МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ІРПЕНІАДА: Позов Олегу Бондарю писала судді Ірпінського суду?

05/03/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Вони проявили неординарні креатині здібності, вигадуючи, як оголосити вибори Ірпінського міського голови недійсними, щоб не допустити до посади мера Мирославу Свистович.

Як нам повідомили з Ірпінського суду, судді проявили неординарні креатині здібності, вигадуючи, як оголосити вибори Ірпінського міського голови недійсними, щоб не допустити до посади мера Мирославу Свистович. Зокрема була вироблена і передана до територіальної виборчої комісії неформальна пропозиція оголосити вибори на двох дільницях недійсними та приплюсувати всю кількість виборців на цих двох дільницях до голосів проти всіх кандидатів. Таким чином вийде, що “проти всіх” проголосувало більше людей, аніж за переможця виборів Мирославу Свистович, і вона не може вважатися обраною.

Те, що таке рішення незаконне, схоже, вже нікого не хвилює, оскільки люди, які не звикли жити чесно, здається, пішли ва-банк та вже не розрізняють недійсні голоси від тих, які не підтримали жодного кандидата. Не кажучи вже про те, що на обох “проблемних” дільницях на 90% бюлетенів стоїть позначка за того чи іншого кандидата.

Олег Бондар поставив у позові перед суддями чітке завдання: визнати неправомірними дії територіальної виборчої комісії про невизнання виборів Ірпінського міського голови недійсними та зобов’язати ТВК негайно прийняти рішення про проведення повторних виборів.

Представник Мирослави Свистович адвокат Тетяна Монтян заявила відвід всій колегії суддів (Сергій Савченко, Світлана Оладько, Оксана Рудніченко) на тій підставі, що колегія відстоює інтереси О. Бондаря, оскільки 5 квітня судді зобов’язали територіальну комісію витребувати в дільничних комісій №1 і №2 акт про розбіжність кількості підписів виборців у списку з кількістю контрольних талонів та рішення про встановлення кількості виборців, а потім оголосили прийняте на підстав цих документів рішення ТВК про визнання виборів дійсними неправомірним лише тому, що акт і рішення були складені не під час підрахунку голосів, а пізніше – “на виконання рішення суду”. При цьому судді, виносячи постанову “про витребовування” достеменно знали, що ні акту, ні рішення за формою, передбаченою ч. 10 ст. 68 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів”, під час підрахунку голосів складено не було. Однак у неформальному роз’ясненні ці ж судді пояснювали Мирославі Свистович при свідках, що складання вищезазначених документів, здійснене “на виконання рішення суду” пізніше, ніж у день підрахунку голосів, буде правомірним.

Суд відхилив клопотання, вважаючи, що Монтян не довела зацікавленість суддів у справі, а також кваліфікували спробу відводу як тиск на суд. При цьому в мотивувальній частині не були зазначені слова Тетяни Монтян. У відповідь Т. Монтян заявила клопотання про фіксацію судового засідання технічними засобами.

Судячи з впевненого виду суддів без ірпінської революції не обійтись.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua