МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до Президента

05/16/2006 | CYM-XAPKIB
Шановний Вікторе Андрійовичу!
Як стало відомо з інформації, опублікованої на сторінці Фракції партії Регіонів у Верховній Раді України - “Регіони України” (http://regions.org.ua/?do=articles&cat=news_fr&id=17474)
“Харківська облрада не збирається змінювати свої плани через Мін'юст
Незважаючи на висновок Міністерства юстиції про нелегітимність надання регіонального статусу російській мові в деяких регіонах України, Харківська обласна рада планує розглянути це питання на найближчій сесії, передає Інтерфакс-Україна.”
Про це заявив на прес-конференції у четвер голова Харківської обласної ради Василь Салигін.
"Ми не змінюватимемо плани", - сказав він.
"Я не здивуюся, якщо Мін’юст у такому вигляді, у якому він є сьогодні, дасть оцінку і своє визначення Європейської хартії", - прокоментував висновок міністерства Салигін.
Як повідомив присутній на прес-конференції Харківський міський голова Добкін, він висловить своє ставлення до заяви Мін’юсту після того, як документ проаналізують юристи Харківського міськвиконкому.
Водночас, за словами Добкіна, Міністерство юстиції під керівництвом "двічі відправленого у відставку пана Головатого, приймає іноді дуже неадекватні рішення ".
"Ми своє рішення не змінюємо і не коректуємо плани у зв’язку з його черговим виступом", - підкреслив мер, додавши, що він і чинний голова облради двічі голосували за відставку Сергія Головатого з посади міністра юстиції під час своєї роботи у Верховній Раді.
У середу Міністерство юстиції оприлюднило висновок про те, що Харківська і Севастопольський міські та Луганська обласна ради, прийнявши рішення про регіональний статус російської мови, порушили принцип законності, встановлений статтею 19 Конституції України, відповідно до якого органи місцевого самоврядування зобов’язані діяти лише у межах повноважень, передбачених Конституцією і законами країни.
Як відомо, місцеві ради Харкова, Луганської області і Севастополя прийняли рішення про те, що російська мова отримає статус регіональної на цих територіях
Також голова Севастопольської міської ради Валерій Саратов заявив, що російській мові буде наданий статус регіональної у тих регіонах, де перемогла на виборах Партія регіонів.
Провідні політичні експерти вважають, що рішення про надання російській мові статусу регіональної не матиме серйозних наслідків. “

Ми, харківські громадські організації - товариство “Спадщина”, Спілка Української Молоді, Благодійний фонд імені Гната Хоткевича, Гуманітарно-літературна асоціація Григорія Сковороди, Спілка захисту прав підприємців, товариство “Просвіта”, Всеукраїнський благодійний фонд “Здоров'я України”, Асоціація захисту історичного середовища, Центр Леся Курбаса, Асоціація українських письменників, Спілка викладачів вищої школи, Харківське відділення Екологічної академії наук України, Харківське представництво міжнародної організації “Ґрінпіс”, редакція газети “Вічовий дзвін”, звертаємося до Вас із проханням захистити наші конституційні права.
На сьогодні представники наших організацій не мають можливості отримати українською мовою ані середню, ані вищу освіту. У двохмільйонному місті Харкові немає жодного україномовного дитячого садка або іншого закладу дошкільного виховання. Протягом 15 років вищі учбові заклади Харкова вперто ігнорують упровадження української мови у навчання. Робочою мовою на підприємствах та установах міста, включно із державними, є винятково російська мова. Робоча документація ведеться також російською мовою. Більшість державних службовців не володіють українською мовою і не вважають за потрібне вивчати її. Нерідко чиновники висловлюють зневажливе, а то і вороже ставлення до всього українського. Видається лише одна україномовна газета. Місцеві радіо та телестанції, газети, рекламні агенції, грубо порушують закони України про мови у засобах масової інформації. Керівна верхівка штучно культивує зневагу до української культури. Є випадки мовної дискримінації за місцем роботи. Є підстави стверджувати, що українська громада Харкова перебуває на сьогодні в умовах культурного гетто. Нещодавнє рішення Харківської міської ради та намагання депутатів Харківської обласної ради запровадити російську мову як регіональну є продовженням дискримінаційної політики щодо українців у регіоні. Ці дії мають системний характер і, на наш погляд, спрямовані поглибити на мовному ґрунті соціальний розкол у суспільстві з метою подальшого розчленування Української держави та знищення її незалежності.
Ми заявляємо, що рішення Харківської міської ради та нинішні дії Харківської обласної ради створюють загрозу національній безпеці України.
Вимагаємо від Вас, як гаранта Конституції України, негайно вжити рішучих заходів для захисту Української держави.
Просимо забезпечити дотримання на території Харківської області:
Конституції України;
Закону УРСР „Про мови в Українській РСР" (№ 8312-ХІ) від 28 жовтня 1989 року (із подальшими змінами і доповненнями);
Закону України про “Про рекламу”;
Закону України “Про освіту”;
Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”.
Запевняємо Вас, що харківська українська громада підтримає найрадикальніші заходи щодо дотримання на території області законів України.

Відповіді

 • 2006.05.16 | Пані

  Re: Звернення до Президента

  CYM-XAPKIB пише:

  > На сьогодні представники наших організацій не мають можливості отримати українською мовою ані середню, ані вищу освіту. У двохмільйонному місті Харкові немає ....


  В двохмільйоному місті Харкові немає нічого, оскількі такого міста немає.

  Чисельність наявного населення Харкова, за оперативними даними, станом на 1 січня 2006 року становила 1463,2 тис. осіб.
  http://www.citynet.kharkov.ua/citynet/index.jsp?pagename=pidsumki1&language=ua

  Навіщо ж так тупо брехати в цифрах? Виправте, будь ласка, доки не пізно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.16 | CYM-XAPKIB

   Re: Звернення до Президента

   Пані пише:
   > В двохмільйоному місті Харкові немає нічого, оскількі такого міста немає.
   >
   > Чисельність наявного населення Харкова, за оперативними даними, станом на 1 січня 2006 року становила 1463,2 тис. осіб.
   >
   > Навіщо ж так тупо брехати в цифрах? Виправте, будь ласка, доки не
   > пізно.
   >
   Пані напевно не зовсім орієнтується у Харківській ситуації.
   Справжня чисельність "наявного населення" Харкова визначається не лише кількістю офіційно зареєстрованих мешканців, але і значною кількістю працівників із передмістя, а також нелегальними мігрантами.
   У моєму під'їзді кілька сімей із області вже понад п'ять років винаймають помешкання. Вони працюють і живуть у Харкові, а зареєстровані дома.
   Великі підприємства, наприклад фабрика "Мівіна", цілеспрямовано набирають працівників поза меж Харкова. Ця робоча сила є дешевшою.
   Ринки, базари також заповнені незареєстрованими найманими робітниками.
   Трудові книжки їм не оформлюють і реєстрацію у паспорті не ставлять.
   На сьогодні двохмільйонне місто Харків вже є!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.16 | Пані

    Вибачте, більше не турбуватиму

    Я з віруючими ніколи не сперечаюся. Сорі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.16 | CYM-XAPKIB

     Re: Вибачте, більше не турбуватиму

     Пані пише:
     > Я з віруючими ніколи не сперечаюся. Сорі.
     Мова йшла не про віру, а про обставини, факти та щодо порушення конкретних прав конкретних громадян. Онли.
    • 2006.05.16 | Сергій Кабуд

     офіційно в нюйорку живе шось меньше 9 міл

     а НАСПРАВДІ))))))))))))))))

     він має 100% рацію


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua