МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сыграем в "найди популиста"? Сайт НУ о программе коалиции (/)

04/13/2006 | Роман ShaRP

http://www.razom.org.ua/ua/news/10767/

13.04.2006 - 15:28

Майбутня коаліція поставила перед новим урядом 50 основних завдань

12 квітня відбулося засідання робочої групи по обговоренню проекту угоди щодо створення коаліції демократичних сил у Верховній Раді V скликання. У ньому взяли участь Роман Зварич, Йосип Вінський та Олександр Турчинов.

“На засіданні робочої групи за основу були взяті програмні засади діяльності коаліції, що є частиною угоди, і які були підготовлені Блоком “Наша Україна”, - сказав в інтерв’ю сайту RAZOM перший заступник голови виконкому “Нашої України” та керівник експертної групи з підготовки Програмних засад діяльності коаліції від Блоку “Наша Україна” Ігор Жданов. - Паралельно, за дорученням членів робочої групи, проводилася зустріч експертів, на якій обговорювалися положення програмних засад діяльності майбутньої коаліції. На ньому були присутні представники від Блоку “Наша Україна” і СПУ. На жаль, не було представників від БЮТ. Зараз ми чекаємо зауваження до цього документу від БЮТ та СПУ”.

“Програмні засади діяльності коаліції демократичних сил будуть покладені в основу Програми дій майбутнього уряду. У них визначені 50 першочергових завдань нового Кабінету Міністрів на 2006 рік. Це робиться для того, аби мати індикативні показники, за якими контролювалася б як діяльність уряду, так і виконання тих програмних засад, що будуть прийняті коаліцією”, - наголосив Ігор Жданов.

“Відповідно до цих положень, у Програмних засадах поставлені завдання перед урядом на 2006-2007 роки. Зокрема, забезпечити мінімальну зарплати на рівні не менше 505 гривень та встановити середню зарплату на рівні не менше 1100 гривень до грудня 2006 року, – сказав Ігор Жданов. – При цьому середній розмір місячної пенсії не може становити менше 400 гривень. Перед новим урядом стоїть завдання забезпечити зниження коефіцієнту дитячої смертності з 10,1 до 8,5 відсотків на тисячу народжених, а також створити організаційні і фінансові умови для проведення в 2007 році єдиного незалежного тестування вступників до вищих навчальних закладів. Це основні завдання, що прописані у підрозділі “Людина та розвиток особистості”.

“У підрозділі “Сучасна європейська держава” ставиться завдання підготовки та ухвалення законів України “Про Кабінет Міністрів України” і “Про центральні органи виконавчої влади”, - повідомив Ігор Жданов, – забезпечення формування Конституційного Суду України і забезпечення повного фінансування Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України. Окрім цього ми ставимо завдання про поступове впровадження адміністративно-територіальної реформи, спрямованої на формування громад, здатних самостійно вирішувати питання свого розвитку”.

“У підрозділі “Сучасна конкурентноспроможна економіка” перед урядом ми ставимо, зокрема, завдання забезпечення зростання ВВП на рівні 7 відсотків, а промислового зростання - на рівні 9 відсотків, забезпечення та недопущення річної інфляції не більше 10 відсотків, – відзначив перший заступник голови виконкому “Нашої України”. – Також у якості першочергового завдання уряд має докласти зусиль для збільшення обсягу прямих іноземних інвестиції в економіку України до 20 мільярдів доларів. При взаємодії з коаліцією Кабмін має забезпечити прийняття парламентом Закону України „Про єдиний соціальний внесок”, у якому передбачено об’єднання всіх соціальних зборів у єдиний соціальний внесок і поступове зниження його ставки”.

“Щодо нафтогазового комплексу, необхідно забезпечити підписання міждержавних протоколів між Україною і Росією щодо довгострокового постачання газу в Україну та створення стратегічного резерву нафтопродуктів мінімум на 30 днів нинішнього року, 60 днів на ІІ половину 2007 року та зниження рівня енергоспоживання на 10%”, - повідомив Ігор Жданов.

“У підрозділі “Україна та світ” ми наполягаємо на забезпеченні вступу нашої держави до СОТ вже у цьому році, - сказав він. – Окрім цього, має бути проведена інвентаризація майна ЧМФ РФ у Севастополі і Криму та підготовка нового механізму визначення орендної плати на ринкових засадах. Ми також прагнемо стабілізації ситуації на придністровській ділянці україно-молдовського кордону”.

“Виконання запланованих 50 завдань слугуватиме основним критерієм оцінки діяльності Коаліції демократичних сил у Верховній Раді України п’ятого скликання та сформованого нею Коаліційного уряду. Це дасть змогу громадськості та політичним силам нести чітку відповідальність за свою діяльність у майбутньому парламенті України. Зрозуміло, що зазначені цифри та завдання можуть коригуватися, оскільки, це – проект і він буде ще обговорюватися і уточнюватися учасниками коаліції”, - наголосив Ігор Жданов.Ну, так кто популист? И как вы, дамы и господа, представляете себе это "все сразу в одном флаконе"?

Кстати о бизнесе, количество представителей которого на сайте Майдан явно выше его общего процентного представительства в обществе - кто-нибудь видит среди первоочередных задач какие-либо бизнес-реформы? ;)

Ну и - таки да. Если из БЮТ никто не пришел, то понятное дело, что за основу берется НУшный проект, а, сэр Обсэрвэр?

Відповіді

 • 2006.04.14 | Domino

  А вот представьте себе. ;)

  Делай раз:

  > “Програмні засади діяльності коаліції демократичних сил будуть покладені в основу Програми дій майбутнього уряду. У них визначені 50 першочергових завдань нового Кабінету Міністрів на 2006 рік. Це робиться для того, аби мати індикативні показники, за якими контролювалася б як діяльність уряду, так і виконання тих програмних засад, що будуть прийняті коаліцією”.
  До конца года сколько осталось? Правильно. Меньше 9 месяцев. За такое и человека-то сделать толком не успеваешь. А Вам, ишь, бизнес-реформы подавай. Ишь чаго захотели! ;)

  И тем не менее, делай два:

  > При взаємодії з коаліцією Кабмін має забезпечити прийняття парламентом Закону України „Про єдиний соціальний внесок”, у якому передбачено об’єднання всіх соціальних зборів у єдиний соціальний внесок і поступове зниження його ставки”.

  Вот даже это, думаю, многих порадует, если действительно в этом году примут. Меньше, чем хотелось бы, но хоть что-то.

  Да - осмелюсь напомнить, не без ядовитости, что за 8 прошлых месяцев премьерства ЮльВладимирны и такой малости для бизнесу не сделали-с. А вот напакостить успели, да.

  > Ну, так кто популист? И как вы, дамы и господа, представляете себе это "все сразу в одном флаконе"?

  Да. Коктейль там, конечно, крутой. Забористый. Чую, не без травы обошлось, в некоторых местах.

  Но лучше уж это в качестве основы, чем экстремальная справедливость юбер аллес. На мой вкус, конечно.

  А так - "Цели определены, задачи поставлены"... ну и далее по тексту. ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.14 | Роман ShaRP

   Гм.

   Domino пише:
   > > “Програмні засади діяльності коаліції демократичних сил будуть покладені в основу Програми дій майбутнього уряду. У них визначені 50 першочергових завдань нового Кабінету Міністрів на 2006 рік. Це робиться для того, аби мати індикативні показники, за якими контролювалася б як діяльність уряду, так і виконання тих програмних засад, що будуть прийняті коаліцією”.
   > До конца года сколько осталось? Правильно. Меньше 9 месяцев. За такое и человека-то сделать толком не успеваешь. А Вам, ишь, бизнес-реформы подавай. Ишь чаго захотели! ;)

   Я не хотел. Другие хотели. Одни реформ, другие стабильности.

   А я - предупреждал, что невозможно в такие сроки разработать реальную и качественную программу.

   > И тем не менее, делай два:
   > > При взаємодії з коаліцією Кабмін має забезпечити прийняття парламентом Закону України „Про єдиний соціальний внесок”, у якому передбачено об’єднання всіх соціальних зборів у єдиний соціальний внесок і поступове зниження його ставки”.
   > Вот даже это, думаю, многих порадует, если действительно в этом году примут. Меньше, чем хотелось бы, но хоть что-то.

   Это пока что из серии "скоро сказка сказывается". Кроме того, неизвестно пока что, во что это выльется на практике. Вдруг - второй "болонский процесс", от которого пока что никакой пользы никто не увидел.

   Негативные отзывы по поводу "единого окна" я уже встречал.

   > Да - осмелюсь напомнить, не без ядовитости, что за 8 прошлых месяцев премьерства ЮльВладимирны и такой малости для бизнесу не сделали-с. А вот напакостить успели, да.

   Извините, но для меня мнение Предсказамуса ® по этому вопросу как-то авторитетнее. А он писал, что особых пакостей не зарегистрировано.

   Да, было ворчание этих, которые мелкие бизнесюки, в мае "пусть бензин будет по пять, но будет". Это - слышал, сам, лично. Ну и? Поворчали и перестали. А проблемы страны на мелких бизнесюках не начинаются и не заканчиваются.

   > Но лучше уж это в качестве основы, чем экстремальная справедливость юбер аллес. На мой вкус, конечно.

   А на мой - нет.

   > А так - "Цели определены, задачи поставлены"... ну и далее по тексту. ;)

   Пока что это - еще один .

   Напомню, что ранее проект меморандума, если я не ошибаюсь, НУ, после переделки Морозом и Тимошенко превратился в нечто такое, от чего они категорически открещивались. :)


   Но вообще-то вопрос был по популизму. Так где у нас все-таки популисты? И где эти, "либералы" которые?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.14 | Domino

    Хм.

    Роман ShaRP пише:

    > А я - предупреждал, что невозможно в такие сроки разработать реальную и качественную программу.
    И все же лучше такая программа, чем никакой. (Hint: под никакой я понимаю все предвыборные программы всех прошедших в парламент сил. Без исключения).

    > Это пока что из серии "скоро сказка сказывается". Кроме того, неизвестно пока что, во что это выльется на практике.
    А Вы хотели, чтоб сразу проект закона показали? Я б тоже хотел. Но пока, повторяю, лучше уж так, чем "если нас выберете, всем будет хорошо, вот увидите".

    А потом один ставки потихоньку уменьшать соберется, другая - вообще все старые налоги-развалюхи сносить [ну и строить новые, как же без этого ;)], а третий, как обычно, заведет старую песнь о главном - о политреформе, только о политреформе и ни о чем другом, кроме политреформы. И еще чуть-чуть о политреформе.

    Не-а. Лучше уж с такой программой, чем НеТак. То есть никак.

    > Вдруг - второй "болонский процесс", от которого пока что никакой пользы никто не увидел.
    Даже не вспоминайте. Пока мои знакомые от "болванского процесса" в одном тихом шоке. :( "Орда телег, бегущих впереди одной лошади" - вот что это такое примерно, по их словам.

    Но кто у нас за образование в ответе? Отож. Не совсем либералы, так скажем.

    (кстати, об образовании и процессах - очень рекомендую статью Бовта:
    http://gazeta.ru/column/bovt/577201.shtml

    "Плакалъ, рыдая" это называется)


    > Негативные отзывы по поводу "единого окна" я уже встречал.
    Ну, вот здесь я и сам могу Вам кое-чего рассказать. Практически не матерясь, ага.

    Но вот какая штука с этим "единым окном" получилась. Сказать, что стало совсем хорошо, и это окно реальное единое, нельзя. Эт' и без меня знаете, небось.

    Но и сказать, что стало хуже, чем было, тоже нельзя. По крайней мере, я этого не ощутил. А то, что сделано было на пару копеек, а расписано - на Баальбекскую платформу, это другой вопрос. Справедливый, но... другой.

    > Извините, но для меня мнение Предсказамуса ® по этому вопросу как-то авторитетнее. А он писал, что особых пакостей не зарегистрировано.
    Ну, так можно договориться и до того, что НДС-счета азаровские "особыми пакостями" не были - только потому, что некоторые их не заметили. Ведь были и такие, кто не заметил бы, реально.

    Были пакости, уж поверьте. Для кого более серьезные, для кого менее - но были. Ну сами подумайте - стали бы непакости так быстро отменять, если бы они ими, непакостями, были? ;)

    > Да, было ворчание этих, которые мелкие бизнесюки, в мае "пусть бензин будет по пять, но будет". Это - слышал, сам, лично. Ну и? Поворчали и перестали.
    Потому и перестали, что появился: не было б бензина, не было б и Юлии Владимировны, и не с сентября, а гораздо раньше. Летела б она вслед тормашками, как раз навстречу бензину.

    А так - проплыли пароходы, пролетели самолеты, прошагали пионЭры. И появился бензин на заправках, в конце концов. Не по пять, конечно, но и не по 2.99, как настоятельно хотелось некоторым глубоким знатокам рыночной экономики и рекомендаций классических западных экономистов.

    > А проблемы страны на мелких бизнесюках не начинаются и не заканчиваются.
    Так мы о пакостях для страны - или для бизнеса все же говорим? Если о стране - одно. Если о бизнесе - несколько другое. Тут уж проблемы "мелких бизнесюков" все-таки чуток повесомее будут, не так ли?

    > Но вообще-то вопрос был по популизму. Так где у нас все-таки популисты? И где эти, "либералы" которые?
    А там же, где и были.

    У популистов - "дать людЯм все!", раздача криворожстальских слонов и прочие классические тезисы экстремальной справедливости.

    У либералов - единый соцвнесок, а также небольшое поднятие минзарплаты и пенсии. Еще раньше намеченное, кстати. Что не так-то?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.14 | observer

     До речі, в програмі мав би бути розділ

     "Боротьба з наслідками популізму", з відміною деяких "геніальних" законів, зокрема "Про дітей війни" і "Роздача грошей Криворіжсталі" (хоча на останній ніби вето наклали). Без цього бюджету-06 каюк.

     Domino пише:
     > Роман ShaRP пише:

     > > Но вообще-то вопрос был по популизму. Так где у нас все-таки популисты? И где эти, "либералы" которые?
     > А там же, где и были.
     >
     > У популистов - "дать людЯм все!", раздача криворожстальских слонов и прочие классические тезисы экстремальной справедливости.
     >
     > У либералов - единый соцвнесок, а также небольшое поднятие минзарплаты и пенсии. Еще раньше намеченное, кстати. Что не так-то?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua