МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що могло б врятувати НУ?

04/21/2006 | Анатоль
Що показали вибори?
Проросійський схід виступив напрочуд консолідовано.
Совковий центр одержав сильне представництво в ВР (БЮТ, СПУ).
А український захід лишився практично не представлений в ВР.
І в цьому велика вина і помилка Ющенка.
Не вміє він відрізняти ідейних соратників від флюгерів.
(Особисто для мене було тривожним сигналом, коли Ющенко в перші дні Майдану сказав, що йому більше подабається позиція Киян ніж Львівян).
Замість поручати партбудівництво пихатим флюгерам, що при першій (заслуженій) поразці готові лягати то під БЮТ, то під Регіони, краще б старався долучити до НУ партію Костенка і ПРП, а не дозволяти флюгерам відштовхувати союзників, надуваючи надмінно щоки владної партії.

Захід програв, (і українство) бо прийшлось вибирати між закритим акціонерним товариством надмінних флюгерів і єнергійною властолюбною популісткою.
А значить і Ющенко програв.
В нього просто талант програвати виграні партії.
Але він може і проявити рішучість і енергію в скрутних ситуаціях.
Зараз сама така ситуація.
БЮТ і НУ діють на одному електоральному полі.
І якщо НУ не знайде свого лиця, то буде злопана БЮТом з потрохами.
Якщо Регіони представляють схід, БЮТ - центр, то логічно було б НУ боротись за західного виборця. Але при даному складі НСНУ це нереально і нелогічно.
Та й не правильно і шкідливо для України ділитись за регіональними ознаками.

Тож, думаю, Ющенку потрібно будувати НУ як ліберально-демократичну партію, на противагу соціально-популістському авторитарному БЮТу.
Не потрібно змагатись з Юлею в популізмі. В цьому її не переплюнеш.
Та й не вибори зараз. Потрібно проводити серйозну політику і знайти своє лице.

А якщо хочеш сподобатись виборцям, то для цього не обовязково обіцяти трусити олігархів.
Хоч це й приємно людям, але є більш потрібна і достойна справа.
З олігархами людина мало стикається.
А от з різного роду чиновниками-паразитами - на кожному кроці. Починаючи з Жеків і вище.
І от якби влада взялась наводити тут порядок, щоб людина відчула, що влада працює на обслуговування народу, чиновники потрібні для швидкого і професійного вирішення проблем людей, а не для того, щоб ставити різні перешкоди і здирати побори, то люди це зразу замітять і оцінять.
Це потрібно проголосити як національну ідею.
Всі процедури потрібно максимально спростити і пришвидшити.
Не людина повинна сама бігати за десятками довідок, а державні службовці повинні самі зробити все, що їй потрібно і прислати додому.
І ніяких хабарів. Як національна ідея.
Це дійсно була б достойна і потрібна людям і країні програма, а не обіцянки потрусити олігархів.
Шанс в президента і НУ переломити ситуацію на свою користь є.
Але для цього потрібна справді велика самовіддана робота для людей і країни.
Чи готові вони до цього?

Відповіді

 • 2006.04.21 | andriko

  Галицька інтелигенція? :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) (-)

 • 2006.04.21 | afterstep

  харакірі лідерів. Класичне і привселюдне ;) (-)

 • 2006.04.21 | Ukropithecus (robustus)

  вже ніщо, бо вона перетворилась на партію любих друзів

  а іделогічно-політичне крило в ній програло. Ющенко виявився слабаком, бо не зміг сказати любим друзям - ні, і створити справжню партію. Думати шо з НУ може шось вийти - наївно, вони будуть і далі втрачати електорат, цей процес вже незворотній.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.23 | Сергій Кабуд

   цей аналіз є вичерпним(-)

 • 2006.04.21 | Предсказамус

  Любопытно

  Не в обиду, но как это у Вас так получается, что большинство аксиоматичных утверждений реально не тянут и на теорему?
  Например, посмотрим на печальную (с Вашей точки зрения) судьбу Западной Украины, которую в ВР некому представить. Что видим?
  ---
  www.ПРАВДА.com.ua, 19.04.2006, 14:48
  Около половины жителей Западной Украины хотели бы видеть на должности премьер-министра Юлию Тимошенко. Об этом свидетельствуют данные соцопроса, проведенного Всеукраинской социологической службой с 6 по 15 апреля, сообщает "Интерфакс-Украина".
  Согласно опросу, хотели бы видеть на должности премьер-министра Тимошенко - 44,9% опрошенных, Юрия Еханурова - 15,6%, Виктора Януковича - 8,5%, Александра Мороза - 7,4%. Также на этой должности хотели бы видеть Владимира Литвина - 4,6%, Анатолия Кинаха - 2,0%, Петра Порошенко - 0,7%, другого человека - 2,1%, затруднились ответить - 12,9%.
  http://www3.pravda.com.ua/ru/news/2006/4/19/40036.htm
  ---
  Вот ведь как получается - без малого половина опрошенных очень даже неплохо представлена в парламенте, Бог даст, будет представлена и в правительстве.
  Так за кого Вы, уважаемый, переживаете? Получается, что за олигархов, которых ни в коем случае не надо трусить, ради них можно даже поставить раком волеизъявление украинцев, не формировать правительство, не создавать никаких коалиций. Только чтоб не побеспокоить бедняг. Особенно занятно, что Ваша позиция совпала с идеями Белковского, когда-то страстного борца с олигархами (правда, в качестве жертвы ему вполне хватило Ходорковского), а ныне такого же страстного их защитника. Вас такие совпадения не беспокоят?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.21 | ОРИШКА

   Уй, глади-ка, спасать пора....

   Я точно знаю, что нужно.

   Во-первых: гнать, гнать и гнать. Решительно. В шею. Без интеллигенистых хлюпаний - мол-де пропадет человек. Гнать тех, кто советует элитной породе несунов такие проигрышные варианты - начиная от речей и роликов, заканчивая играми в "безличностные рефомы". Совковые сказки в пользу бедных. Неприятие концепции лидера в истории, хотя вся история-то и рассказывает советским верующим школьникам, что ее творят лидеры, чутко отслеживающие, что носится в воздухе.
   Во-вторых: научиться говорить четко, ясно и по теме. И имея понятие, о чем говоришь. Ну, это сложно. Но - можно. И на истерики не срываться - это уже даже не моветон, а поражение - читайте учебники по психологии.Если нет лидерских качеств - возьми советника, который подскажет, какие жесты показывать и слова говорить - научили же специалисты Януковича и Ахметова выражаться почти по сути, правда, пока передовицы "Сельских вестей" еще угадываются, но уже лучше, стараются ребятки, артикуляцию отрабатывают.

   В-третьих: выдавить из себя зависть. Которой так много, шо аж страшно. Дядьки и тетьки, взрослые, не бедные, с часами и трусами стоимостью в мою трудовую жизнь, изо всех сил иллюстрируют дедушку Фрейда - жаба давит не детская. Причем забывают, что среди электората и образованные попадаются... И информацией делятся..

   Ладно, надоело. Это все козьи потягушки. Нужно уметь признавать ошибки и держать нос по ветру. А то придворные танцы переходят в прощальную поминальную песнь. Но - ще не вмерла "Наша Україна", ще є Порох в ...ніцах, давайте, ребята, просыпайтесь, жестокий двадцать первый век тут, понимаешь ты..
 • 2006.04.21 | Роман ShaRP

  ТитаНСНУник ничто не спасет. ТитаНСНУник должен утонуть. (-)

 • 2006.04.22 | Стайєр

  Re: Що могло б врятувати НУ?

  Анатоль пише:
  > > А український захід лишився практично не представлений в ВР.
  >

  Що Ви маєте на увазі? Здається, проголосували там ті самі 60-80% виборців, що і в цілому по Україні. А дехто, мабуть, навіть традиційно двічі - особисто за кордоном і паспортом вдома :), так що несправедливості тут не проглядається. Якщо ж Ви за западенців вирішили, що їх у ВР мали представляти виключно НУжники, то уявлення це, мабуть, не зовсім демократичне. Люди самі проголосували за БЮТ (за винятком віддалених гірських районів - тут на Майдані подавалася гарна кольорова схема подачі голосів).
 • 2006.04.22 | Shooter

  Ідея вірна

  Анатоль пише:
  >
  > Тож, думаю, Ющенку потрібно будувати НУ як ліберально-демократичну партію, на противагу соціально-популістському авторитарному БЮТу.

  Проте Ющенко не буде цим займатися. Більше того - не виключаю, що з часом він ще більше відійде від НСНУ. Як і не виключаю того, що з ліберально-демократичної частини колись блоку, включаючи і цьогорічних невдах виборів, буде створена нова політична сила.

  З іншого боку в українських умовах дуже добре працює армійська тактика "я кращий, тому що я всім розказав/показав, що ти гірший". Тому що буде за 3-5 років - важко сказати. Занадто багато є можливих точок біфуркацій.
 • 2006.04.22 | media

  Ну й ну, Оце інтелектуальний рівень

  > Проросійський схід виступив напрочуд консолідовано.
  > Совковий центр одержав сильне представництво в ВР (БЮТ, СПУ).
  Ну Чомусь
  > А український захід лишився практично не представлений в ВР.
  Та чому ж не представленим. Он Івченко наприклад - він же із Заходу, отже не совок.
  >(Особисто для мене було тривожним сигналом, коли Ющенко в перші дні Майдану сказав, що йому більше подабається позиція Киян ніж Львівян).
  от і це і є поділ України на сорти (про який я вже говорив, і який зараз переважно апологети НУ і тут на форумі, і взагалі у власній лексиці практикують)
  > Захід програв, (і українство)
  Тому, шановний пане, якщо Ви є провокатором, то ідіть в карпатські гори (бажано чимвище), або у Мар"їну рощу. Може, чергове звання присвоять за відстоювання там "українства"...

  > Та й не правильно і шкідливо для України ділитись за регіональними ознаками.
  А хто ділить, як не ви? Так, є різні виборчі преференції, але ваша класифікація на "совкових", "проросійських" і "справді українських" - це набагато глибший крок до розколу, аніж різне голосування регіонів.
 • 2006.04.23 | Сергій Кабуд

  яке мифотворення про жлобоватого ющенка

  Задача Ющенка вижити, зберегти життя рідним, пробути якомого довше при владі не розхитуючі кучмівську систему

  оце і все.

  Ніяких ідей чи ідеологій чи будь чого.

  Для лохів можна аказки про трипілля гнати


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua