МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

16 травня 2006 в Києві відкриття стели Симону Петлюрі

05/13/2006 | UNIK
16 травня 2006 в Києві відкриття стели Симону Петлюрі на Будинку Вчителя

Відповіді

 • 2006.05.14 | толя дейнека

  Re: хто такий цей Симон Петлюра?

  ніхто
  особливо як порівняти хоча б з його вбивцею, Шльомою Шварцбардом, виправданим і проголошеним героєм Ізраїлю.

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Шварцбард_Самуїл-Шльома
  Шварцбард Самуїл-Шльома (Шалом; 1886 - 1935) — єврейський анархіст, убивця С.Петлюри.

  Народився у Смоленську. Згодом з батьками переїхав у м. Балту Подільської губ. Вижив під час антиєврейського погрому у м. Балті в 1905. У 1905 нелегально емігрував до Румунії. У 1908 заарештований у Відні за спробу пограбувати ресторан. Після відбуття 4-місячного ув'язнення переїхав у Будапешт, де був заарештований за такий же злочин і висланий з Угорщини. Свої злочини виправдовував анархістськими переконаннями. У 1910-14 жив у Парижі. На поч. Першої світової війни 1914-18 вступив у французький іноземний легіон. У 1916 внаслідок поранення був демобілізований. У серпні 1917 повернувся у Росію.
  Після жовтневого перевороту Шварцбард вступив до Червоної армії, брав участь у військових операціях в Україні. У 1920 повернувся в Париж, де відкрив магазин для продажу годинників та ювелірних виробів. Продовжував брати участь в анархокомуністичній організації. 25.5.1926 застрелив у Парижі С.Петлюру. Судовий процес, який проходив у жовтні 1927 у Парижі, завершився виправданням Шварцбарда (див. Шварцбарда процес 1927). У 1934 надрукував спогади "Іnеm Loyf fun Yoren" ("Життя героя").
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.14 | ОРИШКА

   Re: хто такий цей Симон Петлюра?

   А хто мені скаже правду - винен Петлюра у єврейських погромах, чи ні?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.14 | Чучхе

    Не більше ніж Гонта і Залазняк у гайдамаччині

    думаю, єврейські погроми це була "ініціатива знизу", імперське промивання мозків так легко не проходило, а Петлюра, коли прийшов до влади мало на що впливав

    Тре також заувадити, що т.зв. "єврейські анархісти" на початку ХХ століття масово бігали по Європі, відстрілюючи всіх підряд, як масове явище. І зараз ми з відстані десятиріч маємо таки визнати, що краще б вони помінялися мішенями, і Шварцбад стрілив би Леніна, а Петлюру - Фанні Каплан
   • 2006.05.14 | Craizy Frog

    Був такий український сіоніст Жаботинський

    Так він навіть в уряді Петлюри працював.

    А на процес погромів Петлюра мало як міг вплинути. Крім того, зважте, що в той час большевизм репрезентувався в основному євреями, і можливо, що людям, яких чорносотенці вели на погроми, антибольшевистські настрої непомітно підмінювалися на антиєврейські.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.14 | ОРИШКА

     Не оправдание. Хорошо, а если спросить

     по-другому - как Петлюра относился к этим погромам? Пытался остановить? Осуждал? Не обращал внимания? Наказывал участников?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.14 | Nemesis

      Наказ Головної Команди війск УНР, 26 серпня 1919 року.

      Українське хоробре військо, скуте національною свідомістю свого великого визвольного завдання, освячене кращими заповітами своїх прадідів, непереможно й швидкою ходою посунуло вперед, до кращої долі, здобуваючи її своєю і вражою кров'ю. Самою історією судилося нашому славетному козацтву принести на своїх багнетах волю й щастя своїй рідній землі й усім тим, хто на ній з давніх-давен мирно оселився. А бандити всього світу, спіймані на гарячому вчинку, — большевики, наче ті полохливі злодії, нестримно тікають на північ, у свій темний закуток.
      Проте на вільній, але занапащеній нашій землі ще залишився сморід конаючого звіря-ворога. Йому було мало чесної крови вояцтва; йому захотілося ще крови невинної, ні в чому неповинного населення. Темні люди, чорносотенці й червоносотенці (одна темна зграя), різні провокатори, кинувши зброю, повилазили зі своїх закутків і розпочали ганебну працю на іншому ґрунті. Вони завзято снують своє ганебне павутиння провокації, викликаючи погроми єврейської нації й часом підбурюючи на це страшне діло й деякі несталі елементи нашого війська. В такий спосіб вони хочуть заплямити перед усім чесним миром нашу боротьбу за волю й загирити нашу національну справу.
      Старшино й козацтво! Час нам знати, що єврейство, так само як і більшість нашого українського населення, зазнало лиха від большевицько-комуністичної навали й зрозуміло вже, де правда. Найкращі єврейські партії, як ось: „Бунд", „Об'єднанці", „Поалей Ціон", „Фолькс Партай", рішуче стали на бік української самостійної державности й рука в руку з нами працюють на її користь. Час уже зрозуміти, що мирне єврейське населення — їхні діти, їхні жінки, так само, як і ми — було поневолене й позбавлене своєї національної волі. Йому нікуди йти від нас; воно живе з нами з давніх-давен, поділяючи з нами нашу долю й недолю.
      Лицарське військо, що несе всім націям України братерство, рівність і волю, не повинно спокійно слухати всяких пройдисвітів і провокаторів, жадаючих людського м'яса. Так само воно не може спричинятися до тяжкої недолі євреїв. Хто ж допускається такого тяжкого злочину, той є зрадник і ворог нашого краю й мусить бути усунений від людського співжиття.
      Старшино й козацтво! Ввесь світ дивиться й не надивується на наші визвольні подвиги. Не плямуйте ж їх, хоч би й випадково, ганебним ділом і не завдавайте нашій державі пекучого сорому на весь світ. Наші численні зовнішні й внутрішні вороги вже використовують погромні події; вони вже тичуть у нас пальцями й цькують на нас, нібито ми негідні на незалежне державне існування й мусимо знову запрягтися в ярмо неволі.
      Я, ваш Головний Отаман, кажу вам, що якраз тепер на міжнародньому суді розв'язується справа: бути чи не бути нашому державному незалежному життю. Старшино й козацтво! У ваших руках ця справа. Виступайте зі зброєю проти справжнього ворога й пам'ятайте, що наше чисте діло вимагає й чистих рук. Будьте певні, що всіх ворогів краю зустріне сувора законна кара нараднього суду, а пімста, часто-густо небміркована, це некозацьке діло.
      Вcix же, що підбурюватимуть вас на погроми, рішуче наказую викидати геть з нашого війська й віддавати під суд яко зрадників Вітчизни. Суд же нехай судить їх по їхніх вчинках, не жаліючи для злочинців найсуворіших кар закону. Уряд УНР, розуміючи всю шкоду від погромів для держави, видав до всього населення краю відозву, в якій закликає виступити проти всіх заходів ворогів, що підіймають погроми єврейського населення.
      Наказую всьому вояцтву пильно прислухуватись до цієї відозви й найширше розповсюдити її серед населення та серед товариства. Наказ цей прочитати в усіх дивізіях, бриґадах, полках, куренях та сотнях як наддніпрянської й наддністрянської армії, так і серед повстанських частин.

      Головний отаман Петлюра
      Начальник штабу Головного Отамана, отаман Юнаків

      (Симон Петлюра. Статті, листи, документи. Т.1. - Нью-Йорк. 1956.)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.14 | 123

       А що було до 26 серпня 1919 року?

       Адже погроми почались не 26 серпня 1919 р., і цей день не був першим днем керування Петлюрою українським військом.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.14 | Nemesis

        25 серпня 1919 року. А до того - 24 серпня.

        123 пише:

        > Адже погроми почались не 26 серпня 1919 р.,

        А коли ТОЧНО почалися погроми? Ким це був призначений Симон Петлюра відповідальним за всі погроми?

        >і цей день не був першим днем керування Петлюрою українським військом.

        На цій відповідальній посаді Симон Петлюра знаходився з листопада 1918 року, одразу після звільнення з в'язниці, куди його посадили при "гетьмані" Скоропадському.
        чи робив він погроми всередині в'язниці мені невідомо, а Вам?

        30 серпня 1919 року війська УНР взяли під контроль законної влади столицю України Київ, значить наказ Головного Отамана був виданий ще під час громадянської війни в Україні (я не вважаю агресію іноземної держави громадянською війною, а Ви?).
       • 2006.05.15 | Sean

        Різне

        Большєвіцькі звірства, "каратєльні отряди" офіцірів, котрі, приборкуючи селян, підчас розважалися подібним чином, "ініціятива знизу" - тобто як з боку селян, так і з боку отаманчиків, котрі переважно призначали себе самі.
        Були і ексцеси - наприклад навесні 1918 року біля Обухова двоє січовиків пограбували рабіна і були засуджені і розстріляні самими Січовими Стрільцями - незважаючи на прохання єврейської делегації про помилування.
        Але чого не було - так це "погромової" політики Петлюри, такої самої політики УНР, рівно як і гетьмана
      • 2006.05.15 | Sean

       Cаме так

       Петлюрі можна багато чого закидати, але ніяк не організацію, інспірацію чи то толерування погромів.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.15 | 123

        А Ющенку можна закидати?

        Організацію, інспірацію чи толерування Ірпеня, наприклад? Або інші глобальніші негоразди.

        Незалежно від інспірації тощо - є поняття "політична відповідальність".

        Крім того, цілком законним буде поставити питання -- що було зроблено тоді владою для припинення погромів, і що можна було зробити.

        Sean пише:
        > Петлюрі можна багато чого закидати, але ніяк не організацію, інспірацію чи то толерування погромів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.15 | Sean

         Якщо є що - можна і треба

         А Петлюрі - нема чого. У цьому - нема чого.

         > Незалежно від інспірації тощо - є поняття "політична відповідальність".
         Поняття є. Тільки для відповідальности підстави мають бути.
         А підстави стосовно Петлюри - совіцька легенда. Наслідки большєвіцкого дебошу (як безпосередні так і побічні у вигляді підбурювання і заохочення) тре було на когось списати.

         > Крім того, цілком законним буде поставити питання -- що було зроблено тоді владою для припинення погромів, і що можна було зробити.
         Вам навели наказ головного отамана від 26 серпня. Не сумнівайтеся, можна знайти і інші документи і приклади усунення отаманчиків.
       • 2006.05.15 | SpokusXalepniy

        Почти уверен

        Sean пише:
        > Петлюрі можна багато чого закидати, але ніяк не організацію, інспірацію чи то толерування погромів.
        Очевидно, он никаких указов по погромам не давал, и почти наверняка он понимал, что погромы - не решение еврейского вопроса.

        Но у народа невозможно забрать мнение о том, что творимые В ТО ВРЕМЯ погромы не имеют никакого отношения к Петлюре. Народ, особенно в те времена, жил мыслями: "при белых", "при красных", "при анархистах", "при Петлюре" и т.д.
        Это у них (у народа) такой отсчет времени. Он во многом сохранился и по сей день. Самое интересное, что народ в чем-то прав, когда так говорит. Ведь, в принципе, стоящий у власти не может совсем НЕ ИМЕТЬ ОТНОШЕНИЯ к тому, что творится в стране.
        Так что и в этом вопросе всё дело в мере и гармонии. Вопрос может быть корректно поставлен так: в какой МЕРЕ Петлюра причастен к погромам.

        В этом смысле появление одиночек-террористов - "народных мстителей" - после погромов - закономерно, как появление грибов после дождя. Если "мститель" не в состоянии справиться с "задачей", то всегда находятся помощники, которые и деньги дадут на "оборудование" и информацией снабдят... Мир не без "добрых" людей.
      • 2006.05.15 | Сергій Кабуд

       маємо прийняти Закон і тепер перед загрозою фашизму з москви

       Законопроект про заборону нацистської і комуністичної ідеології       ------------------------------------------------------------------

       Комуністична, нацистська і антисемітська ідеологія має бути заборонена в Україні як людиноненависницькі.

       Проект Закону спрямований на

       -подолання наслідків панування тоталітарного комуністичного режиму та -поширенння елементів нацистської і антисемітської ідеології в Україні,
       -її декомунізацію, денацифікацію і очищення від антисемітизму,

       -усунення загрози суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України,

       -недопущення її новітньої колонізації,

       -встановлення історичної та соціальної справедливості,

       -зміцнення духу і моралі українського народу.

       Завданням законопроекту є:

       -заборона комуністичної, нацистської і антисемітської ідеології у всіх її проявах як людиноненависницької і такої що створює серьозну загрозу національним інтересам Української Держави аж до можливого її кінцевого поневолення сучасним нео-нацистським режимом Кремля.

       Наслідком цього є визнання Комуністичної партії України та всіх партій та організацій які поширюють ворожі Україні погляди в тому числі але не обмежено лише названими:

       КПУ,

       УНА-УН-СЦО,

       Свобода,

       УНТП,

       партією Вітренко

       і подібних,

       як територіальних організації

       КПСС-КГБ, які впродовж своєї історії мали назви:

       РСДРП(б), РКП(б), ВКП(б), УНА-УН-СЦО, Свобода, УНТП, партією Вітренко тощо

       злочинними організаціями, які здійснюють і сьогодні:

       військові злочини та злочини проти людства, зокрема:

       -геноцид,

       -масові репресії та депортації,

       -терор та політичні переслідування в Україні,

       -злочинний саботаж шляхом створення в суспільній свідомості міцного зв'язку між комунізмом та спорідненим до нього нацизмом з
       Українським Визвольним Рухом,

       Все вишенаведене загрожує теріторіальній цілостності і сувереності Держави Україна.

       Цей Закон має ефективно

       -заборонити комуністичну, нацистську та антисемітську і іншу ксенофобську пропаганду

       -використання комуністичної(серп і молот), нацистської(свастика), тощо символіки;

       забеспечити проведення заходів, направлених на декомунізацію, денаціфікацію і дексенофобізацію хворого суспільства України.

       Всеукраїнське об’єднання «Альянс Майдан» пропонує цей законопроект з метою реалізації одного з основних положень документа

       «Програма захисту громадян України без огляду на їхнє етничне походження»,

       а саме:

       подолання наслідків геноциду українців, здійсненого комуністичним режимом СССР та його союзником німецьким нацизмом та сучасними нащадками і поширювачами цієї небеспечної підривної пропаганди: Свободою, Уна-УН-СЦО, УНТП, партією Вітренко тощо.

       «Альянс Майдан» вважає, що прийняття закону

       «Про заборону комуністичної, нацистської та ксенофобскої ідеології в Україні»

       буде рішучим кроком до становлення України як сучасної цивілізованої самостійної держави та посилить захист національних інтересів України.

       «Альянс Майдан» вважає, що прийняття закону

       «Про заборону комуністичної, нацистської та ксенофобскої ідеології в Україні»

       буде рішучим кроком до становлення України як сучасної цивілізованої самостійної держави та посилить захист національних інтересів України.


       Перероблено було це:

       http://upp.org.ua/inform2_detail.php?inform2_id=81


       Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 85 // URL: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1147458626
    • 2006.05.14 | 123

     Жаботинський залишив Росіїську імперію у 1914 році (л)

     http://people.coins.ru/zhabotinsky.phtml

     Craizy Frog пише:
     > Так він навіть в уряді Петлюри працював.

     Тому в уряді Петлюри він працювати не міг.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.14 | Shooter

      Про УНР та євреїв (л)

      http://www.jewish-heritage.org/prep22.htm
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.14 | Nemesis

       Шутере, давайте мірятися довжиною постінгів!

       Два постінга синхронно вказують на один і той же текст, зявилися в один і той же час, але мій - довший!
     • 2006.05.14 | Nemesis

      Дарма, ось Гольдельман залишився і такі да!

      Гольдельман писав влітку 1919 року після нового наступу української армії: “Єврейські кола побачили, що новий соціалістичний уряд твердо і рішуче бореться з погромами, а армія теж розуміє вже, як погроми щкідливі для українського народного діла, почався серед єврейських трудових кіл і робітництва прихильний до УНР рух. Всі єврейські соціалістичні партії, а також трудова частина єврейської громади Кам`янця заявили, що активно підтримують наш соціалістичний уряд і відстоюють незалежну Українську республіку.”

      Погроми не підірвали довіру більшості єврейських партій до Директорії. Член єврейської делегації Драхлер, який представляв партію ЄСДРП ПЦ на прийомі у С.Петлюри 17 липня, висловив глибоке переконання, що “Житомирський і бердичівський погроми виникали проти волі уряду...Уряд, котрий став на соціалістичний шлях, повинен глибще вдуматись у погромне питання. Він повинен був зрозуміти, що погроми є наслідком такої високої реакційної температури, від котрої будуть танути найкращі соціальні обіцянки...Цей струмінь лави, я переконаний, відштовхнув уряд Директорії від Києва на той бік Збруча...У теперішнім поступі від Збруча на Київ новий соціалістичний уряд намагається запобігти попередній помилці...Але...боротьба уряду з погромами не дала ще належних наслідків.” Наприкінці свого виступу Драхлер запевнив Петлюру, що вся єврейська демократія візьме активну участь в боротьбі за визволення України. “І в лавах армії,- продовжував він, - єврейський козак рука об руку буде воювати і нести свою кров, життя на алтар національного і соціального визволення України.”

      Найман А.

      ЄВРЕЙСЬКІ ПАРТІЇ ТА ОБ'ЄДНАННЯ У ПОЛIТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ В УКРАЇНI (1917 -1925) © А. Найман

      Повний текст:

      http://www.jewish-heritage.org/prep22.htm
  • 2006.05.14 | keymaster

   Толя, учіть матчасть!

   Тут з метою розширення Вашого кругозору подаю лінк на найсучаснішу статтю про єврейське лоббі в Америці. Але вибачте - дискутувати не буду - не маю часу.
   http://www.lrb.co.uk/v28/n09/letters.html#1
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.05.15 | UNIK

  Завтра 16 травня 2006 року о 15:30 відкриття дошки Симону Петлюр

  Завтра 16 травня 2006 року о 15:30 відкриття дошки Симону Петлюрі на Будинку Вчителя в місті Києві


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua