МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Несунам поїхав дах День народж Шевченка свято, а Різдво вихідний

05/04/2006 | Нестор
http://www.pravda.com.ua/news/2006/5/4/41494.htm

Міністерство юстиції пропонує вилучити з переліку державних свят Новий рік, Великдень, Різдво, Трійцю, а також День Солідарності трудящих.

Про це йдеться у проекті закону "Про державні свята України", розміщеному на офіційному сайті Міністерства юстиції, повідомляє УНІАН.

Пояснювальна записка датована квітнем 2006 року та підписана міністром юстиції Сергієм Головатим.

Проектом закону пропонується встановити наступні державні свята в України: 22 січня – День Соборності України; 9 березня – Шевченківський день; 9 травня – День Перемоги у Другій світовій війні; 15 травня – День Матері; 28 червня – День Конституції України; 16 липня – День проголошення державного суверенітету України; 24 серпня – День Незалежності України; 1 грудня – День національної єдності.


Одже день народження Шевченка - державне свято, а день народження Ісуса Христа - ні? Після виключення Різдва з релігійних свят очевидно послідує і відміна вихідного дня (з часом). Оскільки очевидно, що така кількість вихідних існувати не може, то будуть скорочувати. Ну а день народження Шевченка під скорочення не потрапить. Як не як - державне свято. :) Маразм повний.

Відповіді

 • 2006.05.04 | Пані

  А я - категорично за. За відміну релігійних свят як загальних

  Великдень і Різдво святкують в нас в різні дні різні конфесії, які за законами всі рівні. Чому повинні бути преференції тільки в однієї? Чому обділені католики та протестанти? Чому державним святом не назвати Пурім та Рамадан?

  Можна поставити питання по якісь оплачувані вихідні за власним бажанням для святкування релігійних свят, скажимо -4-5 днів на рік. І хай люди самі визначаються і обирають - коли святкувати.

  Додане. Звичайно - пропонований перелік державних свят є маразматичним і тут ніяких питань нема. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.04 | Karamello

   Главное

   Главное же, что прекратится практика беспросыпного отдыха трудящихся - две недели на новый год, две недели на Пасху. Итого - четыре рабочие недели.

   4-5 гарантированных персональных дня отдыха по мотивам религиозных и персональных праздников - это прекрасная идея.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.06 | ziggy_freud

    інтереси горілчано-пивного лобі враховано найкраще

    замість свят маємо два довгих примусових запоя. Коли забувають, що саме святкується.

    Karamello пише:
    > Главное же, что прекратится практика беспросыпного отдыха трудящихся - две недели на новый год, две недели на Пасху. Итого - четыре рабочие недели.

    Вам повезло з партнерами. Більшість відомих мені трудящих на Новий рік починає відпочивати 26го. А закінчує десь 14го. Хто не хоче відпочивати так довго, однаково мусить пристосовуватись.

    Те саме - Пасха плюс вже неофіційні травневі. Додати до них ще 15те травня, то до 15го народ не просихатиме. Два тиждні свят = затверджений державою батьківський дозвіл на впадіння в запой.

    Краще подбати про нормальну розкрутку тих українських свят, що _вже_ є офіційними. А також врешті з*ясувати, за захист якого отєчєства п*ють 23го лютого.

    > 4-5 гарантированных персональных дня отдыха по мотивам религиозных и персональных праздников - это прекрасная идея.

    Згоден. Це позитивно вплине на економіку. І рівень захворюваності на алкоголізм.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.04 | 123

   Абсолютно(-)

  • 2006.05.04 | Нестор

   Re: А я - категорично за.

   Пані пише:
   > Великдень і Різдво святкують в нас в різні дні різні конфесії, які за законами всі рівні. Чому повинні бути преференції тільки в однієї? Чому обділені католики та протестанти? Чому державним святом не назвати Пурім та Рамадан?

   А чому тоді я маю святкувати дєнь пабєди якщо мій вуйко воював в дивізії СС "Галичина"? А з якої радості я маю святкувати день народження Шевченка чи будь-якої іншої людини?

   > Можна поставити питання по якісь оплачувані вихідні за власним бажанням для святкування релігійних свят, скажимо -4-5 днів на рік. І хай люди самі визначаються і обирають - коли святкувати.

   І як ви це собі уявляєте наприклад в школах і університетах? Група в якій я читаю лекції вибере собі 4 вихідні на день студента чи новий рік, щоб побухати вдоволь, а я хочу святкувати Різдво. Мені в цей день працювати забороняють релігійні переконання. І що? Як ми будемо лекції проводити?

   Однозначно Головатий - мудак.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.04 | Пані

    Re: А я - категорично за.

    Нестор пише:
    > Пані пише:
    > > Великдень і Різдво святкують в нас в різні дні різні конфесії, які за законами всі рівні. Чому повинні бути преференції тільки в однієї? Чому обділені католики та протестанти? Чому державним святом не назвати Пурім та Рамадан?
    >
    > А чому тоді я маю святкувати дєнь пабєди якщо мій вуйко воював в дивізії СС "Галичина"? А з якої радості я маю святкувати день народження Шевченка чи будь-якої іншої людини?

    Це інше питання - бо ці свята теж досить ідіотські.

    >
    > > Можна поставити питання по якісь оплачувані вихідні за власним бажанням для святкування релігійних свят, скажимо -4-5 днів на рік. І хай люди самі визначаються і обирають - коли святкувати.
    >
    > І як ви це собі уявляєте наприклад в школах і університетах? Група в якій я читаю лекції вибере собі 4 вихідні на день студента чи новий рік,

    Я сказала - РЕЛІГІЙНІ свята. Тут можна казати про довідку з відповідного приходу. Це не проблема.

    > щоб побухати вдоволь, а я хочу святкувати Різдво. Мені в цей день працювати забороняють релігійні переконання.

    А як бути з вірними інших конфесій, яким забороняють працювати в звичайні робочі дні їхні переконання? Чим ви їх краще???
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.04 | Karamello

     Маразм предлагаете

     Пані пише:

     >
     > Я сказала - РЕЛІГІЙНІ свята. Тут можна казати про довідку з відповідного приходу. Це не проблема.

     Пани, побойтесь Бога. Какая справка? Это же маразм вы предлагаете. Религия - персональное дело. 4 дня персональных праздников. Все. На свое усмотрение.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.04 | Пані

      Це усталена практика

      Довідки від парафії використовуються чи використовувалися в альтернативній службі. Зараз, здається, є послаблення. Так що це ніяка не новинка.

      Karamello пише:
      > Пані пише:
      >
      > >
      > > Я сказала - РЕЛІГІЙНІ свята. Тут можна казати про довідку з відповідного приходу. Це не проблема.
      >
      > Пани, побойтесь Бога. Какая справка? Это же маразм вы предлагаете. Религия - персональное дело. 4 дня персональных праздников. Все. На свое усмотрение.

      Можна і так. Я абсолютно не проти! :)
    • 2006.05.04 | Нестор

     Re: А я - категорично за.

     Пані пише:
     > Це інше питання - бо ці свята теж досить ідіотські.

     Вони не просто ідіотські. Вони пропонуються на заміну Різдву і Великодню

     > Я сказала - РЕЛІГІЙНІ свята. Тут можна казати про довідку з відповідного приходу. Це не проблема.

     Ага і негр Авеладжа оголосить ці дні святом і за невелику плату буде ці довідки видавати і що далі?

     > А як бути з вірними інших конфесій, яким забороняють працювати в звичайні робочі дні їхні переконання? Чим ви їх краще???

     Тим що я живу в християнській країні, де ще є пережитки релігії під назвою "атеїзм". Вірні інших конфесій можуть брати відгули, а коли це почнуть робити всі християни, то їм не дадуть, бо це зірве робочий день. В мене на кафедрі немає жодного атеїста, котрий би погодився працювати на Різдво.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.04 | Пані

      Re: А я - категорично за.

      Нестор пише:

      > > А як бути з вірними інших конфесій, яким забороняють працювати в звичайні робочі дні їхні переконання? Чим ви їх краще???
      >
      > Тим що я живу в християнській країні,

      Де є два РІЗНИХ християнських календарі. Чи інші християни для вас "нетакі"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.04 | Нестор

       Re: А я - категорично за.

       Пані пише:
       > Де є два РІЗНИХ християнських календарі. Чи інші християни для вас "нетакі"?

       Абсолютно такі. Я і сам католик тільки східного обряду. От до них вашу ідею і застосовуйте, бо вона має право на реалізацію для ОБМЕЖЕНИХ груп громадян і стає ідіотською для загального користування. Це я вам довів на простому прикладі.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.04 | Пані

        Ваші студенти і так сачкують лекції

        Ваші студенти і так сачкують лекції на їхні свята. І від того, що хтось з них робитиме це організовано ніхто не вмре. А права різних конфесій будуть задоволені.

        І чому це вас досі не обурює, що ваше Різдво це святковий день, а їхнє (західного обряду) не святковий? В нас держава законодавчо відділена від будь якої церкви і державні свята мусять це відзеркалювати, а не навпаки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.05 | saha

         Так алеж у нас і демократична держава

         і права більшості встановлювати коли святкувати і якщо більше 50%
         святкують Великдень і Різдво то чому його не оголосити державним святом ?
         і якщо 16 липня святкує ВАЮ сходженням на говерлу та ще кілька тисяч чоловік то це не привід оголошувати це державним святом.

         Ваша пропозиція про 4 - 5 днів для задоволення власних релігійних потреб то добре навіть в залежності від виробництва(непреривне наприклад) то взагалі наприклад мусульмани можуть ставати працювати на Великдень і отримувати ЗП по кооф 1.5 здається так в КЗОТ ?.
         А потім за свій рахунок взяти на свій ррозсуд
       • 2006.05.04 | Albes

        Печально.

        Печально, что в Украине такие преподаватели в ВЫСШИХ учебных заведениях. С таким уровнем владения анализом. И при этом, с таким самомнением и непринятием позиции других. С таким правовым нигилизмом и таким неуважением к людям, имеющим отличное от Вашего мнение.
        Нестор !

        "> А як бути з вірними інших конфесій, яким забороняють працювати в звичайні робочі дні їхні переконання? Чим ви їх краще???


        Тим що я живу в християнській країні... Вірні інших конфесій можуть брати відгули, а коли це почнуть робити всі християни..."

        "А чому тоді я маю святкувати дєнь пабєди якщо мій вуйко воював в дивізії СС "Галичина""

        Если Вы изволите приводить как довод превалирование христиан над верующими других конфессий как довод "за", а потом отказывать превалирующему большинству в их желании "за" насчет Дня Победы...
        Надо ли продолжать дальше ?

        Я уже не говорю о Вашем отношении (специально не указываю прилагательное) к Конституции Украины. И относительно светского государства и относительно равенства прав ВСЕХ граждан независимо от их вероисповедания или отсутствия такового. С каким же отношением и уважением к своей стране и ее законам выйут люди из Вашего ВУЗа ? Какие из них будут граждане ? Которые, если на Украину кто-то нападет, пойдут воевать за свой хутор против армии уже Украины (если им пообещАют, что этот хутор будет незалежным и исповедоваться там будет исключительно христианство) ?
        Н-да... И эти люди еще пытаются учить жить всех остальных и рассказывать нам о вступлении в Евросоюз ? С такими-то взглядами из дремучего местечкового средневековья ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.05 | saha

         Зря ви так

         Просто думка пана Нестора проста як двері.
         Скажем так э 10 днів для державних свят.
         день незалежності, деньконституції та новий рік думаю ні в кого не викликає заперечень.
         1,2 травня ну тут нікуди гіпащо людина не найманой праці або повний дурень :(.
         8 березня і 9 травня дійсно питання спірне і це радянські свята.
         і тут можна сперечатися але думаю що більшіть віддасть перевагу цим святам перед іншими святами.
         Різдво та Великдень ну тут також думаю що більшість в районі 70% також буде за ці свята.

         Трійця то тут питання спірне
         томуща думаю будуть розбіжності в День соборності 22 січня, перше грудня(референдум за незалежність), 16 липня , 14 лютого день закоханих , день матері тут важко вибрати буде але можна якось розсудити але перелічених 9 вище будуть набирать найбільше серед всіх варіантів тому їх і потрібно святкувати все решта за свій рахунок.
        • 2006.05.05 | Нестор

         Re: Печально.

         Albes пише:
         > Печально, что в Украине такие преподаватели в ВЫСШИХ учебных заведениях.

         І не тільки викладачі, але і науковці :) Мені також багато що "пєчально" наприклад, що Україну стільки років нагинали безбожники-комуністи і ще зараз в них знаходяться послідовники. Дуже пєчально, але що поробиш таке життя.

         > С таким уровнем владения анализом. И при этом, с таким самомнением и непринятием позиции других.

         На аналіз не жаліюся :) Я говорив про ущемлення моїх прав віруючої людини. Якщо це "пазіція другіх", то чхати я хотів на таку позицію. Свої права ущемляти не дам

         > С таким правовым нигилизмом и таким неуважением к людям, имеющим отличное от Вашего мнение.

         Ваша правда, до червоних фашистів і атеїстів уважєнія в мене малувато. Такий вже я є :)

         > Если Вы изволите приводить как довод превалирование христиан над верующими других конфессий как довод "за", а потом отказывать превалирующему большинству в их желании "за" насчет Дня Победы...

         Ні. Такого не було. Навпаки я вказав на цю різницю, що довести, що в Головатий застосовує подвійні стандарти. Одні свята скасовує (як державні) прикриваючись рівністю всіх, а інші не скасовує, хоча дєнь пабєди Сталіна над Гітлером далеко не для всіх є святом. От і все.

         > Я уже не говорю о Вашем отношении (специально не указываю прилагательное) к Конституции Украины. И относительно светского государства и относительно равенства прав ВСЕХ граждан независимо от их вероисповедания или отсутствия такового.

         До Конституції відношуся нормально. Вона нічим не гірша за Конституції США Великобританії Франції де набагато більше християн, але Різдво святкують на державному рівні і ніхто це не вважає порушенням чиїхось прав. Вам би над своїм правовим нігілізмом задуматися. Ба навіть над відсутністю елементарної логіки.

         Багато розуму не треба щоб збагнути що у всьому цивілізованому світі конституцію порушувати не можуть і тому ваш аргумент є дурним.

         > С каким же отношением и уважением к своей стране и ее законам выйут люди из Вашего ВУЗа?

         Не погано було б. Вийдуть європейці, а не совки :)

         > Которые, если на Украину кто-то нападет, пойдут воевать за свой хутор против армии уже Украины (если им пообещАют, что этот хутор будет незалежным и исповедоваться там будет исключительно христианство)?

         Ну нарахунок воювання за Україну я б на місці сталіністів мовчав би в тряпочку, бо якраз вони робили все можливе і неможливе щоб допомогти Сталіну знищити Україну з лиця землі і побудувати на її місці концтабір савєцкіх людєй. Якщо випускники ВУЗів будуть подібні на патріотів, які воювали за Україну а не СССР, то я за Україну спокійний :)

         > Н-да... И эти люди еще пытаются учить жить всех остальных и рассказывать нам о вступлении в Евросоюз?

         Я нікого не вчу жити, я вчу механіку деформівного твердого тіла :)

         > С такими-то взглядами из дремучего местечкового средневековья?

         Це я чую від розкраденого трупа СССР? :) Ну-ну. Розкладайтеся собі і не заважайте Україні ставати на ноги. Ви вже нічого в Україні не вирішуєте.
     • 2006.05.04 | 123

      Ви, мабуть, не в Україні живете

      Нестор пише:
      > Пані пише:
      > > Це інше питання - бо ці свята теж досить ідіотські.
      >
      > Вони не просто ідіотські. Вони пропонуються на заміну Різдву і Великодню

      День перемоги - і зараз святкується.

      > Ага і негр Авеладжа оголосить ці дні святом і за невелику плату буде ці довідки видавати і що далі?

      Це дійсно жахливо!!! Буде кінець світу.

      > > А як бути з вірними інших конфесій, яким забороняють працювати в звичайні робочі дні їхні переконання? Чим ви їх краще???
      >
      > Тим що я живу в християнській країні,

      Це в якій? Точно не в Україні :)

      Ви можете думати, що ви Наполеон - але до дійсності це стосунку не має. Україна є світською країною, як би вам не хотілося іншого.

      > де ще є пережитки релігії під назвою "атеїзм".

      Я так само вашу релігію може пережитком назвати. Підстав не менше.

      > Вірні інших конфесій можуть брати відгули, а коли це почнуть робити

      Так це і пропонується - тількт не відгули, а оплачені вихідні. Так само і вам законом пропонується надати аналогічне право.

      > всі християни, то їм не дадуть, бо це зірве робочий день.

      Відповідно до пропозиції Пані - дадуть. У цьому сенс пропозиції.

      > В мене на кафедрі немає жодного атеїста, котрий би погодився працювати на Різдво.

      Скільки їм років? У СРСР не працювали? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.04 | Нестор

       В християнській Україні.

       Як би вам не хотілося протилежного Україна де-факто християнська країна :)

       > > В мене на кафедрі немає жодного атеїста, котрий би погодився працювати на Різдво.

       123 пише:
       > Скільки їм років? У СРСР не працювали?

       Та я не проти :) Коли українцям до комуністичного свята 9 травня ще й повернуть часи, коли комуністи гнали на роботу в Різдво та Великдень, то Ющенко опиниться на пасіці швидше ніж я сподівався :)

       Оскільки ці неповні 3 західні області, які все ще повірили Ющенку незважаючи на всі його штучки з кумами, будуть просто в захваті від повернення часів СССР :)

       Так що прапор вам в руки несуни. Шкода тільки, що в НСНУ не всі такі ідіоти як Головатий і вони опам"ятаються дуже швидко :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.04 | 123

        Re: В християнській Україні.

        Нестор пише:
        > Як би вам не хотілося протилежного Україна де-факто християнська країна :)
        >
        > > > В мене на кафедрі немає жодного атеїста, котрий би погодився працювати на Різдво.

        Виявилось, що працювали. І працюватимуть ще. Бо вони менш віруючі, ніж я :)

        > 123 пише:
        > > Скільки їм років? У СРСР не працювали?
        >
        > Та я не проти :) Коли українцям до комуністичного свята 9 травня ще й повернуть часи, коли комуністи гнали на роботу в Різдво та Великдень, то Ющенко опиниться на пасіці швидше ніж я сподівався :)
        >
        > Оскільки ці неповні 3 західні області, які все ще повірили Ющенку незважаючи на всі його штучки з кумами, будуть просто в захваті від повернення часів СССР :)

        Ви не помітили - всі сувецькі свята теж скасували. Включно з 8 березня і 1 травня.

        Так що це повернення до толерантної цивілізації, а не до совка.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.04 | Нестор

         Re: В християнській Україні.

         123 пише:
         > Виявилось, що працювали. І працюватимуть ще. Бо вони менш віруючі, ніж я

         Не працюватимуть. Простіше відправити несунів на пасіку

         > Ви не помітили - всі сувецькі свята теж скасували. Включно з 8 березня і 1 травня.

         НЕ помітив. 9 травня залишили у всій красі

         > Так що це повернення до толерантної цивілізації, а не до совка.

         Ці ідіотизм. Різдво святкує цілий християнський світ
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.05 | marktem

          Re: В християнській Україні.

          Пасха, Рождество, Троица самые важные и традиционные праздники и на Востоке Украины.
          Для меня, как для Схидняка, отмена этих праздников не менее идиотична, как и для Нестора.
          По поводу остального, тоже хочется смеяться и удивляться. По крайней мере о Головатом заговорили.
          В Крыму наверное можно ввести регинальные мусульманские.
   • 2006.05.04 | 123

    Демократ, однако

    Нестор пише:
    > Пані пише:
    > > Великдень і Різдво святкують в нас в різні дні різні конфесії, які за законами всі рівні. Чому повинні бути преференції тільки в однієї? Чому обділені католики та протестанти? Чому державним святом не назвати Пурім та Рамадан?
    >
    > А чому тоді я маю святкувати дєнь пабєди якщо мій вуйко воював в дивізії СС "Галичина"? А з якої радості я маю святкувати день народження Шевченка чи будь-якої іншої людини?

    Ваш вуйко міг навіть поліцаєм бути і власноруч розтрілювати невинних людей, наприклад. Але це ваші приватні справи. Держава ж вирішує загальні справа - і держава вирішила, що день перемоги є загальним святом.

    А вирішити, що релігійне свято є загальним святом, державі заборонено за конституцією - про це вам Пані написала.

    > > Можна поставити питання по якісь оплачувані вихідні за власним бажанням для святкування релігійних свят, скажимо -4-5 днів на рік. І хай люди самі визначаються і обирають - коли святкувати.
    >
    > І як ви це собі уявляєте наприклад в школах і університетах? Група в якій я читаю лекції вибере собі 4 вихідні на день студента чи новий рік, щоб побухати вдоволь, а я хочу святкувати Різдво. Мені в цей день працювати забороняють релігійні переконання. І що? Як ми будемо лекції проводити?

    От що цікаво - вас не шокує те, що ваш студент-мусульманин в Рамадан мусить до вас на заліки ходити. Він ходить - і нічого. От і ви походите на Різдво - так само як і він на Рамадан :) Або візьмете собі вихідний - небо від цього не впаде на землю. Ви ж лікарняний берете інколи - і все якось вдається владнати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.04 | Нестор

     Я демократ у всьому

     Бо якщо керуватися вашою логікою і перейти з релігії (ви атеїст і вам це по барабану) на інші сфери, то треба буде вводити інші державні мови і т.д. Ну що демократ? Згодні?

     123 пише:
     > Ваш вуйко міг навіть поліцаєм бути і власноруч розтрілювати невинних людей, наприклад.

     Мій вуйко воював в другій світовій війні точно так само як і інші ветерани наприклад сталіністи. Я вже мовчу про партизанів з УПА. Для всієї Західної України дєнь пабєди не є ніяким святом. Тим не менше несуни готові примусити нас його святкувати. Дємакрати однако :)

     > Держава ж вирішує загальні справа - і держава вирішила, що день перемоги є загальним святом.

     Ну я на відміну від вас демократ, тому розумію, що держава вирішує те, що їй наказують виборці. Тому Різдво і Великдень - свято, а якщо дурнуваті несуни захочуть їх відмінити, то будуть боротися з Вітренко за проходження бар"єру :)

     > А вирішити, що релігійне свято є загальним святом, державі заборонено за конституцією - про це вам Пані написала.

     Як бачите не заборонено :)

     > От що цікаво - вас не шокує те, що ваш студент-мусульманин в Рамадан мусить до вас на заліки ходити.

     Не мусить. В мене є студенти мусульмани і їх дозволють святкувати свої свята.

     > От і ви походите на Різдво - так само як і він на Рамадан

     Не походжу. Швидше Ющ піде на свою пасіку :)

     > Або візьмете собі вихідний - небо від цього не впаде на землю. Ви ж лікарняний берете інколи - і все якось вдається владнати.

     І хто буде лекції читати? В нас на кафедрі атеїстів намає.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.04 | 123

      Дуже демократично - вирішите це про себе самому

      Нестор пише:
      > Бо якщо керуватися вашою логікою і перейти з релігії (ви атеїст і вам це по барабану) на інші сфери, то треба буде вводити інші державні мови і т.д. Ну що демократ? Згодні?

      Що означає - треба? Державна мова одна - це записано в конституції. Там написано також, що всі люди і рівними у своїх релігійних переконаннях. Негр не гірший від вас.

      > 123 пише:
      > > Ваш вуйко міг навіть поліцаєм бути і власноруч розтрілювати невинних людей, наприклад.
      >
      > Мій вуйко воював в другій світовій війні точно так само як і інші ветерани наприклад сталіністи. Я вже мовчу про партизанів з УПА. Для всієї Західної України дєнь пабєди не є ніяким святом. Тим не менше несуни готові примусити нас його святкувати. Дємакрати однако :)

      Вирішує влада, обрана народом. А не несуни. Вони (чиновники) мають право визначити державні свята - для цього їх обрали, і це їхнє право передбачене законом. Але вони не мають права дискрімінувати одних вірних відносно інших вірних - це як раз конституцією заборонено.

      > > Держава ж вирішує загальні справа - і держава вирішила, що день перемоги є загальним святом.
      >
      > Ну я на відміну від вас демократ, тому розумію, що держава вирішує те, що їй наказують виборці.

      То ви анархіст, а не демократ :). Представницька демократія передбачає отримання чиновником мандату від народу діяти від імені народу. Чиновник не мусить слухати народ щодня - що той хоче; така модель була б вкрай неефективна. Він обраний не для того, щоб транслювати волю народу, а для того, щоб на свій розсуд чинити так, як він вважає за потрібне, від імені народу.

      > Тому Різдво і Великдень - свято, а якщо дурнуваті несуни захочуть їх відмінити, то будуть боротися з Вітренко за проходження бар"єру :)

      Оце правильно. Народ потім оцінить. Обирайте вашого вуйка президентом - і святкуйте хоч день народження Гітлера :)

      > > А вирішити, що релігійне свято є загальним святом, державі заборонено за конституцією - про це вам Пані написала.
      >
      > Як бачите не заборонено :)

      Бачу, що заборонено.

      > > От що цікаво - вас не шокує те, що ваш студент-мусульманин в Рамадан мусить до вас на заліки ходити.
      >
      > Не мусить. В мене є студенти мусульмани і їх дозволють святкувати свої свята.

      Ну так чому це не узаконити? :)

      > > От і ви походите на Різдво - так само як і він на Рамадан
      >
      > Не походжу.

      То й студент не походить на свій Рамадан :)

      > > Або візьмете собі вихідний - небо від цього не впаде на землю. Ви ж лікарняний берете інколи - і все якось вдається владнати.
      >
      > І хто буде лекції читати? В нас на кафедрі атеїстів намає.

      Все життя лекції читали? І тепер почитають. Або перенесуть лекції. Теж мені - проблема, лекція :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.04 | Нестор

       Re: Дуже демократично

       123 пише:
       > Що означає - треба? Державна мова одна - це записано в конституції. Там написано також, що всі люди і рівними у своїх релігійних переконаннях. Негр не гірший від вас.

       Не гірший. Моє релігійне переконання полягає в тому, що на Різдво не можна працювати. Тому я працювати не буду. Це моє конституційне право. І мене нікому замінити, бо атеїстів в нас нема.

       > Вирішує влада, обрана народом. А не несуни.

       Саме так. А несунів якраз і не обрали. І правильно зробили. Навіть ті, хто за них голосував після спроби відміни Різдва навряд чи це ще раз зроблять :)

       > Але вони не мають права дискрімінувати одних вірних відносно інших вірних - це як раз конституцією заборонено.

       Моє право не може дискримінувати інших вірних по визначенню.

       > Чиновник не мусить слухати народ щодня - що той хоче;

       Не мусить слухати, але коли він не ідіот, то буде слухати.

       > > Тому Різдво і Великдень - свято, а якщо дурнуваті несуни захочуть їх відмінити, то будуть боротися з Вітренко за проходження бар"єру :)
       >
       > Оце правильно. Народ потім оцінить.

       Звісно що правильно. А ще я б на місці БЮТ і ПР проголосував за саморозпуск парламенту. Все ж таки задоволення бачити Ющенка з несунами на чолі поза прохідним бар"єром нечасто трапляється :)

       > Обирайте вашого вуйка президентом - і святкуйте хоч день народження Гітлера :)

       Він громадянин Канади і день народження Гітлера не святкує. Він взагалі на відміну від вас різниці між Гітлером і Сталіним не робить, бо є українцем, а не совком.

       > > Як бачите не заборонено :)
       >
       > Бачу, що заборонено.

       То я порушив конституцію не вийшовши минулого тижня на роботу чи як? Смішні ви зовсім :)

       > Ну так чому це не узаконити?

       Що саме?

       > То й студент не походить на свій Рамадан

       Це вже як він забажає.

       > Все життя лекції читали? І тепер почитають. Або перенесуть лекції. Теж мені - проблема, лекція :)

       Не почитають. Простіше Головатого - на пасіку і святкувати далі :)
  • 2006.05.04 | Englishman

   взагалі-то я за релігійну свободу,

   але Різдво святкує весь західний світ (і не тільки), не зважаючи на толерантність. Хотів би я побачити, як відміняють Різдво в тих же Штатах.

   Пані пише:
   > Можна поставити питання по якісь оплачувані вихідні за власним бажанням для святкування релігійних свят, скажимо -4-5 днів на рік.

   А от для людей з інших конфесій дійсно можна надати таку можливість у новому законі.

   І ще, ця пропозиція мене дивує в першу чергу своїм ідіотизмом- народ буде дуууже задоволений, особливо в світлі підвищення цін.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.04 | 123

    Та годі вже народу робити задоволення

    Englishman пише:
    > але Різдво святкує весь західний світ (і не тільки), не зважаючи на толерантність. Хотів би я побачити, як відміняють Різдво в тих же Штатах.
    >
    > Пані пише:
    > > Можна поставити питання по якісь оплачувані вихідні за власним бажанням для святкування релігійних свят, скажимо -4-5 днів на рік.
    >
    > А от для людей з інших конфесій дійсно можна надати таку можливість у новому законі.
    >
    > І ще, ця пропозиція мене дивує в першу чергу своїм ідіотизмом- народ буде дуууже задоволений, особливо в світлі підвищення цін.

    Вибори наступні не скоро - треба приймати рішення, які є корисними, хоч і не викликають задоволення. Карамело вірно сказав - у нас гулянки йдуть тижнями через ці свята. Тижнями ніхто не працює - для бідної країни це неприпустимо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.04 | Englishman

     Re: Та годі вже народу робити задоволення

     123 пише:
     > Вибори наступні не скоро - треба приймати рішення, які є корисними, хоч і не викликають задоволення. Карамело вірно сказав - у нас гулянки йдуть тижнями через ці свята. Тижнями ніхто не працює - для бідної країни це неприпустимо.

     Щоб цього уникнути, треба всього навсього перестати переносити по 5-6 днів з майбутніх вихідних щоб поєднати зимові свята. Але відміняти Новий Рік (теж святкується у багатьох країнах) і Різдво- це ідіотизм.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.04 | Пані

      ДВА Різдва

      Коли вже згадуєте різдво, то згадуйте обидва. Ця колізія ніколи не буде вирішена в країні, де є досить великі кількості вірних обох течій християнства.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.04 | Englishman

       так вже склалося історично,

       що більшість країни святкує православне різдво. Для католиків може бути можливість скористатися додатковим днем.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.04 | Пані

        Мало лі що складалося історично

        Ще 15 років тому більшість населення країни била пропасниця від думки про відсутність дня седьмого ноября красного дня календаря. І нічого - якось пережили.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.04 | Englishman

         формально ви праві- народ можна і не питати

         але користі від такого кроку буде набагато меньше, ніж шкоди. От побачите.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.04 | Пані

          Ніхто народ не питав про 7 листопада

          І що? Комусь від цього гірше стало? Народ і при введенні свята на Різдво теж не питали доречі.

          Але... якщо б народ спитали про Х вихідних днів за "власним бажанням" то я думаю, що абсолютна більшість проголосувала б "за".

          І колізія з студентами Нестора до речі легко розрулюється.

          Треба передбачити, що заява на вихідний такий пишеться не пізніше ніж за... Х днів. А далі вже давкафедрою може подивитися і перенести лекцію, на яку не збирається з`явитися скажімо дві третини студентів.

          Все можливо за доброї волі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.04 | 123

           Більш того - країна чудово працюватиме на Різдво!

           Пані пише:
           > Але... якщо б народ спитали про Х вихідних днів за "власним бажанням" то я думаю, що абсолютна більшість проголосувала б "за".

           Виявиться, що всі ці "віруючі" чудово оберуть собі цей вільний вихідний не на Різдво, а на день народження, чи додадуть до відпустки, чи додадуть до офіційних вихідних, щоб отримати кілька вихідних поспіль.

           Як наслідок - ці вихідні будуть розмазані досить рівномірно, і країна реально працюватиме набагато більше.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.04 | Englishman

            не розписуйтеся за віруючих (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.04 | 123

             Упаси Господь!

             Я просто передбачаю - що, імовірно, так і буде.

             Я виходжу з двох цілком очевидних фактів:
             народ чудово звик мати Різдво за робочий день - як це було усе радянське життя;
             так звані "віруючі" здебільшого ніякі не віруючі - прикладом є наднабожний Янукович, який не знає, коли Великий піст.

             Не думаю, що моє скептичне ставлення до глибини віри багатьох співвітчизників може якось образити дійсно віруючих співвітчизників :)
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.04 | Englishman

              Мова йде про справді віруючих,

              подавляюча більшість яких підтримали Юща. Мені вже набридло звертати увагу на цю очевидність
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.04 | Пані

               Re: Мова йде про справді віруючих,

               Englishman пише:
               > подавляюча більшість яких підтримали Юща.

               Звідки ви це взяли?
               І що таке "справді віруючий"? Ви що - священник, щоб визначати, хто є "справді", а хто ні?

               Це все оціночні судження, які не можуть бути істиною, бо сильно залежать від особистих переконань оцінювача.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.05.04 | Englishman

                я не мав на меті залазити нікому в душу

                Під віруючими я розумію людей, що святкували Пасху і Різдво навіть в комуністичні часи. Не зважаючи ні на що. Це, в першу чергу, Захдна Україна (вкотре).
               • 2006.05.04 | Нестор

                Re: Мова йде про справді віруючих,

                Пані пише:
                > Звідки ви це взяли?

                Це факт.

                > І що таке "справді віруючий"? Ви що - священник, щоб визначати, хто є "справді", а хто ні?

                Той що ходить до церкви кожної неділі і свята і виконує всі церковні канони. Таких в Харкові може і малувато. Мене вразило, кількість людей в церкві у свято.

                А от у Львові зовсім інша картина. Наша церква битком набита на 4 Службах Божих кожної неділі і свята. І тут вашими відгулами нічого не вирішиш.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.04 | Пані

                 І яка проблема?

                 Всі львів`яни взяли і раз на рік (чи взагалі навічно) відмітилися на Різдво як святковий день і все.

                 А про Великдень взагалі нема чого казати. Це і так ЗАВЖДИ неділя. Нащо цей "бонус" наступного дня - на опохмел?
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2006.05.04 | Нестор

                  Ви атеїст. Вам це не зрозуміти

                  Так само як і життя другої половини України. На щастя атеїстів меншість, тому до комунізму ми не повернемося і Різдво і надалі буде святом. В НСНУ не всі мудаки
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.04 | Пані

                   Я не атеїст.

                   Нестор пише:
                   > Так само як і життя другої половини України. На щастя атеїстів меншість,

                   І католиків західного обряду теж меншість. І протестантів теж поки меншість (але це друга за кількістю конфесія на Сході України). А тим більше - мусульман і т.д.

                   І права цих меншостей мусять бути застережені. І ніхто не має права примушувати віруючих інших конфесій святкувати свята інших конфесій як ЗАГАЛЬНОдержавні. Наша країна таки світська, і мені це особисто дуже подобається, і я боротимуся за те, щоб вона дійсно була світською.
                • 2006.05.05 | YT

                 Re: Мова йде про справді віруючих,

                 Нестор пише:

                 > > І що таке "справді віруючий"? Ви що - священник, щоб визначати, хто є "справді", а хто ні?
                 >
                 > Той що ходить до церкви кожної неділі і свята і виконує всі церковні канони.

                 Хто такі справжні віруючі - сказано в Євангелії, (особливо рекомендую Євангелію від Івана), а ходити до церкви в свята і кожної неділі і виконувати канони - цього нажаль замало :-(

                 Ви сперечаєтесь бо не знаєте про що говорите.
                 Релігійні свята - це не тема для суперечок для справжніх віруючих.
                 А світські свята - тим більше.

                 >
                 > А от у Львові зовсім інша картина. Наша церква битком набита на 4 Службах Божих кожної неділі і свята. І тут вашими відгулами нічого не вирішиш.


                 За "непошанування суботи" між іншим хотіли свого часу вбити Ісуса Христа ... "справжні віруючі"
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2006.05.05 | Нестор

                  Re: Мова йде про справді віруючих

                  YT пише:
                  > Хто такі справжні віруючі - сказано в Євангелії, (особливо рекомендую Євангелію від Івана), а ходити до церкви в свята і кожної неділі і виконувати канони - цього нажаль замало

                  Звісно що замало. Це програма мінімум, яку більшість "віруючих" не виконує. Дуже зручна позиція: назвав себе віруючим і совість мовчить. І жодних жерт так звана "віра" не потребує :)

                  > Релігійні свята - це не тема для суперечок для справжніх віруючих

                  Якщо порушуються мої права на свободу віри, то це ще й яка тема суперечок. Принаймі спокійно це сприймати я не буду. Ну а кого це не колише, то це його справа.

                  > А світські свята - тим більше.

                  Та невже? ТО ви за те, щоб держава, яку ви утримуєте за свої гроші віддавала почесті вбивцям ваших батьків? Ну щож це ваша справа.

                  > За "непошанування суботи" між іншим хотіли свого часу вбити Ісуса Христа ... "справжні віруючі"

                  Ви не розумієте Біблії. Якщо бажаєте вірувати в Бога вдома на дивані - я не проти. Це ваша справа.
          • 2006.05.04 | Englishman

           є невелика різниця

           7 листопада було ніколи не було народним святом. а от Різдво святкувалося (підпільно, не підпільно) завжди і в найважкіші часи, особливо на вотчінє Юща як справедливо зауважив Нестор. Так що "гірше стане", можете не сумніватися.

           якщо ці ж дні робити необов"язковими, але надавати можливість на оплачуваний відпочинок (в пропозиції це не очевидно), ЩО це змінить? Народ буде брати ці дні як і раніше (той же ефект для економіки), держава буде займатися тим же офіціозом, в мінусі будуть лише ті ідіоти, що проштовхнуть цей закон, бо Західна і Центральна Україна образяться за нешанування вікових традицій.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.04 | Пані

            Ніякої

            Englishman пише:
            > 7 листопада було ніколи не було народним святом.

            Ви, якщо не помиляюся, досить молода людина. Так от, я навіть в свої 41 добре пам`ятаю, що це було ДІЙСНО народним святом. Гуляв весь народ. А ще раніше так просто навіть з піднесенням гуляв.

            > а от Різдво святкувалося (підпільно, не підпільно) завжди і в найважкіші часи, особливо на вотчінє Юща як справедливо зауважив Нестор. Так що "гірше стане", можете не сумніватися.

            Думаю, що не стане зовсім. Час покаже. Скількі криків було стосовно 7 листопада... І - нічого. А 70 років святкували.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.04 | Englishman

             Re: Ніякої

             Пані пише:
             > Englishman пише:
             > > 7 листопада було ніколи не було народним святом.
             >
             > Ви, якщо не помиляюся, досить молода людина. Так от, я навіть в свої 41 добре пам`ятаю, що це було ДІЙСНО народним святом. Гуляв весь народ. А ще раніше так просто навіть з піднесенням гуляв.

             Я добре пам"ятаю, що це свято видохлося в кінці 80-х, і відмінили його лише після багатьох років "святкування по інерції". Якби його відмінили у 85-му, бла б інша розмова. а от Різдво- свято вічне.

             > > а от Різдво святкувалося (підпільно, не підпільно) завжди і в найважкіші часи, особливо на вотчінє Юща як справедливо зауважив Нестор. Так що "гірше стане", можете не сумніватися.
             >
             > Думаю, що не стане зовсім. Час покаже. Скількі криків було стосовно 7 листопада... І - нічого. А 70 років святкували


             Різдво святкують трошки довше. і ще раз наголошую- святкують ті, хто голосував за Юща.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.04 | Пані

              Re: Ніякої

              Englishman пише:
              > Пані пише:
              > > Englishman пише:
              > > > 7 листопада було ніколи не було народним святом.
              > >
              > > Ви, якщо не помиляюся, досить молода людина. Так от, я навіть в свої 41 добре пам`ятаю, що це було ДІЙСНО народним святом. Гуляв весь народ. А ще раніше так просто навіть з піднесенням гуляв.
              >
              > Я добре пам"ятаю, що це свято видохлося в кінці 80-х, і відмінили його лише після багатьох років "святкування по інерції". Якби його відмінили у 85-му, бла б інша розмова. а от Різдво- свято вічне.

              Більшість населення цієї країни в 85 році були нерелігійними. І залишалися такими як мінімум десятиріччя до того. Так що про вічність - то таке.

              А більше вже сказав 123 - я приєднуюся і до його прогнозів і до його аргументації.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.04 | Englishman

               я не думав, що Ви настільки не розумієте Західної України (-)

               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.05.04 | Пані

                Я кажу про ВСЮ Україну, а не частину її (-)

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.04 | Englishman

                 а я про дурість тих, хто рубить сук, на якому сидить

                 Я вже підкреслив, що мене цікавить саме мотивація проекта, а не суперечки стосовно того, чи народ більше любить 7 листопада, чи Різдво. Якщо результат для економіки той самий (за умови надання можливості самостійного святкування), але буде моральне невдоволення людей, навіщо це робити?
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2006.05.04 | Пані

                  Та вони його давно зрубали. І чого ви переймаєтеся?

                  Ви що за НСНУ голосували чи що? Щоб це була їхня найголовніша дурість...

                  Englishman пише:
                  > Я вже підкреслив, що мене цікавить саме мотивація проекта, а не суперечки стосовно того, чи народ більше любить 7 листопада, чи Різдво. Якщо результат для економіки той самий (за умови надання можливості самостійного святкування), але буде моральне невдоволення людей, навіщо це робити?

                  Для економіки результат явно буде кращий. Бо ділова активність на різдво та великдень просто вмирає справді.

                  А при нормальному просвітництві (що звичайно, не для цієї влади) і морального невдоволення ніякого б не було за умов мого варіанту "святкових днів на вибір". Ці святкові дні, до речі, могли б бути навіть предметом угоди між працедавцем та робітником.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.05.04 | Englishman

                   Re: Та вони його давно зрубали. І чого ви переймаєтеся?

                   Пані пише:
                   >
                   > Для економіки результат явно буде кращий. Бо ділова активність на різдво та великдень просто вмирає справді.

                   А кому вона потрібна в ці дні? На Заході вона теж вмирає, до речі.

                   >
                   > А при нормальному просвітництві (що звичайно, не для цієї влади) і морального невдоволення ніякого б не було за умов мого варіанту "святкових днів на вибір". Ці святкові дні, до речі, могли б бути навіть предметом угоди між працедавцем та робітником

                   чи предметом експлуатації.
                  • 2006.05.04 | Karamello

                   Или правила компании

                   Пані пише:
                   Ці святкові дні, до речі, могли б бути навіть предметом угоди між працедавцем та робітником.

                   О. Или просто записаны в условиях работы в компании.
                   згорнути/розгорнути гілку відповідей
                   • 2006.05.04 | Пані

                    Угу.

                    І доречі могли б бути додатковим фактором привабливості працевлаштування в цій кампанії.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.05.04 | Karamello

                     Раз мы такие умные и есть консенсус

                     Раз уж мы такие умные и есть, кажется, консенсус - почему бы вам с майданными адвокатами не составить альтернативный законопроект и не предложить его Головатому через свои майданные каналы?
                     згорнути/розгорнути гілку відповідей
                     • 2006.05.04 | Пані

                      Я тільки за.

                      Треба мабуть виносити в окрему гілку пропозиції
          • 2006.05.04 | Нестор

           Про 7 листопада питали місяць тому

           аж 3 % набрали комуністичні зомбі. Трохи замало для всенародного свята :)

           Пані пише:
           > І колізія з студентами Нестора до речі легко розрулюється.

           Зовсім вона не розрулюється

           > Треба передбачити, що заява на вихідний такий пишеться не пізніше ніж за... Х днів. А далі вже давкафедрою може подивитися і перенести лекцію, на яку не збирається з`явитися скажімо дві третини студентів.

           А якщо студенти виберуть день студента а на Різдво будуть вчитися, а я не хочу працювати на Різдво і замінити мене нікому. Тоді як це розрулити? Я розумію вам в зрусифікованому Харкові важко таке уявити, але я говорю про Львів.

           Тут це сприймуть однозначно як повернення комуністичної диктатури. Люди ще пам"ятають підпільні святкування Різдва.

           Повторюю ця схема працює для невеликих груп людей і цілком не годиться для тотального застосування.
      • 2006.05.05 | YT

       Re: ДВА Різдва

       Відмінити всі свята (релігійні і нрелігійні), натомість додати з 10 днів до відпустки і дати людям можливість самим відпустку планувати, якшо звичайно це не буде створювати проблем в кожному конкретному випадку.

       2 Різдва - ви тільки вдумайтесь, ..., НМД, така постановка питання - це вже сама по собі зневага. Хто із тут присутніх 2 рази на рік святкує ден народження?
  • 2006.05.05 | толя дейнека

   Re: я теж за підорську пропозицію Головатого!

   дуже добре, просто клас, що чильникам Майдануа близькі такі ідеї.

   Також м'яке навіювання про державне святкування Пуриму має рацію і смисл. Святкування винищення юдеями кількадесят тисяч народу і святкове поїдання ласощів під романтичною назвою "вуха Амана" це є в добрих традиціях України. Знаково, що Пурим відмічається саме в ті дні, коли найлютіше косив селян голодомор.

   вітаю, з підоро-сіонським привітом
  • 2006.05.05 | шкіпер

   Хрен с ним, с религией, Новый год за что? (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.05 | YT

    для пользы дeла (-)

 • 2006.05.04 | Sean

  Не Різдво з Великоднем скасувати, а ахвіціоз

  А як на мене, то ахвіціоз не має і не може мати жодного стосунку до Різдва і Великодня. Яко же і до Трійці.

  Інша справа, шо пропонований перелік є попсовим.
 • 2006.05.04 | 123

  Несун Головатий на час призначення міністром був нардпом від БЮТ

  Тобто обраним за списком БЮТ до ВР. Причому одним з облич БЮТ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.04 | Сергій Кабуд

   Але мізків Головатому не вистачило і ось він програє(-)

  • 2006.05.04 | Нестор

   Від цього він не перестає бути мудаком

   Що я до речі стверджував ще коли він був в БЮТ. Я говорив, що Тимошенко робить помилку беручи під своє крло лузерів Головатого, Хмару, Шкіля. Щодо Шкіля - помилився, а щодо Головатого і Хмари - виявився правий :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.04 | Albes

   Но этот поцизм выдал будучи верным несуном. "Факт на лицо" (-)

 • 2006.05.04 | AST

  Головатий - просто підор

  Кучма дав йому найкращу і вичерпну характеристиу - гніда і паскуда.
  Християнські Різдво і Велидень рахуються святами в усіх європейських країнах і нікого не хвилює що там живе дох арабів і турок.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.04 | один_козак

   Якщо Кучма так характеризує,

   то, значить, Головатий - людина добра.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.06 | ziggy_freud

   ісчо адін тримав свічку Головатому

   російське сленгове "западло" означає людину, яка малопочесним способом сприяє здійсненню двома іншими статевого акту. Третій під ліжком ;-)

   AST пише:
   > Кучма дав йому найкращу і вичерпну характеристиу

   Кучма багато кому давав подібні характеристики. Спочатку призначав на посади, а потім характеризував. Це тєй-то як його, характеризує самого Кучму мля.
 • 2006.05.04 | Englishman

  що святкують у Штатах

  Federal Legal Holidays 2006
  • January 1, 2006: New Year's Day [Jan. 1 every year]
  • January 16, 2006: Martin Luther King Day [3rd monday in Jan]
  • February 20, 2006: Presidents Day [Washington's Birthday] (observed) [3rd monday in Feb]
  • May 29, 2006: Memorial Day (observed) [last monday in May]
  • July 4, 2006: Independence Day [July 4 every year]
  • September 4, 2006: Labor Day [1st monday in Sept]
  • October 9, 2006: Columbus Day (observed) [2nd monday in Oct]
  • November 11, 2006: Veterans' Day [Nov. 11 every year]
  • November 23, 2006: Thanksgiving Day [4th thursday in Nov]
  • December 25, 2006: Christmas Day [Dec. 25 every year]
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.04 | Englishman

   що свякують у Великобританії

   New Year's Day 2 Jan
   Good Friday Bank Holiday
   Easter Monday Bank Holiday
   May Day 1 May
   Spring Bank Holiday 29 May
   Summer Bank Holiday 28 Aug
   Christmas Day Bank Holiday
   Boxing Day Bank Holiday
  • 2006.05.04 | Karamello

   Это федеральные праздники

   Это праздники, когда федеральные учреждения не работают. И все. Религиозных - один (1 прописью) день.

   Большинство компаний не работает в эти дни тоже, но в дополнение, компания дает несколько "персональных дней" и один или два "религиозных дня". Кроме того, в некоторых компаниях работник может работать на Рождество, но не работать на Хануку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.04 | Englishman

    Re: Это федеральные праздники

    Karamello пише:
    >> Большинство компаний не работает в эти дни тоже,

    так отож.

    >>но в дополнение, компания дает несколько "персональных дней" и один или два "религиозных дня".

    и кто против?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.04 | Karamello

     Компромисс

     Вы бы согласились на такой компромисс?

     1) Один (1) религиозный традиционный праздник для государственных учреждений. Два персональных выходных для всех трудящихся. Всего государственных праздников - три: 1) государственный религиозный (традиционны), 2) день независимости, 3) новый год. Все. Государственного переноса праздников и празднования по две недели в рождество и на пасху не допускается. Все государственные учреждения работают в полную силу в дни, отличные от суббот, воскресений и государственных праздников.

     2) В дополнение к этому частные (не государственные) компании могут устанавливать для своих работников дополнительные ( к отпуску ) дни отдыха для празднования персональных праздников - смерти тещи, дня рождения тощо.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.04 | Пані

      Я - підтримую

      Хоча колізію з двома датами Різдва це все одно не вирішує, нажаль.

      Але оці дні народження Шевченка чи дні Перемоги маст дай однозначно. І те, що ви запропонували - то дійсно добрий мінімальний набір.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.05 | saha

       І я прощо

       - Виділити кількість днів для державних свят.
       розподілить десь так як в попередньому пості.
       Перенос з неділі на понеділок мастдай.
       пріорітет я казав
       день незалежності(я казав ще пр одень конституції, визнаю погарякував), новий рік, різдво(7 січня), перше травня, решта дійсно набір досить спірний. Ніяких переносів субот чи інших вихідних.
       плюсь 1,2 дня для власних потреб решта на розсуд компаній часних для держустанов балалайка.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.05 | Englishman

        Re: І я прощо

        saha пише:
        > - Виділити кількість днів для державних свят.
        > розподілить десь так як в попередньому пості.
        > Перенос з неділі на понеділок мастдай.

        якщо свято співпадає з неділею, наступний понеділок таки має бути вихідним.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.05 | saha

         Re: І я прощо

         > якщо свято співпадає з неділею, наступний понеділок таки має бути вихідним.

         І навіщо ????
         Щоб кількість днів робочих була в році одинакова ???
         Взагалі цей закон прийняли як кальку з Російської Федерації в ті часи коли люди працювали 2 дні на тиждень а ще 3 дні були у відпустках за свій рахунок.
         Норма на справді дурацька. і просто добавляє лишні дні для гуляння.
         Досить 5 державних свят і відпустку збільшити
         з 24 до 28 робочих днів.
         з умовою що одня частина відпустки має бути більше 14 календарних днів але не більше 6-7 частин і між частинами не менше 7 календарних днів, щоб не було бажання займатися виковирюванням родзинук типу брати відпустку на 23 і 25 серпня :).
         Заява про відпустку за 10 календарних дні.
         Тобто тиждень буде для того щоб знайти заміну і бери собі 4 дні хоч на свій ДР хоч на ДР тещі хоч на ДР Леніна хоч на день студента чи ВДВ :)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.05 | YT

          Re: І я прощо

          saha пише:
          > з умовою що одня частина відпустки має бути більше 14 календарних днів але не більше 6-7 частин і між частинами не менше 7 календарних днів, щоб не було бажання займатися виковирюванням родзинук типу брати відпустку на 23 і 25 серпня :).

          без цих умов буде краще, НМД.
          а яка кому різниця, якщо хтось захоче "виковирювати родзинки типу брати відпустку на 23 і 25 серпня :)"
         • 2006.05.05 | Englishman

          Re: І я прощо

          saha пише:
          > > якщо свято співпадає з неділею, наступний понеділок таки має бути вихідним.
          >
          > І навіщо ????

          бо так робиться в цивілізованому світі.

          > Щоб кількість днів робочих була в році одинакова ???
          > Взагалі цей закон прийняли як кальку з Російської Федерації в ті часи коли люди працювали 2 дні на тиждень а ще 3 дні були у відпустках за свій рахунок.

          Ні, так робиться навіть в логові капіталізму США. Ви не знали?

          > Норма на справді дурацька. і просто добавляє лишні дні для гуляння.

          Ні, норма нормальна, бо закріплює право найманого працівника на визначену кількість оплачених свят на рік.

          > Досить 5 державних свят і відпустку збільшити
          > з 24 до 28 робочих днів.

          а яка ріниця принципова між тим щоб мати 9 гарантованих оплачуваних вихідних (не зважаючи на співпадіння з неділею) та 24 відпускних дні, і тим, що ви пропонуєте?

          > з умовою що одня частина відпустки має бути більше 14 календарних днів але не більше 6-7 частин і між частинами не менше 7 календарних днів, щоб не було бажання займатися виковирюванням родзинук типу брати відпустку на 23 і 25 серпня :).

          Зайнятно, але чи це принципово?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.05 | saha

           Re: І я прощо

           Englishman пише:
           > saha пише:
           > > > якщо свято співпадає з неділею, наступний понеділок таки має бути вихідним.
           > > Норма на справді дурацька. і просто добавляє лишні дні для гуляння.
           >
           > Ні, норма нормальна, бо закріплює право найманого працівника на визначену кількість оплачених свят на рік.
           Ну можливо з такої точки зору.

           >
           > > Досить 5 державних свят і відпустку збільшити
           > > з 24 до 28 робочих днів.
           >
           > а яка ріниця принципова між тим щоб мати 9 гарантованих оплачуваних вихідних (не зважаючи на співпадіння з неділею) та 24 відпускних дні, і тим, що ви пропонуєте?
           А велика. Я наприклад хочу святкувати ДР тещі 15 липня а не декларацію суверенітету 16 чи день народження брата 3 березня а не Шевченків день 9 березня.

           >
           > > з умовою що одня частина відпустки має бути більше 14 календарних днів але не більше 6-7 частин і між частинами не менше 7 календарних днів, щоб не було бажання займатися виковирюванням родзинук типу брати відпустку на 23 і 25 серпня :).
           >
           > Зайнятно, але чи це принципово?
           Повірте якщо почнуть розділяти на багато то це не зручно як в бугалтерії так і в плануванні виробницва. хочеш 3 дні підряд візьми 25 та 26, а не викаблучуйся.
           Ну тут ще потрібно звернути увагу на безперервне виробництво де всі не можуть бути вихідними, але 10 навязаних державних свят то дійсно забагато. Ліпше кілька днів самомому вирішити коли святкувати чи поминати.
           Наприкла поминальний понеділок вихідним було б ліпше чим наступний день за Великднем.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.05 | Englishman

            Re: І я прощо

            saha пише:
            > Englishman пише:
            > > saha пише:
            > > > > якщо свято співпадає з неділею, наступний понеділок таки має бути вихідним.
            > > > Норма на справді дурацька. і просто добавляє лишні дні для гуляння.
            > >
            > > Ні, норма нормальна, бо закріплює право найманого працівника на визначену кількість оплачених свят на рік.
            > Ну можливо з такої точки зору.
            >
            > >
            > > > Досить 5 державних свят і відпустку збільшити
            > > > з 24 до 28 робочих днів.
            > >
            > > а яка ріниця принципова між тим щоб мати 9 гарантованих оплачуваних вихідних (не зважаючи на співпадіння з неділею) та 24 відпускних дні, і тим, що ви пропонуєте?
            > А велика. Я наприклад хочу святкувати ДР тещі 15 липня а не декларацію суверенітету 16 чи день народження брата 3 березня а не Шевченків день 9 березня.

            я мав на увазі, чи принципово вимагати відміни "права понедлка", якщо при цьому дозволити збільшити гарантовану кількість робочих вихідних. Здається, ви в цьому зі мною погодилися, і я теж не сперечаюся стосовно переваг гнучкості з вибором свят. От тільки я продовжую наполягати, що відмна Різдва як державного свята економіці нічого не дасть, і лише налаштує людей проти ідіотів,
            які цей закон приймуть (в чому я сумніваюся).
     • 2006.05.04 | Нестор

      Маразм (-)

 • 2006.05.04 | один_козак

  А я бачив в очах Головатого щиру віру й чув його молитву (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.04 | Нестор

   То вам примарилось (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.04 | один_козак

    Та ні,

    реально гудів над вухом "Боже великий, єдиний". Зі слухом в нього щось, здеється, не склалося. Але религійість, НМСД, щира. Правда, час іде...
  • 2006.05.04 | Андрій З.

   Він ж Юлю зрадив! Тут таке не прощають(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.04 | Предсказамус

    Еще и как прощают!

    Если б еще несколько определенных человек из верхушки БЮТ перебежали в НУ, я бы и им простил. Более того - был бы им очень благодарен. Как сейчас очень благодарен Головатому.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.04 | Андрій З.

     Re: Еще и как прощают!

     Бродський наприклад. Не дождетесь!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.04 | Предсказамус

      Будет день, будет пища (-)

     • 2006.05.04 | samopal

      Волков, наприклад (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.05 | Андрій З.

       Re: Волков, наприклад (-)

       А що Волков вже в НУ? Помоєму він все ще підтримує Юлю. Тільки вона його чомусь вже не хоче бачити. Очистилась.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.05 | Нестор

        Re: Волков, наприклад (-)

        Андрій З. пише:
        > А що Волков вже в НУ?

        Однією ногою. Вже радник Черновецького і опікун Довгого та й з самим месією зустрічами хвалився :)

        > Помоєму він все ще підтримує Юлю.

        Не тільки не підтримує, але і вкладає немалі бабулі в фінансування російських остарбайтерів типу Бєлковського для обливання брудом Юлі та відмивання Ющенка.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.05 | Андрій З.

         Re: Волков, наприклад (-)

         Нестор пише:
         > Однією ногою. Вже радник Черновецького і опікун Довгого та й з самим месією зустрічами хвалився :)

         Ну нічого. Юля ж від Волкова очистилась коли він став їй не потрібний. Воно й зрозуміло, кому приємно, щоб в тебе за спиною стояли з хєрами-бубликами. Прийде час і Довгий з Черновецьким очистяться як зміцніють. І стануть такими ж білими як Юля.
         А Волков без роботи не залишиться. На хєри-бублики завжди буде попит.
    • 2006.05.04 | samopal

     Так простіть же їх, несвідомих та недалеких!

     Чого ж ви їм так не можете вибачити? Підтримки виборців? Чи небажання вступати в оту велику та широ-о-оку "купу"?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.05 | Андрій З.

      Прощаю несвідомих та недалеких, а також свідомих і далеких

      samopal пише:
      > Чого ж ви їм так не можете вибачити? Підтримки виборців? Чи небажання вступати в оту велику та широ-о-оку "купу"?

      Прощаю. Все прощаю. І брехню і купу. На підтримку виборців зла не тримаю. Бо сам є виборцем і голосую за кого хочу. Обіцяю навіть проголосувати за Юлю в 2009-му, якщо на посаді прем'єра вона буде просто виконувати свої обов'язки, а не займатись пошуком ворогів і створенням криз. А вона може і вміє. Тільки щоб захотіла.
 • 2006.05.04 | sofu

  я "ЗА", с корректировкой

  Абсолютно правильное было замечание, что у нас светское государство.
  Религия отделена от государства, об этом четко написано в конституции.
  Чем меньше государство будет напоминать своим гражданам, что они отличаются друг от друга по каким-то надуманным признакам, тем будет лучше.
  Если человек хочет отмечать свой религиозный праздник, нужно предусмотреть такую возможность, но не более! Речь идет не о запрете празднования, а о существующей сегодня практике навязывания одними конфесиями своих праздников другим. Это очевидно.
  А что до Головатого, то надо сказать что это мужественный поступок. Это мог сделать только смелый человек. Ющенко, конечно, его не поддержит его. (вспомните навязывание христианкой этики в школах)
  Все оказалось так, как и предпологали. Спросите у своих детей, что им стало известно о других существующих религиях? Я спрашивал. НИЧЕГО. НИ СЛОВА.
 • 2006.05.04 | SpokusXalepniy

  Не узнаю брата Колю! У вас же крыша не поехала?

  А вы оглянитесь вокруг!
  Посмотрите как резко активизировались те же силы, которых было тьма до выборов, и которые отгуляли двухнедельный отпуск в конце апреля-начале мая.

  Сейчас наступает заключительный этап схватки по коалиционному вопросу.
  А тут как раз с газом вроде бы разобрались - кто, где и почём. Обнаружились вдруг повышения цен. Ожили ПРУшники - уже и договор готов у них - на блюдечке с голубой каёмочкой.

  Заметка фенолога:
  Самое время забить людям баки!

  С введением новых и отменой старых праздников - это просто нАходка для отвлечения внимания!
  Мало того, и месяца не пройдёт, как по многочиленным просьбам трудящихся Христосу разрешат снова рождаться! Причем, в двойном размере - и на каталическое, и на православное рождество.
  Президент лично подарит! Так сказать, - дары волхвов!

  Гляньте на форум. Наш. Он же, как зеркало, отражает.

  Вдруг появилась, удалилась и опять (как Христос) возродилась актуальнейшая проблема современного украинства - трипольское происхождение видов. Её - тему - тянут вверх, прям, как газову угоду.

  И вообще, поглядите на темы форума внимательно. Какие - опускаются вниз, а какие поднимаются до небес.
  Ещё раз, это всё, как в капле воды, где отражается океан.
 • 2006.05.05 | Чучхе

  А Голубоватий постійно переймається подібними проектами

  і взагалі, в Україні бути міністром юстиції і не бути при цьому ідіотом - це моветон
 • 2006.05.05 | catko

  намально. автоматично кількість вихідних зростає вдвічі

  бо на новий рік, різдво, великдень і зелені свята і так ніхто працювати не буде навіть якщо держава сто указів прийме/відмінить.
 • 2006.05.05 | Николай (Чернигов)

  О чем спор?

  "По представлению религиозных общин других (неправославных) конфессий, зарегистрированных в Украине, руководство предприятий, учреждений, организаций предоставляет лицам, исповедующим соответствующие религии, до трех дней отдыха в течении года для празднования их больших праздников с отработкой за эти дни". (ч2 ст73 КЗоТ Украины)
  Так что, кроме атеистов, сатанистов и сектантов, никто не обделен. Недоработочка, конечно, но терпимая.
  А вот насчет идиотских праздников от Головатого, так это не корысти ради, а токмо волей назначавшего его высокоморального пасечника.
  И чем, кстати, не нравится некоторым Первомай, празднуемый в большинстве стран Европы, людьми, реально добившимися своего права на труд и его достойную оплату?
 • 2006.05.05 | alx_1904

  Они даже не знают что 2я мир.война закончилась

  2 сентября 1945 подписанием акта о капитуляции Японии.
  Пипец. ведь этому их учили в школе. ДВОЕЧНИКИ. :ouch:
  Они предлагают объявить 9 мая - – День Победы во Второй мировой войне
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.05 | saha

   Я також замітив

   бо мій дід влітку ще Китай від японців звільняв :).
   А вони закінчення 2гої світової.
   потрібно було сказати закінчення 2гої світової в Європі :)))
   бу-га-га
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.05 | Пані

    Гірше того...

    saha пише:
    > бо мій дід влітку ще Китай від японців звільняв :).
    > А вони закінчення 2гої світової.
    > потрібно було сказати закінчення 2гої світової в Європі :)))

    2го світова в Європі закінчилася 8 травня 1945 року.
  • 2006.05.06 | ziggy_freud

   дійсно, годі вже перемагати німецькохвашистів

   alx_1904 пише:
   > Они предлагают объявить 9 мая - – День Победы во Второй мировой войне

   Перемоги кого над ким? 9 травня є і буде святом для учасників тієї війни. Для решти воно давно має перетворитись на звичайний день.

   Це однаково що зупиняти економіку на честь річниці Куликовської битви.

   тут позиція Головатого, як людини, що регулярно буває у справах в Страсбурзі, мене дивує. Чому французи не святкують 9те травня? Адже їх теж було окуповано.
 • 2006.05.05 | alx_1904

  Оригинал на сайте минюста

  http://www.minjust.gov.ua/?do=d&did=7354&sid=discuss
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.05 | Englishman

   що цікаво, про "додаткові дні"- ні слова

   То що, це якимось іншим законом регулюється, чи людям пропонується на Різдво та Новий Рік йти на роботу?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.05 | 123

    Як важко уявити інших не гіршими від себе-коханого!

    Englishman пише:
    > То що, це якимось іншим законом регулюється, чи людям пропонується на Різдво та Новий Рік йти на роботу?

    Так, уявляєте?! Вірним православним пропонується відзначати свої релігійні свята у той самий спосіб, як це роблять католики, протестанти, мусульмани, юдеї, лєнінци (що працюють 7 листопада - який жах!) тощо. Така от трагєдь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | Englishman

     стривайте, ви вже проти ідеї Пані?

     Визначайтеся вже пане, хто ви є, і чи маєте якісь принципи.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.05 | 123

      Я за ідею рівності вірних усіх церков перед державою

      Як це передбачено Конституцією.

      А рівність може досягти по-різному - будь-який з таких варіантів мене принципово влаштовує.

      Englishman пише:
      > Визначайтеся вже пане, хто ви є, і чи маєте якісь принципи.

      Принцип один - держава однаково ставиться до релігійних потреб всіх громадян. Невже це так важко зрозуміти? :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.05 | Englishman

       ви уважно читаєте, що люди пишуть?

       Я запитав, чому немає згадки про додаткові дні (бо без них ідея святкування НР та Різдва, Хануки та Дня Рождєнія Лєніна значно ускладниться). Не робіть вигляд, що ви не розумієте, про що йде мова.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.05 | 123

        Дуже уважно

        Englishman пише:
        > Я запитав, чому немає згадки про додаткові дні (бо без них ідея святкування НР та Різдва, Хануки та Дня Рождєнія Лєніна значно ускладниться).

        Так а як вона могла з*явитись? Це ж ідея Пані, а не Головатого.

        У випадку простого скасування -- святкування ускладниться, однак для всіх однаковою мірою. Для мене це прийнятно. Хоча ідея Пані, ясно, зручніша.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.05 | Englishman

         Однаковою чи ні,

         але так вже історично склалося, що визначні християнські свята мали "надзвичайно важливе місце у розвитку українського суспільства", як і у розвитку багатьох інших європейсьх держав. Хочеться вам того, чи ні.
  • 2006.05.05 | 123

   Зі статті 1 законопроекту можна зрозуміти

   Що може бути й окремий закон - про релігійні свята, наприклад.

   І як раз він може бути складений, наприклад, з урахуванням пропозицій Пані (обираємо вихідні за вибором). Або у інший спосіб.
  • 2006.05.05 | Людмила

   замість того, аби тут лаятися, краще б коментарі на сайті


   мінюсту б залишили
 • 2006.05.05 | Людмила

  пресуха ГОловатого (л)


  http://www.minjust.gov.ua/?do=d&did=7447&sid=news

  У зв`язку з тим, що учора, 4 травня, чимала низка ЗМІ (передовсім – електронних), і зокрема: „Українська правда", „Експерт-центр", „Politickum.info", „Газета по-киевски", „Грани плюс", „Новости", „Обком", „Политбайки", „ГазетаUA", "ProUA", "Uadaily.net" –

  в черговий раз

  подали НЕПРАВДИВУ, НЕДОСТОВІРНУ, ВИКРИВЛЕНУ та ЮРИДИЧНО БЕЗГРАМОТНУ інформацію стосовно підготовки Міністерством юстиції законопроекту про державні свята в Україні

  (і цього разу – посилаючись переважно на УНІАН),

  то

  Міністр юстиції Сергій Головатий запрошує на зустріч журналістів, передовсім – від зазначених вище ЗМІ, і найбільше – від УНІАН, а також усіх інших, хто НАСПРАВДІ хотів би довідатися (причому з перших вуст (!!!), а не із „зіпсованого телефону") та подати ЧЕСНУ ІНФОРМАЦІЮ (як того вимагає етика журналістської професії) стосовно позиції Міністерства у цьому питанні, а також пересвідчитись у тому, а чи справді:

  „Минюсту не нравится, что Новый год, Рождество и Пасха являются госпраздниками" (ProUA.com)?
  „Минюст хочет „забрать" у украинцев праздники" (Ukraine Daily)?
  „Головатый лишает украинцев праздников" (bobry.net)?
  „Минюст предлагает сделать 1 января рабочим днем" (Обком)?
  „Минюст хочет исключить из перечня госпраздников Новый год, Пасху, Рождество и Троицу" (Новости)?
  „Минюст предлагает работать на Пасху, Рождество, Троицу и в День Солидарности трудящихся" (VIPNEWS.in.ua)?
  „Минюст предлагает 1 января сделать рабочим" (Грани плюс)?
  „Головатый-сектант предлагает „истребить" церковные праздники" (Политбайки)?
  „Головатий хоче працювати на Новий рік і Великдень" (Українська правда)?
  Зустріч Міністра з журналістами відбудеться 5 травня о 13 годині в приміщенні Міністерства юстиції за адресою: провулок Рильський, 10.

  Акредитація представників ЗМІ – за телефоном: 271-16-76.

  Прес-служба Міністерства юстиції України
  Tел. 271-16-76
  E-mail: press@minjust.gov.ua
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.05 | Englishman

   дивує істеричність об"яви

   такий стиль був би цілком доречним на якомусь інтернет форумі, але навряд чи на сайті Мінюсту.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.05 | один_козак

    За що б його ще полаяти?.. За стиль об'яви! (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | Englishman

     на фіг він мені здався?

     Я його декілька років не згадував, і критикую лише тому, що бачу ЗАРАЗ абсолютну неадекватність.
  • 2006.05.05 | Пані

   Ну насправді...

   В постанові ніде не сказано про відміну існуючих вихідних днів на 1 січня і т.д.

   Поняття "державне свято", НМД відрізняється від "неробочий день". Так що скоріше за все Головатий таки має рацію.

   В законі сказано
   1. Дія цього Закону не поширюється на відносини, пов'язані з відзначенням професійних, релігійних свят, пам'ятних дат, ювілеїв підприємств, установ і організацій та ювілеїв і вшанування пам'яті видатних людей України.

   Так що в ЗМІ дійсно переврана інфа.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.05 | один_козак

    Просто було, з чого "вутку" зробити. (-)

   • 2006.05.05 | Englishman

    а це що?

    Стаття 4.

    1. Дні, в які відзначаються державні свята України, є святковими днями відповідно до законодавства про працю.

    Я не спеціаліст, але хіба мова не йде саме про рівнозначність між держаними/вихідними днями?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | один_козак

     В тексті йдеться про те, про що йдеться

     Про те, про що в тексті не йдеться, в ньому НЕ йдеться.
     Ось і все.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | Albes

     А это ДВОЙНОЙ дибилизм !

     Начиная с тавтологии, что празник есть праздник и заканчивая искусственным созданием правовой коллизии между этим законом и КЗоТом, т.к. получается, что ДВА закон содержат ДВА РАЗНЫХ исчерпывающих перечня праздников. При этом, в предлагаемом проекте отсутствует хоть какое-либо движение в сторону стыковки его с КЗоТом.

     Руки таким "юристам" надо отрывать. Чтоб никогда не писали такого бреда. И то, я коснулся только мелочей. А основной бред - это сам ФАКТ появления ПОДОБНОГО законопроекта. Надо отобрать дипломы правоведов и у тех работничков, что писали этот проект и у того, кто им поручил это делать. Да еще и взыскать с них деньги, потраченные на их содержание (наши налоговые деньги). А у Головатого, похоже, вообще крыша поехала. И даже привет передать забыла.
    • 2006.05.05 | Пані

     Це нічого. От в чому фішка.

     Englishman пише:
     > Стаття 4.
     >
     > 1. Дні, в які відзначаються державні свята України, є святковими днями відповідно до законодавства про працю.
     >
     > Я не спеціаліст, але хіба мова не йде саме про рівнозначність між держаними/вихідними днями?

     Ні, не йдеться.

     Справа в тому, що державні свята передбачають ДЕРЖАВНЕ фінансування святкових заходів. А просто вихідні дні - це головняк трудового законодавства і тільки.
   • 2006.05.05 | alx_1904

    И ГДЕ тут Новый Год, а? или

    Новый Год - это профессиональный праздник?????
    Пані пише:
    > В постанові ніде не сказано про відміну існуючих вихідних днів на 1 січня і т.д.
    >
    > Поняття "державне свято", НМД відрізняється від "неробочий день". Так що скоріше за все Головатий таки має рацію.
    >
    > В законі сказано
    > 1. Дія цього Закону не поширюється на відносини, пов'язані з відзначенням професійних, релігійних свят, пам'ятних дат, ювілеїв підприємств, установ і організацій та ювілеїв і вшанування пам'яті видатних людей України.
    >
    > Так що в ЗМІ дійсно переврана інфа.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.05 | один_козак

     Ех, залишимося ми, бідолашні, без НР... (-)

    • 2006.05.05 | Нестор

     Ні це професійне свято діда Мороза

     Головатий таки крайній мудак :)
 • 2006.05.05 | Englishman

  скоріш за все, Різдво і Пасха будуть "неробочими днями"

  є така дефініція у законі про Працю, і покриває вона 3 релігійні свята. А от що буде з Новим Роком- невідомо.
 • 2006.05.05 | raw_stick

  Дискутанти неправильно зрозуміли месидж

  Йдеться не про свята.

  Ключове слово - "несуни".

  Якби ті самі свята пропонували юляді, для пана Нестора все було б ОК.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.05 | один_козак

   Мабуть тому й лаються, що призначення зрозуміле)) (-)

  • 2006.05.05 | Роман ShaRP

   Поздравляю вас, г-н несунофил, соврамши. (-)

 • 2006.05.05 | alx_1904

  Для Головатого: Гос. праздники Туркмении

  Апрель:
  День Воды
  Май:
  День Скакуна.
  День Ковра
  июль
  – День Зерна
  август
  - День Дыни
  сентября
  – День народного сказителя бахши.
  декабрь
  - День Нейтралитета
  – День Добрососедства - нельзя ругаться с соседями

  Ну а таких праздниках, как День рождения незабвенной матери Туркменбаши и иже сними умолчу.
 • 2006.05.05 | Correct

  Поміняйте тему гілки на У несунів зірвало дах, хочуть додати ще

  десяток вихідних днів для найлінивішої із націй.

  Для прикладу середній американець має відпустку 14 днів в рік враховуючи державні свята.

  А у нас після такого масового відлинювання від роботи в пенсійний фонд прийдеться платити об"їдками зі святкових столів.

  http://www.korrespondent.net/main/153052/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.05 | 123

   Отож.Здря напужались - бухатимемо і далі собі(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.05 | Englishman

    людина створена не тільки щоб бухати і пахати весь час

    Так що не нав"язуйте іншим ваші уподобання.
  • 2006.05.05 | Englishman

   Re: Поміняйте тему гілки на У несунів зірвало дах, хочуть додати ще

   Correct пише:
   > десяток вихідних днів для найлінивішої із націй.
   >
   > Для прикладу середній американець має відпустку 14 днів в рік враховуючи державні свята.


   ну-ка, ну-ка, з цього місця поподробнєє. Звідки інфу брали?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.05 | настрадамус

    Безбожники за отмену , даёшь безбожную державу ! (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.06 | Albes

     Для врага Украины разъясняю

     Держава у нас безбожная. Потому, что СВЕТСКАЯ. И церковь (любая) ОТДЕЛЕНА от ГОСУДАРСТВА. Констиуцией это, знаете ли, предусмотрено. А если Вы так относитесь к Конституции своего государства, то Вы - его враг. Враг Украины.
   • 2006.05.06 | Correct

    Даю інфу, більше 12 свят - це перебор

    Про 14 днів десь читав в інеті, але після прочитання зносок схильний вважати, що середній американець має 10 днів відпустки і 11 державних свят, українці - 24 і 10+нові.

    http://www.rg.ru/2003/08/11/Zaoknamiavgustporavotpusk.html
    http://www.ilr.cornell.edu/library/research/QuestionOfTheMonth/archive/vacationtime.html
    http://www.strana-oz.ru/?numid=10&article=27
    http://www.rol.ru/news/hobby/travel/05/07/08_005.htm

    До отпуска надо "дослужиться". В первый год работы американец имеет право в лучшем случае на восемь дней отпускных, в третьем - на 10 дней и только позже ему предоставляют возможность уходить в отпуск на 15 дней. Если же дела в компании идут неважно, то отпуск переносится на следующий год. Так поступают 56 процентов американских работодателей. Полноценный месячный отпуск в США имеют только президент страны и законодатели-конгрессмены.

    Country

    Vacation Time
    Argentina 14 calendar days
    Australia No national law, but 4 weeks is standard
    Belgium 20 days, premium pay
    Bulgaria 20 business days
    Canada At least 2 weeks, determined by provincial law
    Chile 15 working days
    China 0
    Czech Republic 4 weeks
    France 5 weeks
    Germany 4 weeks
    Hong Kong 7 days
    Hungary 20 work days
    Ireland 4 weeks
    Israel 14 days
    Italy Mandated vacation, length determined by employment contract
    Japan 10 days paid time off (includes other leave time)
    Mexico 6 days
    Northern Mariana Islands 0
    Poland 18 working days
    Puerto Rico 15 days
    Saudi Arabia 15 days
    Singapore 7 days
    South Africa 21 consecutive days
    South Korea 10 working days
    Spain 30 calendar days
    Sweden 5 weeks
    Taiwan 7 days
    The Netherlands 4 weeks
    Turkey 12 work days
    UK No national law, implementing EC directive (4 weeks annual leave)
    Ukraine 24 calendar days
    US No national requirement. Some public employee requirements.
    Venezuela 15 paid days

    Рекордсменами по числу официальных праздничных нерабочих дней в году является Шри-Ланка (24 дня). В целой группе стран граждане официально не работают по 21 дню в году — это Бутан, Бразилия, Виргинские острова, Иран, Мальдивские острова, Пуэрто-Рико, Сан-Марино. В Индии отдыхают 18 дней в году, в Южной Корее — 17, в Японии — 15. В развитых христианских странах среднее число праздничных дней колеблется в районе11–13 (13 в Германии, 12 в Италии,11в США).

    По данным ЮНЕСКО, среднестатистическая страна ежегодно отдает праздникам 12,2 дня, при этом для промышленно развитых стран этот показатель равен 12,4, для развивающихся — 12,1.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.06 | Englishman

     Re: Даю інфу, більше 12 свят - це перебор

     Correct пише:
     > Про 14 днів десь читав в інеті, але після прочитання зносок схильний вважати, що середній американець має 10 днів відпустки і 11 державних свят, українці - 24 і 10+нові.

     отож.

     К тому же, мое скромное мнение как человека, немного знакомого с американской действительностью: не нужно нам на них в этом плане равняться. Жизнь одна, и толкать себя и общество в "крысиную беготню" - большая глупость.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.06 | Correct

      Про біготню правильно

      Пропонується щоб кількість робочогочасу знову зменшилася.

      Але є ще договори.
      По ним обіцяєш комусь виконати роботу, розцінки погодинні.
      Коли години потрачено не на роботу - їх не продаси.
      А працівникам плати.
      Який вихід?
      Правильно - порушувати терміни здачі робіт і піднімати розцінки.
      Тільки кому з клієнтів таке сподобається?

      У Китаї взагалі відпустка 0. Хоча це вже занадто, але в нас перебор в іншу сторону.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.06 | Englishman

       Re: Про біготню правильно

       Correct пише:
       > Пропонується щоб кількість робочогочасу знову зменшилася.
       >
       > Але є ще договори.
       > По ним обіцяєш комусь виконати роботу, розцінки погодинні.
       > Коли години потрачено не на роботу - їх не продаси.
       > А працівникам плати.
       > Який вихід?
       > Правильно - порушувати терміни здачі робіт і піднімати розцінки.
       > Тільки кому з клієнтів таке сподобається?


       якщо це правило буде розповсюджуватися на всі фірми, у клієнтів не буде виходу, як трошки більше заплатити, і в цьому немає трагедії. А може й навпаки- відпочівший працівник більш продуктивний.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.06 | Correct

        На перший погляд вірно

        Якщо у всіх вихідні то мало хто постраждає, крім клієнтів.
        Така логіка є і у Пинзеника, коли він каже, що розмір податків не має значення, бо піднімає ціну у всіх.

        Це було б вірно, якби існував глобус України, тобто якби більш нікого в світі не було.
        Поки ми відпочиваємо - інші працюють. У Китаї відпустка дорівнює нулю, а місцеві китайці вже по нашому телебаченню виступають, що україці дуже ліниві, яким аби хороші віпустки були. Якої країним товар є найконкурентноздатнішим? Вгадали. Чи спас СОТ євросоюз від дешевого китайського імпорту? Теж вгадали. Яким є дефіцит США в торгівлі з Китаєм? $200.000.000.000/рік. Це свіжі дані голосу америки.

        Оскільки поки що фонд робочого часу складає приблизно 250 днів в рік, то 5 додаткових вихідних днів є аналогічним ніби всі країни світу ввели проти нас додатково 2% ввізне і вивізне мито. Наскільки це важливо Ви можете судити як українські виробники труб зараз відстоюють існуюючих 12% мита на кордоні ЄС, заявляючи що вищі тарифи призведуть до нерентабельності.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.06 | Englishman

         Re: На перший погляд вірно         Конкурентноздатність країни визначається не тільки кількістю годин, яку дає малокваліфікована робоча сила, але й продуктивністю праці (пов"язану з освітою, здоров"ям, капітальними інвестиціями), а також цінами на ресурси, доступами на ринки, інфратруктурою і т.п. Звичайно, можна усіх вигнати працювати за 20-30 доларів на місяць без вихідних, і думати, що це єдиний спосіб покращити добробут, а можна звернути увагу й на інші складові успіху.
  • 2006.05.05 | OF

   Re: Поміняйте тему гілки на У несунів зірвало дах, хочуть додати

   "середній американець має відпустку 14 днів в рік враховуючи державні святa"

   Нeправда. Ceрeдній амeриканeць має 2 тижні вихідних ПЛЮC дeржавні свята. А якщо пощастить працювати у фeдeральній чи місцeвій адміністрації( будь- яких гілках) - то святкуватимe і дeнь Колумба :)

   Пeрeважна більшість працівників приватних компаній тeж має такі пeрeваги ( нe враховуючи того, що при прийомі на роботу кількість відпустки обговорюється в контракті). Дeщо інша ситуація в сфeрі дрібного приватного обслуговування - алe там працюють, в основному, нeлeгали. Маючи ж докумeнти, навіть на таких мало прeстижних та малооплачуваних роботах, як няні чи офіціанти - дeржавні свята + відпустка - гарантовані.

   До рeчі, за законом( CША) КОЖНОМУ працюючому, включно з нeлeгалами, на яких розповсюджується законодавство про прaцю( алe вони про цe нe знають), в ЙОГО рeлігійнe свято надається оплачуваний вихідний.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.06 | Correct

    Теж не зовсім правда

    Точніші дані тут:
    До отпуска надо "дослужиться". В первый год работы американец имеет право в лучшем случае на восемь дней отпускных, в третьем - на 10 дней и только позже ему предоставляют возможность уходить в отпуск на 15 дней. Если же дела в компании идут неважно, то отпуск переносится на следующий год. Так поступают 56 процентов американских работодателей. Полноценный месячный отпуск в США имеют только президент страны и законодатели-конгрессмены.
    http://www.rg.ru/2003/08/11/Zaoknamiavgustporavotpusk.html

    і тут

    http://www.ilr.cornell.edu/library/research/QuestionOfTheMonth/archive/vacationtime.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.06 | OF

     Re: Теж не зовсім правда

     Полноценный месячный отпуск в США имеют только президент страны и законодатели-конгрессмены.


     Нeправда. Я наразі нe можу похвалитися повноцінною місячною відпусткою, оскільки вона в мeнe 3 тижні( статус такий - на мeнe кодeкс про працю нe розповсюджується - робочий тиждeнь у мeнe 80 годин ), протe, за 3, максимум за 4 роки моя власна відпустка будe нe мeншe 5 тижнів, а, при пeвних тeриторіальних корeктивах - навіть 7 :) Ну і робочий тиждeнь тоді будe коротший :)
     Поруч зі мною працюють також ті, котрі ВЖЕ мають повноцінну місячну відпустку. Вони до конгрeсмeнів нe налeжать. До сeнаторів тa public employees( дeржвних працівників) тeж - ні. Навіть в місцeвій "райраді" нe числяться :)
     Два тижні оплачуваної відпустки плюс ВCІ дeржавні свята в мeнe були в моєму попeрeдньому статусі( низькоплачуваний працівник) ВІДРАЗУ, тому що при прийомі на роботу ці, а нe будь-які інші умови МЕНЕ влаштовували. В CША відпустка пeрeважно дужe різноманітна, алe нe трeба лякати людeй сeрeдньовіччям. Ваші дані з сайту Cornell.edu майжe дeсятирічної давності - основні цифри( та й то власнe про дeржвних працівників) там за 1997-98 роки. А часи міняються. Попри каркання - пeрeважно на кращe. Навіть в Україні.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.06 | Correct

      Ясно

      Я зрозумів. Дані на сайті застаріли. Тепер в Америці 3-7 тижнів відпустки. Скоро десь будуть опубліковані ці нові дані?

      В Україні тільки в психіатрів двомісячні відпуски. Поки що.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.06 | OF

       Re: Ясно

       Відпустка в Амeриці яка завгодна - хто за скільки домовиться, так і має.
       Дані на сайті стосуютсья огляду ДЕРЖАВНИХ службовців, та й то нe повні - пeрeлік того, що в нашому розумінні входить в дeржaвний тут в кожному районі можe відрізнятися - самоврядування. Навіть канікули в дeржaвних школах можуть бути в різний час в сусідніх містeчках. До рeчі, вчитeлі сeрeдніх шкіл відпустку тут тeж мають більшe місяця. Відпустка та її тривалість - цe один з benefits, котрі можуть бути дужe суттєвими, при порівняно малій зарплаті.

       Нe віритe - приїдьтe й пeрeвіртe :sarcastic:
 • 2006.05.06 | Пані

  З огляду на розвиток теми - коригую думку про ініціативу мінюсту

  Оскількі стало ясно, про що ж воно було насправді, то моя оцінка ініціативи Мінюсту така.

  Повний бред.

  А назва Нестора таки не відповідає дійсності, бо: 1. там є ще куди рвати дах, і це далеко не останній зрив, коротше - буде гірше, 2. Різдво та Великдень відміняти вони не збираються.

  Тому пропоную таки відкрити нову гілку на тему - які свята повинні бути загальними вихідними днями в Україні?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.06 | Albes

   Re: З огляду на розвиток теми - коригую думку про ініціативу мін

   Наталка,
   может лучше открыть тему "как нам избавиться от идиотов в минюсте" ? Можно и шире - постоянно действующую тему "Идиоты во власти. Кто вредит Украине". С пофамильными ветками внутри темы. Несколько кандидатур прямо сами давно напрашиваются : Головатый, Ивченко с Плачковым и Ко, Грищенко. Веток, думается, будет немало.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.06 | Пані

    Re: З огляду на розвиток теми - коригую думку про ініціативу мін

    Ідіоти приходять та уходять. Перелічені вами майже на 100% підуть у парламент. А проблема загальних "бухих" січня та травня лишається. І спробувати знайти консенсус хоча б серед майданівців в питаннях що ж треба вважати святами чи то всезагальними вихідними - варто.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.06 | Englishman

     я про це вже говорив

     проблема бухих травня і січня не в декількох святах як таких, а в масовому переносі вихідних з наступних субот, заохочуваному державою. Ось це дійсно є проблемою
 • 2006.05.06 | Correct

  Тему гілки поміняйте, щоб вирішувати справжню проблему(-)

 • 2006.05.06 | Свинья на радуге

  Причём уже давно.

  - Халлоуин, - сказал мистер Филдс. - Апогей ужаса. Это был век суеверий, как вы знаете. Потом сказки братьев Гримм, призраки, скелеты и вся прочая чушь были запрещены. Вы, дети, слава богу, выросли в очищенном от заразы мире, где нет ни теней, ни призраков. У вас другие, достойные праздники - День Рождения Уильяма К. Чаттертона, День Труда, День Машин.
  (Рэй Бредбери "Время вот твой полёт")
 • 2006.05.08 | Людмила

  УАПЦ вважає Головагого антихристом (л)

  http://www.risu.org.ua/ukr/religion.and.society/comments/article;10101/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua