МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лист до Президента України про корупцію в НАК "Нафтогаз України"

05/16/2006 | Анатолій Вакуленко
Цей лист вчора був переданий переможцем виборів Ірпінського міського голови Мирославою Свистович особисто в руки Президенту Україну Віктору Ющенку під час вчорашньої зустрічі. Президент уважно прочитав його, зробив близько 10 поміток і негайно віддав відповідні розпорядження компетентним посадовим особам.

Президенту України
Ющенку Віктору Андрійовичу

керівника управління оперативного реагування
Воєнного проекту
Центрального виборчого штабу Віктора Ющенка (2004 р.)

керівника координаційної групи по м. Києву
Воєнного проекту Центрального штабу „Нашої України” (2006 р.)

керівника правоохоронного напрямку
Спілки офіцерів України

Вакуленка Анатолія Івановича


Шановний Вікторе Андрійовичу!

Звернутися до Вас мене змусили ті обставини, що працюючи з березня 2005 року на посаді першого заступника начальника Департаменту з питань безпеки НАК “Нафтогаз України”, мною виявлені численні факти цинічного розбазарювання коштів Компанії; ігнорування та грубе порушення Конституції та законів України; незаконні звільнення працівників Компанії; фальсифікація матеріалів; лобіювання інтересів окремих комерційних структур, що може свідчити про зраду національним інтересам держави в угоду особистим; незаконні скорочення робочих місць в Компанії; збирання компрометуючої та конфіденційної інформації на працівників та багато інших порушень законності.

Про вказані факти я неодноразово доповідав голові правління НАК “Нафтогаз України” О.Івченку, голові спостережної ради НАК “Нафтогаз України” М.Ковалку, Міністру палива та енергетики України І.Плачкову та просив припинити порушення законності та розбазарювання державних коштів. Але, на жаль, у зв’язку з корумпованістю та круговою порукою, яка діє в НАК “Нафтогаз України”, порушення продовжуються.

Після Помаранчевої революції я відмовився від запропонованої мені Міністром внутрішніх справ України Ю.Луценком посади першого заступника начальника УВСУ в області та погодився на запропоновану посаду О.Івченком, першого заступника начальника Департаменту з питань безпеки НАК “Нафтогаз України”, з надією допомогти викоренити розкрадання, зловживання, корупцію інші порушення законів в НАК „Нафтогаз України”.

На жаль, в Компанії, під керівництвом О.Івченка, кругова порука переросла в корумповану, почалися незаконні звільнення фахівців та призначення на їхні посади непрофесійних членів родин близького оточення О.Івченка, розбазарювання державних коштів стало постійним явищем.

Такими своїми діями О.Івченко остаточно підриває віру людей у позитивні завоювання Помаранчевої революції та чесність Нової влади, яка природно ототожнюється з Вами.

Ось тільки невелика частина фактів того беззаконня, яке відбулося під керівництвом НАК “Нафтогаз України” О.Івченка:

1. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.10.02 № 614-р, створено дочірнє підприємство “Нафтогазбезпека” НАК “Нафтогаз України”, саме для охорони об’єктів нафтогазової галузі.

Згідно розпорядження НАК “Нафтогаз України” від 24.10.03 № 182-р та наказу НАК “Нафтогаз України” від 30.01.04, об’єкти нафтогазового комплексу, які раніше охоронялися комерційними структурами, були передані під охорону ДП “Нафтогазбезпека” та ефективно охоронялися.

Однак, кримінальні структури, які втратили свій вплив та можливість крадіжок при охороні об’єктів нафтогазового комплексу створеним дочірнім підприємством, з метою послабити охорону об’єктів нафтогазового комплексу та відновлення крадіжок, почали впливати на керівництво Компанії.

З письмових пояснень заступника начальника Департаменту з питань безпеки НАК “Нафтогаз України” В.Пасічного встановлено факт передачі пакету з грішми працівниками комерційної охоронної структури ТОВ “Альфа-Щит” - раднику голови правління НАК “Нафтогаз України” А.Демиденку. Після передачі коштів, дійсно частина об’єктів була відібрана в ДП “Нафтогазбезпека” НАК “Нафтогаз Україна” та передана під охорону ТОВ “Альфа-Щит”, а саме 202,5 км. газоконденсатопроводу ГПУ “Полтавагазвидобування” – найбільш криміногенного в розкраданні газоконденсату об’єкту.

Під керуванням О.Івченка активно продовжувалася передача об’єктів нафтогазового комплексу з-під відомчої охорони НАК “Нафтогаз України” під охорону комерційної структури “Альфа-Щит”.

На сьогоднішній день фактично весь комплекс найбільш криміногенного газоконденсатопроводу ДК “Укргазвидобування” передано під охорону одній комерційній структурі “Альфа-Щит”.

Не дивно, що така “ефективна” комерційна охорона об’єктів нафтогазового комплексу України призвела до вибуху на нафтопроводі “Дружба”.

Не реагуючи на мої неодноразові звернення з проханням переглянути питання охорони об’єктів нафтогазового комплексу в бік їх ефективного посилення, особливо після подій з припиненням газопостачання в Грузію, О.Івченко незаконно відсторонює від виконання обов’язків генерального директора ДП “Нафтогазбезпека” НАК „Нафтогаз України” П.Мороза та призначає на його посаду раніше судимого (з непогашеною судимістю) В.Гриценка. При цьому, щоб приховати судимість, В.Гриценко призначається на посаду без надання в управління кадрів Компанії трудової книжки та військового квитка, а також з неправдивими автобіографічними даними в анкеті.

Окрім того, щоб повністю знищити відомчу охоронну структуру ДП “Нафтогазбезпека” НАК “Нафтогаз України” та знизити ефективність охорони об’єктів нафтогазового комплексу України, при керуванні О.Івченка, скорочено більше 2 тис. охоронців ДП “Нафтогазбезпека” НАК “Нафтогаз України”, і відомче охоронне підприємство фактично знищено. А без роботи та засобів на існування лишилося більше 2 тис. громадян України, які були єдиними кормильцями своїх сімей.

НАК “Нафтогаз України” під керівництвом О.Івченка, проводячи антидержавницьку політику послаблення охорони об’єктів нафтогазового комплексу України, також знищило ефективну охорону об’єктів ВАТ “Укрнафта” та передало нафтогазові об’єкти ВАТ “Укрнафта” комерційній структурі ТОВ “Нафтозахист України”.

2. Один із прикладів розбазарювання державних коштів та використання їх в особистих цілях, свідчить те, що окремі керівники НАК “Нафтогаз України”, які призначені на посади О.Івченком, на протязі одного місяця, в порушення діючого законодавства, безпідставно заохочуються по 5 і більше разів. Таким чином реальна заробітна плата доводиться до 25-30 тис. гривень.

Для приближених до О.Івченка працівників орендуються за рахунок Компанії квартири за неймовірно високими цінами в межах 5 тис. грн. і більше.

Це в той час, коли в більшості Міністерств існує заборгованість по заробітній платі, а значна частина громадяни України живе за межею бідності.

3. За керування О.Івченком НАК “Нафтогаз України” прийняло системний характер складання протоколів правління НАК “Нафтогаз України” з прийняттям фінансових рішень без засідань членів правління, що прямо веде до зловживань та корупції.

4. Про незаконні звільнення працівників НАК “Нафтогаз України” свідчать численні судові рішення з визнанням звільнення працівників Компанії незаконними та вимогою поновити їх на попередніх посадах, а також десятки позовів незаконно звільнених працівників, які на даний час розглядаються в судах.

5. Щодо “ефективності” підбору “висококваліфікованих фахівців” в Компанію яскраво свідчить довідка заступника начальника управління економічної та фінансової безпеки Департаменту з питань безпеки НАК “Нафтогаз України” О.Лазаренка, в якій повідомляється про підбір референта О.Івченку. Ось витяг:

“Питання працевлаштування (йдеться про працевлаштування на посаду референта голови правління молоді дівчини (з етичних міркувань вказане у листі прізвище замінено на ініціали В.З., - прим. Ред.) вирішує заступник голови правління Лопушанський А.Я., який відпочиваючи в суші барі “Цунамі”, одного з ресторанів розважального комплексу “Арена”, який знаходиться по вул. Басейній, 2 “а”, що в м. Києві, познайомився з В. З., яка незначний період часу працювала офіціантом у вказаному вище барі, та запропонував влаштувати на роботу. Також це підтверджується неодноразовими замовленнями перепусток на прохід В. З. до адміністративного будинку Компанії, які замовляли з приймальної Лопушанського А.Я.”

Інформація, відображена в цій довідці, яскраво свідчить, що підбір кадрів в Компанію здійснюється керівництвом НАК “Нафтогаз України”, в тому числі легковажними знайомствами в розважальних комплексах ресторанів.

Я виклав тільки незначну частину фактів, які вказують на безлад, який відбувався в апараті НАК “Нафтогаз України” під керівництвом О.Івченка та який продовжується.

За мою принципову позицію та бажання окремих керівників НАК “Нафтогаз України”, в тому числі О.Івченка, зберегти корумповані відносини в Компанії, які б дозволяли продовжувати розбазарювання державних коштів, послаблювати охорону об’єктів нафтогазового комплексу, підбирати кадри по принципу родинних та злочинно-корумпованих зв’язків, посада першого заступника начальника Департаменту з питань безпеки була скорочена, та я був незаконно звільнений. Звільнення оскаржив до суду та за рішенням суду, який визнав незаконним звільнення, був поновлений на посаді. Однак піддався переслідуванню, як це робилося і при злочинному режимі, та через півмісяця був повторно незаконно звільнений.

Тому, з метою наведення відповідного порядку в НАК “Нафтогаз України”, просив би Вас втрутитися в ситуацію, яка склалася в НАК “Нафтогаз України”, а саме:

1. Припинити послаблення охорони об’єктів нафтогазового комплексу, які передані під охорону комерційним структурам та повернути їх під охорону більш ефективним державним охоронним структурам чи міліції.

2. Прийняти міри до припинення розбазарювання коштів НАК “Нафтогаз України” (виплати незаконних заохочень, придбання дорогих авто, оренди квартир, тощо).

3. Прийняти міри до припинення грубих порушень законності та Конституції України при звільненні працівників НАК “Нафтогаз України” та поновленні на роботі незаконно звільнених працівників.

4. Розглянути питання щодо підвищення ефективності роботи спостережної ради НАК “Нафтогаз України”.

Наведення відповідного порядку в діяльності НАК “Нафтогаз України” в межах чинного законодавства залежить виключно від Вашої волі.

Мною також встановлені достовірні факти фальсифікації документів в НАК “Нафтогаз України” та надання неправдивих показів працівниками Компанії. Тому, при призначенні об’єктивної та незалежної перевірки, документи, які свідчать про грубі порушення законів та Конституції України, надам перевіряючим чи опублікую в ЗМІ.

З повагою,
Анатолій Вакуленко


15 травня 2006 року

Відповіді

 • 2006.05.16 | anna

  Re: Лист до Президента України про корупцію в НАК "Нафтогаз України"

  посмотим как прореагирует президент на любого дрга.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.17 | Михайло Свистович

   Re: Лист до Президента України про корупцію в НАК "Нафтогаз Укра

   anna пише:
   > посмотим как прореагирует президент на любого дрга.

   Він вже прореагував. Прямо при Мирославі дав відповідні доручення відповідним особам.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.18 | Сергій Кабуд

    і що відбулося? чи відомо? коли можна буде сказати що вплинуло?-

 • 2006.05.17 | Атас

  Re: Лист до Президента України про корупцію в НАК "Нафтогаз України"

  Ну и что? Как же отреагирует наш гарант? А никак. Вот так .
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.18 | ОРИШКА

   Re: Лист до Президента України про корупцію в НАК "Нафтогаз України"

   Прости мені Боже, але чим дальш, тим більше лізе на язик слово "імпотент". Можна бути хорошою дюдиною і мати багато гарних дітей, і в той же самий час являти собою політичного імпотента.
   Звиняйте, я так бачу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.18 | Сергій Кабуд

    уявіть ментальність совка з села, який ще й в савєцкай армію був

    наче зеків охороняв навіть, потім навчався бухгалтером бути, потім в партію ступив

    меньше здатну бути лідером особу я не можу уявити.

    От ви були б краще. Але бачите як система працює-
    маєш бути якимось стукачом чи ще якоюсь сволоччю, причому не на словах, ні, маєш конкретно бути повязаним у кровавих справах, як історія з Гонгадзе, де лише зараз стає ясно що Ющенко ЗНАВ
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.18 | BIO

     Cистема працює

     >Президент уважно прочитав його, зробив близько 10 поміток і негайно віддав відповідні розпорядження компетентним посадовим особам.

     Генпрокурору України
     В.о міністра палива та енергетики України І.Плачкову
     Голові спостережної ради НАК “Нафтогаз України” М.Ковалку
     Народному(!) депутату О.Івченку
     Членам родин близького оточення О.Івченка
     Шановной В.З. (дякую за Ваші унікальні суші)

     Любі друзі!
     Зробіть будь ваша ласка 10 ксєрокопій цього листа,
     з"економите на туалетному папірі, а ваше особисте
     щастя я і надалі Гарантую...

     З повагою, Папа Ю

     ПС С такими петициями к Иуде ходят только последние бессреберники.
     Гия тоже Прокурору писал, но наивных меньше не становится.:(
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.18 | ОРИШКА

      Re: Cистема працює

      ВЮ, скорее эта петиция для нас.. Такое какое-нибудь опосредованное воздействие - читаем-читаем, не действует-не действует, но информация накапливается-накапливается, пока не дойдет до критической точки (или последней капли), а потом ка-ак грохнем по столу кулаками, ка-ак заорем "Доколе, Катилина (и далее по тексту), и выйдем дружно на улицы и выходить будем и будем, (мб, машины жечь?), и превратимся в юропчан - они так делают. Будем требовать закон об обратной связи. Не смог между выборами - вали.

      Другого не вижу исхода я, и видеть хочу оптимизьм.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.18 | BIO

       Re: Cистема працює

       В таком случае пусть знатоки публикуют ВСЕ факты без купюр
       хотя бы ЗДЕСЬ (пока эту форточку совсем не заклепали), а не
       прикидываются ходоками по парадным с толстыми намеками.
       А то за В.З. прям обидно - ключевую фигуру в НАКе засветили.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.18 | ОРИШКА

        Re: Cистема працює

        Блин, еще один запрос През-у. http://www.obozrevatel.com.ua/news/2006/5/17/113121.htm

        Уже хочется морды бить не понарошку. Судей - на мыло, пользы больше.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.18 | BIO

         Вам же говорят: Cистема працює...

         Даже в случае отдельно взятой статьи Обоза -
         Бойко опять расчлененкой увлекается, растягивая маньячное
         удовольствие на долгие годы по милиграммам, а во сколько
         в КОНЕЧНОМ ИТОГЕ обойдется нам ЭТО барыльце уже с прахом
         (никто не вечен во всех смыслах) прикинуть и ему жутковато.
         Спецы на бирже говорят, что рафинированный диоксин
         дороже платины раз в 10, но никто его не берет даже даром.
         А нам больше ничего и не светит в сухом остатке:
         если любім пчелам - сладкую пыльцу, то остальным - эксклюзивно
         оптом отравленный прах тотального краха.

         Б.А.Рыльце-Пух (крематолог)

         ПС Разве, что стоит подумать как замаскировать Майдан под
         виртуальный пчельник - может дадут пару минут эфира в
         прайм-тайм для типа тоже пчеловодов. МС осенью пилотировать
         шарик наотрез отказался, может закосите под Пятачка - я
         выдам Вам вороненый самозарядный зонтик немецкой работы.

         ППС
         Послал же Бог такую кару -
         "Продукты" нового Раджи
         Отмеряв бойким глазом тару
         Барыга в раже распродаж
         В бочонок капнул от души

         Лишь для прикрытья дерибана
         Сиропчик радужных надежд -
         Медок - отраву для Майдана
         До самых до страны краев
         Сыпнул пыльцы с цветов дурмана
         Под приседанья холуев

         Как полновесные караты
         Придурства, подлости
         И просто наглой лжи
         Блеснула хищно грань
         Прищуренных бриллиантов -
         Холодных глаз оттаявшей змеи.
 • 2006.05.18 | zmaidan

  Ось і публікація з цього приводу з посиланням на Майдан

  В "Нафтогазе Украины" были коррупционные схемы? (18-05-2006 13:42), Эксперт-центр


  Юрий Буков, специально для "Эксперт-центра"

  Похоже, бывший глава «Нафтогаза Украины» Алексей Ивчено еще долго будет всплывать в наших воспоминаниях, как менеджер, сделавший настолько много для государства, что после сделанного он сам не постеснялся купит дорогущий мерседес за миллион гривень а со спокойной душой и сердцем пойти в парламент.


  Самого Алексея Ивченко можно охарактеризовать как человека эпохи Леонида Даниловича, сумевшего своевременно понять коньюнктуру политической кухни вокруг Ющенко и вокруг его окружения: лучше договориться самому, чем это сделают за тебя другие, но без тебя.


  Чего только стоит умение Ивченко проводить переговоры с российской стороной на родном украинском, а также упрямое доказательство непорочности и прозрачности участия «Росукрэнерго» в газовых договоренностях.


  Если взглянуть, по-взрослому, то либо все, что связано с бывшим главой «Нефтегаза» хорошо «крышуется» либо умело согласовывается со сторонней силой.


  В Конгрессе украинских националистов, от куда вышел Алексей его позиции в политике не особо одобряют мерседес S-500, купленный на глазах у всего народа также не был одобрен Виктором Ющенко, а о газовых договоренностях лучше вообще не говорить. Если бы не лояльное отношение Банковой, то только стоимость купленного авто - это повод для назначения служебного расследования, которое должен был иницировать сам президент, а вместо этого Ющенко предложил Ивченко вернуть «мерс» на аукцион и тему закрыть.


  Сам Ивченко заявил, что привык регулярно обновлять свою «конюшню» новыми моделями представительских «мерседесов» и этого было достаточно, чтобы стать политиком с руками, которые «не будут красть».


  Ивченко четко понимает, что «кадры решают все», а в энергетическом комплексе - более, чем все. Поговаривают, что бывший глава «Нефтегаза» активно расставляет в звенья своих людей, тем самым оставляя максимально свое присутствие, в том числе и родном кабинете, из которого не спешит выезжать ( ведь в парламенте еще не решен вопрос со служебным помещением).


  В целом же, похоже, что за Алексеем Ивченко может потянуться серьезный шлейф, от которого его способна защитить лишь депутатская неприкосновенность. Последняя же наступит сразу же после принятия присяги в сессионном зале Верховной Рады.


  Однако, как говорят, «сколько веревочке не виться:». Вот и еще одна веревочка появилась на днях со стороны руководителя первого заместителя руководителя департамента безопасности НАК «Нафтогаз Украины», который обратился с письмом в адрес президента Украины Виктора Ющенко с изложением коррупционных схем в госструктуре.


  Это письмо было передано победителем выборов Ирпенского городского председателя Мирославой Свистович лично у руки Президенту Украину Виктору Ющенко во время встречи 15-го мая. Президент внимательно прочитал его , сделал близко 10 пометок и немедленно отдал соответствующие распоряжения компетентным должностным лицам.


  Приводим данное письмо в изложении сайта «Майдан» на языке оригинала.


  Лист до Президента України про корупцію в НАК "Нафтогаз України" Президенту України

  Ющенку Віктору Андрійовичу


  керівника управління оперативного реагування

  Воєнного проекту

  Центрального виборчого штабу Віктора Ющенка (2004 р.)


  керівника координаційної групи по м. Києву

  Воєнного проекту Центрального штабу "Нашої України" (2006 р.)


  керівника правоохоронного напрямку

  Спілки офіцерів України


  Вакуленка Анатолія Івановича  Шановний Вікторе Андрійовичу!


  Звернутися до Вас мене змусили ті обставини, що працюючи з березня 2005 року на посаді першого заступника начальника Департаменту з питань безпеки НАК "Нафтогаз України", мною виявлені численні факти цинічного розбазарювання коштів Компанії; ігнорування та грубе порушення Конституції та законів України; незаконні звільнення працівників Компанії; фальсифікація матеріалів; лобіювання інтересів окремих комерційних структур, що може свідчити про зраду національним інтересам держави в угоду особистим; незаконні скорочення робочих місць в Компанії; збирання компрометуючої та конфіденційної інформації на працівників та багато інших порушень законності.


  Про вказані факти я неодноразово доповідав голові правління НАК "Нафтогаз України" О.Івченку, голові спостережної ради НАК "Нафтогаз України" М.Ковалку, Міністру палива та енергетики України І.Плачкову та просив припинити порушення законності та розбазарювання державних коштів. Але, на жаль, у зв»язку з корумпованістю та круговою порукою, яка діє в НАК "Нафтогаз України", порушення продовжуються.


  Після Помаранчевої революції я відмовився від запропонованої мені Міністром внутрішніх справ України Ю.Луценком посади першого заступника начальника УВСУ в області та погодився на запропоновану посаду О.Івченком, першого заступника начальника Департаменту з питань безпеки НАК "Нафтогаз України", з надією допомогти викоренити розкрадання, зловживання, корупцію інші порушення законів в НАК "Нафтогаз України".


  На жаль, в Компанії, під керівництвом О.Івченка, кругова порука переросла в корумповану, почалися незаконні звільнення фахівців та призначення на їхні посади непрофесійних членів родин близького оточення О.Івченка, розбазарювання державних коштів стало постійним явищем.


  Такими своїми діями О.Івченко остаточно підриває віру людей у позитивні завоювання Помаранчевої революції та чесність Нової влади, яка природно ототожнюється з Вами.


  Ось тільки невелика частина фактів того беззаконня, яке відбулося під керівництвом НАК "Нафтогаз України" О.Івченка:


  1. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.10.02 ї 614-р, створено дочірнє підприємство "Нафтогазбезпека" НАК "Нафтогаз України", саме для охорони об»єктів нафтогазової галузі.


  Згідно розпорядження НАК "Нафтогаз України" від 24.10.03 ї 182-р та наказу НАК "Нафтогаз України" від 30.01.04, об»єкти нафтогазового комплексу, які раніше охоронялися комерційними структурами, були передані під охорону ДП "Нафтогазбезпека" та ефективно охоронялися.


  Однак, кримінальні структури, які втратили свій вплив та можливість крадіжок при охороні об»єктів нафтогазового комплексу створеним дочірнім підприємством, з метою послабити охорону об»єктів нафтогазового комплексу та відновлення крадіжок, почали впливати на керівництво Компанії.


  З письмових пояснень заступника начальника Департаменту з питань безпеки НАК "Нафтогаз України" В.Пасічного встановлено факт передачі пакету з грішми працівниками комерційної охоронної структури ТОВ "Альфа-Щит" - раднику голови правління НАК "Нафтогаз України" А.Демиденку. Після передачі коштів, дійсно частина об»єктів була відібрана в ДП "Нафтогазбезпека" НАК "Нафтогаз Україна" та передана під охорону ТОВ "Альфа-Щит", а саме 202,5 км. газоконденсатопроводу ГПУ "Полтавагазвидобування" - найбільш криміногенного в розкраданні газоконденсату об»єкту.


  Під керуванням О.Івченка активно продовжувалася передача об»єктів нафтогазового комплексу з-під відомчої охорони НАК "Нафтогаз України" під охорону комерційної структури "Альфа-Щит".


  На сьогоднішній день фактично весь комплекс найбільш криміногенного газоконденсатопроводу ДК "Укргазвидобування" передано під охорону одній комерційній структурі "Альфа-Щит".


  Не дивно, що така "ефективна" комерційна охорона об»єктів нафтогазового комплексу України призвела до вибуху на нафтопроводі "Дружба".


  Не реагуючи на мої неодноразові звернення з проханням переглянути питання охорони об»єктів нафтогазового комплексу в бік їх ефективного посилення, особливо після подій з припиненням газопостачання в Грузію, О.Івченко незаконно відсторонює від виконання обов»язків генерального директора ДП "Нафтогазбезпека" НАК "Нафтогаз України" П.Мороза та призначає на його посаду раніше судимого (з непогашеною судимістю) В.Гриценка. При цьому, щоб приховати судимість, В.Гриценко призначається на посаду без надання в управління кадрів Компанії трудової книжки та військового квитка, а також з неправдивими автобіографічними даними в анкеті.


  Окрім того, щоб повністю знищити відомчу охоронну структуру ДП "Нафтогазбезпека" НАК "Нафтогаз України" та знизити ефективність охорони об»єктів нафтогазового комплексу України, при керуванні О.Івченка, скорочено більше 2 тис. охоронців ДП "Нафтогазбезпека" НАК "Нафтогаз України", і відомче охоронне підприємство фактично знищено. А без роботи та засобів на існування лишилося більше 2 тис. громадян України, які були єдиними кормильцями своїх сімей.


  НАК "Нафтогаз України" під керівництвом О.Івченка, проводячи антидержавницьку політику послаблення охорони об»єктів нафтогазового комплексу України, також знищило ефективну охорону об»єктів ВАТ "Укрнафта" та передало нафтогазові об»єкти ВАТ "Укрнафта" комерційній структурі ТОВ "Нафтозахист України".


  2. Один із прикладів розбазарювання державних коштів та використання їх в особистих цілях, свідчить те, що окремі керівники НАК "Нафтогаз України", які призначені на посади О.Івченком, на протязі одного місяця, в порушення діючого законодавства, безпідставно заохочуються по 5 і більше разів. Таким чином реальна заробітна плата доводиться до 25-30 тис. гривень.


  Для приближених до О.Івченка працівників орендуються за рахунок Компанії квартири за неймовірно високими цінами в межах 5 тис. грн. і більше.


  Це в той час, коли в більшості Міністерств існує заборгованість по заробітній платі, а значна частина громадяни України живе за межею бідності.


  3. За керування О.Івченком НАК "Нафтогаз України" прийняло системний характер складання протоколів правління НАК "Нафтогаз України" з прийняттям фінансових рішень без засідань членів правління, що прямо веде до зловживань та корупції.


  4. Про незаконні звільнення працівників НАК "Нафтогаз України" свідчать численні судові рішення з визнанням звільнення працівників Компанії незаконними та вимогою поновити їх на попередніх посадах, а також десятки позовів незаконно звільнених працівників, які на даний час розглядаються в судах.


  5. Щодо "ефективності" підбору "висококваліфікованих фахівців" в Компанію яскраво свідчить довідка заступника начальника управління економічної та фінансової безпеки Департаменту з питань безпеки НАК "Нафтогаз України" О.Лазаренка, в якій повідомляється про підбір референта О.Івченку. Ось витяг:


  "Питання працевлаштування (йдеться про працевлаштування на посаду референта голови правління молоді дівчини (з етичних міркувань вказане у листі прізвище замінено на ініціали В.З., - прим. Ред.) вирішує заступник голови правління Лопушанський А.Я., який відпочиваючи в суші барі "Цунамі", одного з ресторанів розважального комплексу "Арена", який знаходиться по вул. Басейній, 2 "а", що в м. Києві, познайомився з В. З., яка незначний період часу працювала офіціантом у вказаному вище барі, та запропонував влаштувати на роботу. Також це підтверджується неодноразовими замовленнями перепусток на прохід В. З. до адміністративного будинку Компанії, які замовляли з приймальної Лопушанського А.Я."


  Інформація, відображена в цій довідці, яскраво свідчить, що підбір кадрів в Компанію здійснюється керівництвом НАК "Нафтогаз України", в тому числі легковажними знайомствами в розважальних комплексах ресторанів.


  Я виклав тільки незначну частину фактів, які вказують на безлад, який відбувався в апараті НАК "Нафтогаз України" під керівництвом О.Івченка та який продовжується.


  За мою принципову позицію та бажання окремих керівників НАК "Нафтогаз України", в тому числі О.Івченка, зберегти корумповані відносини в Компанії, які б дозволяли продовжувати розбазарювання державних коштів, послаблювати охорону об»єктів нафтогазового комплексу, підбирати кадри по принципу родинних та злочинно-корумпованих зв»язків, посада першого заступника начальника Департаменту з питань безпеки була скорочена, та я був незаконно звільнений. Звільнення оскаржив до суду та за рішенням суду, який визнав незаконним звільнення, був поновлений на посаді. Однак піддався переслідуванню, як це робилося і при злочинному режимі, та через півмісяця був повторно незаконно звільнений.


  Тому, з метою наведення відповідного порядку в НАК "Нафтогаз України", просив би Вас втрутитися в ситуацію, яка склалася в НАК "Нафтогаз України", а саме:


  1. Припинити послаблення охорони об»єктів нафтогазового комплексу, які передані під охорону комерційним структурам та повернути їх під охорону більш ефективним державним охоронним структурам чи міліції.


  2. Прийняти міри до припинення розбазарювання коштів НАК "Нафтогаз України" (виплати незаконних заохочень, придбання дорогих авто, оренди квартир, тощо).


  3. Прийняти міри до припинення грубих порушень законності та Конституції України при звільненні працівників НАК "Нафтогаз України" та поновленні на роботі незаконно звільнених працівників.


  4. Розглянути питання щодо підвищення ефективності роботи спостережної ради НАК "Нафтогаз України".


  Наведення відповідного порядку в діяльності НАК "Нафтогаз України" в межах чинного законодавства залежить виключно від Вашої волі.


  Мною також встановлені достовірні факти фальсифікації документів в НАК "Нафтогаз України" та надання неправдивих показів працівниками Компанії. Тому, при призначенні об»єктивної та незалежної перевірки, документи, які свідчать про грубі порушення законів та Конституції України, надам перевіряючим чи опублікую в ЗМІ.


  З повагою,

  Анатолій Вакуленко


  15 травня 2006 року


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua