МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Приходьте на урочисту ходу з нагоди Свята Героїв!

05/18/2006 | Вітер в полі
В неділю, 21 травня 2006 року відбудеться урочиста хода центральними вулицями Києва з нагоди святкування Дня Героїв.

Довідка.
Свято Героїв відзначають вже майже 60 років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначення 23 травня як Свята Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь. Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому, що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України в ХХ столітті:
3 травня 1924 року - головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття Микола Міхновський;
25 травня 1926 року - головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра;
23 травня 1938 року - засновник і провідник ОУН Євген Коновалець.
В роки німецької, а згодом радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі. Із проголошенням незалежності України його святкування було відновлено. Воно офіційно і масово відзначається у Західній Україні. В час свята українці вшановують ще живих ветеранів національно-визвольної боротьби, впорядковують могили національних героїв, проводять численні вечори пам'яті полеглих за Україну. Це день пам'яті тих, хто все життя працював для українського народу і хто вмер за Україну.

Збір об 11.00 біля пам’ятнику Шевченку перед червоним корпусом. Акція носитиме символічну назву «Знай своїх героїв!» – будуть надруковані портрети всіх великих постатей України від часів князя Святослава і до наших днів. З національними піснями колона рушить по Володимирській, Богдана Хмельницького і вийде на Хрещатик, де, розсікаючи мляві ряди святкувальників дня Європи, попрямує до Майдану незалежності. Під час ходи портрети буде розташовано в хронологічному порядку. На Майдані відбудеться мітинг з виступами представників політичних сил та громадських організацій. Також отримають змогу взяти слово всі бажаючі.

Ось як відмічатимуть це свято цього року на Західній Україні: http://observer.sd.org.ua/news.php?id=9320
Давайте покажемо, що столиця України теж шанує своїх Героїв. Що і в нас є національно свідомі люди, для яких є вищі ідеали, аніж напитися пива під російську попсу в «день Європи».

Приходьте! Вшануймо пам’ять наших Героїв разом!

Акцію влаштовують: Українська консервативна партія (УКП), Українська національна асамблея (УНА), Українська націонал-трудова партія (УНТП), молодіжне крило Конгресу українських націоналістів (КУН). Цей список відкритий для інших національно-патріотичних партій та організацій.

PS. Портрети для нашої ходи друкуватимуться завтра, 19 травня 2006 р. Ось приблизний перелік: «Святослав, Данило Галицький, Богун, Виговський, Хмельницький, Гонта, Мазепа, Петлюра, Міхновський, Коновалець, Бандера, Шухевич…». Якщо Ви маєте якісні електронні зображення постатей, які на Вашу думку гідні цього високого звання, будь ласка, вишліть їх мені на e-mail (wolf3d@ukr.net), бо багатьох зображень нам поки не вистачає, а хочеться, аби цей ряд був якомога більшим та довшим! Заздалегідь дякую!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua