МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вбито цвях у труну "СНГ"

05/23/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Учасники Саміту ГУАМ, який проходить сьогодні в Києві, підписали документи – декларацію про створення нової міжнародної організації, її статут, комюніке Саміту та декларацію з питань врегулювання конфліктів.

Київською декларацією про створення «Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ» держави-члени об’єднання висловили готовність до співпраці в забезпечені демократії, стабільності та безпеки. Вони підтвердили свій курс на поглиблення європейської інтеграції і зміцнення відносин з Європейським Союзом і НАТО.

У декларації також наголошено, що Організація відкрита для вступу інших держав, які поділяють її цілі та принципи.

Статут Організації, який підписали Глави держав-учасниць ГУАМ, є міждержавним міжнародним договором, який підлягає ратифікації парламентами країн-учасниць об’єднання. У проекті Статуту визначено цілі та принципи Організації, її пріоритети, структуру.

Документ передбачає створення Ради на чотирьох рівнях – Глав держав, міністрів закордонних справ, національних координаторів та постійних представників. Також передбачено створення постійного секретаріату Організації у Києві. Документ визначає повноваження й порядок функціонування цих органів.

Крім того, положення статуту визначають порядок прийняття рішень у рамках Організації та її взаємодію з іншими міжнародними організаціями та державами.

Документ також визначає порядок набуття й припинення членства в Організації.

Статут також передбачає укладення окремої міжнародної угоди з метою визначення обсягу привілеїв та імунітетів, необхідних для досягнення цілей ГУАМ.

Комюніке Саміту, прийняте Главами держав, містить розширену інформацію про Саміт, його учасників, домовленості, що були досягнуті в ході заходів та підписані документи.

За інформацією www.president.gov.ua

Відповіді

  • 2006.05.23 | стайєр

    Цей заголовок, мабуть-таки, видає бажане за дійснеCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua