МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нові пригоди "донецьких"

05/05/2006 | hzp
Переможці, які нікому не потрібні

Андрій Захарченко,
громадська ініціатива „Хочемо знати правду!”,
м.Донецьк

Партія регіонів так довго хизувалася своїм першим місцем на парламентських виборах в Україні, з таким апломбом та зарозумілістю відносилася до інших політичних сил, що коли настав той довгоочікуваний час «Ч», коли треба приступати до формування парламентської коаліції, то виявилося, що коаліція формується іншими силами, а Партія регіонів залишилися «біля розбитого корита».
За цих умов заяви В.Януковича про готовність Партії регіонів створити у новообраній Верховній Раді України коаліцію хоча б з якоюсь політичною силою виглядають не просто смішними, а свідчать про розгубленість та нездатність її ідеологів прораховувати ситуацію хоча б на декілька кроків наперед. Претензії ж керівництва регіоналів на прем‘єрство та ключові міністерства межують із добре відомою хворобою, яка має особливість загострюватися весною і восени. Це як в тому анекдоті, „коли у пісочниці граються три маленькі дитини: одна грається з літачком – значить, коли виросте, то буде льотчиком, інша складає будиночок – буде будівельником, а третя сидить вся в лайні, але головку високо тримає – виросте прагнутиме за будь-яких умов стати прем‘єр-міністром».
«Донецькі» знову ніяк не можуть второпати, чому з ними, такими «крутими», ніхто не хоче «дружити», причому «дружити» саме по їхньому - по-донецькі. А що означає «дружити» по-донецькі добре відчули на собі багато українських політиків і бізнесменів. Чи не останнім у цьому списку – народний депутат В.Рибак. Ніхто не буде заперечувати значної ролі В.Рибака як у становленні Партії регіонів, так і його вміння налагоджувати контакти з керівництвом інших політичних сил, у т.ч. з протилежного політичного табору. Проте «молода поросль» регіоналів, а точніше тандем Р.Ахметов-Б.Колесников вирішив встановити тотальний контроль над Донбасом, розпочавши цей процес із підпорядкування бізнес-структур (ТОВ «Маяк-25»), які належать сину В.Рибака. У Вас є сумніви з приводу того, чим це все закінчиться? У мене немає. Я навіть можу припустити, що наступними у цьому списку будуть також представники «старої гвардії» Ю.Звягільський, В.Ландик та інші.
А що буде потім? А потім прийде черга інших регіонів, передусім Харківщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя та АРК, де перед тандемом Р.Ахметов-Б.Колесников відкрилося «широке поле» для діяльності. Тому не здивуюся, якщо у найближчій перспективі у цих регіонах все частіше відбуватимуться надзвичайні події, пов‘язані із раптовою загибеллю чи зникненням місцевих бізнесменів. Це означатиме лише одне – процес пішов, як говорив відомий класик. У зв‘язку з цим, мені просто дуже цікаво, як довго пробуде у Харкові палкий «Нетаківець» І.Шурма, який поїхав туди начебто допомагати Добкіну. Не думаю, що «донецький тандем» у захваті від такого «помічника», ох і тікатиме з Харкова цей «помічник». Тільки от куди? Медведчуку він не потрібен.
А як хочеться «Ахметову-Колесникову» «прибрати» з регіону В.Бойка та встановити контроль і над Маріуполем. Тому й розпочалися пошуки шляхів виходу на лідера СПУ О.Мороза, аби затягнути останнього до коаліції з Партією регіонів, а вже потім «розібратися» з В.Бойком. При цьому, як кажуть обізнані джерела, до «роботи з О.Морозом» активно залучаються колишні керівники СБУ, які ще не так давно для демонстрації своєї лояльності В.Ющенку запрошували його на сумнозвісну вечерю.
А як регіонали «обхожують» окремих представників «Нашої України». Тільки диву даєшся П.Порошенку, який діючи за принципом «фігаро там, фігаро тут», встигає вести переговори зі всіма і на всі теми - тут і поділ посад у майбутньому уряді, тут і критика Ю.Тимошенко, тут і домовленості з «донецькими» про остаточний розподіл спиртових заводів.
В одному регіонали залишаються стабільними – у своїй сліпій вірності нашому споконвічному «старшому брату». Наприкінці квітня керівник виборчого штабу Партії регіонів Є.Кушнарьов був викликаний до Москви для звіту про проведену роботу та «узгодження» подальших кроків Партії регіонів, у т.ч. і в питанні формування політичної коаліції у Верховній Раді України та проведенні політики в інтересах нинішньої російської правлячої верхівки, передусім в регіонах, де Партія регіонів здобула перемогу. Як по команді розпочався процес надання російській мові статусу регіональної. Дуже хотілося б, щоб бізнесмени інших регіонів, де Партія регіонів здобула перемогу на парламентських виборах, поцікавилися у В.Рибака чи допомагає регіональний статус російської мови йому і його сину у «дружбі» з тандемом «Ахметов-Колесников».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua