МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УАПЦ о Головатом и о объединение церквей

05/17/2006 | alx_1904
>— Ігор Столяров: Відновлено робота переговорної комісії між УАПЦ та УПЦ Московського Патріархату. Наскільки ці переговори є перспективними?

>— Митрополит Мефодій: Ми сім разів були у Вселенського Патріарха. Було благословення робити все для того щоби поєднати наше розрізане православ’я
.......
>Вперше ми вели об’єднавчі переговори з Його Святістю Філаретом (УПЦ КП), але, нажаль, все розвалилось, бо з тієї сторони ми не бачили взаємопорозуміння і бажання вести переговори на ґрунті любові. Там було одне бажання – обдурити нас, приєднати і знищити. Вони не боролись за одну Церкву, але боролись на матеріальні скарби
........
— Нинішній міністр юстиції України – це кара, послана Богом для України. Там нічого християнського немає, хоча він є прихожанином УАПЦ. Але, я молюся, щоби Сергія Головатого якнайскоріше зняли з посади міністра. Це є справжня кара.
>Людина, яка називає себе віруючою, не здатна висловити таких пропозицій. Це можна очікувати від атеїстів, комуністів…
..........
http://www.risu.org.ua/ukr/religion.and.society/comments/article;10101

Відповіді

 • 2006.05.17 | saha

  Re: УАПЦ о Головатом и о объединение церквей

  Взагалі то ця тема тут проскакувала, а якщо цікаво хто такий цей Мефодій то
  http://nashavira.ukrlife.org/07_2005.html

  В якому становищі зараз перебуває газета “Наша віра”?

  Поки що колись привабливий для знайомих і незнайомих культурний центр УАПЦ перетворився на глуху клітку, з якої на ваш дзвоник виходить якийсь Плюшкін з в’язкою ключів і знов ховається.
  Про Кудрякова (Мефодія), який заліг на дно, стало відомо з уст Міністра Внутр. Справ, що за ним тягнеться три кримінальні справи.
  Усе це, на наш погляд, ще дрібниця, порівняно з тим, що в тимчасовій ролі “предстоятеля” він здискредитував і зганьбив УАПЦ, принизив її клір і вірних.
 • 2006.05.17 | Pavlo

  Деза. На сайті УАПЦ є спростування.


  Всеукраїнське братство апостола Андрія Первозваного, як і всі миряни Української Автокефальної Православної Церкви, обурене черговим замовним інтервью, яке було дбайливо розповсюджене ЗМІ.
  <...>

  Всеукраїнське братство апостола Андрія Первозваного з огляду на це вважає себе зобов'язаним нагадати, що колишній московський батюшка, по-партизанському висвячений у єпископи УПЦ-КП без відома Архиєрейського собору, що потім організував розколи в УПЦ-КП та УАПЦ, не має жодного морального права репрезентувати УАПЦ, очолювану в усьому світі Блаженнішим митрополитом Константином.


  http://www.uaoc.org.ua/innews/2006/Holovatyj.htm
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.17 | ЖАК

   Re: Деза. На сайті УАПЦ є спростування.

   Да уж, забыли как ведро одели на голову "патриарху"- самозванцу в донецкой области! Забыли, что т.наз. "патриарх" просто невыездная личность. Забыли, что никакая церковь (Церковь, а не всякое дурное попсово-оболванивающее начало а-ля "Новое поколение" под руководством Ледяева) не унизила себя приглашением сего лица! Русофобия руководит этим предстоятелем, как следствие обиды за несостоявшийся сан. Вот и вся "святость".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.18 | ziggy_freud

    кєсарю - кєсарєво, слєсарю -слєсарєво

    щось мені взагалі слабенько віриться у "канонічність" церковних посадовців, для яких момент адміністративного підпорядкування важливіший за Віру. Це чиновники з великими хрестами на трудовому мозолі (с).

    Звичайно, заслужений агент КГБ-ФСБ Кудрякофф теж має право висловитись щодо міністра юстиції. Таке саме, як і будь-який інший житель України.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.18 | ЖАК

     Фома тоже не верил, пока не "вложил перста свои в раны Его"

     А вообще-то Высший суд превыше всякого земного суда.Только жаль, что его решения не всегда видны при этой, существующей жизни.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.18 | ziggy_freud

      які рани тут маються на увазі

      невже нанесені в.о. міністра юстиції Головатим гр. Кудрякову моральні травми?

      ЖАК пише:
      > А вообще-то Высший суд превыше всякого земного суда.Только жаль, что его решения не всегда видны при этой, существующей жизни.

      Також жаль, що деякі земні діячі намагаються перебирати на себе явно неземні функції.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.18 | ans-mo

       Справжні представники українського православ"я про Мефодія:

       Євген СВЕРСТЮК
       Ще один поділ?

       Не поділ, а просто відмежування.
       Відмежування були і будуть, коли приходитимуть до Церкви люди, які не терплять фальшу і обману.
       Журналістам, скорим на висновки, слід нагадати, що в усіх українських церквах православного обряду та сама традиційна основа. І священики УПЦ МП, і УПЦ КП, і УАПЦ, і УГКЦ до розпаду СССР навчалися і уніфікувалися в Московській Духовній академії. То вже потім їхні дороги розійшлися, як на початку 90-х років розійшлися дороги найближче поставлених митрополитів Філарета (Денисенка), Алексія (Рідіґера) і Володимира (Сабадана). Вони випускники однієї школи, і на старих фотографіях біля М. Горбачова вони стоять утрьох і чекають вказівки.
       То вже УГКЦ стала вирізнятися завдяки керівництву західньої школи, і в тому відношенні вона ближча до РПЦ (зарубіжної).
       Про таку орієнтацію мріяли православні, коли, всупереч владі, обрали своїм Патріярхом Митрополита зі США Мстислава.
       „Де тут єпископи, на яких можна опертись?” – гримнув 90-літній старець на соборі єпископів, ударивши патерицею по столу... Перед ним сиділи хитруваті випускники Московської Академії або й Семінарії і перечікували...
       Усі вони його зрадили, і коли він приїжджав у 1992 р. востаннє, жоден з них не зустрівся зі своїм діючим Патріярхом.
       Коли в 1993 році було обрано Патріярха УАПЦ не з-поміж єпископів, а старого священика о. Володимира (Ярему), то вони навіть внесків на свою Патріярхію не платили. Він міг опертись лише на молодого єпископа Ігоря (Ісіченка). Великий своєю вірою, Патріярх Димитрій не був „відлучений” (разом з єпископом Ігорем) лише тому, що вони розварені між собою, а також тому, що він був постаттю, яку поважала, хоч і не любила, влада.
       Про всі ці речі незручно було говорити, бо про внутріцерковні справи у нас не прийнято писати одверто і правдиво. А це дає можливість засилати в церкву „митрополита Мефодія”, „єпископа Іоана” і т. п. людей, які невідомо звідки з’явились і невідомо, хто їх висвятив.
       Зате добре відомо, хто просував Кудрякова (Мефодія) в предстоятелі і яку тут ролю грав кучмівський шеф комітету в справах релігії В. Бондаренко.
       Мені досі соромно за моє сидіння в Президії Собору УАПЦ 2000 р., де закулісно той же шеф організував вибори предстоятелем УАПЦ Кудрякова.
       Мені досі соромно за мою присутність на Засіданні Патріяршої ради в Андріївській церкві, де Кудряков з Модзалевським оголосили про „розширення єпископату” за рахунок своїх дружків, зовсім невідомих в Церкві, і про „скреслення” архиєпископа Ігоря.
       Фактично це означало розпад єпископату. „Наша віра” дала кілька публікацій на тему „Чи виносити сміття з храму” і помістила фотографії мефодіївських спектаклів зі свяченням псевдомасонів у приміщенні Андріївського храму.
       Коли Кудряков (Мефодій) організував з групою нападу до 30 чоловік злочинний погром редакції „Нашої віри” і захоплення Патріярхії 04. 02. 2005 р., то стало ясно, що дах і в міліції, і в суді створили йому „висвячені” шевальє і кавалерствуючі дами...
       Київське, Львівське і Харківське братство засудило злочин Кудрякова, але єпископи УАПЦ мовчали. Вони отримали звернення про скликання Собору УАПЦ за підписами архієпископа Харківського і Полтавського Ігоря, протоієрея Юрія (Бойка), голови Братства Валентини Чешкової і моїм, але вони мовчали і мовчать.
       Деякі перестали поминати в літургії ім’я „митрополита Мефодія”, але жодного чесного кроку не зробили, щоб відмежуватися від його провокаційних дій, спрямованих на руйнування УАПЦ і знищення її авторитету.
       З різних країн світу посипались протести проти погрому релігійної газети, але єпископи і клір УАПЦ не відгукнувся. В пресі з’явилися десятки публікацій про злочинні дії Кудрякова і Ко, але у відповідь від них не було жодного слова. Хто ти „духу німий і глухий?”
       Я почуваю себе винним, що не заявив на Соборі 2000 р. про свою принципову незгоду з вибором „Предстоятеля Мефодія” і про свій вихід з Патріяршої ради.
       Перемовчувати і перекліпувати ганьбу є гріх.
       http://www.nashavira.ukrlife.org/04_2006.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua