МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Київська влада чинить провокації щодо завтрашнього Маршу...

05/05/2006 | Майдан-ІНФОРМ
З метою заборонити проведення Маршу Свободи 6 травня в Києві КМДА
менше ніж за добу до початку акції подала на організаторів Маршу до суду.

Судове засідання відбудеться 6 травня о 9:30 у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києві за адресою: вул. Вознесенський узвіз 10-Б, каб. 57.

Це Львівська площа - їхати тролейбусами №16, 18 від Майдану, або пішки від метро "Золоті Ворота".

Організатори Маршу закликають усіх учасників, хто зможе, прийти на пікетування Шевченківського райсуду на 9:30.

Організатори Маршу вважають дії міської влади провокативними і спрямованими на свідоме розігрівання протистояння між учасниками маршу та їх противниками.

Міська влада має усвідомлювати, що заборона проведення масової акції є грубим порушенням права на вільні мирні збори громадян, гарантоване статтею 39 Конституції України.

Торік Марш уже проводився і пройшов мирно. Торік проти проведення Маршу виступало релігійне об"єднання Сандея Аделаджи.

Цього року про наміри активно протестувати проти Маршу заявили також крайньо праві.

З багатьох країн світу цього року Марш було заборонено поки що тільки в Москві.

Забороняючи Марш, міська влада свідомо наражає на небезпеку сотні прихильників Маршу, які все одно зберуться на Михайлівській площі о 13:00 та приїдуть до Києва з усієї України, адже громадський порядок у такому випадку не будуть захищати представники правоохоронних органів.

Аргументами КМДА проти проведення маршу є заяви, нібито його учасники
пропагують легкі наркотики та виступають за їх легалізацію.

Учасники Маршу вкотре наголошують, що не ставлять вимогу
легалізації маріхуани в Україні.
Про це можна прочитати навіть на тому ж таки сайті КМДА.

Марш Свободи має на меті привернути увагу суспільства до проблеми розповсюдження важких наркотиків в Україні, виступає за подолання суспільних стереотипів щодо людей, які вживають легкі наркотики та закликає до об'єктивного інформування суспільства про сутність та реальний стан ситуації у сфері наркотиків, а також виступає за декриміналізацію легких наркотиків та перегляду принципів покладених в основу державної наркополітики.

Марш Свободи у Києві відбуватиметься вдруге поспіль. Минулого 2005 року захід, що проходив під гаслом „Легалізуй себе!", зібрав близько 400 учасників. Досвід проведення минулого року засвідчив – акція відбулась мирно, та без провокацій.

САЙТ МАРШУ - http://community.livejournal.com/legalize_ua/

Відповіді

 • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

  ось це точно горілчане лоббі спонсорує(-)

 • 2006.05.06 | Павло

  Це марш НЕСВОБОДИ

  Краще б це був марш проти вживання будь-яких наркотиків. А то легалізація - це перший крок до поширення вживання легких накотиків. Замість пропаганди здорового способу життя - пропаганда нездорового. І не треба казати, що це менше зло. Цього ще ніхто не довів. Бо від меншого зла (вживання легких наркотиків) до більшого (вживання важких) відстань скорочується і межа поступово стирається. Краще б учасники маршу подумали про те як звільнитися від цієї залежності і стати дійсно СВОБОДНИМИ.

  Неприємно, коли комусь щось забороняють. Але демократія також означає відповідальність. А цей марш - це також пропаганда наркотиків, хоча й легких. Я не певен, що знайдеться якійсь нормальний батько чи мати, які хотіли б щоб їх діти вживали наркотики. Тому, краще було б, якби організатори і учасники маршу відмовилися від нього, а зібралися і подумали як ЗВІЛЬНИТИСЯ від цього.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

   наспрасвді все навпаки

   серед наркотиків більше всього вбиває тютюн

   маріхуана ніколи нікого не вбила, а її заборона і є найбільшим що поширює справжню наркоманію, бо продавці плану продають тим же юнакам героїн і всякі амфетаміни небеспечні

   В передових країнах це вже на щастя зрозуміли, але не в нашій кугутській Україні нажаль
 • 2006.05.06 | Lery

  Підтримую Київську владу у цьому питанні!

  Що ставлять на меті такі акції, та ЯКУ "свободу" вони пропагандують?
  "Свободу від шкідливого впливу власного мозку"?

  Якщо тобі немає що робити у житті як палити "травку", то пали собі мовчки у колі колег, але не сприяй втягненню молоді у цю страшну гру, що підриває майбутнє нації!
  Що може подумати підліток, дивлячись по телевізору на таких "свободних" хлопців та дівчат? - Що це "круто", треба й самому рівнятися на "передовий загін свободних людей".
  А там горілка->травка->ширка - хрест на майбутньому, діти-уроди, понівечені долі членів сімей...

  Схаменіться Люди, доки ще є така можливість!

  PS Тільки не треба тут про "західний образ життя" наводити приклади.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.06 | Kohoutek

   Підтримуйте ПРИНЦИПИ.

   Lery пише:

   > PS Тільки не треба тут про "західний образ життя" наводити приклади.

   Західний образ життя відрізняється від пострадянського зовсім не поширенням вживання маріхуани. Він відрізняється ДОТРИМАННЯМ ЗАКОНУ. Якщо люди можуть за законом проводити будь-які акції - вони мають отримати всі можливості для здійснення цього права, а міська адміністрація зобов"язана забезпечити громадський порядок та захист учасників акції. Ось і все. І так вже діє місцева влада не десь на Далекому Заході, а в цілком схожих до нас Румунії, Болгарії та Сербії.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.06 | Lery

    Принципи - вони різні бувають!

    Kohoutek пише:
    > Lery пише:
    > > PS Тільки не треба тут про "західний образ життя" наводити приклади.
    >
    > Західний образ життя відрізняється від пострадянського зовсім не поширенням вживання маріхуани. Він відрізняється ДОТРИМАННЯМ ЗАКОНУ. Якщо люди можуть за законом проводити будь-які акції - вони мають отримати всі можливості для здійснення цього права, а міська адміністрація зобов"язана забезпечити громадський порядок та захист учасників акції. Ось і все. І так вже діє місцева влада не десь на Далекому Заході, а в цілком схожих до нас Румунії, Болгарії та Сербії.

    Треба думати про майбутнє наших дітей, а не про якісь абстрактні "принципи", що нам нав"язують з "демократичного" заходу.
    Не треба мати "сім пядей у лобі", щоб прорахувати майбутній розвиток подій при сприянні таким "волевиявленням" "свободних" громадян.

    Ви ж не будете заперечувати, що такі акцію звертають на себе увагу та збільшують число прихильників такого суєцидального способу життя у молоді?

    Держава, навіть дуже демократична, - все одно остається "інструментом придушення", тому цей інструмент потрібно вчитися використовувати "у мирних цілях", для придушення ростків зла у суспільстві!
    А те, що наркотики - це ЗЛО, мабуть нікому не треба доводити?

    На мою думку, треба не про демократію кричати, а вимагати від держави виробити дієву анти-наркотичну програму, включаючу заходи по розїясненню згубності цього "зілля" для молоді, та посилення покарань не тільки за продаж, а й за вживання наркотиків!
    Тоді охочих піти цим "прогресивним шляхом" поменшає, що позитивно вплине на майбутнє Української нації.
   • 2006.05.06 | Shadow

    Re: Підтримуйте ПРИНЦИПИ.

    > Західний образ життя відрізняється від пострадянського зовсім не поширенням вживання маріхуани. Він відрізняється ДОТРИМАННЯМ ЗАКОНУ. Якщо люди можуть за законом проводити будь-які акції - вони мають отримати всі можливості для здійснення цього права, а міська адміністрація зобов"язана забезпечити громадський порядок та захист учасників акції. Ось і все. І так вже діє місцева влада не десь на Далекому Заході, а в цілком схожих до нас Румунії, Болгарії та Сербії.

    Майже згоден, але...

    Гіпотетично. Уявіть собі марш фашистів. Треба дозволити?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.06 | Kohoutek

     Re: Підтримуйте ПРИНЦИПИ.

     Shadow пише:

     > Гіпотетично. Уявіть собі марш фашистів. Треба дозволити?

     Треба поступити за законом. Якщо закон прямо забороняє пропагування ідей фашизму, публічне використання нацистської символіки і т.ін. - заборонити учасникам маршу проводити його як фашистський, носити на одязі свастики, портрети діячів III-го Райху і все таке. Якщо вони підуть під іншою назвою і іншими символами, треба дозволити. Ви самі розумієте, що відкрито фашистська партія в нашій частині світу і не може бути зареєстрована, себто якщо вони подають заявку як організація, то вони мають вже до цього бути визнаними державою. Власне так і робила і робить наша влада, коли дозволяла і дозволяє марші Соціал-националістичної партії України, нині - об"єднання "Свобода". Це відверто неонацистська організація, але вони не позіціонують себе як продовжувачів німецьких нацистів чи італійських фашистів, отже вони легально існують і мають право проводити демонстрації. Так само громадяни мають безумовне право на демонстрації пам"яті до загиблих солдат, навіть, якщо вони служили у військах СС. Тому влада Риги поступала правильно, коли давала дозвіли на проведення таких демонстрацій і забезпечувала охорону учасників. Вони не порушили жодний закон і мають право на публічні акції. Так само в Німеччині, де найсуворіше заборонена будь-яка пропаганда ідей III-го Райху, поліція охороняє демонстрації неонацистів від протестуючих.

     Ось пройти з портретом Гітлера по Ризі чи Берліну чи публічно вигукувати нацистські лозунги неможливо.
    • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

     в США дозволяють і як бачимо все класно(-)

   • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

    Щоб це зрозуміти треба мати хорошу освіту, а в Україні нажаль...

    Реальність така-

    легалізація як і просто дотримання Законів властиве лие країнам з середнім прибутком на душу не меньше 20 тисяч $$ на рік.
    Україні цього не буде ніколи. Нажаль.
  • 2006.05.06 | один_козак

   Треба просто проводити антизаходи

   Як в минулому році "сектанти" Аделаджі зробили.
   А де були ті суперправославні, що так бурхливо протестували проти приїзду папи римського?
   Треба, щоб "свободних" (боже_вільних) прийшло нехай 400 душ, а рабів Божих - душ 40000. О! І посеред них щоб побільше врятованих колишніх наркоманів та алкоголіків.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.06 | Kohoutek

    Re: Треба просто проводити антизаходи

    один_козак пише:

    > Треба, щоб "свободних" (боже_вільних) прийшло нехай 400 душ, а рабів Божих - душ 40000. О! І посеред них щоб побільше врятованих колишніх наркоманів та алкоголіків.

    Да-да, рабы. Нам нужно побольше рабов!

    Кстати, при чём тут алкоголики и наркоманы? Вы видели хоть одного человека, находящегося в зависимости от конопли? А алкоголь уже запрещён к продаже?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.06 | Lery

     Re: Треба просто проводити антизаходи

     Kohoutek пише:
     > один_козак пише:
     > > Треба, щоб "свободних" (боже_вільних) прийшло нехай 400 душ, а рабів Божих - душ 40000. О! І посеред них щоб побільше врятованих колишніх наркоманів та алкоголіків.

     Дуже "оптимальне" рішення - зривати з місць купу людей, щоб проводити сумнівну "анти-акцію".
     На те у нас і є міське самоврядування, щоб захищати громаду від негативних проявів, як то наркоманія. У даному випадку - саме така сітуація.

     > Кстати, при чём тут алкоголики и наркоманы? Вы видели хоть одного человека, находящегося в зависимости от конопли? А алкоголь уже запрещён к продаже?

     Я видел многих, "присевших" на коноплю, причем могие из ниих в дальнейшем перешли к более "тяжелым" средствам. :(

     А водка - она тоже наркотик своего рода как и табак, так что в будущем есть над чем работать. ;)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.06 | Kohoutek

      Re: Треба просто проводити антизаходи

      Lery пише:

      > Я видел многих, "присевших" на коноплю, причем могие из ниих в дальнейшем перешли к более "тяжелым" средствам. :(

      За год в одной Украине умирает от последствий употребления алкоголя около 10000 человек. В истории ещё не зафиксировано случае смерти от злоупотребления марихуаной. No comments.

      > А водка - она тоже наркотик своего рода как и табак, так что в будущем есть над чем работать. ;)

      Никакого не "своего рода" - точно такие же наркотики, только более тяжёлые, вызывающие сильную физическую зависимость. Вот и возникает вопрос - отчего водка и сигареты продаются на каждом углу? Позиция государства, разрешающего свободную продажу алкоголя и табака, и запрещающего употребление марихуаны, отдаёт как минимум лицемерием.

      Впрочем, я не хочу спорить что вреднее, а что безопаснее. Я лишь хочу, чтобы в моей стране было верховенство права, а не пролетарского или христианского правосознания.
     • 2006.05.06 | один_козак

      Механізм залежності один

      Що від героїну, що від "маріванни", що від горілки. Від комп'ютерних іграшок та інтернету в принципі теж.

      Ті, хто з Божою допомогою позбувся залежності, можуть переконливо свідчити про те, що краще й легше не вскочити в халепу, ніж потім з неї вилазити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.06 | Предсказамус

       Нет

       Алкоголь и героин вызывают, помимо психологического, еще и физическое привыкание (соответственно запои и ломка), интернет и трава - не вызывают. Поэтому за бутылку или укол могут убить, за карочку доступа или косяк - не могут. В первом случае это вопрос выживания (по крайней мере, субъективно оценивается именно так), во втором - хочется кайфа, но только ради него обычно не убивают.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.06 | один_козак

        Розкажете комусь іншому. Читайте нижче "Головна помилка..." (-)

       • 2006.05.06 | один_козак

        Вас дуже сильно обманули.

        Предсказамус пише:
        > В первом случае это вопрос выживания (по крайней мере, субъективно оценивается именно так), во втором - хочется кайфа, но только ради него обычно не убивают.

        Не поширюйте цю брехню. Щоб ви знали, в сильній ломці часто наркоман просто фізично буває не дуже здатний щось робити. А коли "кришу рве" - може гасати як кінь. Та взагалі, на мою скромну думку, схильність наркоманів до насильницьких дій дуже перебільшена в громадській думці. От красти - обов'язкова річ майже для кожного. Хіба що він має якусь прірву грошей... Та ще втягувати нових споживачів до наркоринку й поширювати те, від чого сам здихає.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.06 | Предсказамус

         Сложно говорить со знатоком

         Во время учебы на стационаре я подрабатывал музыкантом в кабаке и видел проблему с одной стороны. После окончания видел ее с другой - уже по роду службы. Так что говорю в данном случае о том, что знаю.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.06 | один_козак

          Не похоже

          Предсказамус пише:
          > Во время учебы на стационаре я подрабатывал музыкантом в кабаке и видел проблему с одной стороны. После окончания видел ее с другой - уже по роду службы. Так что говорю в данном случае о том, что знаю.

          Вы, случаем, не милиционером работаете?
          Не хочу обидеть профессионала, но живые (только милостью Божией) наркоманы, которых я тут имел в виду, много рассказывали и о милиционерах, и о медиках...

          Да и сам я видел однажды, сопровождая подопечную, как уплономоченная должностью и дипломом врач несла книжную пургу, не имеющую отношения к ситуации. В т.наз. лечебницах бюджетных можно тоже много "интересного" наслышаться и навидеться. От "все вы подохнете" до сквозь пальцы глядения на то, что в стенах заведения люди колятся себе. А они только рапортуют о количестве прошедших курс.

          Такие профессионалы (я тут не о вас) давно подписали моим (теперь) друзьям приговор, а они ЖИВЫ! ;) И здравствуют.
    • 2006.05.06 | один_козак

     Рабів (не Божих) є вдосталь (-)

   • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

    ви помиляєтесь, маріхуана не наркотик

    звикання до кофе є більшим! це науковий факт.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.07 | catko

     угу. а звикання до жінок взагалі клямку рве(-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

      Ви не проходили через кавові ломки ніколи?(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.07 | catko

       ніколи. а що? і взагалі мені цей діалог нагадує анекдот

       дівчино - ви готувати вмієте? ні - але зате як я граю на роялі!
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

        шо ж Ви за українець і не кавоман))))

        насправді я абсолютно серьозно. Багато хто з київських регулярс кавярен ще з 80х чи коли там в нас зявилися "подвійні половинки" -
        цікава українська назва дабл еспрессо))-
        можуть підтвердити- кава дає залежність і це не жарти.

        Я ані троха не був здивований прочитавши от це:

        http://www.druglibrary.org/SCHAFFER/library/basicfax.htm#q5

        ..
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.07 | catko

         от тому і українець що не "ман" хоч каву п'ю

         а взагалі залежність від кави суто міфічно-психологічне поняття.
         за принципом "є кава - добре. нема - нічого страшного".
         на відміну від горілки і наркотиків. бо коли їх нема то залежна людина кидає все і йде на їх пошуки будь-якою ціною.

         і я щось не бачив щоб люди крали чи скидались по троє заради чашки кави, хоч чашка доброї кави коштує не менше ніж пляшка горілки чи косяк.

         так що не треба стрілки переводити.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

          kava ne э дуже узалежнююча але бильш ниж план

          и тенденція до росту дози є


          Насправді кидатися на пошуки більше всього спостерігається серед курців цигарок. Навіть шукають на бруківці коли нема шо потягнути. палять обпалки власне витягнуті практично з гімна. Це- масове явище навіть в сша бачив :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.07 | catko

           угу.а чого з палінням все більше борються а траву пропагують?(-)

           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

            хто пропагує? навпаки- на ТБ постійно кажуть шо план це драг

            пропагують правозахисники і не палити а декриміналізувати а може і легалізувати як ліки. Правозахисників за це жорстко карають інколи.
            Все як на війні.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.07 | catko

             той хто по києву марші розрекламовані влаштовує(-)

             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

              порівняйте з рівнем впарювання ідіоцького пива і цигарок(-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.07 | catko

               порівнюю

               на українському тв цигарки взагалі заборонено рекламувати а алкоголь тільки пізно ввечері.
               а про злощасний канабіс телебачення вже тиждень співає і вдень і вночі. і газети пишуть і радіо кричить.
               ну і що що це в контексті дебільного маршу? все одно неслабенька така реклама. мене вже дитина почала допитуватись - а що таке "план"...
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

                чому тоді у пияцво та паління втягнуто 100% дорослих?

                шо ніде нема реклами тютюну і ідіотичного пива?

                на вулиці нема? в тата в холодильнику нема?
                не вірю))
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.07 | catko

                 не 100%.

                 серед моїх знайомих палить не більше кожного десятого. а пияцтво... ной коли з ковчега виліз то теж вина з радості напився. але ж він не пияк і не алкоголік після цього.
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

                  нажаль п'ють масово і щоденно і палють теж

                  і після 30-35 років масовий алкоголізм це реальність і саме завдяки втягуванню в це з дитинства в тому числі і рекламою.

                  Я б хотів шоб заборонили повністтю тютюн, легалізували дурь і обмежили вжиток спиртного заходами типу не продавати в неділю, підвищіти ціни на дистіляти(те шо перегоняють) і карав водіїв за пянство позбавленням прав і конфіскацією авта як в Нюйорку
 • 2006.05.06 | Чучхе

  Ніхто нічого не забороняє

  Просто такі марші киянам похрін, а розпіаритись хочеться ж...

  тим більше, хто піде на евро-драповий марш, коли сьогодні витчизняна рок-січ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.06 | Kohoutek

   Я пишаюся своєю країною! У нас вже є СУД.(\) (л)

   http://www.korrespondent.net/main/153122/

   Суд разрешил провести Марш Свободы в Киеве (обновлено)
   Корреспондент.net

   06 Мая 2006, 13:59

   Суд Шевченковского района отказался ограничить проведение Марша Свободы в рамках ежегодного Всемирного Конопляного Марша в субботу, 6 мая, в центре Киева, передают Українські Новини.

   Соответствующее решение приняла судья Наталья Притула, рассмотрев иск Киевской городской государственной администрации к представителям гражданской инициативы "Объективная реальность" Тарасу Ратушному и Анастасии Безверхой.

   Суд определил, что проведение этой акции в одно и то же время с другими акциями в центре Киева не помешает общественному порядку. Вместе с тем суд частично удовлетворил иск Киевгорадминистрации к участникам Марша, обязав их не использовать усиливающую аппаратуру и не выходить на проезжую часть улиц.

   В своем иске Киевгорадминистрация просила суд ограничить проведение "Объективной реальностью" Марша Свободы, начало которого было запланировано на 13:00 на Михайловской площади, путем запрета проведения этой акции именно в этом месте и в это время. Киевгорадминистрация мотивировала необходимость ограничения проведения Марша Свободы тем, что в это же время и место были поданы заявки о проведении массовых акций еще 2 организациями.

   Домом-интернатом "Любовь" и партией "Украинская национальная ассамблея". В частности, дом-интернат "Любовь" намерен проводить акции под лозунгами по реабилитации наркозависимых, что по мнению Киевгорадминистрации противоречит лозунгам Марша Свободы и создает высокую вероятность конфликтов и противостояний.

   Представитель Киевгорадминистрации в суде Тимофей Сикорский передал суду письмо начальника Главного управления Министерства внутренних дел в Киеве Виталия Яремы, в котором также подчеркивается возможность столкновений между участниками акций.

   В свою очередь, ответчики Ратушный и Безверхая заявили, что Киевгорадминистрация неправильно интерпретирует цель Марша Свободы, поскольку его участники требуют не легализации легких наркотиков, как отмечается в иске, а толерантного отношения к употребляющим эти наркотики.

   Ратушный подчеркнул, что маршрут и другие организационные моменты Марша Свободы длительное время согласовывались с Киевгорадминистрацией и выглядит странным, что за день до проведения акции этот орган изменил свою точку зрения о Марше и обратился в суд.

   Ответчики подчеркнули, что даже в случае запрета акции будет ли возможно проинформировать всех приехавших для участия в ней и поэтому люди все равно соберутся для Марша Свободы.

   Киевгорадминистрация просила Шевченковский райсуд ограничить проведение "Объективной реальностью" Марша Свободы в рамках ежегодного Всемирного Конопляного Марша 6 мая в центре столицы. Начало Марша планировалось в 13:00 на Михайловской площади, окончание - в 15:00 возле здания Кабинета Министров.

   УНА протестует

   Порядка 100 сторонников партии Украинская национальная ассамблея протестуют на Михайловской площади в Киеве против употребления легких наркотиков. В это же время на площади собралось около 200 человек, которые намерены принять участие в Марше Свободы.

   Сторонники УНА несколько раз прошлись колонной по площади скандируя: "Наркоманів геть!" и "Растаманов в Африку". Они держат в руках плакаты: "Нет легализации наркотиков!", "Самоубийство - преступление".

   Сейчас сторонники УНА вплотную приблизились к участникам Марша Свободы и фактически взяли их в кольцо.

   Сотрудникам милиции пришлось оцепить участников Марша так, чтобы не допустить потасовок между ними и сторонниками УНА. Окружив участников Марша, сторонники УНА продолжают скандировать: "Нет наркотикам", "Наркоманы - уроды".

   Участники Марша Свободы ведут себя миролюбиво, некоторые из них играют на барабанах, не обращая внимания на скандирования их оппонентов.
 • 2006.05.06 | Свинья на радуге

  Перед тем, как написать что-то умное в комменты, ... (л)

  рекомендуется прочитать от это:
  http://phago-lov.livejournal.com/13157.html
  и от это:
  http://phago-lov.livejournal.com/13453.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.06 | один_козак

   Головна помилка того дядка, що там пише,

   полягає в тому, що він вважає головним негативом наркозалежності ФІЗИЧНУ залежність.
   Наскільки він не розуміє, про що пише, показує те, що він порівнює ейфорію від "гери" з ейфорією від сексу, а після того виділяє як основну - фізичну залежність.

   Це страшна помилка! Мені самому доводилося морочитися з наркоманами. Опіумними. Так от, "розрекламована" фізична залежність - це дурничка в порівнянні з психічною, яку згаданий вище дядько вочевидь недооцінює. Можете запитати в кожного, хто проходив або бачив процес реабілітації наркомана. Позбутися "ломки" - це навіть не чверть і не 1/10 справи. Наркоман та ті хто його оточує, тільки після того, як він втече від ломки, починають розуміти, як він вгруз. В нього "рве кришу", йому пусто, йому тоскно... ДУЖЕ тоскно. Він мріє й знову й знову ЖАДАЄ "отого". Жадає на стільки, що ні про що більше не може думати, прокидається від сну про ширку й біжить шукати ту ширку, не зважаючи ні на що, в тому числі - на те, що фізична залежність давно подолана. Залежність вкорінюється в душу. І тільки через лікування душі можливе визволення. Тому так часто в контексті мір з реабілітації наркоманів згадуються релігійні громади та їхній досвід.

   Відомо також, що часто ніби позбавлена наркотичної залежності, людина впадає в алкогольну. Я бачу причину цього в тому, що корінь проблеми не видалений, а корінь - один і той самий. І один її прояв сприяє виникненню іншого.

   Я тут уникаю релігійних, богословських термінів, щоб невіруючим було зрозуміліше й легше сприймалося те, що я кажу. Але до кінця цю проблему можна зрозуміти тільки докопавшися до її коріння. А воно - нечиста пристрасть, до якої людину ведуть і в якій утримують істоти, яких не хочеться згадувати. Паління, нюхання та "ширяння" - це тільки варіанти, які в принципі працюють на одну й ту ж мету, й сприяють одна одній.

   Якщо вже так сталося, що тютюн і алкоголь легалізовані й сприймаються толерантно, то це не означає, що варто допускати в життя молоді ще один гачок, за який би могло зачепитися лихо.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.06 | Предсказамус

    Вы все-таки не понимаете

    один_козак пише:
    > Наркоман та ті хто його оточує, тільки після того, як він втече від ломки, починають розуміти, як він вгруз. В нього "рве кришу", йому пусто, йому тоскно... ДУЖЕ тоскно. Він мріє й знову й знову ЖАДАЄ "отого".
    Этим "отим" может быть что угодно, главное, чтоб оно достаточно активно и постоянно раздражало т.н. "участок рая" головного мозга, который ведает за положительные эмоции. Между ним и "участком ада" (ведает отрицательными эмоциями) у нормального человека установлено равновесие. Если постоянно раздражать один из них, второй потом дает "отмашку", выводя мозг в эмоциональное равновесие. Любой из нас знает, что после какой-то очень уж положительной эмоции чувствуешь себя как-бы опустошенным. И наоборот, избавившись от зубной боли, чувствуешь эйфорию.
    Так вот, т.н. "легкие наркотики" и на этом фронте от "тяжелых" (включая алкоголь) отстают на порядок, если не больше. Но, в любом случае, тогда Вам следует начать борьбу против "кайфомании" с секса. Даже очень хороший "косяк" и близко не стоИт к хорошему сексу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.06 | один_козак

     Re: Вы все-таки не понимаете

     Предсказамус пише:

     > Этим "отим" может быть что угодно

     Совершенно верно! Я подозреваюю, что если вы сравните статистику убийств, имеющих отношение к любви мужчины и женщины и сравните ее со статистикой убийств ради (не за, а ради) получения дозы наркотика, то наркомания покажется безобидным явлением. ))
     Не ошибаюсь? Я уже почему-то решил, что вы - милиционер ))

     > ...главное, чтоб оно достаточно активно и постоянно раздражало т.н. "участок рая" головного мозга, который ведает за положительные эмоции. Между ним и "участком ада" (ведает отрицательными эмоциями) у нормального человека установлено равновесие. Если постоянно раздражать один из них, второй потом дает "отмашку", выводя мозг в эмоциональное равновесие. Любой из нас знает, что после какой-то очень уж положительной эмоции чувствуешь себя как-бы опустошенным. И наоборот, избавившись от зубной боли, чувствуешь эйфорию.

     Правда, правда! Только не вся))

     > Но, в любом случае, тогда Вам следует начать борьбу против "кайфомании" с секса.

     А я, думаете, что делаю?)) Посты в православной церкви на то и существуют в частности.
     ...Теперь думаю, не зря ли я это сказал, дав тем самым жирный повод для КРИВОтолков? Но вообще вы приблизились к верному выводу. "Ни что не должно обладать мною"(1Кор.6:12) Человек должен оставаться хозяином своего тела. Поэтому отдавать его в плен греховных похотений не рекомендовано. Любовь мужчины к женщине и секс в браке освящены Богом. А все, что кроме - сродни пьянству.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.06 | Предсказамус

      Досадная мелочь

      Речь идет не о моральном, а о государственном регулировании (включая уголовное). Надеюсь, Вы не предлагаете сажать за секс?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

       в нашій ментальності не росподілені мораль і закон

       це доречі важливо розуміти і постійно собі нагадувати,
       що це різні речі
      • 2006.05.07 | один_козак

       От, до речі!

       Ні. Але якраз збирався з учорашнього вечора запропонувати вам задуматися:
       = Якщо ейфорія від конопель є зовсім невинною забавкою, що ніяк не примушує повертатися до себе (фізичної ж залежності ніби нема...), то чому деякі люди за існуючого кримінального характеру цієї справи, нею займаються? Я тут розумію тих, хто хоче заробити на поширенні. В них це заради грошей. Але ж для вживання також треба контактувати з поширювачами (що ходять під статтею), створювати попит кримінальному бізнесу, іноді доводити що "воно" в тебе є виключно "для себе", витримувати психологічний тиск "непродвинутого" населення...
       Забава того варта? Вистачає, значить, потягу?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

        не невинною, аніяк

        зверніть увагу- рівень інтокцікації доволі високий, це- небеспечно наприклад для водія.

        http://www.druglibrary.org/SCHAFFER/library/basicfax.htm#q5
        один_козак пише:

        > = Якщо ейфорія від конопель є зовсім невинною забавкою, що ніяк не примушує повертатися до себе (фізичної ж залежності ніби нема...), то чому деякі люди за існуючого кримінального характеру цієї справи, нею займаються?

        Так само займалися бутлегерство і заробляли немало. конешно гроші.
        от шо я читав: При доволі невеликій кількості кущів- біля 100, кожні 2 тиждня врожай, бо садиться циклічно. Врожай кущів на 20 дає десь 10 тисяч баксів прибутку. Плюс мінус. "всього то й роботи - до кущів дотягти"(С)


        >Я тут розумію тих, хто хоче заробити на поширенні. В них це заради грошей. Але ж для вживання також треба контактувати з поширювачами (що ходять під статтею), створювати попит кримінальному бізнесу, іноді доводити що "воно" в тебе є виключно "для себе", витримувати психологічний тиск "непродвинутого" населення...
        Забава того варта? Вистачає, значить, потягу?

        Для себе теж тримають я чув навіть якісь адвокати чи лікарі, шоб мат своє, органічне))

        Так чи інакше, а дурь дурить голову, ейфорія ця є інтоксікація шо не є добре
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.07 | один_козак

         Re: Для себе...

         Сергій Кабуд пише:
         > Для себе теж тримають я чув навіть якісь адвокати чи лікарі, шоб мат своє, органічне))

         От. А за це вже легко строк схопити. Як виробнику.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

          нема сроків за це :)

          дурь в США знаходиться в сірій сфері закону.

          Наприклад в штаті Нюйорк можна носити на кишені до 30гр і це вважається адміністративним порушенням, топто у випадку якщо- це $100 штрахв.

          на практиці суди всі такі штрахви викидають одразу, без слухання в смітник

          Куст чи 2 теж ніколи не призводять до реальних проблем.

          Я читав в пресі і про те що взагалі, навіть кілька дестків кущів загрожують лише умовним сроком. Бо вже суспільство не сприймає коноплі як шось жахливе. В США практично все доросле населення хоч один раз пробувало це.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.07 | один_козак

           Та я ж не про Америку))

           В нас - аби зачепитися. Знайшли при собі, а там - доводь, що ти двогорбий, але не верблюд. Це теж є реальні історії. А "знайти" можуть теж за бажанням міліціонерів те, чого й не було. Самі можуть з реальними наркоторгівцями співпрацювати, а на якогось дурненького навішати такого, що від самих слів страшно. І подати цифро про боротьбу з наркоторгівлею.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

            та в Україні взагалі правосуддя відсутнє, кажу пр

            не кажучи про здоровий глузд

            А з іншого боку Україна настільки прекрасне і магічне місце, що мені наприклад впирає просто саме повітря, вид з Дніпра і смак жіночого тіла))))).

            Дивує що українці ще й потребують алкоголь в такій благодаті
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.07 | один_козак

             (-)

       • 2006.05.07 | Предсказамус

        Хех.

        один_козак пише:
        > = Якщо ейфорія від конопель є зовсім невинною забавкою, що ніяк не примушує повертатися до себе (фізичної ж залежності ніби нема...), то чому деякі люди за існуючого кримінального характеру цієї справи, нею займаються?
        А почему в Штатах во время сухого закона бухали как заведённые? И ответственность была, и проблемы... А еще при СССР люди кунг-фу занимались, хотя могли за это сесть.
        Давайте не притягивать за уши то, что не притягивается. Отсутствие физической зависимости от каннабиатов - это не теория, а факт. Криминализация легких наркотиков выгодна только ОБНОНам и пушерам, все остальные (в том числе общество) от этого проигрывают.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

         доречі сухий закон скоротив пияцтво і алкоголізм- факт

         але створив потужню мафію.

         Бухали тоді значно меньше, бо лише певний прошарок ходив в підпільні заклади, не так як зараз- все доступне
    • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

     про баланс емоцій- в десятку

     сильнодіючі речовини як героїн призводять до тимчасової а може і постійної атрофії(?) функції виробництва допяміну(позитивного емоційного гармону(?)) в мізку людини.
   • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

    порівняти опіати з дур'ю це все одно шо іграшковий танк з настоя

    все життя спостерігаю лише одну закономірність-

    знайомі які мають кращу освіту лише палять траву, а ті хто гіршу-
    п'ють і десь після 35 90% стає алкоголіками. Подивіться навколо себе, українці поголовно всі пють щоденно.

    Так само і з опіатами. Ті хто не мають вищої освіти і є споживачами.
    Розум втримує, а не мусарня чи закони яких нема.

    Маріхуана є дуже класна річ, практично не шкідлива ні в якому сенсі крім тої ейфорії яку вона дає. Цікаво що якщо багато палити- ейфорія пропадає і потрібно робити перерву)))))) Тому сам кайф цей такий що їм не можна зловживати.

    А от перейти від маріхуани до інших наркотиків допомогає соціум, менти в першу чергу і кугути типу луценка при владі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.07 | один_козак

     Опа! Ось воно. Дякую.

     Вибачте за щедрість на знаки оклику.

     Сергій Кабуд пише:

     > Маріхуана є дуже класна річ... ...Цікаво що якщо багато палити- ейфорія пропадає і потрібно робити перерву)))))) Тому сам кайф цей такий що їм не можна зловживати.

     Оце, друзі мої, воно й є. Отак ФІЗИЧНА залежність "спвіпрацює" з ПСИХІЧНОЮ. Я досі думав: якщо дійсно "травка" - це така дурничка, то чому ж від неї так гаряче застерігають колишні наркомани, які всякого напробувалися?
     І дійсно ж, не пригадую, щоб хтось був так глухо, як від маку, залежний від конопель... Вже був зібрався спеціально про це побалакати з "клишніми" чи з лідерами ребцентру.
     Тепер дякую, п.Сергію, ви вже дали, самі того не помітивши, ясну відповідь. Дивіться ж, це якраз і є той самий механізм:

     1.Людині дається пізнати "кайф". Їй дуже подобається.
     2.Організм визначає перевищення норми чогось (підставити назву) в собі і блокує срийняття цього чогось. (Ейфорії вже не відчуваєш)
     3.Людина шукає спосіб отримати знову те, що так сподобалося і або збільшує дозу, або переходить на нове, потужніше "щось".
     Тому колишні наркоші й кричать проти "травки", хоча й кажуть, що вона - "детскій лєпєт".

     І цей механізм працює не тільки в НАРКОманії, а й у всяких інших ~маніях. Хоча сила й руйнівний ефект дійсно різні.

     А те, що ви кажете "робити перерву", щоб знову відчути кайф, то це є і в опіумних наркоманів. Це називають "скинути дозу". І для того, щоб скинути дозу й відчувати втрачений ефект від ширки, вони, бува, свідомо перетерплюють оті самі страшні й "непереборні" ломки. Для цього шукають спосіб десь віддалитися від джерел постачання ширки: виїхати, закритися... А після того знову коляться. Хоча повністю сила сприйняття й не відновлюється за якийсь реальний термін, проте вони вважають, що заради скидання дози варто перемучитися. І це може повторюватися кілька разів. Я знав одного молодого хлопчину (нині вже покійного років три), що кілька разів починав ніби курс реабілітації й повертався до старого. Більш досвідчені наркомани й наполегливі в своєму бажанні покинути залежність, висловлювали підозри, що він не щиро прагне лікуватися, а лиш скидає дозу. Можливо, нашою помилкою було те, що ми вмовили його рятуватися на тій стадії, коли він ще не зненавидів наркотик. От, горе...((


     > все життя спостерігаю лише одну закономірність-
     >
     > знайомі які мають кращу освіту лише палять траву, а ті хто гіршу-
     > п'ють і десь після 35 90% стає алкоголіками. Подивіться навколо себе, українці поголовно всі пють щоденно.
     >
     > Так само і з опіатами. Ті хто не мають вищої освіти і є споживачами.

     Не узагальнюйте так. Як будете в Києві - дайте знати, я покажу вам відео одного анти-заходу, де показано ряд дуже грамотних, колись сильних характером, в минулому дуже успішних людей. Тепер головний успіх їхнього життя (тих, що вижили) - це подолання наркотичного рабства.

     > Розум втримує, а не мусарня чи закони яких нема.
     >
     Повинна голова працювати - так. То хай вона спрацює ще до того, як скуштує "дурі" - і не куштує. :)

     > А от перейти від маріхуани до інших наркотиків допомогає соціум, менти в першу чергу і кугути типу луценка при владі.
     "Помічників" вистачає - у видимому світі й у невидимому. Треба просто подалі від небезпеки триматися. І самому, й інших утримувати. ;)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.07 | Сергій Кабуд

      в людей різна психіка

      деякі потребують ейфорії а деяким вона не подобається

      мені наприклад не подобається стан спяніння алкоголем, бо тупить, голова сповільненбо працює і тягне в сон. І воняє сильно кислим))

      Думаю що більше 50% тих шо пробували дурь не повторюють ніколи через те що їм вона не подобається.

      Ще цікаво- я знаю кілька людей доволі близько знайомих, хто може палити дурі скіки завгодно і НІКОЛИ НІЧОГО не відчуває.
      Це чомусь євреї, чи з діабетом чи подібної фізичної конструкції зі схильністтю до такого, ну там повні..

      Дуже раджу почитати по лінку шо я тут сьогодні навів.
      Я вважаю наркотики злом, але соціальна ситуація потребує не моралізаторства зі стелі а аналізу процесів і ефективного керування їми.

      Легалізація навіть і опіатів за результатами звіту який робила парламентсяка комісія Канади дала б значно позитивніші результати ніж ті десятки міліардів баксів які витрачаються щорічно на війну з драгз, а насправді на фінансування наркобізнесу.

      Цікаві факти-

      смерт від передозу героїну коли він є єдиним інтоксікантом в тілі є фактично невідомим явищем. Відомі випадки 10 кратних дозувань які не призвели до смерті. А от наявність в тілі алкоголю ПЛЮС героїн чи барбітури ПЛЮС героїн як раз і вбиває.

      В Голандії як один з методів лікування використовується сам героїн, який дають їм дозовано. ЦІкаво що такий толерантний метод для певної категорії адиктів є єдиний який їх втримує в межах і навіть дозволяє вести продуктивний спосіб життя. Хоча статистично 97% героїнщиків ніколи не позбуваються звички, приблизно так як і з тютюном))
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.07 | один_козак

       Тому й ~манії різні ))

       Сергій Кабуд пише:
       > в людей різна психіка. деякі потребують ейфорії а деяким вона не подобається
       >

       "Всякому голову мучит свой дур" (с) Г.Сковорода

       > мені наприклад не подобається стан спяніння алкоголем, бо тупить, голова сповільненбо працює і тягне в сон. І воняє сильно кислим))
       >
       > Думаю що більше 50% тих шо пробували дурь не повторюють ніколи через те що їм вона не подобається.
       >

       І мені такі попадалися. Щодо алкоголю в мене на початку було те ж сприйняття. І була ідея ніколи не вживати.

       > Ще цікаво- я знаю кілька людей доволі близько знайомих, хто може палити дурі скіки завгодно і НІКОЛИ НІЧОГО не відчуває.
       Всякі диваки бувають. От в мене ніколи не боліла голова після випивки.))

       > Дуже раджу почитати по лінку шо я тут сьогодні навів.

       зараз його пошукаю ще.

       > Я вважаю наркотики злом, але соціальна ситуація потребує не моралізаторства зі стелі а аналізу процесів і ефективного керування їми.
       >

       Я б сказав, що ситуація вимагає рятувати людей. Справа не в моралізаторстві.

       > Легалізація навіть і опіатів за результатами звіту який робила парламентсяка комісія Канади дала б значно позитивніші результати ніж ті десятки міліардів баксів які витрачаються щорічно на війну з драгз, а насправді на фінансування наркобізнесу.

       А що вважати позитивнішими чи негативнішими результатами. Крім того, мені це нагадує проблему смертної кари. Я не уявляю себе за прилавком з легалізованими опіатами.

       >
       > Цікаві факти-
       >
       > смерт від передозу героїну коли він є єдиним інтоксікантом в тілі є фактично невідомим явищем. Відомі випадки 10 кратних дозувань які не призвели до смерті. А от наявність в тілі алкоголю ПЛЮС героїн чи барбітури ПЛЮС героїн як раз і вбиває.
       >

       Ну й для чього ця інформація? Про смертельну небезпеку суміщати нарко- з алко- будь-який наркоман скаже. А до смерті це діло не тільки через передоз приводить. Тіло руйнується поступово, але швидко, люди вскакують під наркозом в усякі халепи, СНІД, гепатит... Вони чомусь закономірно втрачають природню захисну гидливість і зневажають небезпеку зараження чимось... Через кримінальні всякі ситуації: за борги, наприклад. Або через те саме поєднання з алкоголем... А передоз, між іншим, буває не тільки випадковий. Буває як акт самогубства - т.зв. "золотий укол".

       Коротше - гроб, як не глянь.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.08 | Сергій Кабуд

        ще додам

        які наші цілі?

        зменьшити шкоду. не на словах а насправді зробити те що омжемо і не братися за неможливе. З цього приводу є майже 100років досвіду різних культур світу які з різним успіхом борються.

        Поки що лише ВСЯ правда про драгс і послаблення їх утиску дають результати яких ми прагнемо і коштує це значно меньше ніж 40 міліардів які США на рік витрачають на це, це більше прибутків наркобізнесу в рази, в сша
  • 2006.05.06 | один_козак

   Якщо вже вивчати це, то ось тут:

   http://www.krotov.info/library/e/evmeniy/luch.html

   http://magazine.mospsy.ru/nomer9/s08.shtml

   Приредаговано:
   То пише людина, яка має великий досвід в роботі з наркозалежними і взагалі з проблемами людської душі. Людина з серйозною освітою. Описує явище з погляду фізіологічного, душевного й духовного. Подає узагальнений досвід різних людей і громад.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.06 | Свинья на радуге

    Угу.

    Цей "дядька" декілька років працював в пітерському токсі. Почитайте уважно його журнал перш ніж пропонувати художні нариси.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

     якщо людям з телеекрану постійно казати шо біле це чорне вони

     будуть повторяти, бо логіка- це привілей небагатьох
    • 2006.05.07 | один_козак

     Які художні нариси??? Ви навіть не роздивилися,

     що там є. Чи не дивилися, що йде нижче епіграфа? Мова популярна - так. Бо написане має бути зрозуміле тим, хто допомоги потребує. То пише людина, яка має великий досвід в роботі з наркозалежними і взагалі з проблемами людської душі. Людина з серйозною освітою. Описує явище з погляду фізіологічного, душевного й духовного. Подає узагальнений досвід різних людей і громад.

     А де працював "той дядько" мені стає мало цікаво після того, що як він легковажно висловився про душевну залежність наркомана. Спробуйте показати ті фрази реабілітованим наркоманам - вони підтвердять, що це велика помилка. В той же час книжки Ігумена Євменія гаряче схвалюють всі мої знайомі наркостраждальці, хто з ними познайомився.
  • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

   ось ще важливе:

   http://maidanua.org/static/news/2006/1146934953.html

   Коментар експертів:

   Головна проблема пов'язана з вжитком наркотиків це масове поширення СНІДу через голки шприців. В Україні це 500 тисяч заражених які мають померти в наступні 5-10 років, заразивши ще можливо кілька міліонів інших нещасних.

   Практично так само небеспечним є вживання тютюну, який, при палінні його, дає в десятки разів більше канцерогенів ніж 1-2 затяжки яку робить той хто палить квітки конопель.

   Від паління тютюну зокрема в США щорічно вмирає кілька сот тисяч людей.

   Від паління маріхуани в Світі не булоне зареєстровано жодної смерті.

   В світі є кілька країн де РОЗУМНЕ керівництво збагнуло що НАСПРАВДІ вбиває населення. Це Голандія, Канада, Великобританія, Німеччина, США.

   Всі вони докорінно міняють політику поліції по відношенню як до тютюну так і до маріхуани.

   Головні напрямки боротьби зі злом наркотиків такі:

   1. Соціально розділити небеспечні речовини і безвредну маріхуану з метою щоб її можна було придбати НЕ ТАМ де НАРКОДІЛЕРИ їм пропонують сильнодіючі і небеспечні речовини, а в інших мнісцях, наприклад в аптеках. Бо маріхуана вжита в обмеженій кількості і під розумним контролем є лікувальним препаратом. Зокрема в купі штатів США вона має статус ЛІКІВ по рецепту.

   2. Жорстке обмеження паління тютюну. Пачка цигарок в США тепер інколи коштує понад $7 доларів. Паління заборонено фактично всюди крім приватних помешкань і вулиці. За продаж цигарок малолітнім можна заплатити серьозні штрафи і навіть потрапити за грати.

   3. Переслідування маріхуани давно стало виправдовуванням величезних державних витрат, які в усіх країнах де вони здійснюються, лише сприяють поширенню наркоманії, бо призводять к тому що той самий ділер буде пропонувати(може і безкоштовно) небеспечні речовини споживачиу невинних конопель.
 • 2006.05.06 | Чучхе

  Просто шикарна стаття на Обкомі

  плюс прикольно згадана Жовта Пора, а також розумно сформульоване питання: якщо хочеш курить - кури, нафіга маршами ходить? Ти шо - в Амстердамі?

  Короче http://www.obkom.net.ua/articles/2006-05/05.1451.shtml

  Планокуры на Майдане

  Запланированный на завтра в Киеве конопляный «Марш свободы» - сомнительное мероприятие уже «по определению». Ибо свободные люди без нужды строем не ходят.  «Я чувствовал себя в не своей тарелке, раскатывая под кислотой мимо казино в субботнюю ночь в машине, начиненной марихуаной»

  (Хантер Томпсон, «Страх и отвращение в Лас-Вегасе»)

  Жаль, что вчерашнюю пресс-конференцию организаторов субботнего мероприятия под зычным названием «Марш Свободы: легализуй себя!» так и не посетил Сергей Жадан, чье присутствие было заявлено. Поэтому так и не удалось выяснить самый насущный вопрос: как у них в Харькове обстоят дела с «травой», откуда завозят, сколько стоит и какого качества? А то в столице просто караул: «травы» валом, стоит копейки («корабль» на 6-8 «косяков» - 50 гривень), зато такие опилки порой попадаются, что приходится «сочетать» с коньяком и мартини, а это не есть правильно.

  Без Жадана, который в одном из своих «культовых» текстов сформулировал тезу насчет процветающего в стране маразма (мол, водку продают свободно, а за марихуану, суки, сажают пацанов), вся пресс-конференция (посвященная во многом как раз таки «раскрытию» данного тезиса) превратилась в какую-то сплошную ерунду, и автор этих строк порой чувствовал себя в шкуре «обсаженных» героев Томпсона на знаменитом «Третьем Национальном Съезде Окружных Прокуроров по проблеме Наркотиков и Опасных Наркотических Веществ». Помните этот диалог журналиста и его «адвоката» по поводу услышанного на съезде: «Что за х…ю они несут? Надо совсем спятить от кислоты, чтобы решить, что косяк напоминает паршивого таракана!»

  Два тугих «косяка» (приобретенные - ради «чистоты эксперимента» - перед «пресухой» у более чем случайного знакомого и позже утопленные так и не «взорванными» в редакционном унитазе) болтались в полупустом портсигаре и «моделировали» субъективное восприятие разворачивающейся объективной действительности: надо же, люди так взволнованно, душевно рассказывают, как трудно в Киеве живется «растаманам», хуже, чем евреям в Освенциме, а народ об этих бедах ни сном ни духом!.. Абсурдность ситуации с примесью нереальности, переходящей в материализацию галлюцинаций, достигла апогея, когда после выступлений организаторов марша первый вопрос им задал представительный мужчина с благородными локонами, который еще при входе в конференц-зал «Интерфакса» показался здорово похожим на легендарного генерала СБУ Валерия Кравченко (когда-то сенсационно «легализовавшего» приказ Кучмы следить за оппозиционерами). Мужчина представился: «Валерий Кравченко, генерал СБУ…» Рехнуться можно!

  Откажемся даже от малейших потуг выйти на «обстоятельное и всестороннее» обсуждение темы. И без нас на форумах в Инете люди долбятся до седьмого пота, обсуждая вечную тему «бухать или пыхтеть»: насколько неизбежен переход от «легких» наркотиков к «тяжелым»? стало ли в Голландии лучше от легализации марихуаны? кто более склонен к противоправных деяниям и проявлениям агрессии – «планокуры» или алкаши? что более безопасно для интеллекта – «трава» или водка? «пыхтели» ли запорожские казаки? как управлять автомобилем, если «измена долбит»? чей народ быстрее «загнется» - украинский от марихуаны или «москали» от водки? И т. п. Остановимся сугубо на завтрашнем марше и вчерашней пресс-конференции.

  Открыла мероприятие Анастасия Безверхая – «член координационного совета гражданской инициативы «Объективная реальность». Если эти регалии ничего не дают читателю «для понимания», то напомним, что до недавнего времени Анастасия трудилась пресс-секретарем «Гражданской кампании «ПОРА!» (так называемая «Желтая Пора», или ЖоПа, как предпочитают величать конкурентов представители «Черной Поры»). Тут бы впору вспомнить о «наколотых апельсинах», обнаруженных мадам Янукович на Майдане, но цветущие упругие щеки девушки тормознули, как красный фонарь светофора, всякие досужие домыслы на сей счет. Анастасия вроде бы сразу «прибила» суть: организаторы марша не преследуют целью легализацию марихуаны в Украине, а выступают за «декриминализацию легких наркотиков», то есть – за отмену административного и уголовного преследования потребителей «легких» наркотиков, а также против «всех форм дискриминации людей, которые употребляют наркотики». А поскольку потребителей алкоголя и табака государство «не щемит», то (логика тут хромает, ну да ладно) нужно усилить борьбу с алкоголизмом и табакокурением. Анастасия даже потребовала запретить рекламу табака как «наркотического вещества» на «украинских общенациональных каналах». Какими каналами любуется эта «инициативная гражданка» и в каком состоянии, если ей телевизионная реклама табака померещилась, не ведаем.

  Но, допустим, что цели, которые ставят перед собой инициаторы марша, благородны, и решение указанных проблем более чем назрело. Допустим. Но каким образом намеченный на 6 мая «перфоманс» способствует их решению?! А если не способствует (идея вытеснить водку путем режима благоприятствования марихуане, выраженная путем марширования по центру Киева, изначально обречена на «успех») – то, что это, как не сомнительный ПиАр, истинная цель которого не афишируется?

  Впрочем, слово ПиАр прозвучало не раз в ходе самой «прессухи»: так реагировал из «президиума» пресс-атташе «Марша свободы» Тарас Ратушный на выступления оппонентов – представителей церкви «Посольства Божьего» (той самой, благодаря которой на нынешнего мэра Киева когда-то снизошло просветление) и курируемого «послами» интерната «Любовь», где проходят курс реабилитации наркозависимые бедолаги. Тарас так увлекся полемикой, что выдвинул весьма сомнительное обвинение: мол, «Посольство Божье» решило сэкономить деньги и устроить себе ПиАр посредством чужой пресс-конференции. Тут возникает два, по крайней мере, замечания. Первое: при нынешнем мэре ПБ может себе позволить хоть в зале Киеврады через день с журналистами общаться. Второе: а откуда деньги у самих организаторов марша на такую хотя бы прихоть, как пресс-конференция в «Интерфаксе»? На вопрос о финансировании, заданный нами г-ну Ратушному после «прессухи», ответ прозвучал следующий. Денег нет, люди работают на общественных началах, в прошлом году (в мае 2005 года аналогичное представление собрало 400 человек) удалось привлечь всего 200 долларов добровольных пожертвований, которые пошли на флаги и прочую наглядную агитацию (если не ошибаемся, то 200 у. е. – это как раз стоимость аренды зала для проведения пресс-конференций, например, в УНИАНе, в «Интерфаксе», кажется, дороже), - в общем, сплошной энтузиазм и абсолютное бескорыстие.

  Но вернемся к вопросу о заявленных целях и задачах и методе их достижения. Спору нет, со статьями Криминального Кодекса из раздела XIII («Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення») что-то делать нужно. Глупо сажать человека за марихуану, найденную у него в кармане, на несколько лет (статья 309). Тем более, что насильственное (!) введение наркотиков другому человеку карается не столь строго (ст. 314). Или же часть 4-ая указанной 309-ой статьи: «Особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною першою цієї статті». Какое раздолье! Покупаешь себе справку (или делаешь ксерокопию истории болезни) – и тебе спокойно, и медикам прибыльно. Правда, милиция страдает. В беседе за «рамками» пресс-конференции А. Безверхая привела нам типичный пример выгодности для МВД существующей ситуации: налет на ночной клуб, куча обнаруженной у посетителей «травы» - но ни одного возбужденного дела и «три тысячи долларов навара у милиционеров». Оценка описанной ситуации как «нормальной», вызвала у Анастасии праведное изумление: «И Вы, журналист, считаете это нормальным?! Ну, тогда я не знаю, что Вам еще сказать!»

  А что тут ненормального – для «объективной реальности», которая, разумеется, далеко не «разумная», а вот такая как есть? Люди нарушают ДЕЙСТВУЮЩЕЕ (пусть даже дебильное) законодательство (балуются травой, получают зарплату в конвертах, торгуют «контрафактом», занимаются проституцией, занижают доходы, дают и берут взятки и т. п.), то есть – предпочитают жизнедеятельность «в тени». Милиция (власть) «теневиков» этих «крышует». Борцы с ментовским произволом организовывают «марш свободы», мелькают на всех общенациональных экранах. «Идейные» борцы с «рекламой наркотиков на улицах нашей столицы» (УНА-УНСО, УКП и УНТП) создают «Український національний фронт проти наркотиків» и тоже завтра «засветятся» на Михайловской площади. Медики якобы лечат от зависимости – но попробуйте узнать поподробнее о методах и результатах такого «лечения» (поинтересуйтесь между делом, кто вынудил уйти в отставку в 2000 году начальника киевского ОБНОНа, слишком принципиального и вдумчивого «сыскаря»? Поверьте – не наркоторговцы, а эти самые «люди в белых халатах», для которых важен процесс «лечения» и получения за свои услуги денег, а вовсе не результат)… Единоверцы нигерийского пастора содержат интернат «Любовь» и протестуют против «легких» наркотиков – земляки пастора успешно торгуют «герычем»…

  Если же вы считаете такую ситуацию ненормальной и готовы ее исправить, то тут следует идти «иным путем», а не по заявленному маршруту от Михайловской через Владимирскую и Крещатик до Майдана. Для этого нужно немного – для начала, например, проанализировать: принес ли прошлогодний марш хоть какую-то пользу, и задуматься, каковы будут позитивные сдвиги в «нормализации» ситуации через год? А если их не будет – то стоит ли воду мутить, занимаясь, по сути, профанацией проблемы и инсценируя «борьбу»? Ведь даже элементарной статистики организаторы марша (то есть – люди, претендующие на глубокое изучение так взволновавшей их проблемы!) привести не смогли на протяжении всей вчерашней говорильни и после, ни единой цифры! Та же Анастасия бросила в зал гневную реплику: мол, а вы знаете, сколько тысяч молодых людей сели в тюрьму за то, что имели при себе несколько грамм марихуаны?! Ну, дык, поинтересовался автор этих строк – сколько? Анастасия не знает, говорит, что статистика закрыта; Тарас – тоже не в курсе, но – ахтунг! – не потому, что «цифирь» от него скрывают (фрагмент нашего диалога):

  - Нет статистики! – сокрушается Тарас, неоднократно в ходе пресс-конференции называвший себя «журналистом».

  - А Вы куда запросы посылали?

  - В СНБО. Отказали.

  - А еще?

  - А больше никуда. Столько дел, не успеваешь все сделать…

  Да, раз в год провести толпу по Киеву – жуткая «запарка», некогда письмишко состряпать в компетентные организации! Так, может быть, и не сажают никого за хранение марихуаны в мизерных объемах? А если «траву» легализовать, то неужели наши доблестные «менты» поленятся пакетик с «тяжелым» героином подбросить в тот или иной ночной клуб, дабы поправить свое не самое блестящее материальное положение? Да без вопросов! А героин легализуют – так они патроны от «макарова» у вас в кармане найдут, запросто!

  Но обратимся к статистике – тем более что ее данные (пусть даже косвенно) свидетельствуют в пользу борцов против водки и сторонников легализации «легких» наркотиков. Найти некоторые данные - не проблема, получить более точные цифры – на это потребуется время. Но вот что можно «нарыть» за пять-шесть минут (статданные Верховного Суда Украины за первое полугодие 2005 года):

  «У стані алкогольного сп’яніння вчинено 19,4 тис. злочинів, що на 9,4 % менше; зокрема 889 умисних убивств, або 49,2 % від числа розслідуваних злочинів цього виду.

  Наркобізнес становить тривалу найприбутковішу злочинну діяльність. У І півріччі 2005 р. у сфері обігу наркотиків зареєстровано 32,3 тис. злочинів, що на 2,5 % менше».

  То есть – вроде бы преступлений с «наркотой» фиксируется больше (наверняка, в данных показателях есть и попавшиеся на паре «косяков»). С другой стороны – статистика убийств явно свидетельствует о повышенной опасности для общества «традиционных» способов проведения досуга. Уверены: если покопаться в разных (открытых или не совсем) источниках, то много «полезного» можно найти. Но зачем нашим борцам за невыразимую «легкость» бытия дышать архивной пылью и топтать пороги чиновничьих кабинетов, если можно так эффектно, под присмотром телекамер, прогуляться строем по весеннему, «но вечно молодому» Киеву, восхищаясь собственной «продвинутостью»?

  Проблем хватает – и не надо распыляться на псевдопроблемы и устраивать «сэйшены» ради… Ради чего?

  Ну, например. Столько вчера было сказано яростных слов в отношении трамадола! Но на наш вопрос, почему марш проводится в самом центре Киева, а не в Горловке (у проходной концерна «Стирол», производящего этот самый трамадол и трамалгин), ясного ответа не последовало: мол, к нам приедут люди из тех краев, посмотрят, поучатся, а там глядишь, и «на местах» пройдут шествия… И если все же требуется внести изменения в законодательство, то разбейте палаточный городок у Верховной Рады или под окнами Секретариата Президента. Ну кого вы сейчас в Киеве проймете очередной уличной тусовкой с флагами и выкриками?

  Почему бы не организовать «круглый стол» (на любом уровне), дать денег за освещение мероприятия популярным СМИ и обсудить (хоть навскидку) пути совершенствования законодательства? В плане экспромта: за хранение марихуаны и употребление ее в общественных местах давать 15 суток. Полмесяца изоляции - замечательный срок: рискуешь потерять работу или нанести ущерб собственному бизнесу; можно с ума сойти от бессонницы, думая как там без тебя справляются с суровыми буднями родные и близкие, с кем в твое отсутствие забивает очередной «косяк» твоя девушка или как там она, бедолага, мается в соседней камере, если вас обоих «замели»…

  Можно «напрячь» наших славных социологов (все равно им теперь до следующих выборов заняться нечем) и провести глобальное исследование интересующего нас контингента на предмет выяснения оптимального пути к «тяжелым» наркотикам – сразу люди взялись за иглу или же сначала побаловались «легкими»?

  Можно задуматься всерьез над зарубежным опытом. Опять-таки – первый попавшийся под руку пример: вчера, как передает Reuters, президент Мексики Винсанте Фокс отказался подписать закон, разрешающий гражданам хранить небольшие дозы кокаина, героина и экстази для личного использования. В администрации президента сообщили, что закон будет возвращен в конгресс для пересмотра. Если бы законопроект был подписан, мексиканцы смогли бы безнаказанно хранить до 2,2 фунта (998 г) мескала, 25 мг героина, 5 г марихуаны, 0,5 г кокаина, около 2 таблеток экстази, а также некоторое количество LSD.

  Примечательно не то, что мексиканский руководитель «завернул» законопроект, а то, что «5 г марихуаны» дело не ограничивается – список куда более представительный, аж завидно становится. Проецируешь это «проект» на Украину – замечательно получается: вы поинтересуйтесь, сколько сейчас грамм «кокса» в Киеве стоит. Это вам не 50 грн за «корабль», отнюдь! А вредность, спросите вы? Да какая вредность?! Вы первый «Основной инстинкт» видели? – ну то-то же: два умных и талантливых персонажа нюхают кокаин – и ничего, интеллектуально не деградируют, напротив, еще и поумней прочих будут; из квартир последнюю кровать на продажу не вынесли; да и здоровья у обоих – «как у кроликов, у водяных крыс»... Да при чем здесь вообще здоровье? Тот же Хантер Томпсон глотал все, что «катается» - и ничего: книги писал, дожил до 68 лет, да и больше бы протянул, если бы не надумал пальнуть себе в голову…

  Мы не случайно упомянули одни из самых ярких произведений мирового «маскульта», ибо продолжаем разговор о «псевдопроблемах». Одну из таких псевдопроблем вчера сформулировала все та же г-жа Безверхая: необходимо снять «табу», «преодолеть стереотипы и предвзятость» в отношении потребителей «легких» наркотиков. Господь с вами! Какие «стереотипы»? 3 июля все прогрессивное человечество будет отмечать 35-летие со дня смерти великого Джима Моррисона – а в Украине, оказывается, только-только призвали на борьбу со «стереотипами». В то время, как «общенациональные телеканалы» не сигареты «Мальборо» (вопреки галлюцинациям г-жи Безверхой) рекламируют, а регулярно демонстрируют «Карты, деньги, два ствола» - с такими симпатичными пацанами, которые так весело обпыхтелись после удачной операции с марихуаной. В то самое время, как украинцы (даже трезвенники и некурящие) с удовольствием распевают «Наркомани на городi» и про «Файне місто Тернопіль» уже лет эдак 15.

  Не надо называть свою сомнительную затею «маршем СВОБОДЫ». Что мы знаем об истинной свободе?

  И тем более не надо распространять мифы из «совковых» серий на тему «Да все воруют!», «Да все пьют!», «Да все женам изменяют!» и т. п. Вчера так и было заявлено из «президиума» (буквально): «Да все курят траву, все!! Студенты, бизнесмены, политики… Весь топ-менеджмент курит траву!..»

  Эта реплика вылетела из уст популярной писательницы Ирены Карпы, которая не скрывает своей приверженности к марихуане. Ну и на здоровье! Но насчет «все» - это, простите, все же «глюк».

  Однако, рассказ о вчерашних тезисах госпожи Карпы – это «отдельная песня», мадам выбралась из Киева «в народ» - съездила на ежегодный праздник гопников («Таврийские игры» называется) - и малость очумела от увиденного. Посмотрим, как завтра пройдет «Марш Свободы», возможно, продолжим разговор уже непосредственно отталкиваясь от высказываний писательницы и «фронтвуменши» одного ВИА.

  А пока подведем итог. Впечатление, выпавшее в осадок: суть вчерашнего и грядущего субботнего представлений вовсе не в попытке разрешить указанные их организаторами проблемы. «Пыхти» себе тихонько дома или во дворе за гаражом – кому ты на фиг сдался со своими пороками? Но столичной молодежи хочется большего: чтобы с друзьями в ночном клубе «зависнуть», перед рок-концертом взорвать «косяк» и еще парочку «по ходу», или просто мирно «отрубиться» на лавочке под Лаврой, чтобы детей своего соседа правильно научить конструировать «косяк» или «торпеду» – и чтобы во всех этих случаях менты не сцапали. То есть – вопрос не жизни и смерти, вопрос не в защите избранного метода прожигания своего бытия. Вопрос – в степени комфорта, НЕ БОЛЕЕ. Чтоб уж совсем без «напряга», чтоб ни один «селюк» в милицейской форме кайф не поломал.

  Короче, см. эпиграф.


  Евгений КОСЯЧКОВ
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.05.06 | Петро Миколайович

  Історія від очевидця

  Історія №30. Марш Свободи
  Петро Миколайович їхав на власному авто УАЗ-469 ранковим Подолом. Через кожні 100 метрів він зупинявся і в’язав чорно-золоті стрічки – на стовпи, на кущі, на дорожні знаки, на антени джипів і запорожців.

  Він почав свій труд на Борисоглібській, потім повернув на Сагайдачного, потім повз Контрактову і Хорива – на Костянтинівську, а звідти повернув на Вали. По Смирнова-Ласточкіна він піднявся до Художньої академії. Під час підйому працівники ДАІ спробували оштрафувати Петра Миколайовича за те, що він їхав угору під „цеглину”, але першого секретаря виручило посвідчення народного депутата.

  Помітивши чорно-золотим кольором Академію, Петро Миколайович вибрався на Львівську площу, звідки рушив уздовж Великої Житомирської. Він в’язав уже третій пакет стрічок і відчував приємну втому. „До Майдану дов’яжу, а там спущуся”, - подумав Петро Миколайович.

  На розі Великої Житомирської і Володимирської дорогу йому перегородив натовп людей під червоно-жовто-зеленими прапорами. Спершу Петро Миколайович подумав, що це демонстрація литовців, пригноблених євросоюзівським режимом, але потім побачив у натовпі багато людей у формі. „Знову ДАІ, - подумав перший секретар. – Тому і з світлофорними прапорами. Але що їм ще треба?”

  До Петра Миколайовича підійшло кілька дівчат з узбецькими кісками.

  - А шо ви вяжетє? – запитала одна з них, одягнута в яскравий драний балахон.
  Це Георгієвська стрічка, - відповів Петро Миколайович. – Колір планки у медалі „За відвагу”. Нагадування про перемогу нашого народу у Вітчизняній війні.

  - Планкі? – з цікавістю запитала дівчина.

  - Та какой планкі?! – вигукнула інша. Її голос був схожий на хлопця, і зрештою за вторинними статевими ознаками Петро Миколайович виявив, що це таки чоловік. На його футболці був зображений якийсь чорношкірий кучерявий мужик. – Посмотри на него, какой красний! Єму тока б бухнуть! І про вайну папіздєть. Вотка „Спєцназ”, піва „Дєсант”!

  - Алкашня! – вигукнула третя, яка теж виявилася хлопцем. Його руки були прикрашені купою браслетів, сплетених з бісеру. В цих руках він тримав червону, жовту й зелену надувних кульки. – Іщьо по-укрaінскі говоріт. Нацик! Правакатар! У нас Марш Свабоди, так шо, дєда, валі атсуда, і нєхуй тут вязать. Мейк піс, нот вор, дєда!

  Червона кулька вибухнула з гучним звуком. Ображений Петро Миколайович від’їхав подалі від цих психічних на Софіївську площу. Він обв’язав виїзд з пожежної частини і взявся за коня Хмельницького, коли його знову відволікли.

  - Скажи наркотікам нєт, Ісусу – да, - почув Петро Миколайович за спиною і озирнувся.

  За ним зібрався ще один натовп – в основному дядьки й тітки. На чолі їх був чорношкірий мужик, тільки не кучерявий, а лисий.

  - Он бил с німі, только што аттуда! – верещала якась огрядна пані, зриваючи пов’язані Петром Миколайовичем стрічки. – Вєлікавозрасний амбал, а наркаман! Куда власті смотрят! Ну нічєго, тєпєрь ми навєдьом в століце парядак.

  - Брат мой, - сказав чорношкірий. – Брат мой, прімі в свойо сєрце Ісуса. Пріході к нам на служеніє, у нас много бивших наркаманов, коториє раскаялісь. У нас єсть сталовая...

  Але Петро Миколайович не слухав. Він скочив в УАЗ-469 і від’їхав до Михайлівської площі. „Може, це прихована камера? – подумав він, вибираючися з машини. – Адамчик вирішив пожартувати”.

  Він в’язав стрічки в арці на Михайлівській, біля будинку Президента. „Катерині зроблю приємне на свято”, - саме думав Петро Миколайович, коли раптом з вулиці почувся звук розбитого лобового скла УАЗа. Потім в арку зайшли шестеро тінейджерів. Їхні обличчя були прикриті синьо-білими шарфами (Партія регіонів? – подумала ліва півкуля Петра Миколайовича), камуфляжні штани і сині джинси заправлені у високі військові чоботи, які всі були чомусь із білою шнурівкою.

  - Етат? – запитав перший з тінейджерів, вбраний у жовту бейсболку в червоно-коричневу клітинку тіпа „берберрі”. В руках він тримав пляшку пива „Оболонь”.

  - Точна, - відповів хтось ззаду. – Я єво єщьо с планокурамі викупіл. Потом он с чьорножопимі тусавался.

  Петро Миколайович подумав, що жарти затягнулися.

  - Шо ж ти, блядь, нацию губішь, хуіла? – запитав тінейджер з пивом. – Наркату сваю єбучую толкаєш, зогу продайош. Шо за хуйню ти тут вяжеш чьорна-оранжевую? Ти шо, крот, блять? Крати далжни жить в зємлє!

  Він зручніше перехопив пляшку. Петро Миколайович заціпенів.

  І тут з двору в арку забігла інша група тінейджерів. Теж у камуфляжних штанях, військових чоботях і з пивом, тільки замість біло-синіх шарфів мали арабські хустки, а замість білих шнурівок – червоні.

  Кілька секунд сторони дивилися один на одного. Потім почали підбадьорювати.

  - Ну, давайтє, бляді красниє! – крикнув тінейджер у бейсболці. – Ачко нє жмьот? Ілі уже удолбілісь і засситє?

  - Ти сам нє уссись, гітлєр йобаний! – відповіли з іншого боку. – А ти, дєд, тоже готовся вигрєсті за лєнтачці сваі аранживиє! Пагналі!

  Але ніхто не зрушив з місця. Сторони ще секунд тридцять обзивали один одного всілякими гидкими словами. А потім у двір заїхала темно-синя тойота, на дверцятах якої був намальований хижий птах і написано „Беркут”.

  - Мєнти! – зраділо закричали противники. – Сваліваєм! На Труханав!

  І розбіглися. Петро Миколайович знеможено привалився до стіни. З тойоти полізли великовозрасні амбали в чорній формі.

  Петро Миколайович поспішно поліз у внутрішню кишеню за посвідченням народного депутата.

  Амбали поспішно рвонули до нього.

  http://nash-petro.livejournal.com/7744.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.06 | Сергій Кабуд

   Блискуче!!!(!)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua