МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чмошний комсюк Садовий дєйствуєт...

05/18/2006 | Shooter
...і одним з його перших кроків є спроба зняти головного редактора львівської міської газети Ратуші Савєльєва, який посмів був чітко і влучно охарактеризувати цього комсюка.

Дємократія в дєйствії, так би мовити.

Відповіді

 • 2006.05.18 | Мінор

  Це звісно не виправдовує Садового, але ж його підтримувала НСНУ

  Окрім того, я припускаю, що засновником Ратуші є міськвиконком. Відтак у Садового була можливість зняти редактора. Шкода, що газета має такого засновника.
  А взагалі - свинство.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.18 | keymaster

   Засновником газети є рада і призначає редактора

   теж рада.

   Тому без рішення сесії нічого не вийде (що сьогодні і сталося)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.18 | catko

    я так зрозумів там взагалі про майже закриття газети йдеться(л)

    http://www.observator.org/news/3833.html

    Садовий хотів купити Савельєва

    Сьогодні першим питанням порядку денного на засіданні сесії Львівської міськради буде слухатися „Про затвердження редактора газети „Ратуша”. Як зазначено в програмі порядку денного, доповідачем з цього питання буде міський голова Андрій Садовий.

    Як повідомив головний редактор газети „Ратуша” Микола Савельєв, вчора ввечері таки відбулася його зустріч із Андрієм Садовим, яка тривала 23 хвилини і мала неформальний характер.

    За словами пана Савельєва, Андрій Садовий запропонував йому звільнитися, натомість отримати посаду радника міського голови з питань преси „з пристойною зарплатою”.

    „Більшість трудового колективу буде скорочено згідно з чинним законодавством”, – повідомив Андрій Садовий Миколі Савельєву. Замість газети міської ради „Ратуша” буде створено інформаційний бюлетень. За словами Андрія Садового, інформаційний бюлетень видаватиметься невеликим накладом невеликого формату, на ненайкращому папері, один раз на два тижні. Концепцію бюлетеня доручено розробити Ярославі Вовк, яка донедавна посідала посаду керівника прес-служби.

    Микола Савельєв вважає пропозицію міського голови неприйнятною.

    „Я розцінюю це як спробу мене купити”, – наголосив він.

    Результати розмови пан Савельєв відразу ж повідомив трудовому колективу „Ратуші”. За його словами, трудовий колектив був шокований.
  • 2006.05.18 | Shooter

   НСНУ підтримувала Куйбіду

   Ви би краще поцікавилися - кого підтримувала БЮТ.

   Мінор пише:
   > Окрім того, я припускаю, що засновником Ратуші є міськвиконком. Відтак у Садового була можливість зняти редактора.

   Не було. Але пробує.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.19 | keymaster

    Re: НСНУ підтримувала Куйбіду

    Я був на тій конференції, де "Наша Україна" висувала Куйбіду і навіть зробив невеликий фоторепортаж для Майдану. Відповідно, нарозмовлявся в кулуарах з учасниками до опупєнія і маю своє розуміння, кого підтримувала чи не підтримувала НСНУ. Керівництво підтримувало Садового, Батенко так переживав, що навіть на конференцію прийшов. Але середня ланка міської парторганізації НСНУ так просякнута людьми Куйбіди, що при таємному голосуванні там просто не могло бути іншого результату.

    Але це так, до слова. Тут ми говоримо про Ратушу, Савєльєва і плани Садового щодо них. Здається, Садовий починає з журналістами так само, як Буняк. Я думав, що він працюватиме дипломатичніше. Ще один фактор, якого не мав Буняк - чорна Пора. До слова, статтю Савєльєва на першу Майдану ( http://maidanua.org/static/mai/1147960867.html ) поставлено за повноваженнями львівської Опори. Ото думайте. Микола не остання людина у львівському журналістському середовищі, так що при певних обставинах може бути така демонізація Садового, що Буняк буде відпочивати :)
   • 2006.05.19 | Нестор

    Не брешіть. НСНУ підтримувала Садового

    З Олійником була істерика, коли рухівці об"єднавши всі інші партії "Нашої України" декількома голосами переважили висуванця НСНУ - Садового. Олійник тоді емоційно сказав, що НСНУ надалі підтримуватиме Садового. І Садовий на своїх бігмордах писав про підтримку НСНУ і ПРП-ПОРА. Так що цей комсюк нам подарунок від НСНУ.

    Shooter пише:
    > Ви би краще поцікавилися - кого підтримувала БЮТ.

    Нікого.

    > Не було. Але пробує.

    Звісно що попробує. Він справжній несун.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.19 | Shooter

     Брехати - то Ваша прерогатива:

     Виглядає, вірні БЮТ у всьому наслідують своїх вождів - без брехні ну ніяк не можуть.

     http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1148017431&first=&last=

     Написала Вам людина, яка безпосередньо була на конференції, коли НСНУ, цілкос демократично, а не так як захотілося місцевому НСНУ вождю - ще одна суттєва відмінність від БЮТ, висунула Куйбіду, а не Садового. Хоча це й так є загально відомим - кого підтримувала офіційно НСНУ. А що собі писав Садовий - це його проблеми.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.21 | Нестор

      Мабуть ви дійсно не брехун, бо бовдур сам вірить в те що бреше

      І не набридне вам себе бовдуром виставляти на форумі?

      Раніше веселили нас всіх тут своєю арехметичною "аналітикою" аки бравий вояк Швейк. Той також подібно до вас роздумував про хід Першої світової війни. Але його політичні прогнози справдилися десь так само як ваші :)

      Тепер направили свій швейковий інтелект на минуле? D)

      Ну-ну. Клоун та й годі. Пояснюю ще раз. Може з другого разу дійде.

      По-перше, Садовий - член НСНУ

      http://zik.com.ua/2005/4/7/news9498.htm

      По-друге, Садового офіційно висунула партія Народний союз "Наша Україна" (для тих хто в танку не плутати з блоком партій "Наша Україна", який у Львові вже успішно з миром почив у Бозі).

      Так от, партія НСНУ висунула Садового на своїй обласній конференції 31 січня, де були затверджені всі офіційні кандидати на мери міст Львівщини
      http://glavred.info/archive/2006/01/20/180953-8.html

      перед тим попередньо домовившись з націоналістами-газовиками та перебіжчиками Матвієнка

      http://www.razom.lviv.ua/index.php?cont=newsdet&from=2006-01-1&to=2006-02-4&Chapters=Array&sp=&page=2&nt=1&nid=353&

      Пізніше любі друзі по блоку зіскочили з теми і спільними зусиллями рухівців намбер ван, націоналістів-газовиків, кінашат та віртуальної партії Стретовича - Садового на спільній конференції блоку завалили.

      Та це не завадило НСНУ і далі фактично підтримувати Садового і ресурсом і заявами впродовж всієї кампанії в боротьбі проти Василька.

      http://ua.org.ua/ua/news/print/9427

      зокрема і у відомому "студентському" скандалі. А також не було жодної заяви навіть рядового члена партії НСНУ про те, шо Садовий незаконно використовує логотип партії на своїх бігмордах.

      Так що, прихильнику чмошних комсюків, можете написати подячного листа своїх коханій партії за Садового і не позорити себе на форумі.
 • 2006.05.18 | Нестор

  Спасіба НСНУ за наше счастлівоє дєтство (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.18 | Shooter

   Не переживайте Ви так - Вас також вилікують(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.19 | Нестор

    Мене не треба лікувати Я за чмошних комсюків з НСНУ не голосував

    А от Shooterові-арихметику незавадило б підлікуватися після маразматичних політпрогнозів та агітації за партію "чмошних комсюків" :)
 • 2006.05.19 | keymaster

  Оце прийшло на львівську пошту Майдану

  Конфлікт Савельєв vs Садовий: боротьба за свободу слова?

  1. Газета „Ратуша” – хороша кормушка за рахунок платників податків. Хтось із колишніх львівських приблизно так висловив своє ставлення до цього львівського ЗМІ. Газета „Ратуша” видається Львівським комунальним підприємством “Газета Львівської міської ради “Ратуша”, редактором (!) якого є пан Микола Савельєв.

  Саме пан Микола у статусі редактора газети й очолює (!) комунальне підприємство. Засновником видання є Львівська міська рада. Основні рубрики газети: „Давайте поговоримо”, „Ювілей”, „Офіційно”, „Культурний шар”, „Футбол”, „Молодіжка”, „Сольник”, „Фестиваль”, „Оголошення”, „Кросворд”, „Анекдоти”, „Телепрограма” на 8 сторінок. Міський бюджет на отримання цього підприємства витрачає близько 500 тис. грн. щорічно, окрім цього саме видання трішки заробляє, надаючи рекламні послуги (в т.ч. Львівській міській раді), публікує офіційну інформацію про проведення торгів та тендерів.

  У штаті цього комунального підприємства більше 20 працівників (!). Газета виходить тиражем 3-5 тис.примірників щотижня. Сайт газети „Ратуша” (www.portal.lviv.ua), на який також тратяться кошти із місцевого бюджету (!) є львівською сторінкою відомого комерційного проекту - інтернет-видання proUA.com. За кошти платників податків і громади, звичайно, можна й не перейматися проблемами видання газети, якості публікацій, фаховості штатних працівників, питанням низької популярності та розповсюдження газети. Ідеальний варіант - жодних фінансових ризиків і відповідальності за менеджмент.

  Микола Савельєв – львівський журналіст, редактор (керівник) Львівського комунального підприємства “Газета Львівської міської ради “Ратуша”, борець із свободою слова у Львові.

  2. Необхідність реформування чи реорганізації комунальних газет – визріває давно. Садовий не є батьком ідеї реформування комунальної газети. Садовий лише прагне помсти за правдиві публікації вільного журналіста Миколи. Комунальних чи державних ЗМІ у зарубіжних країнах майже не існує. Базові концепції реформування, здається, розробив Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Академія української преси, відповідний законопроект обговорюється у Міністерстві юстиції, існує чітка позиція міжнародної спільноти щодо необхідності роздержавлення та реформування. Існує проблема із майном редакції комунального ЗМІ, існує проблема із гарантіями трудових прав журналістів таких ЗМІ. Оптимальний варіант – ліквідація ЗМІ. Але громада в захоплені від гострих розслідувань журналістів комунального ЗМІ, цікавих і змістовних дискусій, гороскопів та анекдотів. Газету не можна закривати.

  3. А ще є журналістський солідаризм, або журналістський патріотизм. Коли свого бють, тоді всі активно стають на його захист, особливо не з"ясовуючи питання „за що бють”. Якщо свого не захисти, означатиме зраду ідеалів світлої журналістики ( і далі, в залежності від ситуації, свобода слова, захист трудових прав і т.д.).

  Журналісти страшно люблять такі, як це модно називати „флеш-моби”. Вони злітаються на захист ображеного журналіста і готові вмерти за свободу думки і слова. Вони єдині у своїх поглядах, за кавою можна лаяти власників видання, владу, політиків, низькі зарплати, напружений графік роботи, розцінки на „джинсу”, бездарність колег-журналістів і т.д. В єності – сила! Пане Садовий, війна із журналістами заздалегідь програшна. Ви програєте. Журналіст – сторожовий пес демократії, представник четвертої влади в Україні. Журналісти, люблять, коли їх приручають, просять, дякують, віддячують. А ви хотіли купити Савельєва. Ех, ви пане Садовий, хіба ж так можна? Він не продається... дешево. Наші журналісти взагалі не продаються.

  4. Свобода слова по-львівськи – це виняткове явище, яке скоро будуть досліджувати у посібниках із проблем створення та вирішення конфліктів. Журналіста "Експресу" – вигнав мер із прес-конференції. Мер не раз пожалкував у своєму короткому чиновницькому житті за такий крок. Мер примушував журналістів друкувати „чорнуху” безоплатно. Не правильно. Цензура і тиск на вільну пресу. Все має бути по-чесному і по-совісті. Журналісти "ратушанці" не дадуть себе нагнути. Коли задати запитання пересічному львів"янину на кшталт: „Назвіть 10 талановитих журналістів Львова?”.

  Таких у Львові й немає. Але у Львові є профспілки. Вони завжди поруч і стають на захист ображених.

  5. Поділ на своїх і чужих відносний. Свої – це ті, хто підтримує скривджених журналістів. Чужі – це ті, хто не підтримує скривджених журналістів. Хто не свій, той ворог. Ворог львівської журналістики, ворог свободи слова та демократії. Демократія – найвища цінність нашого суспільства. Ніхто не може на неї посягати. Або переможемо, або помремо у боротьбі за правду і демократію...

  Василь

  vysyl1970@ukr.net Date: Thu, May 18, 2006 1:52 pm
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.05.20 | afterstep

  Прошу пана "метателя" дещо уточнити...

  1) Це добре, чи погано - що нарешті буде усунено цю талановиту голову Савєльєва від керівництва газетою? До речі, ніколи ні від кого не чув, щоб хтось цю газету купував/передплачував або просто випадково десь читав...
  2) Це добре, чи погано - що Садовий вирішив прикрити "кормушку", або заощадити (чи пустити на інші цілі) 500 тис.грн. міського бюджету?
  3) А Вам що до того? Ваше покликання - усюди шукати сліди БЮТ та виводити це брехливе угрупування на чисту воду...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.20 | SpokusXalepniy

   Приказано метать, и я - мечу.

   afterstep пише:
   > 3) А Вам що до того? Ваше покликання - усюди шукати сліди БЮТ та виводити це брехливе угрупування на чисту воду...
   Не, это всё что могут ответить несуны на очередной материал Ю.Мостовой из "Зеркало недели" по газовому соглашению. Миллиард долларов недостчи туда, миллиард сюда... по сравнению с важностью поднятой темы по газете, грядущий кризис жанр... то бишь газа + предстоящая зима - чепуха.
   "Да что там этот океан, супротив нашей Волги!"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.20 | afterstep

    дякую за роз'яснення ;)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua