МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Для ЛУЦЕНКА: Міліція керується інструкціями 36-го року

04/14/2006 | Майдан-ІНФОРМ
У вересні 2005 року УБОЗ УМВС України в Херсонській області відзвітувало про успішно проведену операцію з викриття величезного, як для Херсону, хабара.

Справа точилася навколо сумнозвісної вже будівлі виробничого кооперативу “Херсонагропроект”, яку впродовж 2-х років колективу разом із правозахисниками та ЗМІ доводиться захищати від поклавших на неї око "крутих" киян.

Взяти хабарників вдалося лише тому, що з самого початку голова кооперативу Ольга Іванівна Яловенко написала заяву в УБОЗ, весь час діяла за чіткими інструкціями працівників міліції.

Тоді ж, у вересні, прокуратура порушила кримінальну справу за дачу хабара. Але тих, хто давав хабара, того ж дня випустили, а справу прокуратура "поховала". Більш того, хабарники згодом написали заяву про те, що Яловенко шахрайським методом виманила у них гроші. І Суворівська райпрокуратура порушила проти неї кримінальну справу, звинувачуючи у шахрайстві в особливо крупних розмірах.

Дивно: чому не проти УБОЗу, який керував усією операцією?

5 квітня 2006 року О.Яловенко виписалася з лікарні після інсульту. А вже 10 квітня її запросили до слідчого Суворовського РВВС м. Херсона, де... пред’явили звинувачення та закрили у КПЗ.

Там у жінки відняли ліки, які вона мусила вживати по годинах, щоб не піднявся тиск і не сталося повторного інсульту. В камері-одиночці не було вікна, не було годинника, їй доводилося грюкати в двері і благати дати пігулку, і час від часу їй давали, або не давали, - врешті решт вночі вона впала у безпам'ятство. Карета "швидкої" відвезла її до лікарні. Їй постійно вливали ліки через крапельницю. Тим не менше, палату стерегли двоє озброєних міліціонерів.

А вранці 11 квітня до лікарні прийшов майор міліції Чередниченко і дав команду прикувати її наручником за вільну від крапельниці руку до ліжка! При цьому він посилався на інструкцію 1936 року, де нібито сказано, що в лазареті затриманий має бути прикутий наручниками.

Слідчий прокуратури намагався влаштувати допит, але лікарі не дозволили через критичний стан здоров’я жінки. Після того, як журналісти розповсюдили по редакціях знімок жінки, прикутої до ліжка, наручники зняли. Від спілкування хворої з журналістами серед охоронців здійнявся переполох, вони почали з’їжджатися до лікарні, приїхав навіть начальник міліції - о 23.00!

Міліціонери переконували журналістів та Ольгу Іванівну, що суд відправить її в СІЗО.

А 12 квітня, на третій день затримання, суд вирішив: підстав для затримання взагалі не було!

Від М-І: Непогано було б дізнатися чого саме домагалися працівники Суворовського райвідділу міліції? З якого переляку вони кинулися з таким завзяттям виконувати безглузде розпорядження прокуратури?

За повідомленням Алли Тютюнник
Стаття і фото Ольги Яловенко є на сайті газети "Вгору"

Відповіді

 • 2006.04.14 | Град

  Особисто для Луценка !Пане міністр - Вам не соромно?

  А от мені СОРОМНО І ГИДКО!
  Коли вже цих НЕДОЛЮДКІВ почнуть саджати?!
  Або ВИГАНЯТИ У ТРИ ШИЇ!
  Чи хоча б відсторонювати від посад?
  Які ще треба підстави?
 • 2006.04.15 | Людмила

  позавчора в Херсоні хвестивалили ще й ДАІшники


  просто стали на дорозі 3 (три) розумні на вигляд :) чолов"яги у хвормі і почали ТУПО зупиняти кожну машину й так же ТУПО складати протокол про ВИГАДАНЕ та ще й ДРІБНЕ порушення.
  мені наприклад закинули, що 150 метрів від них я зупинилася із порушенням правил (а саме - недотримання 10 метрової відстані від перехрестя).
  на запитання, як вони можуть оцінити місце зупинки на такій відстані, сказали, що... підстави для складання протоколу в них все одне є, бо не були пристебнуті ремені безпеки!!!!!

  вся ситуція виглядала так, начебто їм потрібно якнайшвидше використати (читай - зіпсувати!) якомога більше бланків протоколів та зайнятися чимось більш приємним та корисним...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.15 | ЖАК

   Re: позавчора в Херсоні хвестивалили ще й ДАІшники

   Людмила , один из действенных способов- там в протоколе есть (должна быть) графа "свидетели" (ну или "свiдки"). Обычно "пастухи" коней на асфальте очень нервничают, если Вы, своей рукой, напишете что свидетелей не было! Ессно очень осторожно (ну напр. прикидываясь наивным глупцом), но попробуйте! Я имел подобный опыт- действует!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua