МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Ірпені з’явилися намети

05/03/2006 | Майдан-ІНФОРМ
В них роздаються листівки, в яких пояснюється, чому повторне голосування по виборах Ірпінського міського голови по Закону вже неможливе. В листівці пояснюється, що примарна можливість визнати вибори недійсними є лише на 2-х дільницях, оскільки по інших всі терміни оскарження вже пройшли. Але й на цих двох дільницях порушення було суто технічним (деякий час виборцям видавали бюлетені для голосування на місцевих виборах за списком виборців до Верховної Ради) і не лише однаково відбилося на всіх кандидатах, але й не вплинуло на результат виборів. До того ж вибори до Київської обласної та Ірпінської міської рад на цих дільницях визнані дійсними, хоча вищезазначене порушення однаково стосувалося і цих виборів, і виборів Ірпінського міського голови.

Але навіть за формальними ознаками, нічого зробити вже неможливо. Закон прямо встановлює, що повторне голосування по дільницях має відбуватися не пізніше, ніж через два тижні після дня виборів, а в цілому по округу – не пізніше, ніж через 30 днів після дня вибрів. Ці терміни вже пройшли, і тепер зробити вибори недійсними можна лише у випадку, якщо територіальна комісія та суди підуть на повний правовий “бєспрєдєл”.

Щоб цього не сталося, в наметах та біля будівлі суду збирають кошти на “народний хабар” суддям, закликаючи кидати туди дріб’язок. Таким чином вже назбирали біля 100 гривень плюс кілька яблук. Судді, заходячи до будівлі, виявляли явне незадоволення чи то збором коштів, чи то малим розміром зібраного хабара.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua