МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

21 травня. Свято Героїв в Києві.

05/20/2006 | UNIK
В неділю, 21 травня відбудеться урочиста хода центральними вулицями Києва з нагоди відзначення Свята Героїв.

Свято Героїв відзначають вже понад 60 років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначення 23 травня як Свято Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь. Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому, що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України в ХХ столітті:

3 травня 1924 року - ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття Микола Міхновський;

25 травня 1926 року - провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра;

23 травня 1938 року - засновник і вождь ОУН Євген Коновалець.

На свято українці вшановують ще живих ветеранів національно-визвольної боротьби, впорядковують могили національних героїв, проводять численні акції пам'яті полеглих за Україну. Це день пам'яті тих, хто все життя працював для українського народу і хто віддав життя за Україну.

Збір о 11.00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку в парку Шевченка. Акція носитиме символічну назву «Знаємо своїх Героїв!» – буде надруковано портрети всіх великих діячів України від часів князя Святослава до 20 століття. Колона рушить вулицями Володимирською, Богдана Хмельницького і Хрещатиком на Майдан Незалежності. На Майдані відбудеться мітинг з виступами представників патріотичних організацій і всіх бажаючих.

Великі святкування в цей день пройдуть у Львові. Ми закликаємо всіх патріотів долучитися до нашої акції і показати, що кияни теж пам’ятають своїх Героїв.

untp.kiev.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua