоочередного, требующего НЕМЕДЛЕННОГО разрешения (вирішення).
И вот так - с 1992 года.

С какой попытки сумеем угадать почему?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".