МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЦРУ матиме нового шефа (+фото)

05/08/2006 | Майдан-ІНФОРМ
У Вашинґтоні новий інформаційний привід для аналітиків. За кілька годин до вік-енду подав у відставку шеф ЦРУ Портер Ґосс. З чим це зв'язане - поки що публічно не оголошено. Тому з'являється широке поле для домислів, вигадок та просування корисної певним колам інформації. найчастіше висловлюється версія, що відставка зв'язана зі скандалом навколо нещодавно засудженого на 9 років за корупцію народного обранця від Каліфорнійщини Дюка Каннінґхема. Дуже близького до Ґосса црушника, Кайла Фоґґо, підозрюють у зв'язках з тим самим бізнесменом, який платив хабарі Каннінґхемові. Прямо говориться про участь Фоґґо у вечорницях у вашинґтонському готелі Вотерґейт, де в якости культурної програми були картярські ігри, дівчата за викликом, а сумарна вартість спожитих за рахунок спонсорів напоїв та сигар хоч і не дотягувала до нафтогазівського мерседеса, але не дуже сильно. Участь Каннінґхема у вотерґейтських вечорницях не доведена, але ню-йоркська жовта преса вже публікує спекуляції на цю тему.

Більш очевидним є факт суперництва Портера Ґосса з Джоном Неґропонте, координатором розвідчих служб США. А які факти зв'язків Ґосса чи його оточення використав Неґропонте - це суто технічне питання політично-медійних інтриґ. Посада координатора розвідчих служб США, яку зараз займає Джон Неґропонте, була введена після висновку слідчої комісії 9/11, яка встановила, що ніякої співпраці між розвідувальними службами США в життєвих для держави питаннях навіть близько не було, хоч вони й мали сигнали про небезпеку.

Ясно, що ЦРУ не може бути без керівника, а затверджує кандидата на цій посаді Сенат - верхня палата американського парламенту. Вже оголошена кандидатура - це генерал Майкл Гейден (Michael Hayden). Фіґура відома в американських медіях, і тому обговорення обіцяє бути цікавим. Генерал, за фахом представляє інтереси військово-повітряних сил, до 1996 року був комадиром Аґеції Військово-повітряної Розвідки. Ще минулого року він був керівником Національної Аґенції Безпеки і дослужився до звання повного генерала. На цій посаді генерал за безумовної апробації президента Буша впровадив надтаємну програму підслуховування закордонних телефонних розмов громадян США, яких підозрювали у причетності до терористичних організацій. Оскільки здійснювалось це без відповідних судових рішень, скандал вийшов першорядний. Було б дивним, якби противники Гейдена не скористались арґументом про порушення ним свобод, які дає американським громадянам їх конституція.

А противників Гейден буде мати чимало. В тому числі в самому ЦРУ, яке є організацією самою в собі і до того ж має статус цивільної організації. І дуже косо дивиться на факт, що конґресмени з коштів, які вони затверджують на розвідку взагалі, 4/5 віддають власне розвідці Пентагону. Тепер вони отримали додатковий арґумент - не можна підпорядковувати цивільне відомство генералові. Цю тезу в неділю висловив голова конґресової комісії у справах розвідки, Пітер Гекстра (Hoekstra). Родзинкою є те, що Гекстра є республіканець, а владу в Америці зараз мають власне республіканці. Однак поки що позиції Буша всередині партії зберігають міцність, і найімовірніше, що Гейдена після перемивання кісток у медіях таки затвердять. З невідпорним арґументом - з тероризмом треба боротись, а Гейден добре знає, як правильно це робити.

На світлинах: генерал Майкл Гейден; президент буш-молодший і генерал Гейден.

Відповіді

  • 2006.05.08 | Jugend

    Re: ЦРУ матиме нового шефа (+фото)

    гей, діяспора. Ви рахувати зірки на погонах вмієте, чи ви тільки майстри вставляти букву "Ґ" (інте볥енція - Ґавно нації. Ги-ги)? три зірки - це генерал-лейтенант, а не повний генерал (4 зірки). Вчіть матчасть, або відрубайте собі пальці.
  • 2006.05.08 | Сергій Кабуд

    українці знають значно більше про кандидата в діректори ЦРУ ніж

    про те як Ющенко, Юля і Янукович раздірєбанять залишки народного майна


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua