МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

21 травня – вшанування жертв комуністичних репресій в Биківні

05/17/2006 | Gruz
… стоячи в лісі біля Києва знати, що в цій землі закопано сто тисяч українців…

21 травня в Биківнянському лісі біля Києва відбудеться щорічний день пам’яті жертв комуністичних репресій.

Запрошуємо всіх людей доброї волі, представників ЗМІ взяти участь в акції.

О 12-00 панахиду біля братської могили відслужать ієрархи українських церков.

З 13-00 до 14-00 відбуватиметься мітинг-реквієм за участі громадських і політичних патріотичних організації, представників місцевої влади, Президента України В.Ющенка.

Їхати до метро «Лісова». Від метро «Лісова» з 10-00 до 13-00 учасників заходу перевозитимуть автобуси. З 14-00 до 15-00 автобуси курсуватимуть у зворотному напрямку.

Прохання до ЗМІ та організації поширити інформацію

Історична довідка

Масові поховання в Биківні належать до періоду 30-х років. В братських могилах лежить приблизно 100 тисяч українців, майже половину з яких розстріляно в т.зв. Жовтневому палаці. Зараз в палаці розважальний заклад - дорогий кінотеатр «Кінопалац».

Земля не змогла прийняти таку кількість тіл, тому після Другої світової час місцеві жителі часто знаходили в лісі кістки. Кілька разів органи КГБ «списували» злочин на німців. Лише в кінці 80-х років ХХ ст. стала відома правда про Биківню. Тепер це слово страшний символ, який змушує задуматись кожного, в кого не спідлене серце.

Щороку родичі, друзі, діти та онуки знищених комуністичним режимом українців приходять до Биківні, навіть якщо кістки батьків і дідів спочивають в далекім Сибіру чи місця їх могил взагалі невідомі.

Президент Кучма за 8 років попри численні запрошення жодного разу не відвідав Биківню. Віктор Ющенко в різні роки брав участь у вшануваннях, в тому числі і на посаді Президента України.


-

Довідки за тел. 258-00-71

Електронна пошта osta@ln.ua, gruzua@gmail.com

www.memorial.kiev.ua

Відповіді

  • 2006.05.18 | Сергій Кабуд

    21 травня – вшанування жертв комуністичних розстріл в Биківні(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua