МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Івченко Невтопимий, як гівно в ополонці

04/23/2006 | Shadow
http://www.zn.kiev.ua/nn/show/594/53234/ ... А вже 7 березня глава СБУ Ігор Дріжчаний направив президенту Віктору Ющенку лист із докладною розповіддю про фінансово-кредитне становище найбільшої національної нафтогазової компанії. У листі, складеному за результатами перевірки КРУ і СБУ, зокрема, було: «За вказаний період НАК «Нафтогаз України» було залучено в 7 банках —нерезидентах та 5 банках-резидентах кредитних коштів в сумі 20 197,2 млн. грн., в тому числі довгострокових кредитів — 9484,2 млн. грн. та короткострокових кредитів — 10 713 млн. грн. ... Найбільше див у зовнішньоекономічній діяльності «Нафтогазу». Наприклад, днями як завжди емоційно О.Івченко запевняв усіх, що НАК регулярно отримує туркменський газ. Мовляв, жодних проблем із поставками. Забув лише додати, що постачальник один — «РосУкрЕнерго», якому НАК уже заборгував пристойну суму. Щоправда, глава «Нафтогазу» факт боргу також заперечує і вірить у надійність єдиного для України газопостачальника... За нашою ж інформацією, усе не так райдужно, як описує О.Івченко. А точніше — зовсім навпаки. І туркменський газ в Україну не надходив у першому кварталі, і з «РосУкрЕнерго» українська сторона значною мірою не розрахувалася. До того ж і «Газпром» в особі заступника голови правління О.Медведєва заявив про можливе підвищення цін на газ. І «РосУкрЕнерго» не виключає, що з червня ціни для України можуть змінитися. Попри це, Івченко не бачить передумов і підстав для підвищення ціни й посилається на підписані угоди й договори. Можливо, до зими росіяни, зокрема з «РосУкрЕнерго», і не стануть розпочинати радикальних дій, а от ближче до холодів вони точно нагадають: «Зима...» У січні 2006 року це магічне слово стало аргументом для Івченка, Плачкова і Єханурова, щоб виправдати підписання 4 січня тристоронньої угоди (і наступних доповнень до контрактів, у наявності яких майже два місяці ніхто не зізнавався)
"Ні - брехні"?
між НАК, «Газпромом» і «РосУкрЕнерго». Аргумент страусиний, та іншого не знайшли... Компетентні експерти стверджують: якщо терміново в керівництві та методах керівництва НАК не відбудеться принципових змін, то нічого відіграти вже не вдасться... За оперативними даними, структури, афільовані з «Газпромом», виявляють системний інтерес до концентрації у своїх руках зовнішньої заборгованості НАК. Якщо це вдасться росіянам, то не виключено, що вже наступного січня (якщо не раніше) від України «Газпром» із тим самим успіхом і під тим самим приводом зажадає вже газотранспортну систему України. Грунт росіяни для цього готують давно й системно. А що скажуть їм у відповідь українські чиновники від газу? Хоча б не те саме, що минулого січня: «Зима — треба щось робити. Люди мерзнути не повинні». І тоді в мене запитання: а що віддаватимете в січні 2008-го? Підприємства? Так на той час через СП «Укргаз-Енерго» і «РосУкрЕнерго» найліквідніші підприємства в Україні вже фактично управлятимуться цими або через ці компанії — з допомогою регулювання цін на газ... Наприкінці лютого, до того, як Антимонопольний комітет України ще не побачив у СП «Укргаз-Енерго» (створеного 2 березня НАК і «РосУкрЕнерго») майбутнього монополіста на вітчизняному ринку газу, а НКРЕ не видала йому ліцензію для торгівлі газом, ситуація не була настільки загрозливою. З «РосУкрЕнерго» тоді ще можна було боротися за вітчизняний ринок і українських виробників. Тепер же все набагато складніше. Мережа посередників у реалізації газу СП «Укргаз-Енерго» обчислюється тисячами. І плювати їм, що в ліцензії значиться річна квота трохи більша за 5 млрд. кубометрів газу: 25 млрд. із 30 млрд. обсягу, що залишилися, саме через мережу посередників і реалізується. Отже, справа за малим...
І після цього несуни ще позіціонують себе як українські патріоти?! [censored]...
У своєму першому інтерв’ю «ДТ» тоді ще недавно призначений главою НАК Олексій Івченко заявив: «На базі «Нафтогазу України» я хочу показати, що таке державний менеджмент і як держава має заробляти гроші» (див. «ДТ» № 10 від 19 березня 2005 року). І вже показав! Представлений на Кабміні проект фінплану на 2006 рік довів: НАК перетворився на засіб заробляння грошей для обмеженого кола наближених і найчастіше теж обмежених... жагою наживи осіб. А держменеджмент звівся до безкарності та вседозволеності керівництва «Нафтогазу». ... «Я поки що нікуди не збираюся», — повідомив Івченко на прес-конференції в п’ятницю. Він уточнив, що його рішення про те, чи він залишить НАК, залежить від того, хто очолить новий уряд. Іншими словами, від того, вдасться йому зберегти газову схему, що діє, чи ні?
"Не чіпай моїх хлопців" - це був не жарт.

Отака х*йня, малята...

Відповіді

 • 2006.04.23 | Стайєр

  Re: Івченко Невтопимий, як гівно в ополонці

  Shadow пише:
  > http://www.zn.kiev.ua/nn/show/594/53234/
  >
  > ...
  >
  > НАК перетворився на засіб заробляння грошей для обмеженого кола наближених і найчастіше теж обмежених... жагою наживи осіб.
  > ...

  Похоже на правду.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua