МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Засуджено одного з організаторів акта Аль-Кайєди 9/11

05/04/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Вирок було оголошено сьогодні вночі (за київським часом). Більшість оглядачів розважували, чи присяжні вдовольнять прагнення помсти родичів жертв 9/11, чи пристануть на пропозицію адвокатів цього єдиного наразі аль-кайєдиста, судженого в Америці.

Під час процесу Захарія Муссауї вів себе виклично, не приховував причетності до знищення Твін Тауера, зневажливо висловлювався про жертви, які загинули внаслідок теракту. Він ніби напрошувався на смертний вирок, що б дозволило його однодумцям проголосити Муссауї мучеником за "святу справу". Власне на цьому була побудована лінія оборони адвокатів Муссауї, які стверджували повну недоцільність сприяння в такий спосіб ідеологічному тероризму.

Так між иншим, адвокати терориста висловлювали ще й версію, що їх підзахисний не сповна розуму, але це вже була друга лінія оборони. З вироку випливає, що варіятом присяжні його не визнали, але врахували, що кілька психічно хворих у його родині є, та що важке життя у Франції також нанесло йому чималі психічні травми.

Те, що Муссауї плів під час судових переслухувань могло бути з одного боку справді бажанням дописати себе до списку святих борців за мусульманську віру, а з иншого - спробою просто заплутати слідство і вигородити своїх обнодумців на волі. ФБР затримало його в серпні 2001 року, формальною причиною була відсутність візи. Насправді на нього донесли пильні інструктори льотної школи, бо новачок мало цікавився навчанням техніки зльоту і посадки, але дуже цікавився технікою пілотування пасажирських літаків. Але справа загрузла в бюрократичній машині ФЙБР, і згадали про неї лише після 9/11.

Тоді в помешканні Муссауї провели обшук і знайшли лептоп, завдяки якому підтвердились його контакти з Аль-Кайєдою. Спочатку його вважали "забраклим" пілотом однієї з терористичних груп, проте слідство досить скоро виявило, що "забраклий" пілот не зміг в'їхати в США через неправильно оформлену візу. Сам Муссауї твердив на суді, що його завданням було захопити літак і скерувати його на Білий Дім, проте слідство не змогло знайти докази на підтвердження цієї версії.

Після оголошення вироку член слідчої комісії причин і передумов, за яких став можливим 9/11, Тім Ремер, ствердив, що американське правосуддя займається марґінальними справами. На його думку перед судом повинен постати насамперед керівник військових опрерацій Аль-Кайєди і автор ідеї 9/11 Халід Шейх Мохамед, якого ЦРУ розшукало, затримало і зараз утримує в якийсь з таємних в'язниць ЦРУ.

Поки що результат американської боротьби з тероризмом не вражає. Зробити навіть показуху великої перемоги над Аль-Кайєдою з процесу Мусауї американцям не вдалось. Скоріше, навпаки - цей процес приніс чи то хворому на голову фанатикові, чи то життєвому невдасі (як твердили на суді його адвокати) всесвітню славу і абсолютне визнання у середовищі можливих послідовників. Чи зможуть американці перемогти тероризм тим шляхом, яким вони зараз йдуть - питання навіть не риторичне.

Відповіді

  • 2006.05.04 | Jugend

    Re: Засуджено одного з організаторів акта Аль-Кайєди 9/11

    Справді шкода, що по Білому дому промазали.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua