МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави (/)

04/30/2006 | Мінор
http://rep-ua.com/32961.html

Ухвалення кількома облрадами на Сході України статусу регіональної для російської мови викликало чималий резонанс серед наших читачів. Серед листів, що приходять на нашу адресу, був і лист з Києва, який свідчить про повзучу русифікацію столиці.

"Зранку, як завжди, пішла попити кави. Сьогодні таке шалене бажання мене спіткало на метро Арсенальна. Обдивившись, побачила, ніби-то «людську» кав`ярню з претензиційною назвою «Кофіум».

Було нелюдно, народ ще тільки прокидався… а я встигла проснутися і подумати навіть про політичну ситуацію в країні ще до того, як замовила каву. Не дуже привітна офіціантка принесла меню…виключно російською мовою. Здавалося б, і що ж такого? В багатьох кафе і ресторанах міста Києва меню російськомовне. Але в світлі останніх «регіонально-луганських» подій мене заціпило.

Відтак, я чемно поцікавилась – чи є у них меню українською мовою? Відповідь була традиційна – «ні!» І стало мені якось сумно. В центрі столиці нашої держави порушують мої конституційні права за мої ж гроші. І про це мовчать усі. Хоча переконана, що у багатьох були подібні ситуації. А політики політикують про якісь там «защемлення і поневіряння» російськомовного населення України?!

Я до речі, живу в Києві і все життя спілкуюся українською мовою, як і моя родина. І от я думаю, може нам також потрібно прийняття рішення на регіональному київському рівні – надання статусу українській мові для україномовного населення? Бо за останні 10 років я стомилася у сервісних службах добиватися україномовного офіціанта, меню, продавця, консультанта і т.д.

Цікаво, що цю тему намагаються не зачіпати політики. Таке загравання з україномовним електоратом їм не цікаве? Дивно якось усвідомлювати себе меншиною у своїй рідній країні. І чи є ще установи, які повинні контролювати дотриманість наших українських конституційних норм хоча б на мовному рівні?

Допивши не дуже смачну каву за обдертим столиком (кафе достатньо модне і дороге), заплативши не малу суму, почуваючись цілком дискримінованою, я побрела на роботу".За коментарем Інтернет-Репортер звернувся до провідного експерта Центру екстремальної політики Віктора Уколова.

Віктор Уколов:

"Описаний у листі випадок останнім часом стає типовим для ресторанного сервісу у столиці. Насамперед це пов"язано з тим, що саме ресторанний бізнес у Києві став найбільш популярним вкладенням грошей серед провінціалів, особливо зі східного (російськомовного) регіону.

Водночас, така поведінка власників ресторанів та кафе свідчить про слабкість української влади і є віддзеркаленням процесів у політичній еліті, які відбуваються на найвищому рівні. Українство намагаються загнати на маргіналес, звести до шароварництва і поїдання галушок. Президент України, збираючи колекцію українських старожитностей і лобіюючи державне фінансування на закупівлю бандур для музичних шкіл, непрямо несе відповідальність за таку ситуацію.

"Він цікавиться вуликами, а не аварійним станом Одеської опери", - думає пересічний обиватель і ще раз стає жертвою поширеного міфу, що все українське - сільське, відстале, з минулих часів.


І-РЕПОРТЕР обговорити на форумі


КОМЕНТАРІ:

Киянин 2006.04.29, 16:41
--------------------------------------------------------------------------------
А тому, що поруч з тобою живуть мільйон з лишнім киян, які вдома говорять по-українськи і хотіли б, щоб з ними говорили так само українською, особливо за їхні гроші. От коли кафе почне платити гроші мені - тоді власник буде диктувати умови

Киевлянин 2006.04.29, 16:39
--------------------------------------------------------------------------------
А почему бы в городе, где всюду слышен именно русский язык и не печатать меню исключительно на русском?

Відповіді

 • 2006.04.30 | Журналіст

  Уколов узяв коментар у самого себе (-) :-))

 • 2006.04.30 | SpokusXalepniy

  Тема только для белых

  А меня за последние два дня АДМИН несколько раз за подобные статьи удалял.
  Причем, в наглую! Даже не переносил сообщения на "Без Правил" (не говоря уже о подфоруме "Мова").

  И откуда он знает цвет моей кожи, интересно?
 • 2006.04.30 | Soft

  Не понимаю, а чего вы методами демократии не пользуетесь?

  >>Відтак, я чемно поцікавилась – чи є у них меню українською мовою? Відповідь була традиційна – «ні!» І стало мені якось сумно. В центрі столиці нашої держави порушують мої конституційні права за мої ж гроші. І про це мовчать усі. Хоча переконана, що у багатьох були подібні ситуації. А політики політикують про якісь там «защемлення і поневіряння» російськомовного населення України?!


  Подали бы на ресторан в суд иск про моральный ущерб на 100000 гривен. Со следующими посетителями они бы сдублированный перевод голоса официантки предоставляли...

  В Европе так и поступают. Мы же все такие Европа?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.30 | So_matika

   Конструктив (і зокрема для Шона)

   Soft пише:
   > Подали бы на ресторан в суд иск про моральный ущерб на 100000 гривен. Со следующими посетителями они бы сдублированный перевод голоса официантки предоставляли...
   Можна зробити такий рух массовим, і не тільки в ресторанах :) Відмовляються обслуговувати державною мовою - велкам до суду. Особливий кайф від процесу дискримінації очікується в Криму.

   Майдан, а це ідея проекту, між іншим. А стягнені в якості морального відшкодування кошти - вгатити у якісь корисні справи.
   Шоне, як тобі?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.02 | raw_stick

    Re: Конструктив (і зокрема для Шона)

    So_matika пише:
    > Можна зробити такий рух массовим, і не тільки в ресторанах :) Відмовляються обслуговувати державною мовою - велкам до суду.

    Можна для початку попросити книгу відгуків і пропозицій. І залишити відгук: що така(такий)-то відмовилася(вився) обслуговувати мене українською мовою. І пропозицію: найміть персонал, який володіє українською, бо не буду до вас ходити й інших відраджу.

    Якщо контора не для відмивання бабок, а справді дбає про клієнтуру, і таких записів буде багато, мало б вплинути.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | один_козак

     Ой... Та вони з цього посміються.

     Давайте щось видумувати більш дієве.
     А що суд такий - його реально можна виграти?
  • 2006.04.30 | SpokusXalepniy

   Это ж частное предприятие.

   Soft пише:
   > Подали бы на ресторан в суд иск про моральный ущерб на 100000 гривен. Со следующими посетителями они бы сдублированный перевод голоса официантки предоставляли...

   По-моему, к частному предприятию здесь можна придраться лишь в связи с меню. К официантке претензий суд не принял бы. Она ж понимала покупателя. И если б покупатель настаивал бы...

   А вот за меню ТОЛЬКО русским языком можно было бы подать в суд. Но аргументом могло бы быть... неумышленная попытка нанесения вреда здоровью покупател. Человек, для которого родной украинский, и если он плохо знает русский, может ошибиться в понимании меню и заказать себе то, что вредно для его здоровья. В таком случае его права можно считать нарушеными.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.30 | Soft

    Именно, меню на русском языке. (-)

 • 2006.04.30 | Хвізик

  це досить типова ситуація. Пропоную відмовлятися від послуг кав"

  кав"ярень, ресторанів, магазинів, банків в яких не розмовляють укр мовою

  власне, я це вже давно підсвідомо роблю. ще з радянських часів. просто не хочеться щось брати від тих людей, які демонструють неповагу до мене
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.30 | Мінор

   Автор листа, моя дружина Наталка, так і робить, але цього не

   достатньо. Ми не бажаємо займати оборону і відмовляти собі у послугах тільки тому, що там немає україномовного меню. Немає - значить треба добиватись щоб було!
   Справа у принципі - ми не можемо бути дискримінованими на своїй Батьківщині, ба навіть бАтьківщині, у Києві, бюджет якого формується за рахунок і моїх податків уже понад 20 років.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.30 | Soft

    Подавайте в суд на владельца кофейни...(-)

   • 2006.04.30 | Хвізик

    так, суд це хороша ідея. але є іще один доповнюючий спосіб

    створити погану репутацію закладам, які не надають належного сервісу.

    відмова в спілкуванні держ мовою якраз і є ознакою поганого сервісу.

    треба створити "чорний список" закладів обслуговування, його широко публікувати і періодично понвлювати. Основою такого списку може бути збирання за допомогою інтернету відгуків відвідувачів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | один_козак

     Re: так, суд це хороша ідея. але є іще один доповнюючий спосіб

     Хвізик пише:
     > створити погану репутацію закладам, які не надають належного сервісу.
     >
     > відмова в спілкуванні держ мовою якраз і є ознакою поганого сервісу.
     >
     Який процент киян звертає на це увагу? Ми з вами не виявимося маргіналами?
  • 2006.05.05 | один_козак

   Треба щось таке робити, щоб їм це дошкульно було

   Я якось чисто на емоціях поводжуся подібним чином з рос. товарами. Але щоб змінити ситуацію з обслуговуванням у Києві, треба організовувати дієві приколи.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.06 | Пані

    Та яка проблема?

    Домовляйтеся і організуйте типу флешмобів.

    На Майдані зібрали пару десятків людей, що прийдуть протягом одного дня чи кількох днів в той самий заклад харчування і вимагатимуть меню українською мовою - це ж раз плюнути. ПОставимо в пряму дію і все тут.

    Пишіть маніфест якийсь, пишіть сценарії - і піде.

    Моя порада. Просити меню треба дуже ввічливо і доброзичливо. На мій величезний подив мені колись в Харкові в Метрополі принесли меню чистісіньскою українською (тільки, інших мов там не було). І без всякого прохання - тільки тому. що почули, що ми розмовляємо українською. Я навіть уявити не могла, що в них є україномовне меню (це один з найдорожчих ресторанів міста).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.06 | один_козак

     О! Клас)) Бачте, у вас зразу фантазія спрацювала

     в потрібному ключі. Тепер шукатиму спільників для такого приколу.))
     Розцінюйте мій попередній пост як прохання про підказку.))

     Пані пише:
     > На мій величезний подив мені колись в Харкові в Метрополі принесли меню чистісіньскою українською (тільки, інших мов там не було). І без всякого прохання - тільки тому. що почули, що ми розмовляємо українською. Я навіть уявити не могла, що в них є україномовне меню (це один з найдорожчих ресторанів міста).

     Так там, мабуть, якісь "буржуазні націоналісти" хазяйнують))
 • 2006.04.30 | Andrij

  Мені здається, такі заклади більш існують для відмивання грошей

  Ніж для продажу кави. Отже, власнику кав"ярні, напевно, байдуже, як про нього думатимуть україномовні. Україномовним залишається лише непевний судовий захист своїх прав. Цей захист можна було б покращити, якби існувала агенція, котра б робила це професійно. Скажімо, існує організація українських споживачів, потрібна організація україномовних споживачів. Українська держава цих українців не захищає.
 • 2006.04.30 | Хвізик

  є речі, які україномовній людині взагалі ніде купити:

  спробуйте заговорити українською у магазині, що торгує дорогими госптоварами (холодильники, пральні машини, плити) - Вам відповідатимуть російською

  а якщо заговорите по-українськи у якому автосалоні, то Вас взагалі не зрозуміють

  те саме у багатьох укр банках. а я вважаю надто ризикованим нести гроші у банк, який не поважає свій бізнес настільки, що нездатен найняти україномовного співробітника
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.30 | Andrij

   Re: є речі, які україномовній людині взагалі ніде купити:

   Хвізик пише:
   > спробуйте заговорити українською у магазині, що торгує дорогими госптоварами (холодильники, пральні машини, плити) - Вам відповідатимуть російською
   >
   > а якщо заговорите по-українськи у якому автосалоні, то Вас взагалі не зрозуміють


   Це каже про те, що в Україні досі панує еліта УССР. Не дарма Кучмо відзначав ювілеї прем"єрів, що працювали за Щербицького. Сини та дочки цих прем"єрів разом з усім кагалом бувших секретарів райкомів, директорів заводів, комсомолських активістів майже ніколи не розмовляли українською. Вони ж зараз і є головними клієнтами автосалонів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.30 | Хвізик

    Re: є речі, які україномовній людині взагалі ніде купити:

    > Це каже про те, що в Україні досі панує еліта УССР. Не дарма Кучмо відзначав ювілеї прем"єрів, що працювали за Щербицького. Сини та дочки цих прем"єрів разом з усім кагалом бувших секретарів райкомів, директорів заводів, комсомолських активістів майже ніколи не розмовляли українською. Вони ж зараз і є головними клієнтами автосалонів.
    підозрюю, що не стільки клієнтами, як власниками
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.30 | Andrij

     Re: є речі, які україномовній людині взагалі ніде купити:

     Хвізик пише:
     > підозрюю, що не стільки клієнтами, як власниками

     Обома. Звичайні українці, як правило, купують автомобілі за кордоном, бо в Україні треба платити подвійну ціну. Таку ціну може собі дозволити лише людина, що не рахує гроші. Себто, людина "благородного", номенклатурного походження. Згадую зі сміхом ющенківські обіцянки про конкурсний набір працівників влади. Послідовне знищення української мови - то лише маленький наслідок.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.04.30 | Хвізик

      Re: є речі, які україномовній людині взагалі ніде купити:

      >Звичайні українці, як правило, купують автомобілі за кордоном, бо в Україні треба платити подвійну ціну.
      неправда. точніше, не зовсім правда. це є правда стосовно дорогих авт.

      шевролє, сенси, лади, шкоди купують прості українці, у т.ч. у автосалонах. а хазяї тих салонів - колишня партбанда
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.02 | Сергій Вакуленко

       Не знаю, як насправді, але на сайті...

       Загальні вимоги до кандидатів (на вакансії у «Форда»)
       Вимоги:
       - закінчена вища освіта
       - досвід роботи за спеціальністю від 1 року (залежить від посади)
       - знання англійської мови
       - ВОЛОДІННЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
       - енергійність, цілеспрямованість
       - вміння працювати як самостійно, так і в команді
       - високий рівень етики

       http://www.ford.com.ua/clients/auto/winford.nsf/(company)/5.%D0%92%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%96%D1%97
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.02 | Сергій Вакуленко

        Цікаво, що сайт не має російськомовної версії (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.02 | Andrij

         Ви натрапили на випадок неноменклатурного бізнесу

         Там, де дійсно цінують знання, цілеспрямованість, україномовність тощо. Але мова йшла про цілеспрямоване нищення української мови за допомоги номенклатурного "істеблішменту" УССР. Котрого в Україні хоч гать гати.
       • 2006.05.05 | один_козак

        О. Це закон про мови працює. (-)

     • 2006.05.01 | Мінор

      Ющенко - то окрема і дуже драстична тема

      Гаразд, хлопець не має часу пропагувати українську мову. Але вжити владу для забезпечення бодай двомовності ж може.
      А де обіцяне зменшення податків для видавців українських книжок?
      Я чув Андрій Ющенко в житті говорить тільки російською. Я знаю, що Третьяков і Порошенко - російськомовні. В Мінмолоді працює замміністра "коханка Третьякова" - це майже посада, її так і називають. Так вона настільки не знає української, що уникає ходити на наради, де б їй довелося виступати.
      Це українська влада?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.01 | Хвізик

       Re: Ющенко - то окрема і дуже драстична тема

       Мінор пише:
       > Третьяков і Порошенко - російськомовні. В Мінмолоді працює замміністра "коханка Третьякова" - це майже посада, її так і називають. Так вона настільки не знає української, що уникає ходити на наради, де б їй довелося виступати.
       > Це українська влада?
       А як нащот пиздюлів їм усім?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.01 | Роман ShaRP

        Рівень просто вражаючий. (-)

       • 2006.05.01 | Andrij

        А давайте!

        Хвізик пише:
        > А як нащот пиздюлів їм усім?

        Було б непогано зробити це в суді. Ше краще, зробити це 100000 разів. Хто може це зробити? Лише організація, шо має підтримку загнаних в резервації україномовних. Треба судитися. Це краще, ніж те, шо ви пропонуєте. Хотів би також подати позови на неукраїномовну владу. Наступного разу якийсь третьяков три рази подумає перед тим, як наймати російськомовну коханку. Дешевше йому буде їй платити готівкою.
   • 2006.05.01 | Сергій Кабуд

    практично власник будьякого авта дорожче 40тис$ є злочинець(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.02 | casesensitive

     трафарета начитался - своих мыслей нема? (-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.02 | Сергій Кабуд

      звідки в них ті гроші?

    • 2006.05.02 | Andrij

     Звичайно, що ні

     Мова йшла не про вартісь автів, а про те, що в Україні ті авта чесні люди не купують. Занадто вони важко працюють для того. Віддати вартісь авта Х 2 може лише номенклатурний крадій.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.02 | Сергій Кабуд

      саме так(-)

  • 2006.05.05 | один_козак

   Це ж ваша мрія...

   Хвізик пише:
   > я вважаю надто ризикованим нести гроші у банк, який не поважає свій бізнес настільки, що нездатен найняти україномовного співробітника

   Хіба ви не розумієте, що робите тут велику (зовсім велику) натяжку?
   Банкіри не бачать жодної небезпеки для свого бізнесу в такому поводженні. Вони чудово усвідомлюю, серед якого народу ведуть бізнес.
  • 2006.05.07 | catko

   брехня

   Хвізик пише:
   > спробуйте заговорити українською у магазині, що торгує дорогими госптоварами (холодильники, пральні машини, плити) - Вам відповідатимуть російською

   переходять на українську на другому реченні. при цьому дуже стараються.

   >
   > а якщо заговорите по-українськи у якому автосалоні, то Вас взагалі не зрозуміють

   там моментально переходять на українську а в половині салонів починають розмову українською і на російську переходять тільки коли клієнт російською відповідає

   >
   > те саме у багатьох укр банках. а я вважаю надто ризикованим нести гроші у банк, який не поважає свій бізнес настільки, що нездатен найняти україномовного співробітника

   більшість співробітників швиденько переходить на українську після 2-3-х фраз ваших українською.

   зи. я не багатій - я з журналістикою трохи повязаний :-)

   ззии. 80% менеджерів у банках-салонах-магазинах - люди з цілком укроїномовної НЕ-столиці і НЕ-донецька - тому для них українська це нормально. в одній страховій компанії мені страховка вдвічі дешевше обійшлась тільки тому що дівчина (першу фразу сказала російською потім перейшла на чисту українську з галицьким акцентом) виявилась з дрогобича :-)
 • 2006.04.30 | Забойщик

  Шановне панство малость путаЄт яйця с гландами.

  То есть государственный язык и язык общения.

  На Майдане есть несколько квалифицированных юристов. Есть предложение: пусть именно юристы выдадуть предложения по поводу того к кому можно предъявлять претензии и по какому поводу. Я имею в виду претензии связанные с употреблением языка.

  Я,как заядлый ПІДПРИЄМЕЦЬ, сталкивался с этой проблемой. Хоть я и не юрист,но из консультаций юристов понял,что язык ,на котором написана ВЫВЕСКА заведения, обязательно должен быть государственный. Возможна ВТОРАЯ вывеска на том языке ,на котором считает нужным хозяин магазина. Но ВТОРАЯ.

  Вероятнее всего такие же правила должны касаться и меню.Хоть у меня и есть кафешка,но в этом вопросе я не "копенгаген".

  Жду консультации юриста.

  А вот язык на котором разговаривает обслуга (официант,продавец,консультант...) - это язык общения.

  Предприниматель,если ему завтра будет ВЫГОДНО ,чтобы персонал разговаривал на хинди,завтра же найдет такой персонал.И пока не будет ВЫГОДНО,чтобы персонал разговаривал на украинском - ничего вы ,ребята,не сделаете.В экономике,любого уровня, все разговоры о патриотиЗЬме ничего кроме весёлого ржания не вызывают.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.01 | SpokusXalepniy

   Я один из путающих.

   Забойщик пише:
   > Предприниматель,если ему завтра будет ВЫГОДНО ,чтобы персонал разговаривал на хинди,завтра же найдет такой персонал.И пока не будет ВЫГОДНО,чтобы персонал разговаривал на украинском - ничего вы, ребята, не сделаете.В экономике,любого уровня, все разговоры о патриотиЗЬме ничего кроме весёлого ржания не вызывают.

   Надо бы привести доказательства вот по какому вопросу.
   Если у меня в кафе меню и на русском, и на украинском языке. Вывеска - тоже. Официанты и обслуга способны разговаривать на двух языках (а для этого надо знать лишь чуть больше слов, чем Эллочка-Людоедка), то мне кажется, такой ресторанчик при всех равных, НИКОГДА не будет хуже рядом стоящего (где всех этих двуязычий нет).
   Причина проста - найдётся немало командированых или туристов с других частей Украины, или просто местных украинцев, не разлюбивших мову, которые ПРЕДПОЧТУТ такой ресторан одноязычному.
   А вот отпугнуть такой ресторан - по причине двуязычности - врядли кого сможет.

   Вот теперь докажите, что бизнесмену всё же не выгодно иметь меню на двух языках. Или что он предпочтёт взять на работу одноязычную официантку вместо двуязычной.

   Смешно сказать, но я пытаюсь доказать, что знание двух языков лучше, чем одного. Причем, вопреки сложившихся экономических взглядов на вещи.
   Я бы сказал так: если экономические знания говорят, что знать два языка не выгодно, то надо забыть!... экономические знания. :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.01 | Мінор

    Совершенно верно!

    В силу своего происхождения, я довольно хорошо знаю русский. Во всяком случае лучше, чем большинство киевлян, которые думают, что на нем разговаривают. Но меня просто бесит такое наплевательское отношение к моим деньгам, к моему праву покупателя услуг - у нас украиноязычная семья и в жизни 90% времени мы разговариваем именно на украинском языке. "Кофиум" и ему подобные постоянно пытаются внушить нам, что мы иностранцы. Смешно и дико.
    Иногда в супермаркете "Велика кишеня" девочки обращаясь на ломаном русском ко мне, между собой "балакають" по-украински!
    Господа, иногда мне кажется, что эту проблему большинства "хохлов" может решить только хороший психиатр.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | один_козак

     Re: Совершенно верно!

     Мінор пише:
     > Смешно и дико.
     > Иногда в супермаркете "Велика кишеня" девочки обращаясь на ломаном русском ко мне, между собой "балакають" по-украински!
     > Господа, иногда мне кажется, что эту проблему большинства "хохлов" может решить только хороший психиатр.

     Могло бути смішно, якби це була фантасника. Сумно.
   • 2006.05.02 | Забойщик

    Re: Я один из путающих. А я нет!

    Надо бы привести доказательства вот по какому вопросу.

    --------Все разговоры о доказательствах - это попытка уйти от реалий.Если в жизни вот так как оно есть - это и есть доказательство.СКОКА савЭцька власть ни сажала,ни стреляла,ни травила спекулянтов они ВСЕГДА были. Жизнь упрямым коммунякам доказывала,что спекули нужны и... доказала.

    Если у меня в кафе меню и на русском, и на украинском языке. Вывеска - тоже. Официанты и обслуга способны разговаривать на двух языках (а для этого надо знать лишь чуть больше слов, чем Эллочка-Людоедка), то мне кажется, такой ресторанчик при всех равных, НИКОГДА не будет хуже рядом стоящего (где всех этих двуязычий нет).
    Причина проста - найдётся немало командированых или туристов с других частей Украины, или просто местных украинцев, не разлюбивших мову, которые ПРЕДПОЧТУТ такой ресторан одноязычному.
    А вот отпугнуть такой ресторан - по причине двуязычности - врядли кого сможет.

    ------Сразу видно ,что ты не предприниматель.Разговор ведешь не о бизнесе,а об идее.

    Вот теперь докажите, что бизнесмену всё же не выгодно иметь меню на двух языках. Или что он предпочтёт взять на работу одноязычную официантку вместо двуязычной.

    ---------Объясни мне бестолковому в чем выгода траты денег на перевод на украинский меню и дополнительной траты денЁг на печатание его на украинском, если у меня в кафешке постоянно - поляки,немцы,англичанЦы-американцы,изредка французы,но чаще всех львовяне и НИКТО и НИКОГДА даже НЕ УДИВИЛСЯ,что нет меню на украинском.Поверь мне,если бы хоть РАЗ возник такой вопрос я его решил бы сразу. Но в жизни у меня таких проблем нет.Пока нет.

    А вот великие теоретики ВФ Майдана родили великую мыслю:"Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави". Причем никто не обратил внимание,что в этой фразе есть некое противоречие.Безбарвний - это по-русски бесцветный.Вот и вдумайтесь в эту "глубокую" мыслЮ. Мабуть сей мыслитель имел в виду "без смаку".

    Смешно сказать, но я пытаюсь доказать, что знание двух языков лучше, чем одного. Причем, вопреки сложившихся экономических взглядов на вещи.
    Я бы сказал так: если экономические знания говорят, что знать два языка не выгодно, то надо забыть!... экономические знания.

    -------Поправляю: не экономические знания говорят, а экономическая практика. Это несколько разные вещи. Если экономические знания мелкий предприниматель ещё может позволить себе игнорировать,то экономическую практику - ни в коем случае. Последствия этого игнора будут печальны.И печаль сия наступает довольно быстро и неумолимо.


    И в заключение. Только без обид. Меня мнение мовноозабоченных о моем бизнесе и о бизнесе вообще НИКОГДА НЕ ИНТЕРЕСОВАЛО и поныне НЕ ИНТНРЕСУЕТ. Меня ,как заядлого предпринимателя,интересует ТОЛЬКО практика бизнеса. То есть ВЫРУЧКА!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | SpokusXalepniy

     Справедливость есть. За неё стоит бороться.

     Спокус: Надо бы привести доказательства вот по какому вопросу.
     Забойщик: Все разговоры о доказательствах - это попытка уйти от реалий.
     Спокус: Почему же? Доказательство реалиями - отличный вид доказательства.
     Забойщик: Если в жизни вот так как оно есть - это и есть доказательство.
     Спокус: Давай запомним эту мысль. Можно я спишу слова? По глазам вижу, что разрешаешь!

     Спокус: Если у меня в кафе меню и на русском, и на украинском языке. Вывеска - тоже. Официанты и обслуга способны разговаривать на двух языках (а для этого надо знать лишь чуть больше слов, чем Эллочка-Людоедка), то мне кажется, такой ресторанчик при всех равных, НИКОГДА не будет хуже рядом стоящего (где всех этих двуязычий нет).
     Причина проста - найдётся немало командированых или туристов с других частей Украины, или просто местных украинцев, не разлюбивших мову, которые ПРЕДПОЧТУТ такой ресторан одноязычному.
     А вот отпугнуть такой ресторан - по причине двуязычности - врядли кого сможет.
     Забойщик: Сразу видно, что ты не предприниматель. Разговор ведешь не о бизнесе, а об идее.
     Спокус: А когда ты открывал свой ресторанчик, ты сначала его открыл... а потом уже у тебя появилась идея его открытия? Или наоборот?

     Спокус: Вот теперь докажите, что бизнесмену всё же не выгодно иметь меню на двух языках. Или что он предпочтёт взять на работу одноязычную официантку вместо двуязычной.
     Забойщик: Объясни мне бестолковому в чем выгода траты денег на перевод на украинский меню и дополнительной траты денЁг на печатание его на украинском, если у меня в кафешке постоянно - поляки, немцы, англичанЦы-американцы, изредка французы, но чаще всех львовяне и НИКТО и НИКОГДА даже НЕ УДИВИЛСЯ, что нет меню на украинском. Поверь мне, если бы хоть РАЗ возник такой вопрос я его решил бы сразу. Но в жизни у меня таких проблем нет. Пока нет.
     Спокус: Ну, мы не о немцах же говорим и не о французах.
     А в остальном хочу обратить твоё внимание, что ты сравниваешь свою текущую практику не с практикой соседнего ресторана, где есть меню на украинском, а с некой идеей - мол, если бы у меня такое меню было, то оно бы только ввело бизнес в растрату и ничего бы не дало.
     Однако, ты в этом случае опровергаешь собственную мысль, высказанную вначале - ты сопоставляешь не две практики, а практику и идею, в чем ты меня же и обвиняешь.
     Ну, и о затратах на печатание меню. По-моему, они явно преувеличены. Во-первых, перевод делается один раз, а потом изредка дополняется чем-то новым. Во-вторых, имея меню в компьютере, получать еженедельные распечатки меню 1-ой свежести может совсем и неплохо. Даже если оно одноязычное. В любом случае, затраты несерьёзны по сравнению с бизнесом.

     Но всё же не в этом дело. Согласись, что в жизни ты далеко не всегда руководствуешься чисто экономическими соображениями. Среди них есть и такие, которые заставляют выходить людей на Майданы (даже если это не приносит немедленной выгоды), обсуждать ситуацию в стране на форумах (как это делаешь, например, ты сейчас), болеть за свою команду, поддерживать украинских спортсменов на олимпийских играх, переживать за ту же Руслану на телеконкурсах и т.д.
     Одним из проявлений любви к своей стране - вполне можно считать беспокойство за мову - за язык того народа, на котором держится страна. Причем, именно для Украины такое волнение более, чем оправдано.
     Я уже приводил статичтические данные из энциклопедии Брокгауза и Ефрона о том, что в Харьковской области сто лет назад 80% населения говорили на украинском, а в Полтавской - 90%. Так продолжалось до 20-х годов. Потом, в виду насильственных действий и борьбы с украинским "буржуазным национализмом", мова уходила, производился массовый завоз неквалифицированной рабочей силы с России для строительства стратегических объектов, и в конце концов язык - мову почти удалось искоренить.

     К чему я всё это веду? К тому, что подсчитывать при помощи калькулятора убыточность печатания меню на двух языках, выставляя это в качестве аргумента нерентабельности спасения остатков культуры, образованному человеку просто неприлично.
     Ведь ТОЛПЫ фанатов тратят куда большие деньги на покупку атрибутики своей футбольной команды, и просто посмеялись бы над тобой, если бы ты представил им калькуляцию их расходов, посчитав тебя слишком мелочным человеком на фоне грандиозности победы Шахтёра над Динамо.

     Но из анализа форумской дискуссии можно сделать вывод, что "победа в матче" ценится ГРАЖДАНАМИ СТРАНЫ намного выше спасения национального языка, который несправедливо подвергся варваровскому нашествию.

     На это я могу только сказать - сидеть гражданам такой страны в ГОВНЕ - не пересидеть! И это будет высшая форма справедливости.
    • 2006.05.05 | SpokusXalepniy

     Приложение.

     Забойщик пише:
     > А вот великие теоретики ВФ Майдана родили великую мыслю:"Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави". Причем никто не обратил внимание,что в этой фразе есть некое противоречие. Безбарвний - это по-русски бесцветный. Вот и вдумайтесь в эту "глубокую" мыслЮ. Мабуть сей мыслитель имел в виду "без смаку".

     Из словаря украинского языка. Жирным выделено мною (Спокус)

     БЕЗБАРВНИЙ, -а, -е. 1. Який не має кольору, забарвлення, позбавлений барв. 2. перен. Який не має яскраво виявлених рис; нічим не примітний; невиразний.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.05 | Забойщик

      Спокусе! Як гарно вЕсти дебати ,коли нікому їба**и!

      05-05-2006 08:37, SpokusXalepniy
      Справедливость есть. За неё стоит бороться.
      Спокус: Надо бы привести доказательства вот по какому вопросу.
      Забойщик: Все разговоры о доказательствах - это попытка уйти от реалий.

      -------В данном случае фрагмент вырваный из контекста потерял первоначальный смысл.

      Спокус: Почему же? Доказательство реалиями - отличный вид доказательства.
      Забойщик: Если в жизни вот так как оно есть - это и есть доказательство.
      Спокус: Давай запомним эту мысль. Можно я спишу слова? По глазам вижу, что разрешаешь!

      -----------Взгляни в глаза мои суровые! Разрешаю!

      Спокус: Если у меня в кафе меню и на русском, и на украинском языке. Вывеска - тоже. Официанты и обслуга способны разговаривать на двух языках (а для этого надо знать лишь чуть больше слов, чем Эллочка-Людоедка), то мне кажется, такой ресторанчик при всех равных, НИКОГДА не будет хуже рядом стоящего (где всех этих двуязычий нет).
      Причина проста - найдётся немало командированых или туристов с других частей Украины, или просто местных украинцев, не разлюбивших мову, которые ПРЕДПОЧТУТ такой ресторан одноязычному.
      А вот отпугнуть такой ресторан - по причине двуязычности - врядли кого сможет.
      Забойщик: Сразу видно, что ты не предприниматель. Разговор ведешь не о бизнесе, а об идее.
      Спокус: А когда ты открывал свой ресторанчик, ты сначала его открыл... а потом уже у тебя появилась идея его открытия? Или наоборот?

      --------Ах,как ты меня "подловил"! На самом деле все было просто,но как в жизни. Подвернулось помещение. Упускать не в моих правилах,тем более,что цена была смешная.Взял это помещение и ...выставил на продажу.Но тут сестра моей жены решила делать в нем швейную мастерскую и магазин тканей.Я тут же снял вопрос о продаже. Однако ,выше означенная сестра после долгих колебаний передумала.Я в сердцах послал всех претендентов-родственников на.... Ну ты знаешь куда посылают.И начал думать,что сделать.ЕДИНСТВЕННОЕ,что вписывалось в это помещение - точка общественного питания. Вопрос:каков статус этой точки? Ресторан?Кафе?Закусочная?Бар? Санстанция проконсультировала - закусочная. Вот и УСЯ идея. ЖИЗНЬ меня вела, а не идейка.И так ,кстати, всегда.

      Спокус: Вот теперь докажите, что бизнесмену всё же не выгодно иметь меню на двух языках. Или что он предпочтёт взять на работу одноязычную официантку вместо двуязычной.
      Забойщик: Объясни мне бестолковому в чем выгода траты денег на перевод на украинский меню и дополнительной траты денЁг на печатание его на украинском, если у меня в кафешке постоянно - поляки, немцы, англичанЦы-американцы, изредка французы, но чаще всех львовяне и НИКТО и НИКОГДА даже НЕ УДИВИЛСЯ, что нет меню на украинском. Поверь мне, если бы хоть РАЗ возник такой вопрос я его решил бы сразу. Но в жизни у меня таких проблем нет. Пока нет.
      Спокус: Ну, мы не о немцах же говорим и не о французах.

      --------А я ведь ЧЕТКО сказал "но чаще всех львовяне ".То есть украиноязычные.

      А в остальном хочу обратить твоё внимание, что ты сравниваешь свою текущую практику не с практикой соседнего ресторана, где есть меню на украинском, а с некой идеей - мол, если бы у меня такое меню было, то оно бы только ввело бизнес в растрату и ничего бы не дало.
      Однако, ты в этом случае опровергаешь собственную мысль, высказанную вначале - ты сопоставляешь не две практики, а практику и идею, в чем ты меня же и обвиняешь.

      -----------Снова ваша,хлопче ,маленькая хитрость. Я как раз сравниваю СВОЮ практику со ВСЕМИ рядом находящимися практиками. И это сравнение говорит мне ,что НЕТ рядом двуязычной "забегаловки". Следовательно нет в этом потребности.

      Ну, и о затратах на печатание меню. По-моему, они явно преувеличены. Во-первых, перевод делается один раз,

      ------И снова НЕ ЗНАНИЕ практики бизнеса. За год существования "забегаловки" меню обновлялось более ТРЕХ ДЕСЯТКОВ раз.

      а потом изредка дополняется чем-то новым. Во-вторых, имея меню в компьютере, получать еженедельные распечатки меню 1-ой свежести может совсем и неплохо. Даже если оно одноязычное. В любом случае, затраты несерьёзны по сравнению с бизнесом.

      Но всё же не в этом дело. Согласись, что в жизни ты далеко не всегда руководствуешься чисто экономическими соображениями.

      --------Естественно.Но тогда,когда на экономическом "фронте" усё "хокей".

      Среди них есть и такие, которые заставляют выходить людей на Майданы (даже если это не приносит немедленной выгоды),

      --------Хорошее слово "немедленной". Но всё же выгоды.Ибо правление Бандюка в Донбассе приносило мне и другим тяжкие потери.Особенно тем,кто хотел быть САМОСТОЯТЕЛЬНЫМ и всё делал для этого. А самостоятельность - это право самому распоряжаться своей прибылью.

      обсуждать ситуацию в стране на форумах (как это делаешь, например, ты сейчас),

      -------Это скорее всего привычка всегда быть лидером. И говорит она (привычка) моему уму,что это довольно смешное качество.Но,слаб человек... И я в том числе.К тому же сказывается привычка учить.Пять детей,знаете ли....

      болеть за свою команду,

      --------Не поверишь,но я давно не более ни за одну команду. Когда-то болел за московский "Спартак",но ушло это как-то само собой.

      поддерживать украинских спортсменов на олимпийских играх,

      ----------Не поддерживаю. Более того - абсолютно безразличен к их успехам или неудачам.

      переживать за ту же Руслану на телеконкурсах и т.д.

      ---------Я ШО, ЗДУРІВ???

      Одним из проявлений любви к своей стране - вполне можно считать беспокойство за мову - за язык того народа, на котором держится страна. Причем, именно для Украины такое волнение более, чем оправдано.

      ---------А можно и не считать. Это раз. А во-вторых беспокойство и любовь - это несколько разные душевные состояния.


      Я уже приводил статичтические данные из энциклопедии Брокгауза и Ефрона о том, что в Харьковской области сто лет назад 80% населения говорили на украинском, а в Полтавской - 90%. Так продолжалось до 20-х годов. Потом, в виду насильственных действий и борьбы с украинским "буржуазным национализмом", мова уходила, производился массовый завоз неквалифицированной рабочей силы с России для строительства стратегических объектов, и в конце концов язык - мову почти удалось искоренить.

      --------Поверь мне,этот вопрос меня не волнует.Но я знаю одно,что когда всё это только начиналось,то есть году в 1992-м,я говорил :"Хотите чтобы украинский стал языком нашего народа,сделайте так,чтобы это было ВЫГОДНО. И мамашки сами своих деток погонят в украинские школы." Заметь - САМИ,ДОБРОВОЛЬНО. И тот же Донбасс делал бы то же самое. Нужна была толковая программа и деньги.

      К чему я всё это веду? К тому, что подсчитывать при помощи калькулятора убыточность печатания меню на двух языках, выставляя это в качестве аргумента нерентабельности спасения остатков культуры, образованному человеку просто неприлично.

      --------Не вижу в этом "спасения".Этим не спасешь. Опять же нужна программа (толковая) и деньги. Кстати ,сейчас это было бы намного легче сделать ,чем в 92-м.

      Ведь ТОЛПЫ фанатов тратят куда большие деньги на покупку атрибутики своей футбольной команды, и просто посмеялись бы над тобой, если бы ты представил им калькуляцию их расходов, посчитав тебя слишком мелочным человеком на фоне грандиозности победы Шахтёра над Динамо.

      ----------Мне с большой колокольни плевать и на "Шахтер", и на "Динамо". И те и другие - быдло на поле.Смотрю ,и то не всегда,английский футбол.

      Но из анализа форумской дискуссии можно сделать вывод, что "победа в матче" ценится ГРАЖДАНАМИ СТРАНЫ намного выше спасения национального языка, который несправедливо подвергя варваровскому нашествию.

      На это я могу только сказать - сидеть гражданам такой страны в ГОВНЕ - не пересидеть! И это будет высшая форма справедливости.

      ----------Я думаю,что ты заблуждаешься.

      05-05-2006 09:08, SpokusXalepniy
      Приложение.
      Забойщик пише:
      > А вот великие теоретики ВФ Майдана родили великую мыслю:"Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави". Причем никто не обратил внимание,что в этой фразе есть некое противоречие. Безбарвний - это по-русски бесцветный. Вот и вдумайтесь в эту "глубокую" мыслЮ. Мабуть сей мыслитель имел в виду "без смаку".


      Из словаря украинского языка. Жирным выделено мною (Спокус)

      БЕЗБАРВНИЙ, -а, -е. 1. Який не має кольору, забарвлення, позбавлений барв. 2. перен. Який не має яскраво виявлених рис; нічим не примітний; невиразний.


      -------По поводу переносного значения. Из заголовка мадам Минор (надеюсь я ничего на спутал) НЕ вытекает ,что имелось в виду именно переносное значение. К тому же смею надеяться,что несмотря на многочисленные оЧепятки (лень исправлять) ,всё же видно,что языком я владею. то есть могу догадаться,что переносное значение у этого слова имеется.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.05 | Роман ShaRP

       А я его сделал, сделал!

       Дискуссия проходила от http://www2.maidan.org.ua/n/about/1146300350
       И до http://www2.maidan.org.ua/n/about/1146490169 (это начало и хвост одной и той же подветки)

       Кстати, я там и на Забойщика® ссылался ;) Так что можете свободно использовать все мои логические и теоретические построения.

       Ну а Спокус высказывался в духе "Не авторитет мне Забойщик". Не понимаю, почему во внутренних вопросах человек из Сан-Франциско авторитетнее человека из Артемовска.


       И еще чего я никак не могу понять - так это зачем пиндосским (штатовским) евреям агитировать за восстановление языковой справедливости в их ее понимании?

       Я совершенно ничего не имею против евреев, и подавляющего большинства населения Пиндосии. Но каким боком их касается украинская языковая ситуация понять не могу. Мало им проблем Штатов и Израиля? Нужны еще и украинские?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.05 | Забойщик

        Re: А я его сделал, сделал! Искренне поздравляю.

        Но он хоть признал,что я бизнесмен. И то приятно.

        Спокус пишет:"Хитрый Забойщик! Настоящий бизнесмен!"

        Романе! Я забыл,что он из штатов.Отсюда ,видимо,и некоторое ,как бы покультурнее выразиться, сверхуглядство. Ясный перец,что Артемовск не Сан-Франциско.Но... Можно быть неглупым человеком и в Хацапетивке. Не обязательно ехать кудай-то в туманну даль.Один мудрец сказал,что умный человек из утренней прогулки вынесет больше,чем дурак из кругосветного путешествия.Я,конечно же не считаю Спокуса дураком.Для меня ежеутреннее ковыряние на цветочной грядке дает больше,чем чтение целой кипы газет.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.05 | Роман ShaRP

         Re: А я его сделал, сделал! Искренне поздравляю.

         Забойщик пише:
         > Но он хоть признал,что я бизнесмен. И то приятно.
         > Спокус пишет:"Хитрый Забойщик! Настоящий бизнесмен!"

         Это он издевается ;) Потому что настоящий бизнес - только в Пиндосии.

         > Романе! Я забыл,что он из штатов.Отсюда ,видимо,и некоторое ,как бы покультурнее выразиться, сверхуглядство.

         Там не "некоторое". Там Лучшая В Мире Страна Где Знают Ответы На Все Вопросы.

         Однако.

         Есть темы, в которых надо учитывать местную специфику, а не "стричь всех под одну гребенку", да еще и абстрактными теориями "языковой справедливости".
   • 2006.05.05 | один_козак

    Re: Я один из путающих.

    SpokusXalepniy пише:
    > Вот теперь докажите, что бизнесмену всё же не выгодно иметь меню на двух языках. Или что он предпочтёт взять на работу одноязычную официантку вместо двуязычной.
    >
    Легко. Ми не в Канаді, де невеличка громада українців може шляхом бойкоту виселити зі своїх кварталів магазин. Ми такі толерантні до тих, хто на нас плює, що хоч плач. То чому власнику закладу не йти за інерцією легшим шляхом - не здійснювати всі комунікації з клієнтом на "общепонятном"?

    Можна поконкурувати з сусідом своєю двомовністю, як ви кажете. Але це ж треба відповідним чином позиціонуватися. Рекламувати себе як заклад, що шанує укр. мову. Але цього треба хотіти. На мою думку, аудиторія в нас не так звертає увагу на обговорювану проблему, щоб таке позиціонування створило серйозну або хоч відчутну конкурентну перевагу.
  • 2006.05.07 | catko

   цікава постановка питання

   Забойщик пише:
   > То есть государственный язык и язык общения.
   >
   > На Майдане есть несколько квалифицированных юристов. Есть предложение: пусть именно юристы выдадуть предложения по поводу того к кому можно предъявлять претензии и по какому поводу. Я имею в виду претензии связанные с употреблением языка.

   юристи до мови мають відношення як морська свинка до моря

   >
   > Я,как заядлый ПІДПРИЄМЕЦЬ, сталкивался с этой проблемой. Хоть я и не юрист,но из консультаций юристов понял,что язык ,на котором написана ВЫВЕСКА заведения, обязательно должен быть государственный. Возможна ВТОРАЯ вывеска на том языке ,на котором считает нужным хозяин магазина. Но ВТОРАЯ.

   абсолютно правильно

   >
   > Вероятнее всего такие же правила должны касаться и меню.Хоть у меня и есть кафешка,но в этом вопросе я не "копенгаген".

   юридично неправильно. хоча... меню не регулюється нічим крім закону про захист прав споживачів. тобто я спокійно можу вимагати назад гроші за "солянка" бо думав що то борщ а виявилось що то не борщ :-)

   >
   > Жду консультации юриста.
   >
   > А вот язык на котором разговаривает обслуга (официант,продавец,консультант...) - это язык общения.
   >
   > Предприниматель,если ему завтра будет ВЫГОДНО ,чтобы персонал разговаривал на хинди,завтра же найдет такой персонал.И пока не будет ВЫГОДНО,чтобы персонал разговаривал на украинском - ничего вы ,ребята,не сделаете.В экономике,любого уровня, все разговоры о патриотиЗЬме ничего кроме весёлого ржания не вызывают.

   якщо порівняти київ 2002 і київ 2006 то вигідність знання української мови зростає по експоненті.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.07 | Забойщик

    Re: цікава постановка питання

    юристи до мови мають відношення як морська свинка до моря

    ---------А закон о языке имеет отношение к языку? Если имеет,то работа с законами дело юристов.Независимо от того, имеет отношение морская свинЮшка к морю или нет.
    > Вероятнее всего такие же правила должны касаться и меню.Хоть у меня и есть кафешка,но в этом вопросе я не "копенгаген".


    юридично неправильно. хоча... меню не регулюється нічим крім закону про захист прав споживачів. тобто я спокійно можу вимагати назад гроші за "солянка" бо думав що то борщ а виявилось що то не борщ

    ------------Вот бы поглядетьна этот "цирк".А не задумывался о встречном иске, по поводу не сознанки в незнании русского языка.Я не говорю об элементарных языковых ловушках в общении. Сказал слово и твой иск провален.

    якщо порівняти київ 2002 і київ 2006 то вигідність знання української мови зростає по експоненті.

    Был недавно в КИеве. Слова по украински не сказал. И нчего. Все отвечали по русски.

    Все это блажь. Я имею удовольствие переписываться с одним хорошим хлопцем из Львова. Он по -украински пишет. Я пишу на русском. И ничего. Не помню чтобы у нас возникали какие-либо разногласия или непонятки.И мне представляется,что такой вариант общения наиболее приемлем.Если он украинец, а я русский,то не разделяющие нас вещи надо искать. А то,что нас объединяет.Наши дрязги по поводу языка ничего Украине и народу украинскому не дадут.

    Неужели не понятно,что любая попытка заставить любого человека что-либо делать вызывает сопротивление. Иногда даже неосознанное. Именно на этом сопротивлении и паразитируют прусаки и им подобные конотопские ведьмы.
 • 2006.04.30 | Yoko

  Re: Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави (/)

  Кофіум на Арсенальній - це прикро, звичайно, але не так, як вперта і показна російськомонвість усього персоналу "Могилянської Трапезної", розташованої в стінах Могили. До речі, власність дочки Брюховецького. Який студентам часто зауваження робить за вживання російської мови на переві. Хай бив заклад дочки зайшов і там би зауваження роздавав=(((...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.30 | Iryna_

   Re: Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави (/)

   Народ!
   Ходіть краще у Пузату хату в Пасажі!
   Там (принаймні де кава з тістечками) дівчатка та хлопчики,
   що каву наливають, говорять українською.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.30 | Yoko

    Re: Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави (/)

    Скажіть, Пасаж - це де?(так, у мене хріново з орієнтуванням у місті=))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.01 | Iryna_

     Re: Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави (/)

     Пузата хата -
     Це біля Майдану, навпроти переговорного пункту Головпоштамту, майже пішохідна вулиця, перпендикулярна Хрещатику. Пузата хата одразу за ЮМС, у підвалі. Кава там середня (Лавацца), але тістечка набагато смачніші (і вдвічі дешевші) за Кофіуми і компанію.

     Є ще на Бесарабці, за ринком (якщо дивитись з Хрещатика). Але там якось гірше.
    • 2006.05.02 | Сергій Кабуд

     пасаж так казали на Печерську на той прохід

     на Хрещатик де тепер всілякі ресторни чи кафе.

     Там була аптека де сидів Дохтур Айболіт, в білому халаті натягнутом на есесівський френч. І бегемот ще там був розташований
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.05 | один_козак

      Так, так. Це ж воно й є. (-)

   • 2006.04.30 | Хвізик

    як би списка україномовних місць скласти, щоб я не залазив ненар

    ненароком туди, де мене не шанують?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.01 | Мінор

     Мені здається це все-одно, що загнати себе в резервацію. Рано!

     Треба спробувати добитись поваги там, куди Ви зайшли. Чорт забирай - та Ви ж платите гроші, а не Вам.
     Як правило я запитую - Ви говорите українською? Ні? То покличте того, хто говорить. Між іншим 95% відповідей спочатку "російськомовного" продавця - "звичайно розмовляю".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.01 | Хвізик

      Ваш метод непоганий. Але бувають ситуації, коли не хочеться мати

      коли не хочеться мати НІЯКИХ суперечок. Напрклад, Ви приводите закордонного гостя, і хочеться, щоби Вас обслугували якнайкраще.

      У такій ситуації бажано знати наперед "проблемні" і "якісні" місця
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.01 | Мінор

       Розумію. Інколи це дістає (-)

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.01 | Хвізик

        отож. Враження таке, ніби україна програла 2гу світову війну і є

        і є окупованою державою

        то вже краще скласти списка "хороших" і "поганих" місць, чим всякий раз перевіряти їх на власній шкірі
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.02 | Раціо

         А що, Ви сумніваєтеся, що Україна програла другу світову війну?

         Як на мене, то це є цілком очевидним фактом. Як, звісно, є й очевидним, що насєлєніє цього не розуміє. Але неможливо подолати наслідки катастрофи, якщо не усвідомлювати що катастрофа була. Це так як би зараз хтось сказав: таке враження, ніби в Чорнобилі в 1986-му сталася аварія.
     • 2006.05.05 | один_козак

      Так так!

      Багато хто ще й радий буде! Ми ж часто говормо російською, а самі чекаємо, хто б з нами українською поговорив.))
    • 2006.05.05 | один_козак

     Це схоже не капітуляуію. (-)

    • 2006.05.07 | catko

     даю наводку

     1. кафе "ярослава". вулиця ярославів вал (номера не памятаю) але десь одразу після вулиці франка якщо від золотих воріт йти (там ще є кофе-хауз - але то дика арабська дірка не зважаючи на зовнішню презентабельність - там навіть речі тирять в клієнтів). практично ЄДИНЕ місце в києві яке я знаю де варять натуральну мелену каву в турці і в пісочку. коштує 3 грн але смак натуральний! офіціянтки спілкуються українською одразу як чують від вас українську. і кафе стилізовано під часи ярослава мудрого :-)

     2. кафе "козак" (здається). знаходиться якщо від михайлівської площі спускатись до майдану по вулиці михайлівській - то десь через метрів сто зліва. там два зали (один наворочений а другий простий) - так в простому чиста українська кухня, горілка і мова.

     поки що все...

     а ні брещу!

     3. на вулиці пушкінській якщо повернути на неї з вулиці прорізної (якщо йти зверху вниз) направо то зразу зліва - щось типу чи то віденська кава чи то віденські пиріжки - але там прямо печуть всяке-різне і прямо там продають - і хліб і бутерброди і кекси, і запіканки з всяким різним. ну і кава в них супер і народ но-нашому розуміє...
 • 2006.04.30 | пан Roller

  Ассимиляция 3.14 ом накрылась.

  Мінор пише:
  > http://rep-ua.com/32961.html
  >
  > Ухвалення кількома облрадами на Сході України статусу регіональної для російської мови викликало чималий резонанс серед наших читачів.

  Украинцы совсем оборзели, не хотят говорить на ридной мове.
  Я могу объяснить это только тем, что их ридна мова еще и государственная.

  Они делают это в знак протеста против политики Кучмы-Ющенко.

  Если так пойдет дальше, то вся украинская ассимиляция может накрыться 3.14-ом.

  Brgds
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.01 | Роман ShaRP

   (-)

 • 2006.04.30 | Роман ShaRP

  Помилка. Нема такого "конституційного права"

  Мінор пише:
  > Відтак, я чемно поцікавилась – чи є у них меню українською мовою? Відповідь була традиційна – «ні!» І стало мені якось сумно. В центрі столиці нашої держави порушують мої конституційні права за мої ж гроші.

  Нема такого конституційного права. Порядок застосування мов регулюється законами України, а не Конституцією.

  Нещодавно я досліджував цей аспект нашого законодавства. І от що отримав:


  http://www.rada.gov.ua/const/const1.htm

  КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
  РОЗДІЛ I ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ

  Стаття 10.
  Державною мовою в Україні є українська мова.

  Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

  В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

  Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

  Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.


  Стаття 92.
  Виключно законами України визначаються:
  * * *
  4) порядок застосування мов;  http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=1023%2D12
  Закон про захист прав споживачів говорить:
  Інформація споживачеві повинна надаватися згідно із
  законодавством про мови.


  Чинний досі "Закон про мови в УССР" говорить

  Стаття 17. Мова у сфері обслуговування
  В Українській РСР у всіх сферах обслуговування громадян
  вживається українська або інша мова, прийнятна для сторін.  Себто вживання російської мови у сфері обслуговування чинне законодавство не забороняє. (за умови, що російська "прийнятна для сторін", при цьому термін "прийнятна для сторін" не визначено)

  > І чи є ще установи, які повинні контролювати дотриманість наших українських конституційних норм хоча б на мовному рівні?

  Аналогічна помилка.


  Р.S. Особисто я не маю нічого проти того, щоб клієнтів на їх бажання в закладах громадського харчування обслуговували українською, проте коли я сам йду в якийсь заклад, мене цікавить передусім продукт, а не мова обслуговування.

  І при цьому я маю нахабство не почувати себе дискримінованим.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.01 | razor

   Re: Помилка. Нема такого "конституційного права"

   Мінор пише:
   > Відтак, я чемно поцікавилась – чи є у них меню українською мовою? Відповідь була традиційна – «ні!» І стало мені якось сумно. В центрі столиці нашої держави порушують мої конституційні права за мої ж гроші.

   ShaRP vidpovidaje:

   Нема такого конституційного права. Порядок застосування мов регулюється законами України, а не Конституцією.

   Нещодавно я досліджував цей аспект нашого законодавства. І от що отримав:
   .....Чинний досі "Закон про мови в УССР" говорить

   Стаття 17. Мова у сфері обслуговування
   В Українській РСР у всіх сферах обслуговування громадян
   вживається українська або інша мова, прийнятна для сторін.

   --------------------------------------------------------------------------------

   Себто вживання російської мови у сфері обслуговування чинне законодавство не забороняє. (за умови, що російська "прийнятна для сторін", при цьому термін "прийнятна для сторін" не визначено)

   *****ShaRP pomyljajetsja. Zakon pro movy ne zaboronjaje rosijs'ku (chy inshu) movu v pevnykh sytuatsijakh pid umovoju shcho vona (rosijs'ka chy insha) NE VYTISNJAJE ukrajins'ku. Slovo "abo" v Zakoni pro m. vidnosytsja do "dvomovnykh" kontekstiv. NIHDE ne uzakoneno rosijs'ku odnomovnist' (ukrajins'ku tak: podekudy). Shchodo znachinnja vyslovu "pryjnjatna dlja storin" dyv. npr. statti 3 i 11 Zakonu pro m.

   Dyv. tezh stattju 35:
   "Стаття 35. Мова оголошень і повідомлень

   Тексти офіційних оголошень, повідомлень, плакатів, афіш,
   реклами і т.ін. виконуються українською мовою. Поряд з текстом,
   викладеним українською мовою, може бути вміщено його переклад
   іншою мовою."

   de "t. insh." mozhe vidnosytysja do menju v restoranakh.******
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.01 | Роман ShaRP

    Re: Помилка. Нема такого "конституційного права"

    razor пише:
    > de "t. insh." mozhe vidnosytysja do menju v restoranakh.******

    Може відноситися, а може й не відноситися.

    Стосовно решти двох пунктів - мови офіціантки та відсутності конституційного "права на мову", - заперечень нема?

    Ось ще *впало в око*:

    Стаття 5. Право громадян користуватися
    будь-якою мовою

    Громадянам Української РСР гарантується право користуватися
    своєю національною мовою або будь-якою іншою мовою.
    Громадянин вправі звертатися до державних, партійних,
    громадських органів, підприємств, установ і організацій
    українською чи іншою мовою їх роботи, російською мовою або мовою,
    прийнятою для сторін.
    Відмова службової особи прийняти і розглянути звернення
    громадянина з посиланням на незнання мови його звернення тягне за
    собою відповідальність за чинним законодавством.
    Рішення по суті звернення оформляється українською мовою чи
    іншою мовою роботи органу або організації, до якої звернувся
    громадянин. За бажанням громадянина таке рішення може бути видане
    йому в перекладі російською мовою.

    Стаття 6. Обов'язок службових осіб володіти
    мовами роботи органів і організацій

    Службові особи державних, партійних, громадських органів,
    установ і організацій повинні володіти українською і російською
    мовами, а в разі необхідності - і іншою національною мовою в
    обсязі, необхідному для виконання службових обов'язків.

    Незнання громадянином української або російської мови не є
    підставою для відмови йому у прийнятті на роботу. Після прийняття
    на роботу службова особа повинна оволодіти мовою роботи органу чи
    організації в обсязі, необхідному для виконання службових
    обов'язків.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.01 | razor

     Re: Помилка. Нема такого "конституційного права"

     ShaRP pyshe:

     Стосовно решти двох пунктів - мови офіціантки та відсутності конституційного "права на мову", - заперечень нема?

     ****Potribnyj perehlyad Zakonu pro M. bo rjad joho polozhen' syl'no perestarili (adzhe zh SSSR i UkrSSR vzhe davno pishly v dubynu...) Sudy i VR musjat vyrishyty jaki same chastyny Zakonu 1989 ne protyvorichjat' Ukr. Konstytutsiji.
     A shchodo Vashykh pytan':
     (1) Za Ukr. konstytutsijeju vsi hromadjany Ukrajiny majut' "konstytutsijne pravo na movu", ale isnuje velyka rizhnytsia v zastosuvanni tsoho prava v konkretnykh vypadkakh.
     (2) Dlja ukrajintsiv, tse pravo zastosovujetsja ABSOLUTNO (v pravi). Nema zakonu na pidstavi jakoho mozhna ukrajintsevi vidmovyty ukrajinomovne traktuvannja BUD' CHOHO v Ukrajini. V tim chysli i v restoranakh.
     (3) Dlja neukrajintsiv, konstytutsijne "pravo na movu" maje pevni zakonni obmezhennja. V spravakh administratsyjnykh, tam de vony v bil'shosti, isnuje povna rivnopravnist. Tam de vony v menshosti (ale de ukrajintsi tezh ne majut' bilshosty) mozhe tezh isnuvaty rivnopravnist'
     (4) V pobutovykh spravakh ukrajins'jke pravo tezh absolutne. Dlja inshykh mov, ne konechno, khoch mozhlyvo.

     Urjad i sudy davno vzhe povynni zajnjatysja vidpovidnymy utochnennjamy. Mozhe dija oblasnykh rad Luhans'ka i dr. nareshti shtovkhne Velykoho Bdzholara do roboty...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.01 | Роман ShaRP

      Еще раз для особо одаренных.

      razor пише:
      > ****Potribnyj perehlyad Zakonu pro M. bo rjad joho polozhen' syl'no perestarili (adzhe zh SSSR i UkrSSR vzhe davno pishly v dubynu...)

      Кому-то нужен, кому-то не нужен, и возможны варианты.

      > (1) Za Ukr. konstytutsijeju vsi hromadjany Ukrajiny majut' "konstytutsijne pravo na movu", ale isnuje velyka rizhnytsia v zastosuvanni tsoho prava v konkretnykh vypadkakh.

      Статья? Я привел вам две статьи, согласно которым, повторяюсь, порядок использования языков регулируется исключительно законами Украины

      > (2) Dlja ukrajintsiv, tse pravo zastosovujetsja ABSOLUTNO (v pravi). Nema zakonu na pidstavi jakoho mozhna ukrajintsevi vidmovyty ukrajinomovne traktuvannja BUD' CHOHO v Ukrajini. V tim chysli i v restoranakh.

      Как насчет решения суда по делу "кто-то там против АвтоЗаза?".Захотели и отказали.

      Пока что практика расходится с вашими теориями.

      > (3) Dlja neukrajintsiv, konstytutsijne "pravo na movu" maje pevni zakonni obmezhennja. V spravakh administratsyjnykh, tam de vony v bil'shosti, isnuje povna rivnopravnist.

      Еще раз посмотрите на тексты статей 5 и 6. Там нет никаких оговорок о "большинстве", задекларировано право обращаться куда угодно на русском языке и требовать перевод решения на русский же.

      ПРЕВЕД !!!


      > (4) V pobutovykh spravakh ukrajins'jke pravo tezh absolutne. Dlja inshykh mov, ne konechno, khoch mozhlyvo.

      Термина "бытовые вопросы" AFAIK в законе не существует.

      > Urjad i sudy davno vzhe povynni zajnjatysja vidpovidnymy utochnennjamy.

      См. выше.

      > Mozhe dija oblasnykh rad Luhans'ka i dr. nareshti shtovkhne Velykoho Bdzholara do roboty...

      Великий Пчеловод сейчас может рассчитывать на 17% голосов, и то не на все 100%.

      Остальные четыре прошедших в ВР политсилы никогда особых украинизаторских порывов не проявляли.

      Если ПРУ+КПУ+СПУ объединятся в вопросе узаконивания статуса русского языка, и добъются постановки его на голосование - этот вопрос будет принят, т.к. у них есть простое большинство. Фраєр, що любив купатись, конечно, может его ветировать - но в этом случае останется действовать старый Закон о языках.

      Чтобы принять новый - надо уговорить Мороза. Удачи вам в этом нелегком деле...

      Р.S. У нас еще и закона о Кабинете Министров нет. Вообще нет. Так может разогнать его нах по такому случаю?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.01 | razor

       Re: Еще раз для особо одаренных.

       ShaRP pyshe:
       Кому-то нужен, кому-то не нужен, и возможны варианты.

       ****Skorshy chy piznishe treba pereviryty vsi statti zvyazani z "Ukrajins'koju SSR" (neisnujochoji derzhavy) npr. st.1 (absoljutno idiotychne ponjattja v 2006 r. "narody Sojuzu SSR" i.t.p.)*****

       Статья? Я привел вам две статьи, согласно которым, повторяюсь, порядок использования языков регулируется исключительно законами Украины

       *****Stattja 10. Faktychno nema shche "zakona Ukrajiny" pro zastosuvannja mov... Je lyshe ZPM "Ukrajins'koji SSR" jakyj mozhna natjahaty kudy khochesh. Povnyj pravnychyj khaos.*****

       Если ПРУ+КПУ+СПУ объединятся в вопросе узаконивания статуса русского языка, и добъются постановки его на голосование - этот вопрос будет принят, т.к. у них есть простое большинство. Фраєр, що любив купатись, конечно, может его ветировать - но в этом случае останется действовать старый Закон о языках.

       *****Mozhe zvernutysja do Konstytutsijnoho Sudu (jak vzhe isnuvatyme)? Z pytannjam: jaki chastyny ZPM 1989r. sumisni z dijuchoju Ukrajins'koju Konstytutsijeju?*****

       Чтобы принять новый - надо уговорить Мороза. Удачи вам в этом нелегком деле...

       *****Napered: Konstytutsijnyj Sud (ale strakh mozhlyvoho vidminnennja politreformy dije). Todi pobachymo shcho i jak robyty. A teper, zhyty v khaosi...Proshu ne zabuvaty shcho poky ne dijatyme KS, "garant" maje ostannje slovo v tsykh spravakh (khiba shcho 300 holosiv znajdutsja proty njoho). Otzhe slidkujmo joho taktyku shchodo "deklaratsij" pro "regional'ni movy"*****

       *****


       Как насчет решения суда по делу "кто-то там против АвтоЗаза?".Захотели и отказали.

       Пока что практика расходится с вашими теориями.

       *****Znamenytyj dokaz idiotyzmu ZPM "Ukr. SSR" Todi (1989 r.) majzhe ne isnuvalo pryvatnykh pidpryjemstv. Shche raz: nema shche pravdyvykh "zakoniv Ukrajiny" pro movy. Kozhnyj mozhe sobi hovoryty shcho khoche na pidstavi st. 10 Konstytutsiji i "prytjahaty" taki chy inshi statti ZPM "Ukr. SSR". Praktyka nemaje nichoho spil'noho z "teorijamy" 1989 r.*****
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.01 | Роман ShaRP

        Keep dreaming. (-)

  • 2006.05.05 | Andrij

   Трохи переплутали (?) захист російської з гарантованою українськ

   Тобто, в дусі, "ой, а це хто?".

   Роман ShaRP пише:
   > КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
   > РОЗДІЛ I ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ
   >
   > Стаття 10.
   > Державною мовою в Україні є українська мова.
   >
   > Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

   Єс!

   > Стаття 17. Мова у сфері обслуговування
   > В Українській РСР у всіх сферах обслуговування громадян
   > вживається українська або інша мова, прийнятна для сторін.


   Тут й віслюку зрозуміло, що пані мова кафе була "неприйнятною". Отже, протрібна бути українська бай дефолт. Капіш?
  • 2006.05.07 | catko

   Re: Помилка. Нема такого "конституційного права"

   Роман ShaRP пише:

   > мене цікавить передусім продукт, а не мова обслуговування.

   для автора воно і не дивно.
 • 2006.05.05 | Мінор

  Тут мене "Забойщик" на думку навів. Є ідея!

  Якщо такі бізнесмени, як він не бачать проблеми для власного бізнесу у русифікації сфери обслуговування - давайте створимо чорний список кафе та ресторанів у Києві, де ігнорують наші права.

  Цей список має висіти на сайті разом із інформацією про юридичну адресу ресторану, власника. Там мають бути поради, як подати до суду на ресторан.

  Ресторан має отримати лист від сайту, що його внесено до чорного списку і може бути виключено у випадку виправлення ситуації.

  Майдан може виділити одну з малоактивних сторінок для такої святої справи?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.05 | Забойщик

   Мінору ! В виде исключения я разрешаю вам

   повесить такую доску возле каждого моего магазина и кафе.

   И сразу же предлагаю пари. Я говорю что единственным результатом оной операции будет незначительное (не более 5-7%%) УВЕЛИЧЕНИЕ выручки.А вы,если я вас правильно понял,утверждаете,что выручка упадет.

   Так что? Принимаете пари? (Заодно и познакомимся).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.05 | SpokusXalepniy

    Хитрый Забойщик! Настоящий бизнесмен!

    С пари ты придумал здорово!
    Если посещаемость немного уменьшится, то ты выиграл!
    А если увеличится, то ты опять выиграл из-за увеличения прибыли! :))

    Но ещё интересно и другое.
    Неужели ты взаправду считаешь, что не имеет значения кто и что напишет на двери при входе в ресторан?

    Я бы побился об заклад, что хорошо написанное, хоть немного, но обязательно увеличит посещаемость.

    Я бы поспорил, но в отличие от тебя, я честный человек :), не бизнесмен какой-то! :)

    Я не могу спорить с человеком, заранее зная, что он проиграет. И объясню почему.
    Если написать действительно хорошо, то это "хорошо", по сути, и есть хорошая реклама, т.к. цели поставлены вполне рекламные.

    Хорошая же реклама может быть хороша только тогда, когда она увеличивает приток клиентов. Иначе, она написана плохо.
    То есть соглашаясь на мой вариант пари (где заранее оговорены слова "хорошо написанное"), ты всегда проигрываешь. :)

    Тебе повезло, что имеешь дело с кристально-чесным человеком :), т.е. со мной, а не с собратом бизнесменом, который бы тебя уже давно раздел! :))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | Забойщик

     Re: Хитрый Забойщик! Настоящий бизнесмен!

     Хитрый Забойщик! Настоящий бизнесмен!

     --------Не хитрый,а вумный. Зело вумный.И бизнесмен настоящий.

     С пари ты придумал здорово!
     Если посещаемость немного уменьшится, то ты выиграл!
     А если увеличится, то ты опять выиграл из-за увеличения прибыли!


     Но ещё интересно и другое.
     Неужели ты взаправду считаешь, что не имеет значения кто и что напишет на двери при входе в ресторан?

     ------Почти не играет.См. о рекламе.... У нас тут один крендель (депутат ВР от ПРУ) владеет местными СМИ. И мочат они меня лет пять. А я в других СМИ просто издеваюсь над ними. Результат мочилова - выручка растет.Я им даже как-то раз написал,что были бы они нормальные ребята,я бы им поставил бутЕльку классного коньяку за такую бесплатную рекламу,как они мне делают своим мочиловом.Но так, как они сволота,то коньяка им не видать. Вот тебе и надписи на дверях.

     Я бы побился об заклад, что хорошо написанное, хоть немного, но обязательно увеличит посещаемость.

     Я бы поспорил, но в отличие от тебя, я честный человек , не бизнесмен какой-то!

     Я не могу спорить с человеком, заранее зная, что он проиграет. И объясню почему.
     Если написать действительно хорошо, то это "хорошо", по сути, и есть хорошая реклама, т.к. цели поставлены вполне рекламные.

     Хорошая же реклама может быть хороша только тогда, когда она увеличивает приток клиентов. Иначе, она написана плохо.
     То есть соглашаясь на мой вариант пари (где заранее оговорены слова "хорошо написанное"), ты всегда проигрываешь.

     --------Рассказываю. Но только между нами,чтобы никому...
     Недалеко от моего второго магазина фирма "Рейнфорд" открывала универсам. Мне выражали соболезнование все мои донецкие поставщики. Ну ка,сам "Рейнфорд"!.... Года за четыре они трижды ПОЛНОСТЬЮ обновили персонал и наконец продали это здание. В самом начале ни одного магазина рядом с ними,кроме моего,не было. Этоя их "закрывал". Почему?
     Интересный вопрос! У них на полках все было,как учат америкосы - один товар занимает в длину не менее чем метр двадцать. Принципы рекламы - американские. И тем не менее они проиграли.
     Попытайся ответить на простейший вопрос :"Кому верит "пересічний" украинец?" Рекламе? Нет. Он ей не верит. А кому же? В правильном ответе на этот вопрос заложен правильный ответ на то,как делать украинскую ПРОВИНЦИАЛЬНУЮ рекламу.(В Киеве такие номера не пройдут).Года два тому назад наш торговый отдел терроризировал меня вопросом,каким образом я без рекламы за май месяц ВДВОЕ увеличил прибыль.На самом -то деле реклама была,но не такая к которой мы привыкли. А такая,какую я сам разработал и внедрил.Отак от,пане Спокусе!

     Тебе повезло, что имеешь дело с кристально-чесным человеком , т.е. со мной, а не с собратом бизнесменом, который бы тебя уже давно раздел!


     ---------Столько раз сказано "кристально честный",что это вызывает у меня подозрение.:)
   • 2006.05.05 | Пані

    Я канешна вибачаюся...

    Але поки ти не відкриєш свої заклади в Києві, то твоя пропозиція залишається просто провокаційною (в хорошому сенсі цього слова). Бо в гілці йдеться про Київ.
   • 2006.05.07 | Мінор

    Парі прийняте

    Однак я хочу уточнити умови:
    1. Мені потрібен повний список ваших магазинів та ресторанів у Києві. Бо моя ідея стосується мого міста.
    2. Я залишаю за собою право розвішувати інформацію про відмову від двомовності у ваших закладах не лише на табличках, але й у ЗМІ.
    3. Запропонуйте прозорий механізм оцінки справжньої виручки :-) - інакше як вам повірити?

    До речі, на вашому місці я б не поспішав махати шаблюкою - тут ви потрапляєте на мою територію, бо я фахівець саме в частині реклами :-)

    Іншим - панове кияни та львів"яни думаю нам це по силі. Переходимо до активніших дій.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.07 | Забойщик

     Наивность или симуляция наивности?

     Однак я хочу уточнити умови:
     1. Мені потрібен повний список ваших магазинів та ресторанів у Києві. Бо моя ідея стосується мого міста.

     -------Я,слава Богу ,не имею никакого отношения к Киеву. Мне кажется,что на ВФ это знают все. Забойщик с Донбасса.Начиная свой допис с такого "наивного" посыла ,вы лишили смысла остальные пункты своего пари.

     2. Я залишаю за собою право розвішувати інформацію про відмову від двомовності у ваших закладах не лише на табличках, але й у ЗМІ.

     3. Запропонуйте прозорий механізм оцінки справжньої виручки - інакше як вам повірити?

     До речі, на вашому місці я б не поспішав махати шаблюкою - тут ви потрапляєте на мою територію, бо я фахівець саме в частині реклами

     --------Я не считаю себя профессионалом,но заниматься рекламой мне приходится постоянно.Я вижу качество нашей "профессиональной" рекламы.Кстати это не я на вашу территорию попадаю,а вы на мою.Открывая кафешку я заказал "проХвессионалам" ролик и целый месяц они его крутили. И толку? А своими методами я за месяц увеличил выручку ВТРОЕ.И до сих пор она продолжает расти.

     Іншим - панове кияни та львів"яни думаю нам це по силі. Переходимо до активніших дій.

     ---------Я уверен,что на этом пути вас ждут большие разочарования.Даже во Львове.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.07 | Мінор

      "Як до тебе не п"ють - не кажи будь-здоров" Нар. мудр.

      Ах так ти з Донбаса? А що тоді робиш у гілці, де обговорюють позицію київського кафе? Ти його власник? Чи збираєшся у нас в Києві відкрити свою забігайлівку також?
      А з рекламістами на Донбасі завжди проблема. Достатньо подитивитися на програш виборів 2004 року і невдачу на виборах 2006. Гоніть їх в три шиї - стільки скільки рекламісти викачували з Партії регіонів не платив ніхто в Україні. Якщо там у вас є хоч одна людина, яка може рахувати (наприклад Азаров) зробіть аудит своїх витрат на виборах і дізнаєтесь багато цікавого :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.07 | Забойщик

       Я тута делал издевательство над мовноозабоченными потребителями

       ......коХве.Бо які ж треба "мозгЫ", шоб вибирати якість товару по мові,на якій написана об"ява чи меню. І не тре мені казати "при інших рівних". Бо ж для того,щоб з"ясувати чи вони рівні ,треба спочатку скуштувати.

       Совершенно точно понимая,что мовноозабоченных в стране минимум-миниморум, я заранее смеюсь над результатами вашего эксКремента. Хозяева означенных каХвешек даже не почувствуют ваш игнор.

       Ах так ти з Донбаса? А що тоді робиш у гілці, де обговорюють позицію київського кафе?

       --------Обсуждаю. Имею на это право и пользуюсь им.

       Ти його власник? Чи збираєшся у нас в Києві відкрити свою забігайлівку також?

       -------Нет,не собираюсь.За четыре года жизни в Киеве я точно понял,что в этой большой дЯрЁвне мне делать не фиг. То есть здания не деревенские, а вот жители.... Как сказала одна украинская театрально-киношная актриса:"Люблю Киев без киевлян". Обрати внимание,слово "все" я не употреблял. Исключения есть всегда.

       А з рекламістами на Донбасі завжди проблема. Достатньо подитивитися на програш виборів 2004 року

       --------Мне казалось,что тогда работали российские поЛЛитртехнологи.

       і невдачу на виборах 2006.

       ------И какую неудачу Донбасс потерпел на выборах 2006 года? Если ты имеешь в виду прусаков, так они не Донбасс.У нас в городе за прусаков в 2006 году проголосовало 57%.

       Гоніть їх в три шиї - стільки скільки рекламісти викачували з Партії регіонів не платив ніхто в Україні. Якщо там у вас є хоч одна людина, яка може рахувати (наприклад Азаров) зробіть аудит своїх витрат на виборах і дізнаєтесь багато цікавого

       --------Выбори тут явно не к месту. Кстати, от проигрыша Янука мелкий донбасский предприниматель получил явную и ощутимую выгоду. И поэтому тот ,кто не зашорен ,за это уголовно-протокольное быдло не голосовал.А рекламу украинского производства мне доводилось видеть в разных местах. В том числе и в Киеве. Везде дерьмо одного и того же пошиба и уровня.
      • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

       а можна троха більше про аудіт і рекламістів з ПРУ і т.п.?(-)

  • 2006.05.05 | Сергій Кабуд

   прекрасна ідея і її треба розширити

   список поганих закладів, будьяких і чому погані

   список класних і чому класні і рекомендовані

   знижки для членів Альянсу. Суттєві. Роспродажи, фандрейзінги і так далі.
  • 2006.05.05 | Пані

   Любой каприз за ваши деньги!

   Мінор пише:

   > Майдан може виділити одну з малоактивних сторінок для такої святої справи?

   Вся Вікі ваша під це діло :) Звичайно - даром :) Буде хоч щось у списку - прилінкуємо з першої сторінки. Аби була зацікавленість в майданівців.

   http://maidan.org.ua/wiki/

   Особисто обіцяю морочити голову всім києвським закладам харчування, де немає меню українською і в які мене занесе.

   В Кофіум мене часто заносить, так що я це питання підніму обов`язково.

   Невелике спостереження. В Харкові я вже більше року не зустрічала в ніякому кафе чи ресторані, щоб офіціантки не розуміли української. А от в Києві останнього разу таки натрапила... Але то, здається, зовсім відстойник і недалеко від того Кофіума. Якийсь джаз-клуб, де як кажуть колись була галерея Гельмана.
 • 2006.05.07 | шкіпер

  Re: Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави (/)

  Мне так кажется, что единственная здра**ая мысль в этой ветке - флешмоб клиентов, спрашивающих укараиноязычно меню. Даже не обязательно флешмоб - просто в следующий раз спросите сами. Как верно сказал Забойщик, пока клиенты не будут его спрашитьва - его не будут печатать.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.07 | Мінор

   Re: Як мене напоїли безбарвним "кофє", хоч я шукала смачної кави (/)

   шкіпер пише:
   > Мне так кажется, что единственная здра**ая мысль в этой ветке - флешмоб клиентов, спрашивающих укараиноязычно меню. Даже не обязательно флешмоб - просто в следующий раз спросите сами. Как верно сказал Забойщик, пока клиенты не будут его спрашитьва - его не будут печатать.

   Ребята, не лезьте к нам со своими мерками. Смешно выглядел Корчинский в Донецке? Не менее абсурдны советы Забойщика в Киеве - это другой город, здесь иные порядки, здесь нету хозяина, здесь все делается иначе.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.07 | Забойщик

    Пане Минор.Ваши представления далеки от жизни.

    Ребята, не лезьте к нам со своими мерками. Смешно выглядел Корчинский в Донецке? Не менее абсурдны советы Забойщика в Киеве - это другой город, здесь иные порядки, здесь нету хозяина, здесь все делается иначе.

    ------У нас точно нет хозяина.(На моем уровне бизнеса).И у вас все не настолько иначе,чем вы стараетесь представить.Жил я в Киеве,на Севере,в Москве - у меня от места жительства не менялось отношение к потребляемому товару. Хочу заметить,что недаром говорят,что все познается в сравнении.Я имел возможность сравнивать потребителя в самых разных точках еще Союза. Да и в послесоюзный период. Так что не надоть мне лапшу на слуховые аппараты вешать. Ей там не место.

    Минор! Я вам точно рекламу не закажу. :)
 • 2006.05.07 | Дядя Вова

  Ладно, я не вмешивался неделю, хотя ответ IMHO очевиден

  1) Если никто до вас не требовал украинского меню в этом кафе, то вам предстоит еще работать и работать в г.Киеве.

  Это ни в коем случае не стёб, почитайте мои постинги – и вы поймете, что я за справедливость, а не за одну из мнимых «украинских» сторон, пусть меня часто и обвиняют в бесхребетности.

  2) Если это нарушение действующего законодательства, то судитесь смело, чашка кофе станет золотой для хозяев кафе.

  3) Если хозяева кафе ничего юридически не нарушали, то вопрос сложнее. Например, этика. Ох, тут еще нам всем работать и работать. Главное – над собой, а то оппоненты только зарабатывают очки. Например, моя бабушка и мой отец (реже) не пытались перейти на русский с украинского. Но вели при этом себя так естественно и необидно для собеседников, что даже в русскоязычном Харькове практически все пытались ответить им на ломаном русском.

  4) Есть еще вариант. Кафе действительно нарушало юридические нормы, но ни один суд в городе Киеве не посмел вмешаться (вариант – его уже купили за $). Что ж, тогда (по-моему) весь наш форум на вашей стороне – все мы здесь за справедливость, а не за «упередженість».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua