МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ІРПЕНІАДА: Взято курс на бєспрєдєл

04/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ
26 квітня Ірпінська міська територіальна виборча комісія взяла курс на відвертий бєспрєдєл, намагаючись оголосити недійсними вибори на дільницях №1 і №2 не лише по міському голові, але й по міській раді.

Саме так “оригінально” намагалися потрактували окремі її члени Постанову Ірпінського міського суду від 13 квітня 2006 року, прийняту за позовом кандидата на посаду Ірпінського міського голови Олега Бондаря. Цією постановою суд визнав протиправним і скасував “рішення Ірпінської міської територіальної виборчої комісії по виборах депутатів Ірпінської міської ради V скликання та Ірпінського міського голови від 08.04.2006 року про визнання виборів по виборчій дільниці №2 дійсними та від 09.04.2006 року про визнання виборів по виборчій дільниці №1 дійсними. Також суд зобов’язав Ірпінську міську територіальну виборчу комісію по виборах депутатів Ірпінської міської ради V скликання та Ірпінського міського голови “розглянути питання про встановлення підсумків голосування по виборах на виборчій дільниці №2 та виборчій дільниці №1 з врахуванням відсутності документів, що складаються у разі невідповідності кількості контрольних талонів та кількості підписів виборців у списку виборців, які отримали виборчі бюлетені, передбачених ч. 10 ст. 68 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.

Не дивлячись на те, що і позовні вимоги О. Бондаря, і скасовані судом рішення ТВК від 08.04.2006 та від 09.04.2006 про визнання дійсними виборів по виборчих дільницях відповідно №2 і №1 стосувалися лише виборів Ірпінського міського голови, голова комісії Наталія Ганах намагалася довести, що слова “по виборах депутатів Ірпінської міської ради V скликання” є не частиною повної назви комісії, а вказівкою суду, про які саме вибори йдеться.

Саме ця неприхована спроба підштовхнути комісію до відвертого перевищення своїх повноважень при тому, що правомірність рішень ТВК про визнання дійсними виборів до міської ради на дільницях №1 і №2 вже визнана Апеляційним судом Київської області, який є останньою інстанцією, дозволила присутнім на засіданні комісії кандидатів у депутати Ірпінської міськради та кандидату на посаду Ірпінського міського голову Мирославі Свистович переконати частину членів комісії у тому, що вони себе відверто підставляють і підводять під кримінал, і що навіть по виборах Ірпінського міського голови суд не зобов’язував територіальну комісію приймати рішення про визнання виборів на дільницях №1 і №2 недійсними.

Комісія так і не прийняла жодного рішення, а нас у цій ситуації дивує поведінка ірпінських суддів, які, не бажаючи брати на себе відповідальність, не виносять рішення про визнання виборів на цих дільницях недійсними (для цього немає достатніх законних підстав, оскільки, всім зрозуміло, що і ті виборці, які розписались тільки в одному списку, отримали бюлетені по всіх видах виборів і здійснили своє волевиявлення), а підштовхують до цього членів ТВК раз у раз скасовуючи рішення теркомісії про визнання виборів на обох дільницях дійсними.

Однак значно більше дивує цинізм місцевих нашоукраїнців та підтримуваного ними кандидата Олега Бондаря. Ці люди, впливаючи всіма доступними їм методами на членів ТВК, свідомо вводять їх в оману, підводячи під кримінал. Адже саме кримінальним діянням є оголошення виборів до Ірпінської міськради по дільницях №1 і №2 недійсними на виконання рішення суду, в якому вибори до міськради навіть не згадувались, а до того ж прийняття такого рішення фактично всупереч рішенню Апеляційного суду, який є останньою інстанцією у виборчих справах. І завтра ті, хто заохочує членів ТВК до прийняття таких рішень, першими ж подадуть заяву до прокуратури щодо злочину, вчиненому членами комісії. От тільки від ролі підбурювачів до злочину, звичайно, відмовляться.

Невже “Наша Україна” заради влади готова ламати долі звичайних людей, користуючись їх юридичною неграмотністю та переляканістю, у яку їх загнала нинішня заплутана кандидатами-невдахами та суддями ситуація? І невже центральні керівні органи такої жорстко централізованої, згідно Статуту, партії, як Народний Союз “Наша Україна”, й надалі робитимуть вигляд, що нічого не помічають і ні про що не знають?

До речі, навіть у разі успіху намірів Бондаря і Ко може вийти так, що ні про яку навіть псевдонашоукраїнську владу в Ірпені не йтиметься. Втручання прокуратури (в цьому випадку воно буде правомірним) у вигляді відкриття кримінальної справи призведе до остаточної дестабілізації роботи комісії, яка і так збирається на грані кворуму. А, отже, не буде кому оголосити офіційні результати виборів, і на своїх посадах залишаться мер і депутати, які дісталися нам у спадщину від кучмівського режиму. І все це заради того, щоб не допустити до владу громадянську активістку Мирославу Свистович?

Відповіді

 • 2006.04.27 | Град

  Давайте спробуємо прорахувати ситуацію.

  Безвихіду не буває.
  На мій погляд, цікавий хід - можливо, ( я підкреслюю, МОЖЛИВО) є сенс подати комусь із депутатів міської ради, або просто якомусь із громадян Ірпеня (чи навіть самій Мирославі), позов до Ірпенського суду про ВИЗНАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИБОРІВ МІСЬКОГО ГОЛОВИ НЕДІЙСНИМИ.
  Із відверто слабкою доказовою базою.
  Із зараня спрограмованою відмовою у позові (наприклад ЗА ЧАСОМ).
  Сам факт наявності позову є підставою для зупинення будь-яких дій ТВК, а постанова про відмову у позові може стати вагомою підставою ТВК для ВИНЕСЕННЯ ОСТАТОЧНОГО РІШЕННЯ.
  Взагалі - ПРОПОНУЙТЕ ЩОСЬ СУТТЄВЕ!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.27 | Albes

   Re: Давайте спробуємо прорахувати ситуацію.

   Я так понял, что судами постановлены решения о признании правомерными выборов по спорным участкам (№№ 1 и 2) относительно выборов в горсовет. Результаты выборов по этим же участкам в ВР и обсовет вообще не оспаривались. В то же время выносятся решения о непризнании выборов по этим участкам (не придирайтесь к терминологии, имеется в виду непризнание решения ТВК из-за этих участков).
   Думается, в связи с возникшей коллизией, возникшей из-за неоднозначного применения норм материального права и оценки обстоятельств дел разными судами, имеет смысл обратиться в ВСУ (ст. 235 КАС) для разрешения данной коллизии на основании п. 1 ч. 1 ст. 237 КАС.
  • 2006.04.27 | ГРАД

   Доповнення

   Маю на увазі - позов на ТВК до Ірпенського суду про ВИЗНАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИБОРІВ МІСЬКОГО ГОЛОВИ НЕДІЙСНИМИ і вимогою судовою ухвалою ЗОБОВ"ЯЗАТИ ТВК провести повторне голосування.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.27 | Sean

    А чи це буде вигідним?

    Себто переголосування на всіх дільницях. За умови, що вороги напевно просто домовляться, зі спільною метою - і надалі жити і плідно працювати по понятіях
   • 2006.04.27 | catko

    можливо технологічно це і цікаво але політично неправильно(-)

  • 2006.04.27 | Стайєр

   Треба надавати розголосу Ірпеніаді. Народ "прорве".

   Треба надавати розголосу Ірпеніаді (тільки не питайте мене - як).

   Адже навіть у випадку гіпотетичного кінцевого програшу цьогорічної битви (але не довгострокової "кампанії") за Ірпінь - "наліцо" факт підступного "мочіння" (в погоні за наживою) "переродівшімся" НСНУ своїх найпалкіших соратників до- та революційних часів.

   Зерна дадуть сходи.
   Зінченко, Юля, Свистовичі (цей ряд можна продовжувати, навіть досить сенсаційними іменами, але час ще не прийшов) - рано чи пізно народ знову "прорве".
  • 2006.04.27 | Михайло Свистович

   Re: Давайте спробуємо прорахувати ситуацію.

   Град пише:
   >
   > На мій погляд, цікавий хід - можливо, ( я підкреслюю, МОЖЛИВО) є сенс подати комусь із депутатів міської ради, або просто якомусь із громадян Ірпеня (чи навіть самій Мирославі), позов до Ірпенського суду про ВИЗНАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИБОРІВ МІСЬКОГО ГОЛОВИ НЕДІЙСНИМИ.

   Хід нецікавий. Партія труда, яка працює в одній зв"язці з Бондарем, вже подавала такий позов і програла його як в Ірпінському. так і в Апеляційному суді. Але члени ТВК, які взяли гроші (і продовжують брати) у купи кандидатів та політичних сил, і які зараз ними шантажуються з різних боків (не лише щодо недопущення до мерства М. Свистович) вже заплуталися у своїх діях і самі не знають, що творять. Тим більше. коли їм, неграмотним, пояснюють, нарантують, погрожують одночасно.

   >
   > Сам факт наявності позову є підставою для зупинення будь-яких дій ТВК

   Не є підставою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.27 | Albes

    Миша, посмотрите в свой ящик (-)

 • 2006.04.27 | catko

  а мені здається що це фарс про переголосування. от дивіться

  закон про місцеві вибори

  Стаття 75. Визнання виборів недійсними та проведення
  повторного голосування

  1. Територіальна (окружна) виборча комісія приймає рішення
  про визнання виборів недійсними по окремій виборчій дільниці у
  разі:

  1) виявлення при повторному підрахунку голосів на відповідній
  виборчій дільниці обставин, передбачених частиною першою статті 70
  цього Закону;

  2) виявлення фактів навмисного створення перешкод у
  здійсненні повноважень
  членами виборчих комісій чи реалізації
  офіційними спостерігачами, представниками засобів масової
  інформації права бути присутнім під час проведення голосування на
  виборчій дільниці у приміщенні, де проводиться голосування, на
  засіданні виборчої комісії при підрахунку голосів, встановленні
  результатів голосування на виборчій дільниці, а так само
  неправомірного недопущення зазначених осіб у приміщення для
  голосування.


  .............
  стосовно окремих дільниць - ВСЕ! далі можна весь округ визнати недійсним - якщо недійсні 25% дільниць

  а тепер про переголосування
  .............


  6. У разі, коли відповідна виборча комісія визнала вибори по
  окремій або кількох виборчих дільницях недійсними, що вплинуло на
  результати місцевих виборів по відповідному округу
  , територіальна
  виборча комісія за пропозицією відповідної дільничної виборчої
  комісії призначає повторне голосування на тих виборчих дільницях,
  де вибори було визнано недійсними.


  ............
  тобто якщо ці дільниці визнають недійсними, то переголосування тільки якщо при цій умові мирослава стає №2. якщо вона залишається №1 то це НЕ вплинуло на результати в окрузі і переголосовувати нема підстав.

  до речі може тому і домішали міськраду бо прорахували що процентне співвідношення партій міняється. але тоді переголосування тільки з того виду виборів на результати якого вплинула відсутність тих дільниць.
  ........

  а тепер поправляйте в чому я не прав
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.27 | ГРАД

   Re: а мені здається що це фарс про переголосування. от дивіться

   Саме тому суд НЕ МОЖЕ прийняти постанову про визнання результату виборів недійсними.
   І суд цього НЕ РОБИТЬ.
   Він визнає ПРОТИПРАВНИМ рішення ТВК по результатам виборів міського голови.
   Таким чином,суд визнаючи протиправним рішення про результати виборів НЕ ДАЄ роз"яснення, яким чином повинні бути виправлені чисто технічні порушення, що мали місце на тих дільницях.
   Також суд НЕ МОЖЕ поставити під сумнів результат волевиявлення, у зв"язку із тим, що ВСІ БЮЛЕТЕНІ належним чином збергаються, згідно діючого законодавста, і у будь який час можуть бути перераховані стільки разів, скільки потрібно для ВСТАНОВЛЕННЯ ІСТИНИ.
   Однак, приймаючи рішення без роз"яснення, суд дає зрозуміти, що будь-яке рішення ТВК буде визнано протиправним КРІМ ПОВТОРНИХ ВИБОРІВ.
   Отже, Ірпінський суд свідомо підштовхує ТВК на дії, що передбачені Кримінальним Кодексом України.
   Задля кокретізації і обгрунтування судового рішення полягає ідея поставити перед судом питання про визнання виборів НЕДІЙСНИМИ, або ВІДМОВИТИ у позові, і таким чином, ВИЗНАТИ, що вибори відбулися і для повторного голосування не має законних підстав.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.27 | catko

    до речі є ще такий момент що суд не може

    приймати до розгляду питання, які ним вже розглядались і було винесене рішення.
    тобто ще раз подати про визнання неправомірним рішення твк по цих дільницях бандарлоги не зможуть. тобто по ідеї можуть але суд не повинен це прийняти до розгляду.
  • 2006.04.27 | Михайло Свистович

   Re: а мені здається що це фарс про переголосування. от дивіться

   catko пише:
   >
   > а тепер поправляйте в чому я не прав

   Ти правий у всьому і навіть, якщо на цих двох дільницях в Мирослави забрати всі голоси, а Бондарю залишити, Мирослава все одно буде №1. Але вони підштовхують ТВК діяти по бєспрєдєлу. Потім же самі цих членів ТВК і підставлять.
 • 2006.04.27 | Нашоукраїнець

  Re: ІРПЕНІАДА: Взято курс на бєспрєдєл

  Що ж ви не додаєте думки інших. Цензура? Не має відповідей? Страшно? Кругом Заговорщики? Мені смішно читати, то лайно яке ви придумуєте.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.27 | ГРАД

   А хіба там є думки?

   Поки що саме лайно і безпомічне скавучання - за втраченим баблом.
   А доїти будуть до упору, скільки зможуть - стільки і видоять.
   А потім кинуть, як використаний... .
   "Кидала" повинен знати - обов"язково колись кидають і "кидал".
   По-взрослому кидають.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.28 | So_matika

    2 ГРАД: етеншен пліз

    Зателефонуй мені, як прокинешся - є мисля. Навіть дві.
  • 2006.04.27 | Albes

   Re: ІРПЕНІАДА: Взято курс на бєспрєдєл

   А что, Вам кто-то отказал ? Или Ваши постинги удалили ?
   Имхо, наоборот, Вам уделяют повышенное внимание. На все Ваши постинги реагируют и отвечают. То, чтоВам это не нравится, может говорить только о том, что у Вас нет доводов, а не о том, что кто-то не дает мысли иных.
   Если совсем кратко, то у Свистовича как раз есть подходящие слова для таких высказываний, как Ваше. И звучит оно : "БРЕХАТИ НЕГАРНО !"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua