МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

„Молодь каже БАСТА соціально-економічній політиці уряду!”

05/03/2006 | basta-ua

1 травня 2006 року в Києві з 9.30 по 12.00 відбулася демонстрація з нагоди 1 Травня – Дня солідарності трудящих, ініціаторами якої виступила Мережа громадянських ініціатив „БАСТА”, в якій взяли участь біля сотні активістів. Вони несли гасла:
„НІ приватизації!”, „Вимагаємо безкоштовної освіти!”, „Заберіть собі ЄС з ЄЕПом, віддайте нам право на працю та гідну зарплату!”, „Ми хочемо служити Україні, а не НАТО!”
Представники МГІ „БАСТА” заявили, що „з кожним днем стає зрозумілим, що влада не має наміру піклуватися про благополуччя людини праці. Більш 75% промислового потенціалу України розкрадене і приватизовано. Планомірно йде наступ на право трудящих на працю, відпочинок, безкоштовну медицину й освіту. Під погрозою пенсійна система країни і соціальне забезпечення.
Уряд Ю.Єханурова обіцяє вже цього року реформувати радянський Кодекс про працю, що, незважаючи на те, що був прийнятий у 1973 році, реально стоїть на захисті інтересів робітничого класу”.
На думку членів МГІ „БАСТА”, „урядовий проект КЗпП припускає скорочення переліку категорій трудящих, що мають право на страйк. Будуть введені обмеження на проведення акцій протесту, утруднене саме проведення страйку. Легалізуються нові підстави для звільнення, вводиться індивідуальний контракт замість колективного договору. Це тільки частина передбачуваних урядом "нововведень".
За словами координатора МГІ „БАСТА” Сергія Кузки, „Уряд України, в угоду Євросоюзу і міжнародним фінансовим організаціям, прагне обмежити право на вираження колективного протесту”. Проте, як вважає С.Кузка „незважаючи на сумний досвід Румунії, Чехії, Казахстану український уряд вирішило продати гігант вітчизняної індустрії "Криворіжсталь" транснаціональної корпорації Mіttal Steel. Нам говорили про те, що новий власник заплатив величезні гроші і гарантував дотримання прав трудящих на заводі. Але що вийшло в дійсності? Гроші були витрачені на латання дір у газовій сфері. А робітники на собі відчули принади приватної форми власності”. Як заявив С.Кузка, „з початку недоплатили "тринадцяту " зарплату. Потім почалося скорочення премій. На підвищення зарплати, як того передбачали умови купівлі-продажу комбінату, в індійських мільярдерів коштів немає. Притому що українське підприємство має щорічний прибуток, вимірюваний мільярдами гривень! Крім зарплати, у криворожстальців з'явилося ще одне важке питання: новий хазяїн скоротив розмір додаткової відпустки, що надається за роботу в шкідливих умовах”.
В зваренні МГІ „БАСТА” до громадськості зазначається, що „багато робітників починають розуміти, що приватизацію потрібно зупинити. Так робітники НФЗ, Судноремонтного заводу в Маріуполю і багато інших заводів і фабрик протягом 2005 - 2006 р. зверталися до Президента і Верховної Ради з вимогою внести їхнього підприємства в список об'єктів на які приватизація повинна бути заборонена. Але влада не хоче них слухати. Президентові й урядові більш важливо відпрацьовувати ті політичні "інвестиції" Вашингтона і Брюсселя. Саме вони штовхають країну в прірву економічної кризи, масової приватизації і вступ в агресивний військовий блок НАТО”.
Єдиним виходом для трудящих України, на думку членів МГІ „БАСТА” – це „самоорганізація трудящих України та боротьба за свої права”.

Для контактів
т. 8066-2879856 (Сергій Кузка)
www.basta-ua.ukrbiz.net
basta-ua@inbox.ru

Відповіді

 • 2006.05.03 | samopal

  Бастарди-пралєтаріі (чи пральоччікі?)(-)

 • 2006.05.03 | Чучхе

  З такою кацапстанською назвою і зв"язуватись не хо (-)

 • 2006.05.03 | basta-ua

  ВСЁ О СЕКСЕ ИЛИ КАК НАС НАЕ… КИНУЛИ!!!


  С 1 мая вступило в силу решение Национальной комиссии регулирования электроэнергетики от 30 марта о повышении на 25% тарифов на электроэнергию для населения и населенных пунктов.
  Также с 1 мая вступило в действие решение Нацкомиссии регулирования электроэнергетики о повышении на 25% тарифов на газ для населения, бюджетных организаций и предприятий «Теплокомунэнерго».
  Сеть Гражданских Инициатив «БАСТА» призывает Вас вспомнить слова «оранжевых» генералов, по поводу того, что цены на энергоносители останутся неизменными.
  Прошли выборы, и что же мы видим? Цена электроэнергии для населения, проживающего в городах, повышена с 15,6 до 19,5 коп. за 1 кВт/ч. с НДС. Для населения, проживающего в сельской местности, цена повышена с 14,4 до 18 коп. за 1 кВт/ч. с НДС. Для населения, дома которых оборудованы электроплитами, цена электроэнергии повышена с 12 до 15 коп. за 1 кВт/ч., для населенных пунктов цена электроэнергии повышается с 15,1 до 18,9 коп. за 1 кВт/ч., для населенных пунктов в сельской местности – с 13,9 до 17,4 коп. за 1 кВт/ч., для населенных пунктов с домами, оборудованными электроплитами, - с 11,5 до 14,4 коп. за 1 кВт/ч. электроэнергии с НДС.
  Государство поступает со своими гражданами в лучших традициях индийской «Камасутры», ведь при повышении стоимости енергоносителей, автоматически вырастут цены на продукты питания, лекарства, транспорт и т.д.
  Чиновники с легкостью в руках, улыбками на лицах и сверхестественным цинизмом поздравили «свою націю» с Международным днём трудящихся, с праздником 1 Мая. Вот так украинское государство легко и просто выполнило свои обещания - заботиться о своих гражданах!!!

  ТОВАРИЩИ!!! ДАВАЙТЕ ВЫСТУПИМ ЕДИНЫМ РАБОЧИМ ФРОНТОМ ПРОТИВ НЫНЕШНЕГО ПРАВИТЕЛЬСТВА И «ЛЮБИХ ДРУЗІВ», ЗАЩИТИМ СВОЮ ЧЕСТЬ И ОТСТОИМ РАБОЧИЕ ЗАВОЕВАНИЯ.

  ПРЕСТУПНИКОВ К ОТВЕТУ!!!

  ДА ЗДРАВСТВУЕТ ВЛАСТЬ ТРУДЯЩИХСЯ!!!  Контакты: www.basta-ua.ukrbiz.net, basta-ua@inbox.ru
  8 066 287 98 56, Сергей (координатор СГИ «БАСТА!»)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua