МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пам’ятник Тарасу ШЕВЧЕНКУ постраждав від вандалів

05/22/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Із заявою про скоєння злочину щодо пам’ятника Тараса ШЕВЧЕНКА звернувся до міського управління МВС України в Харківській області заступник голови Харківської облдержадміністрації, голова Харківської обласної організації Української народної партії Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ.

Напередодні відзначення 165-ї річниці з часу перепоховання праху Тараса ШЕВЧЕНКА невідомі особи пошкодили пам’ятник Кобзарю у Харкові, який є пам’яткою національного значення і охороняється державою. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації, голова Харківської обласної організації УНП Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ.

За його словами, зловмисники відламали частину бронзової коси, яку тримає гайдамака із скульптурної композиції пам’ятника і пошкодили ще деякі його елементи. «Очевидно, метою зловмисників був кольоровий метал, (викрадено близько 15 кг. бронзи)», - зазначив Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ. Він також не виключив й ідеологічного підтексту цього злочину, «адже після минулих виборів окремі політичні сили Харкова ведуть справжній наступ на все українське і демонструють зневажливе ставлення до національних символів”.

Дуже показово, що у день чергової річниці перепоховання Тараса ШЕВЧЕНКА, керівники Харківської міськради практично проігнорували це свято і не вшанували пам’ять Кобзаря своєю присутністю.

Довідково. Пам’ятник Т.Г.Шевченку у Харкові було збудовано у 1934 році за проектом скульптора М.МАНІЗЕРА і відкрито 24 березня 1935 року. 6-метрову постать Кобзаря оточує багатопланова композиції із 16 динамічних постаментів, які ілюструють етапи визвольної боротьби українського народу.

Віктор КОЗОРІЗ, Харків, 8 (057) 731-29-21

Відповіді

  • 2006.05.23 | To_to

    Re: Пам’ятник Тарасу ШЕВЧЕНКУ постраждав від вандалів

    64 знака (ограничения в сообщении) это очень много для этих подонков. Если уже на Украине такое происходит ... Задумайтесь, люди.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua