МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Парадокси українських виборів

04/04/2006 | Woodstock generation
Партія регіонів йшла на вибори, намагаючись повністю монополізувати анти-майданівський електорат. Іншим партіям було запропоновано або влитись в регіони, аби йти на … .Жодного блоку – тільки ПРУ. Що і виявилось прорахунком. По-перше, не факт, що всі виборці, що голосували б за якусь, скажімо, Трудову Україну (до розколу) на чолі з Коновалюком, 100% перетекли до регіонів. По-друге, всі супутні партії, що не влились в регіони – пролетіли.
Результат виявився парадоксальним для всіх (крім комуністів) учасників.

Партія регіонів.
Попри формальну перемогу – ПРУ виявилась у фактичному програші. У неї практично нема кандидатів на створення коаліції. Від неї мало що залежить. Ініціатива повністю не на її боці. ПРУ може тільки чекати на пропозиції інших.
Вираженням позиції ПРУ були слова Януковича у ніч по виборах – (не дослівно): «нема межі компромісу, на який би ми не пішли заради блага України (читай – заради входження у владу). Прямо скажем – слаба позиція як для початку торгів.

БЮТ.
БЮТ, який називають фактичним переможцем виборів, насправді перебуває в позиції теж не дуже кращій, ніж ПРУ - загнавши себе категоричним заявами про неможливість коаліції з ПРУ в абсолютно пасивну позицію. Втім, справа не тальки в заявах – думаю вони і справді несумісні.

СПУ.
“Золота” акція соціалістів, що вже набила всім оскому, - виявилась не зовсім золотою. У варіанті НУ+ПРУ – вона зовсім нічого не важить. А варіант коаліції з ПРУ соціалісти так категорично відкинули, що без моральних втрат на неї піти тепер ніяк не можуть. Отож вибору у них теж нема.

НУ.
Найбільшим провалом виборів вважають результат НУ. І саме НУ має зараз “м’яч на своєму полі”. І ініціатива саме в них. Вибір, звичайно, не найкращий: ультимативні вимоги БЮТ з одного боку – і мінімальні вимоги ПРУ з другого (але вкупі зі значними моральними втратами). Або розпуск парламенту – з невідомими наслідками. Але це – вибір. На відміну від решти учасників майбутнього парламенту.

І останнє. Не зважаючи на політ-реформу, президент ще не перетворився на “зіц-предсєдатєля”. І це, напевно, добре.

Відповіді

 • 2006.04.04 | Роман ShaRP

  Вот такая она, Европа.

  Европа - это не "сало в шоколаде", не Россия, как никогда "Единая" под Путиным, не "система Донбасс", и не Азиопстан.

  Европа - это и вот такие вот "партитетные выборы" (Германию прошлого года вспомните), и неожиданные пролеты/победы (Польша прошлого года), и многотысячные демонстрации и забастовки (Франция, Британия, Голландия вот теперь)...

  Ситуация "как бы и без победителей" - норма.

  И вообще, блин, выборы для народа, а не для партий. Бегом договариваться, депутадлы, сукины дети, вперехлест вас через трибуну и микрофон вам в ж... жирную ... морду.

  А потом - работать, работать и еще раз работать на благо народа. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.05 | Роман ShaRP

   Зварич согласен.Курьерским работникам НСНУ принять к исполнению!

   http://www.razom.org.ua/ua/news/10652/

   “Передусім, вважаю, варто наголосити на тому, що нинішні вибори стали ще одним кроком інтеграції України до європейської спільноти, - сказав сайту RAZOM керівник юридичного департаменту “Нашої України” Роман Зварич.


   Не спорьте с начальством, г-н катко. ;)
 • 2006.04.05 | eume

  Re: Парадокси українських виборів

  > НУ.
  > Найбільшим провалом виборів вважають результат НУ. І саме НУ має зараз “м’яч на своєму полі”. І ініціатива саме в них. Вибір, звичайно, не найкращий: ультимативні вимоги БЮТ з одного боку – і мінімальні вимоги ПРУ з другого (але вкупі зі значними моральними втратами). Або розпуск парламенту – з невідомими наслідками. Але це – вибір. На відміну від решти учасників майбутнього парламенту.

  Насправді НУ тримає в руках "золоту акцію" - без неї не буде коаліції. Тільки ця "золота акція" має вигляд "золотої бомби", і тримати її в руках не дуже безпечно :)

  Треба сказати, обидва коаліційні варіанти - не виграшні для пропрезидентських сил. Це стосується й досить утопічного варіанту т.зв. "великої коаліції".

  Мабуть найоптимальнішим вибором для НУ є курс на нові вибори протягом найближчого року. Попри песимізм багатьох, вважаю, що пропрезидентські сили здатні здобути домінуючу позицію на нових виборах. Але за умови кардинального перегляду власної стратегії, становища в політиці й ґрунтовного перегрупування сил.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.05 | Сергій Кабуд

   за умов якщо в бабушкі були б...


   > Мабуть найоптимальнішим вибором для НУ є курс на нові вибори протягом найближчого року. Попри песимізм багатьох, вважаю, що пропрезидентські сили здатні здобути домінуючу позицію на нових виборах.

   >Але за умови кардинального перегляду власної стратегії, становища в політиці й ґрунтовного перегрупування сил.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.05 | eume

    набагато простіше ;) (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.06 | Сергій Кабуд

     в теорії це дійсно елементарно

     але ж ЗРОБИТИ це мають екс-комуністи:
     Ющенко і ко))))

     вони не здатні самі собі сраку підтерти нажаль
  • 2006.04.05 | Петька

   Re: Парадокси українських виборів

   Парадокс в том, что три олигарха устроили спектакль, а 35 миллионов очень неглупых украинцев не нашли ничего лучше, чем в нем поучаствовать. Чтобы сделать этих олигархов еще богаче?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua