МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міністерство юстиції не виконує Конституцію України

04/19/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Нам стало відомо, що днями один з активістів 2-го етапу кампанії “Януковича - на чисту воду!” одержав відповідь з Міністерства юстиції України. Її текст наведений нижче:
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Україна, 01001, м.Київ
вул.Городецького, 13
Тел./факс:(38-044)278-37-23

05.04.2006 №34-8322-Х

Хаврусю В.О.

Про надання копій
текстів нормативно-правових
актів


Міністерство юстиції України розглянуло Ваше звернення про надання копій актів Кабінету Міністрів України, що мають гриф обмеження доступу, виданих урядом, очолюваним В.Януковичем, і повідомляє.

Відповідно до статті 7 Указу Президента України від 10 червня 1997 року №503 “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності” (від М.-І.: лінк наведений нами) акти Кабінету Міністрів України, які не мають загального значення чи нормативного характеру, можуть не публікуватися за рішенням відповідного органу. Ці акти та акти з обмежувальними грифами офіційно оприлюднюються шляхом надіслання відповідним державним органам та органам місцевого самоврядування і доведення ними до відома підприємств, установ, організацій та осіб, на яких поширюється їх чинність.

На підставі зазначеного, Міністерство юстиції України не має правових підстав надати копії запитуваних Вами текстів актів Кабінету Міністрів України, що мають гриф обмеження доступу.

З повагою,

Заступник Міністра Л.М.Горбунова
Від М.-І.: хочемо нагадати шановній заступниці Міністра юстиції С.П.Головатого (який, до речі, добре володіє питаннями права та з кучмівських часів послідовно його відстоював), що її колега – заступник Міністра М.М.Шупеня у відповіді на запит іншого майданівця визнав, що “Надання нормативно-правовим актам грифів обмеженого доступу, що не передбачено законодавством, є порушенням прав громадян на доступ до правової інформації”. До того ж, хочемо нагадати, що згідно з ст.19 Конституції УкраїниОргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”. To з яких це пір в Міністерстві юстиції (лат. justitia —справедливість, правосуддя) Указ Президента (oбов"язки якого в 1997 році виконував невіглас Кучма) став прирівнюватися за статусом до Закону? Кому потрібне це фарисейство? Прийом!

Відповіді

 • 2006.04.19 | КМО СУМ

  Re: Міністерство юстиції не виконує Конституцію України

  ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ (відносно репресивних дій Київського міського управління юстиції)

  Спілка Української Молоді (далі – СУМ) заснована аж у 1925 році в столиці України – місті Києві. В умовах радянського режиму СУМ змушена була діяти підпільно. Діяльність СУМ була викрита в 1929 році, а членів заарештовано радянськими каральними органами та репресовано, більша частина членів СУМ тоді загинула (Харківський процес СВУ – СУМ в 1930 р.). Однак приклад молодих киян надихнув на створення організацій з аналогічною назвою по всій Україні та за її межами. На території України СУМ відновила свою діяльність у 1989 році, а в липні 1992 року СУМ була зареєстрована Міністерством юстиції України. Київська міська організація Спілки Української Молоді (далі – КМО СУМ) є активною частиною СУМ і також зареєстрована відповідно до чинного законодавства України.

  Київська міська організація Спілки Української Молоді заявляє свій рішучий протест проти репресивних дій Київського міського управління юстиції (далі – КМУЮ), що полягають у незаконній відмові у видачі дубліката свідоцтва про реєстрацію (оригінал був втрачений внаслідок крадіжки, ще п’ять років назад і є недійсним). Зазначені дії КМУЮ призводять до неможливості використовувати рахунок, звітувати перед державними установами та вести діяльність КМО СУМ, а саме – приймати участь у виконанні державних програм та впроваджувати і виконувати власні проекти. Репресивні дії КМУЮ є грубим порушенням законодавства, у тому числі й Конституції України, бо немає рішення суду щодо обмеження або заборони діяльності КМО СУМ. Що саме призвело до порушення КМУЮ законодавства, чи бюрократична халатність, чи свідома провокація, нам не відомо, але характер дій КМУЮ по суті є репресивним. Фактично, такими репресивними діями, КМУЮ майже припинило діяльність КМО СУМ, тому КМО СУМ закликає свідомих українців посприяти у відновленні законності та висловити свій протест проти свавілля номенклатурно-бюрократичної системи.


  м. Київ, 17 квітня 2006 року


  Голова Володимир Мозговий

  -----------------------------------------------------------------
  Київська міська організація Спілки Української Молоді.
  E-mail: kmosum@ua.fm
  http://sum.ho.com.ua
  http://www.sum.org.ua
  Адреса: м. Київ, вул. Харківське шосе, 160, 2 поверх;
  тел. 247-91-33, 234-03-17.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua