МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент, наче той кіт Леопольд закликає ветеранів жити дружньо

05/09/2006 | Хвізик
Він мріє про той час, коли вони потиснуть одні одному руки. Я теж колись вважав, що якщо дати людям достатньо інформації про іншу сторону, то вони знайдуть багато спільних пунктів, за якими зможуть помиритися.

Наразі я мушу визнати, що я помилявся. Люди просто не бажають чути одне одного. У кожної сторони є своя логіка. Логіка при тому залізна.
Колишній воїн Совєцької армії, вторячі багаторічній пропаганді, стверджує, що "оскільки вояки УПА були не з нами, значить вони були пооти нас". Колишній вояка УПА, зі свого боку, заявляє, що "ніколи не пробачить совітам тих нещасть, що вони принесли у його життя чи життя його сім"ї".

Звичайно, при такому підході ні про яке примирення мови йти не може. Совєцька пропаганда зробила свою чорну справу, розколовши наше суспільство до самого кореню.

На мою думку, найкраще що можна зробити у нинішній ситуації, це припинити розбурхувати цю стару рану. Слід припинити закликати до примирення. Воїнам УПА слід надати тих самих привілеїв, які мають совєцькі ветерани. Нехай вони у спокої доживають свого віку. А постійні заклики до примирення лише привносять роздратування у суспільство, нагадують про розкол і поглиблюють його, переносячи на молоді покоління. Не варто з цим гратися, бо можемо втратити те, що маємо. Можемо Україну втратити. Тоді лиш лікті кусатимемо.

Хороший приклад про те, як ров"язувати подібні ситуації, показав президент Росії Путін. Захотів перевезти прах Денікіна у Росію - і перевіз. Ні в кого не питаючи, і не закликаючи будь-кого тиснути руки, обніматися чи миритися. Перевіз, перепоховав, церемонію влаштував - ніхто і не пикнув.

Відповіді

 • 2006.05.10 | Pavlo

  Проблема у форматі.

  Ющенко згадує за примирення кожного 9 травня.
  9 травня вважається Днем Перемоги над фашизмом. Некоректно намагатись визнати ветеранів УПА переможцями над фашизмом. УПА не ставила за мету розгромити Німеччину або штурмувати Рейхстаг. Ветерани УПА боролись за незалежну Україну.

  Набагато правильніше визнати ветеранів ЧА борцями за незалежність України. Це справді так і є, хоча багато хто з них уяляв собі її зовсім не так, як бандерівці.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.10 | ЧитачНеСлухач

   Re: Проблема у форматі.

   Pavlo пише:
   > Ющенко згадує за примирення кожного 9 травня.

   Вiн про це торочить давно й не тiльки 9 травня.

   > 9 травня вважається Днем Перемоги над фашизмом.

   В багатьох це не 9-те а 8-ме травня.

   > Некоректно намагатись визнати ветеранiв УПА переможцями над фашизмом.

   За такою логiкою переможцiв над фашизмом було не бiльше 3-х (а може й взагалi один?): СССР, Велика Британiя, США. Бiльше нi з ким "глобальнi" бумажки про капiтуляцiю нiмцi не пiдписували. Не має також пiдстав вважати Україну "переможцем над фашизмом", чому тодi це є державним святом ? Куди подiти всiх решту, що сяткують/вiдмiчають/згадують 8-ме/9-те травня - всiлякi там поляки, французи, греки й iншi європейцi й не тiльки, що їх дiди органiзовували саботажi, пiдпiлля, партизанку та гинули вiд рук фашистiв ?.. але згiдно вашої логiки їх теж "некоректно" визнати "переможцями".
   Бiльше того, нiхто не закликає присвоювати колишнiм воякам УПА лаври "переможцiв над фашизмом", йдеться про визнання їх "учасниками бойових дiй", "одною з воюючих сторiн" тої вiйни. Рiзницю мiж "переможцями" i "учасниками" треба додатково пояснювати? Пiдмiна понять та вперте небажання бачити рiзницю мiж якимись речами, валити все докупи, щоб не було змоги второпати де правда, а де пропаганда - типова для совкового агiтпропу. Але якщо немає бажання бачити рiзницю мiж, наприклад, УПА та СС Дивiзiєю Галичина, Вафен СС i полiтичною полiцiєю СС, то треба бути готовим до того, що аналогiчно має заперечуватись будь-яка рiзниця чи вiдмiннiсть мiж фронтовими частинами ЧА й частинами НКВД й вiдповiдно так само хляпати просто у очi ветеранам, що це ВОНИ вбивали мирних жителiв, хапали й вiдправляли на каторгу й смерть у Сiбiри тисячi українцiв й таке подiбне. Це бiльш логiчно, адже ветерани вiйськових частин й ветерани НКВД прирiвнянi в правах, соцiальних пiльгах (хiба що пенсiя в останнiх бiльша).

   > УПА не ставила за мету розгромити Нiмеччину або штурмувати Рейхстаг. Ветерани УПА боролись за незалежну Україну.

   Абсолютно згоден. Треба лиш додати, що УПА також не ставила за мету розгромити Росiю чи штурмувати Кремль.

   > Набагато правильнiше визнати ветеранiв ЧА борцями за незалежнiсть України. Це справдi так i є, хоча багато хто з них уяляв собi її зовсiм не так, як бандерiвцi.

   Повна дурниця. Україна, як держава, не мала незалежностi нi до, нi пiсля Другої свiтової. ЧА не воювала за незалежнiсть України, ЧА воювала "за Родiну", за "Сталiна". Реально вiйна велася за збереження, а потiм збiльшення совєцької iмперiї СССР. Кожного, хто шось там ляпнув про "незалежнiсть України" чекав Сибiр (незалежно вiд того, як вiн то собi уявляв).

   Замiсть PS.
   Одна моя знайома, що спiває в самодiяльностi, минулого року спiвала на концертi для ветеранiв з нагоди 9-го травня. Звичайний собi концерт, звичайний репертуар - українськi народнi пiснi... Ветерани їх засвистали, кричали "што ета за правакации i бандєровщiна". Цього року вона вiдмовилась.
 • 2006.05.10 | толя дейнека

  Re: можливо, він робить правильно

  якщо на державному рівні наполегливо лунає такий заклик, він матиме відгук. Для когось це буде рішальним аргументом у власних сумнівах. Хтось покладеться на авторитет влади, таких теж чимало. Прибічники примирення матимуть можливість розраховувати на державну підтримку, увагу і пропагування.

  Колись Явлинський зауважив, що різниця в розвитку між україною і росією полягає в тому, що в україні навіть за кучми стверджувалася моральна єдність з європою, в той час коли в росії лунали переважно промови про свій особливий євразійський путь.

  Головною перепоною в примиренні я вважаю дуже літній вік безпосередніх учасників. В такому віці не дуже схильні відмовлятися від вироблених життям поглядів, та й думають переважно не про політику, а про болячки і хитке здоров'я. Були б ветерани років хоч на 20 молодше - все вирішилося б дуже просто через бажання зробити кар'єру на стверджені державницької позиції. Критична маса тут сторюється досить легко.

  Надати окремий статус борців за волю України - теж правильний крок.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.10 | Мінор

   Насправді нас турбує примирення нащадків

   Відповідно достатньо того, що УПА визнані на державному рівні, як борці за незалежність України. З дідами, хай їм грець, важко вдіяти хоч щось - коли ми говоримо про афганський синдром, то уявляєте як скалічені морально учасники бойових дій у 2 світовій?
   Ющенко, Секретаріат президента чи ще хтось має організувати серію програм та фільмів, де діти бійців УПА та ветеранів ЧА тиснуть одне одному руки і кладуть квіти до спільного обеліска пам"яті, якого давно потребує Київ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.10 | Хвізик

    нащадки примирені (крім де-котрих, хто більше любить свої забобо

    забобони, ніж свою державу)
 • 2006.05.10 | Soft

  Идея!!! Провести парад ветеранов УПА на День Независимости?(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.10 | afterstep

   еквівалент - побоїще у центрі Києва (-)

 • 2006.05.10 | пан Roller

  А разве Деникин воевал на стороне врага ?

  Хвізик пише:

  >
  > Хороший приклад про те, як ров"язувати подібні ситуації, показав президент Росії Путін. Захотів перевезти прах Денікіна у Росію - і перевіз. Ні в кого не питаючи, і не закликаючи будь-кого тиснути руки, обніматися чи миритися. Перевіз, перепоховав, церемонію влаштував - ніхто і не пикнув.

  А разве Деникин воевал на стороне врага в великой отечественной войне?

  Такое сравнение не корректно.

  Деникин участник гражданской войны.Он воевал со своими против своих же.То есть, в его действиях нет никакого предательства батькившины.
  К тому же, он воевал против большивиков, которых сегодня де хто приравнивает к фашистам Ленина, Сталина, по методам.

  Brgds
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.10 | Хвізик

   Re: А разве Деникин воевал на стороне врага ?

   пан Roller пише:
   > Хвізик пише:
   >
   > >
   > > Хороший приклад про те, як ров"язувати подібні ситуації, показав президент Росії Путін. Захотів перевезти прах Денікіна у Росію - і перевіз. Ні в кого не питаючи, і не закликаючи будь-кого тиснути руки, обніматися чи миритися. Перевіз, перепоховав, церемонію влаштував - ніхто і не пикнув.
   >
   > А разве Деникин воевал на стороне врага в великой отечественной войне?
   >
   > Такое сравнение не корректно.
   >
   > Деникин участник гражданской войны.Он воевал со своими против своих же.То есть, в его действиях нет никакого предательства батькившины.
   > К тому же, он воевал против большивиков, которых сегодня де хто приравнивает к фашистам Ленина, Сталина, по методам.
   >
   > Brgds
   про упа все те саме. вони воювали і проти німців, і проти "своїх" - комуністів.
 • 2006.05.10 | один_козак

  І слава Богу

  Тільки хотілося, щоб слова трохи інші підібрав. А сам факт, і те, що він після виборів, після критики продовжує сердитих дідів просити примиритися заради онуків - це супер.
 • 2006.05.10 | Нестор

  Треба не закликати, а свої обов"язки виконувати

  Чомусь в суспільстві поширено мислевірус про те, що все вперлося в тупік через непримирення воюючих сторін. Проте це повна єрунда.

  Ніхто в УПА не хоче визнанння червоних вояків. Вони хочуть визнання своєї держави, за яку воювали під жовто-блакитним прапором і з тризубом на кашкеті.

  Якщо сусіди побилися і сметельно ворогують, то завдання державних органів не помирити їх, а забезпечити їм рівні умови та повне дотримання прав обох конфліктуючих сторін.

  Уявіть, що ви посварилися з сусідом. Він наніс вам глибоку образу. Ви подали на нього в суд, а суддя вам каже, що він винесе справедливий вирок лише в тому випадку, коли ви помиритеся з своїм сусідом. Дурдом.

  Саме так зараз чинить Ющенко


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua