МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про газ, метал та рожеві перспективи...

05/09/2006 | samopal
Загальна ринкова капіталізація концерну “Газпром” перевалила за 300 мільярдів доларів.

Це сталося у суботу, коли на московській біржі за акції “Газпрому” давали 12,7 долара США.
Таким чином російський газовий монстр вийшов на третє місце у світі і поступається, поки-що, лише американським концернам Exxon Mobil (387,2 млрд USD) та General Electric (366,5 млрд USD).
Загальна вартість “газового автомата калашникова” оцінюється у 300,65 мільярди доларів.
Від початку року його вартість зросла на 88 відсотків, тобто майже на 140 мільярдів доларів.
Чудовий показник!

Варто відзначити неабияку заслугу у його досягненні нашого найобізнанішого “газовика” та його “любих друзів”. Адже газотранспортна система України була практично віддана “Газпрому” за так. Чи за “Так!”
А без неї російські газові магнати не могли спати спокійно,- це ж 80 відсотків експорту на основні ринки. Чудові досягнення унікальної куманди практично відрізали європейських споживачів від конкуренційно небезпечних для “Газпрому” газових родовищ Туркменістану і Казахстану та значно загострили питання енергетичної безпеки Заходу. Тепер Росії нема чого поспішати з будівництвом дорогезних обхідних газопроводів та можна спокійно поторгуватись за доступ до европейських газотранспортних мереж. Тим більше, є чим “переконувати”,- 140 мільярдів за пів року. Берлусконі та Шредера можна у чомусь зрозуміти.... Трохи важче з нашими “патріотами”. У них же була (і ще, поки-що, залишається) чудова можливість отримувати додаткові прибутки абсолютно “чистими” руками – за транзит та використання газосховищ. Ще й не зрадивши при цьому національні інтереси... Але ні, вони вперто відстоюють свою “унікальність”, заради якої готові на широченну коаліцію хоч із самим чортом, лиш би він не відірвав їх від труби та якось задурив голову тим, хто вже найближчим часом відчує на собі усю хвилюючу могуть “унікальних” цін на енергоносії. Чортяка, щоправда, теж не поспішає. Чухає ратицями то хвіст, то рило, прикидає імовірність другого “майдану’ та пробує прорахувати можливі наслідки.

Несподівано, ситуацією на європейському енергоринку вирішив скористатися... Казахстан.

Влада Казахстану підтримує ідею будівництва морського газопроводу. Але не балтійського.
А транскаспійського, котрий, оминаючи Росію, постачав би газ до Європи. Про це на зустрічі з комісаром ЄС у справах енергетики Андрісом Пібальгсом заявив міністр енергетики Казахстану Бактикожа Ізмухамбетов.
- Казахстан прагне зміцнити співпрацю з Євроспільнотою у рамках диверсифікації шляхів постачання нафти та газу, - оголосив міністр. Найближчим часом Єврокомісія отримає від Казахстану пропозиції та обгрунтування будови газопроводу через Каспій до Азербайджану. Звідти сировину можна буде транспортувати через Грузію і Туреччину до Європи газогоном, будівництво якого вже ведеться.
До 2015 року Казахстан планує збільшити видобуток газу до 45 мільярдів кубометрів на рік. Для того, щоб постачати цей газ до Європи казахи повинні зараз користуватися газопроводами, що проходять по території Росії. Цю ситуацію використовує російський газотранспортний монополіст, отримуючи колосальний навар від торгівлі казахським газом. За тисячу кубометрів цього газу росіяни платять 34 долари, а у Європу продають по 250 (мабуть, Україна ще не зовсім “Європа”, бо нам вони його продають “усього” по 230 USD). Будівництво газопроводів для транспортування дешевого азійського газу в Європу підтримують США. Росія, звичайно ж, - категорично проти.

До речі, цей газопровід успішно проходитиме повз Україну.

А “Газпром” тим часом розкручує свої стальні інтереси. Точніше – “сталеплавильні”. Саме “Газпром” стоїть за спиною Алішера Усманова. З цього російського узбека він планує зробити свого Міттала. “РусМіттал” хоче загребти Магнітогорський металургійний комбінат (20% російського ринку), придбати комбінати в Казахстані, і... в Україні. А як же без неї. Адже навіть развєдчік Путін не втримався і видав, що його так дістало – на “кантраліруємую тіріторію” вліз якийсь чужий і непідконтрольний Міттал. Загріб таку ласу Криворіжсталь та ще й хотів користуватися дешевим газпромівським “воздухом”. Довелося пояснювати любим українським друзям прямо на пальцях (щоб же ж могли помацяти, бо русскава язика вони не розуміють), у якомусь готелі, середночі... Кажуть, для цього довелося запросити найбільш “дефіцитного” перекладача (його навіть ФБР розшукує). Ледве дійшло. Ніби все почало налагоджуватись. Так ні ж, - ці каз... “апільсіни” умудрилися провалити вибори. Якби ж вони хоч програли кому треба. А то тепер – хоч переголосовуй. НУ, якось буде. Коаліція, переговорний процес, Великдень, узгодження інтересів, вироблення стратегії, картоплю садити треба, потім підгортать... Можна підкинути ще якусь забавку, на зразок “напряга вакруг ЧФ” (головне, щоб говорили не про базування, а про ціну – там якось зторгуємось)... Нехай навіть трохи повоюють за “правду та справедливість”. Головне – щоб за “точєчную”, щоб же ж про масштаби не замислювались. Щоб ота вся “помаранчева пара” потихенько розсмокталася. То нічого, що буде трохи свисту, головне – щоб “кришку нє сарвала”. Щоб стабільність. А інвєстарав ми їм падгонім. Яких захочуть. Чи “зарубєжних”, чи “атєчєствєнних”, чи “вітчизняних”... Ті загребуть усе оптом. Включно з “гектарами”. “Переможці” самі за ними бігатимуть. Щоб проінвестували хоч що-небуть, бо ж треба буде чимось наповнювати “місцевий бюджет”.

Відповіді

 • 2006.05.09 | Shooter

  Бла-бла-бла

  samopal пише:
  >
  > Варто відзначити неабияку заслугу у його досягненні нашого найобізнанішого “газовика” та його “любих друзів”. Адже газотранспортна система України була практично віддана “Газпрому” за так.

  Не брешіть. Якраз якби Ющ не зробив спробу вивести трубу із тіні загрози 2007 року, на яку так славно попрацювали Кучма і Ко, то в Україні би в 2007 ситуація була би адекватна молдавській - де за газ платять по 110 і 60% труби належить Росії.

  >Чудові досягнення унікальної куманди практично відрізали європейських споживачів від конкуренційно небезпечних для “Газпрому” газових родовищ Туркменістану

  Знову не брешіть. За ці "досягнення" потрібно подякувати тов. Кучму, Бойку та іже, які проклацали вже давно всі експортні квоти Туркменістану, насамперед, починаючи 2007 р.

  >Тепер Росії нема чого поспішати з будівництвом дорогезних обхідних газопроводів

  ага. Себто, трубу через Балтику вже ніхто не кладе? і мова про 80 млрд кубів для Китаю теж не ведеться?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.09 | Сергій Кабуд

   труба через балтіку а тим більш до китаю

   це все сумнівна реальність

   будь яке суттєве гальмування світової економіки чи хоча б регіональний дефолт всі ці проекти кацапні порушить в мить

   труба в китай - то взагалі фантастика
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.09 | Shooter

    Re: труба через балтіку а тим більш до китаю

    Сергій Кабуд пише:
    > це все сумнівна реальність

    В Німеччину через Балтику - це вже реалії.

    > будь яке суттєве гальмування світової економіки чи хоча б регіональний дефолт всі ці проекти кацапні порушить в мить
    >
    > труба в китай - то взагалі фантастика

    Не менша, ніж труба з Ірану.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.09 | Сергій Кабуд

     згадайте конюктуру 1999 року

     Балтийська труба ? де ? коли? обсяги? вартість?

     Я читав що вона може відтягнути 10% чи 15%, а попит поки що зроста і українська труба буде наповнена постійно і ще більше.

     А взагалі правильно- що вони будують труби)))
     проекти ці будуть вирогідно що збитковими але гроші кацапи втратять на них великі.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.10 | Shooter

      Re: згадайте конюктуру 1999 року

      Сергій Кабуд пише:
      > Балтийська труба ? де ? коли? обсяги? вартість?
      >
      > Я читав що вона може відтягнути 10% чи 15%, а попит поки що зроста і українська труба буде наповнена постійно і ще більше.

      Тим не менше - трубу будують.

      > А взагалі правильно- що вони будують труби)))
      > проекти ці будуть вирогідно що збитковими але гроші кацапи втратять на них великі.

      В середньотерміновій перспективі, думаю, на нуль таки вийдуть. А можливо й на прибуток.
  • 2006.05.10 | samopal

   Re: Бла-бла-бла

   Shooter пише:
   “Бла-бла-бла”

   Така оцінка з Ваших уст (чи лап), пане Shooter, є для мене дуже приємною. Значить вцілив.

   Shooter валить, ачєрєдямі:
   “якби Ющ не зробив спробу вивести трубу із тіні загрози ”

   Не знаю, що він там пробував, але з тіні він нічого не вивів, бо і досі офіційно не знає кому віддав увесь ринок газу в Україні. Розумію, що Ви “в душе пілот”, тому фраза про тінь у Вас вийшла якоюсь поетично-багатозначною: “трубу” невдало спробували вивести із тіні політики і переховати від загрози у тінь економіки... Не вдалося. До того ж економічні закони, на відміну від політичних, “нє дишла” і діють безвідмовно. Про досягнення попереднього режиму говорити зайве, але навіть тоді не доперли розірвати ціну на газ та ціну за транзит. Доречі, пан Воронін, котрого так дбайливо “відновили” любі друзі, має до того режиму ду-у-уже пряме відношення, як і до таємничого та унікального газового партнера-посередника.
   Приклад Молдови ви навели невдало – там і умови інші, і частина (транзитопридатної) території окупована. Але все одно – 110 доларів, то ж не 230, чи не так ? А скільки Молдова бере за транзит?

   Про експортні квоти ви теж даремно, адже переговори з Туркменістаном велися минулого року. І навіть зараз пан Кінах робить багатозначно тонкі натякі на якісь товсті обставини... Якби наші “газовики” не лягли під “Газпром”, то і баші вів би себе по-іншому. Йому “унікальний” клієнт з монопольними правами теж не дуже ндравіцца...

   Про балтійську трубу вже і так багато шуму, але тепер це не рятівний для Росії обхідний шлях, а засіб трохи порозколювати Європу і разом з німцями знову “попріжать” слов’ян та повернути їх у лоно матушкі-арди. Єврокомісія, щоправда, зацікавилась тонкощами німецької участі у цьому проекті, а точніше - підставами державної німецької гарантії мільярдного кредиту “Газпромові” для будівництва тієї труби. Але то вже політика, а не економіка. У німців на “слов’янське питання” теж є свої погляди. Традиційні. І вони частково збігаються з поглядами ординців. Чи то по Бугові, чи то по Збручу... Он пані Меркель, у відповідь на наїзди з приводу російсько-німецької труби, раптом заговорила про необхідність встановлення “кордонів Європи”, явно маючи на увазі, що Україна знаходитиметься за їх межами. Але таке бачення не співпадає з поглядами вже інших дядів.

   Розмови про трубу до Китаю можуть вестися ще довго. З таким самим успіхом туди може тягнути трубу і Казахстан. Але ж йому чогось припекло у Європу і труба по дну Каспійського моря може з’явитись раніше, ніж російський Газ-Бам до Китаю.

   Про 1999 рік вам тут вже натякали. І хоч, на перший погляд, перспективи енергетичного ринку для Росії просто чудові, - халява не може тривати безкінечно. Де-які фахівці вже прогнозують можливе зниження цін на нафту до 50 доларів у 2007 році, а до кінця 2007-го навіть до 45 USD за барель (напр. група Capital Economics Ltd.)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.10 | Shooter

    Гм...само-пал - це...

    ..палити траву, яку сам вирощуєте? Виглядає - непоганий з Вас агроном.

    > “якби Ющ не зробив спробу вивести трубу із тіні загрози ”
    >
    > Не знаю, що він там пробував, але з тіні він нічого не вивів, бо і досі офіційно не знає кому віддав увесь ринок газу в Україні.

    Якраз прекрасно знає - спільному підприємству УкрРосенерго та Нафтогазпрому. Та решті, хто працює на цьому ринку. і?

    З іншого боку, "виводилися" із тіні саме лєва бартерна схема, за якою Кучма і Ко вже 4 рочки отримували "пару своїх копійок", поставивши взамін на кін загрозу втрати Україною контролю над своєю трубою, та ще й за безцінь.

    > Приклад Молдови ви навели невдало – там і умови інші, і частина (транзитопридатної) території окупована. Але все одно – 110 доларів, то ж не 230, чи не так ? А скільки Молдова бере за транзит?

    А до чого тут 230? Україна купляє по 95. І то при тому, що ще раз як для Вас нагадую - 60% молдавської труби належить Газпрому. Скільки % української труби належить Газпрому? Чого Газпром відкритим текстом прагне і прагнув, і для чого Кучма та Ко "подсобілі".

    > Про експортні квоти ви теж даремно, адже переговори з Туркменістаном велися минулого року.

    і толку з тих переговорів? Росія, не підписавши Енергетичної хартії, елегантно взяла Туркменістан за зябра - внаслідок того домовилася про викуп всього наявного обсягу Туркменістанського газу від 2007 року наперед. Україна ж ані немала контрактів після цього року, ані немала жодних ясних перспектив щодо них.

    >Якби наші “газовики” не лягли під “Газпром”, то і баші вів би себе по-іншому.

    Cаме так: якби Кучма, Бойко та Ко не лягли під Росію/Газпром ще за довго до того, як Ющенко прийшов до влади, набиваючи при цьому і свої персональні кишені на "взаємовигідному бартері" і розраховуючись таким чином за підтримку Пуціним Яника на виборах-2004, то і баші би себе поводив інакше, і пряма загроза втрати Україною в 2007 р. контролю над укр. трубою би не було

    >Йому “унікальний” клієнт з монопольними правами теж не дуже ндравіцца...

    і які саме засоби впливу має баші на "унікального" клієнта? через трубу якого він змушений качати свій газ?

    > Про балтійську трубу вже і так багато шуму, але тепер це не рятівний для Росії обхідний шлях, а засіб трохи порозколювати Європу і разом з німцями знову “попріжать” слов’ян та повернути їх у лоно матушкі-арди. Єврокомісія, щоправда, зацікавилась тонкощами німецької участі у цьому проекті, а точніше, - підставами державної німецької гарантії мільярдного кредиту “Газпромові” для будівництва тієї труби. Але то вже політика, а не економіка. У німців на “слов’янське питання” теж є свої погляди. Традиційні. І вони частково збігаються з поглядами ординців. Чи то по Бугові, чи то по Збручу... Он пані Меркель, у відповідь на наїзди з приводу російсько-німецької труби, раптом заговорила про необхідність встановлення “кордонів Європи”, явно маючи на увазі, що Україна знаходитиметься за їх межами. Але таке бачення не співпадає з поглядами вже інших дядів.

    Бла-бла-бла. Ще раз: труба будується. Ще маєте якісь питання?

    > Розмови про трубу до Китаю можуть вестися ще довго. З таким самим успіхом туди може тягнути трубу і Казахстан. Але ж йому чогось припекло у Європу і труба по дну Каспійського моря може з’явитись раніше, ніж російський Газ-Бам до Китаю.

    І "казахстанська" труба піде через Україну?
    а що буде, коли російська труба до Китаю таки "з'явиться" (взагалі-то, це лише питанння часу - 10, 15 чи 20 років)?

    > І хоч, на перший погляд, перспективи енергетичного ринку для Росії просто чудові, - халява не може тривати безкінечно. Де-які фахівці вже прогнозують можливе зниження цін на нафту до 50 доларів у 2007 році, а до кінця 2007-го навіть до 45 USD за барель (напр. група Capital Economics Ltd.)

    :) Якщо ціна на нафту впаде до 45 УСД за барель - то точнісінько так само впаде ціна і на газ, не переживайте вже так. Тільки весь хвокус в тому, що відчутний ріст потреби в нафті та газі, в т.ч. в Китаї та Індії, каже, що навряд чи таке станеться. А скоріше ймовірним є протилежний сценарій - хоч і незначне, але стабільне зростання цін на вуглеводні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.10 | Сергій Кабуд

     Шутере а яка ваша думка щодо

     того , що якщо ціна на пальне виросте занадто- це і стане трігером економічного гальмування з ІНЕРЦІЄЮ після якої десь через рік ціна на нафту впаде .. ну майже нижче собівартості російського 'уралс' чи як воно називається?

     Це вже відбувалося і не один раз.


     Енергопоставщики повністтю залежні від наявності позитивного градієнту в економічному зростанні світу. Більш ніж хто інший доречі
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.12 | Shooter

      Re: Шутере а яка ваша думка щодо

      Сергій Кабуд пише:
      > того , що якщо ціна на пальне виросте занадто- це і стане трігером економічного гальмування з ІНЕРЦІЄЮ після якої десь через рік ціна на нафту впаде .. ну майже нижче собівартості російського 'уралс' чи як воно називається?
      >
      > Це вже відбувалося і не один раз.

      Так, але не було такого інтенсивного росту потреби в енергії, в т.ч. вуглеводнів. Поцікавтеся енергетичними перспективами Китаю та Індії.

      > Енергопоставщики повністтю залежні від наявності позитивного градієнту в економічному зростанні світу. Більш ніж хто інший доречі.

      Я з Вами повністю згоден. Якщо не помиляюся, за 20 останніх років к-сть автомобілів в Китаї зросла в 5 разів. І хоча per сapita вони все ще в дупі глибини постсовіцької, навіть якщо не глибше, проте до 10-15 років, згідно прогнозів, in total наближатимуться до економіки США (тільки Китай, без Індії). Нагадаю, що США споживає десь біля 30% світової продукції вуглеводнів. Робіть висновки.
    • 2006.05.11 | samopal

     Чого це ви затинаєтесь, пане Shooter. Знову вцілив?

     Shooter пише:
     “Гм...само-пал - це... ”

     Що сталося, шановний? Чого це Вас так “калбасіт”?
     Якщо Ви крізь ілюмінатор вже бачите траву, - значить нізкавата літаєтє. Така пальба са всєх ствалов… і міма. Попросіть старшого пілота, щоб піднявся трохи више. Бо щось там у вас багато диму. В хвастє…
     Або вилазьте вже.

     За усі перераховані Вами досягнення камандір газавай ескадріліі Івчєнка разжалаван (за власним бажанням) і атправлєн в рєзєрв. Цікаво, хто це його збив і де він тепер винирне (що не втоне, можна не сумніватися)?
     Цікаво, також, що усе оте означає: капітуляцію, атход на зараніє запланіраваниє, чи пєрєгрупіровку? І хто тепер за старшава, майор газпрома Варонін?
     Івченко ж ніби боровся проти підступних планів розформування НАК. То шо, - тепер НАК стане Нах…?
     А яка доля чекає на Ваші 95 у. о. з першого липня? Що Ви з цього приводу думаєте? Як льотчік…
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.11 | Сергій Кабуд

      фраза дня

      Якщо Ви крізь ілюмінатор вже бачите траву, - значить нізкавата літаєтє. Т
     • 2006.05.12 | Shooter

      А хоть трішки по суті можна?

      Щодо ціни, обсягів та походження газу.

      Бо решта Вашого "бла-бла-бла" мені індиферентна.

      Щодо ціни на газ після до і після 1 липня - знаєте про кращі варіанти? Якщо знаєте - розкажіть! Не знаєте - не патякайте без сенсу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.13 | ОРИШКА

       Оце колись розмістила вже на Обозі,

       але бачу, що, на жаль, актуально. Час "Ч" - ось-ось "дернет за веревочку".
       Грустный скетч. «Сестры во трубе...»

       Зал: битком набит маленькими українцями з роззявленими ротами.
       Сцена: Много дверей, ведущих в разные сортиры. По сцене в сине-бело-красном шлеме, на педальном Боливаре носится ВВП, заезжая во все сортиры на предмет помочить. На шлеме надпись - Гуппи Додсон. За помочи ВВП ласково поддерживает кудрявый сын юриста, который как морковку перед осликом держит перед катающимся пару сапог, на которых просматривается плохо раскрашенная карта явок КГБ в Европе. На заднем плане толстый Митрофанушка дирижирует объединенным хором задумцев и одобрямцев, старательно исполняющих "Союз нерушимый", при этом шарящих друг у друга в карманах. Хор периодически прерывается доносящимися с юго-запада нестройными звуками потасовки, воплями "Держи вора" и залихватскими козацкими буги-вуги.
       Внезапно сверху появляются люди в черном, с надписью "Могилевичи" выполненной тайными чернилами. ВВП нервно бьет по педалям, взбрыкивает и мчится в направлении большой ленивой трубы, проходящей большими шагами туда-сюда в глубине сцены. Обнюхав трубу в пределах досягаемости, ВВП выхватывает из услужливых потных рук «Могилевичей» калькулятор и, прищурившись, наводит резкость. Щелочки глаз резко увеличиваются до размеров дырочек, ножки буйно крутят педали вхолостую, ротик судорожно хватает спертый задумцами и одобрямцами воздух. Из-за угла осторожно выглядывает кондрашка. Но тут с юго-востока доносится топот многочисленной рати, слышны крики «А кому скорую помощь!…» наконец появляются перепуганные личности в горячих от ужаса шароварах и падают ниц, протягивая беснующемуся грамоты на царство. ВВП успокаивается, передняя часть головы со змеиной улыбкой медленно поворачивается и смотрит в зал….
       Вопль ужаса …


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua