МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Російська мова повинна отримати офіційний статус мови

05/24/2006 | Pavlo
національної меншини.

В якості моделі вирішення мовного питання можна розглядати Закарпаття. Закарпаття (Підкарпаття) тривалий час входило у склад Угорщини, на початку ХХ століття угорська мова була на Закарпатті панівною, не дивлячись на відносно невеликий відсоток етнічних угорців. Головними носіями угорської мови були мадярони - змадяризовані русини.
Після 1945 року Закарпаття війшло до складу УРСР, при цьому частина русинських земель (гірськи райони на заході) відішли Чехословаччині, натомість до Закарпаття були приєднані землі угорської долини з переважно угорським населенням (Певно, щоб легше було комунякам танкові армії розвертати).
З початком кінця комунізму Угорщина почала підмнімати питання про самовизначення угорський районів, про захист угорської мови та тихенько підтримувало русинський сепаратизм, направлений на повну автономізацію цілого Закарпаття. Закарпаття перейшло на часовий пояс, відмінний від київського, на перевалі були встановлені блок-пости, ідеї сепаратизму та автономії мали велику підтримку в СМІ і в свідомості закарпатців.

Всі ці питання були врегульовані в середині 90-х. Загроза територіальної цілістності була знята, угорська меншина виокремилась з закарпатської спільноти та отримала можливість вільно користуватись своєю мовою, менша частина угорців інтергрувалась в українську спільноту. Угорщина і надалі підтримує закордонних угорців культурно і матеріально, визнає їх приналежність до угорської нації, але не оспарює належність цих земель.

http://www.karpatok.uzhgorod.ua/index1.html

Відповіді

 • 2006.05.24 | Timeo

  Вона вже його має - з 1989 року.(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.24 | шкіпер

   Немає

   В жодному законі, окрім ратифікованої Хартії, немає визначення статусу інших мов (крім української). Як головний правник розуміє закони власної країни ми бачимо. Якщо Хартія йому не закон, то треба нарешті внести зміни до Закону про мови (та інші), щоб вони по перше відповідали сучастному стану в державі, по друге не суперечили один одному.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.24 | Timeo

    Подивіться самі.

    шкіпер пише:
    > В жодному законі, окрім ратифікованої Хартії, немає визначення статусу інших мов (крім української).

    Ви взагалі закон-то читали? Спробуйте. На сайті Ради його знайти неважко. Там взагалі стандартна формула: "українською, російською, або мовою інших національностей".

    > Як головний правник розуміє закони власної країни ми бачимо. Якщо Хартія йому не закон, то треба нарешті внести зміни до Закону про мови (та інші), щоб вони по перше відповідали сучастному стану в державі, по друге не суперечили один одному.

    По-перше, Хартія - взагалі не закон.
    По-друге, до російської мови Хартія має таке відношення, як Червона книга МСОП - до горобців чи до пирію.
    По-третє, які саме претензії до наявного закону - окрім його назви?
 • 2006.05.24 | шкіпер

  Ось як треба (л)

  http://pravda.com.ua/news/2006/5/23/42012.htm
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.24 | шкіпер

   Ще (л)

   http://www.pravda.com.ua/news/2006/5/24/42045.htm
  • 2006.05.24 | Pavlo

   Re: Ось як треба (л)

   Чітких рекомендацій що ж робити я там не побачив.

   На мою думку, Регіони вірно прорахували неадекватну реакцію влади на мовну самодіяльність, а влада на цю провокацію повелась. Влада демонстативно вступила проти значної кількості громадян України.

   Замість того, щоб тупо оспарювати рішення місцевих рад по введеню "регіональної мови", краще було б настворювати комісій по врегулюванню статусу регіональної мови. Треба ж бути хоч трохи хитрішими, не можна діяти так тупо і прогнозовано.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.24 | Kohoutek

    Ось як треба

    Pavlo пише:
    > Замість того, щоб тупо оспарювати рішення місцевих рад по введеню "регіональної мови", краще було б настворювати комісій по врегулюванню статусу регіональної мови. Треба ж бути хоч трохи хитрішими, не можна діяти так тупо і прогнозовано.

    Разумнее всего было бы достигнуть согласия в парламенте на такой план:
    1) Принимается новый Закон о языках в Украине, в котором чётко прописываются принципы языковой политики. За основу можно взять морозовский законопроект (но непременно нужно, наконец-то, отказаться от насильственного привязывания языка к национальности!). Вводится статус официального языка. Русский язык получает права официального на всей территории страны, или же в тей областях, где число людей, признающих его родным, составляет не менее 20%, или же местные советы получают право установить такой статус на своей территории.
    2) Закон отправляется на экспертизу в Конституционный Суд. Если суд согласится с конституционностью закона - нет проблем; если имеет замечания - закон должен быть изменён по форме, но не по сути.
    3) Отменяется Закон о ратификации Европейской Хартии и принимается новый закон, в котором русский язык исключается из списка защищаемых, и к которому прилагается новый, исправленный перевод Хартии.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.24 | Адвокат ...

     Пункт 4.

     Областям, містам, селам та селищам дозволяється ухвалювати рішення про вихід з складу України та приєднання до Моцькальщини, Білоруси, Придністров'я, Куби, Пінічної Кореї, тощо.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.24 | Kohoutek

      Paranoia Patriotica

      Адвокат ... пише:
      > Областям, містам, селам та селищам дозволяється ухвалювати рішення про вихід з складу України та приєднання до Моцькальщини, Білоруси, Придністров'я, Куби, Пінічної Кореї, тощо.
      Блестящий пример того "диалога", на который только и способна местная национал-патриотическая публика.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.24 | Адвокат ...

       Не-а! Це просто знання, отримані впродовж

       спостережень за "кружком з розповсюдження совмови під патронатом КҐБ".
      • 2006.05.24 | Касандра

       Re: Paranoia Patriotica

       Ця параноя ворогів української мови(типу Paranoia Patriotica) закінчиться дуже погано для них, дебілів(це медичний термін, який характеризує інтелектуальну відсталість). Такому дебілу рано чи пізно дадуть в пику і посадять до буцегарні, щоб він там захищав російську мову і набирався через одне місце розуму.
       Гидко читати ці фантики, так званих мислячих процесів деяких індивідів.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.25 | Роман ShaRP

        UVMOD п. 0, 1 - нічого крім наїзду, провокація (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.25 | Адвокат ...

         Пранойя Шарпєнія.

       • 2006.05.25 | Сергій Кабуд

        наврядче посадять до буцигарні, скоріше буде майором сбу-фсб

        бо доля уркаїни стати субєктом пєдєрації

        Ви бачите варіянти? Які? Будь ласка поділіться, може ще є надія..
      • 2006.05.25 | РУСИН

       Re: Paranoia Patriotica

       Kohoutek пише:


       > Блестящий пример того "диалога", на который только и способна местная национал-патриотическая публика.

       :fou:А в цій фразі який приклад - демагога і яничара ???!

       :fou:Тож чого, постає питання, прагнуть ті, що домагаються у нас двох державних мов? Розчленування України чи перетворення її у дубль - у ще одну, крім існуючої, російську державу, яка, звичайно, неодмінно розчиниться у тій, яка є більшою? Ворожий, смертельно небезпечний замір, і як це важливо, щоб українці,
       доля яких склалася так, що вони, часто несамохіть зросійщені, все ж зрозуміли всю підступність, всю цинічність того антидержавного мовного спектаклю, що розігрується в Україні з метою виборення російській мові статусу офіційної або державної. Фактично це дорівнює виборюванню того, щоб Україна втратила свою державність та щоб українська мова зовсім щезла з українських етнічних теренів. Гляньте-бо, шановні: бажаного для шовініста або нетямущого малороса статусу російська мова ще не має, але як вже нині ведеться українській мові в багатьох місцях нашої держави, де україноненависники просто стіною ідуть на неї, аби вона не розправила свої крила. Що то, й справді, залишилося б від нашої мови, аби того статусу зросійщувачі домоглися! Домагаються ж під галас: "славянское братство", "народы-братья", "братские узы", навіть "братская любовь". Яке фарисейство, яка облуда! Достоту як у Шевченка: люблять "шкуру, а не душу".
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.25 | Адвокат ...

        Кому геть усе українське,-- гірше за отруту,

        той "радєєть за руSSкій язик". Це ж,-- аксіома.
       • 2006.05.25 | Касандра

        Re: Paranoia Patriotica

        Не могу с Вами согласится. Руский язык не похож на украинский. Спросите об этом европейца или американца.Это абсолютно разные языки. Их обучвют на разных факультетах в унтаерситетах. Во-вторых идея двухязичия абсолютно надумана некоторыми пролитиками(котрые не задумывясь над тем, что ситуация в мире мзменлась и особами-журналисткой професиии ,которым вольготно жилось в постколониальной Украине(почти уверена на руководящей должности), которая в основном прелставлялася росийськими мигрантам).Господа хорошие. Ваш поезд ушел. Украинцы, как и всякие росияныы, хотят жыть и господствовать на своей земле, исползуя для общения не язык маргиниалов,или пришедших перекатиполе, насильно окупировавших(давайте будем чесными)Украину, заведя свои колониальные циркуляры, а нашой родной, украинский язык, сделали второсортнм, аборигентским(похожим на индианский которым разговаривают в резервации) От хорошо. Страна а центре Европы и резервации для партикулярного народа. Напомню,Украинский язык запрещался 100 раз, начиная с 1888 года.Вот как нас уничтожали.
        В Германии даже дворнику необходимо знать немецкий язык, иначе он ниогда не сможет найи работу и будет безработным А во Франции,не зная французскиий язык, Вы сможете бытьь лишь кошаром, и жыть в ящике под мостом, под рекой Сена.В ИЗРАИЛЕ за разговоры по телефону на русском языке, - увольняют с работы.А как там русские в Прибалтике? Благоплучно выучили языки и никто не хочет возвращаться в Росию. Навкрное в Эвросоюзе лучше? Нужно любить землю и народ среди которого Вы живете, и наверно собираете жыть. И запомните, на каждое хамство, Вы и Вам подобные получат достойный ответ. Наш народ выстрадал право на европейськую демократичческую Державу. И в боевой песне поставцев есть такие слова. Очень прошу их зпомнить, они Вам пригодтся при Ваших размшлениях:" На все приходить час розплати". Бо це наша земля, наша батьківська мова, і саме її треба захищати. Не шуткуйте.Пам'ятайте на всяку дію є протидія.А українці - гарні вояки.А Эвропейська Хатія регональних мов відноситоься доо Украни мова якої гине.
        з ПРАВДИВОЮ ПОВАГОЮ
    • 2006.05.24 | Sean

     Ні, радше ось як

     1. Рішення рад скасовуються судом.
     2. Ті місцеві депутатики, хто голосував "за", притягаються до відповідальности.
     3. З Конституції зникає згадка про російську мову, як про шось ексклюзивне.
     4. Приймається нова редакція Закону "про Хартію", з котрого зникає згадка про російську мову, яка не є "меншинною".
     5. До Конституції вноситься норма про відповідальність депутатів за порушення Конституції.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.24 | Kohoutek

      Oligophrenia Patriotica Hysterica

      Sean пише:
      > 1. Рішення рад скасовуються судом.
      > 2. Ті місцеві депутатики, хто голосував "за", притягаються до відповідальности.
      > 3. З Конституції зникає згадка про російську мову, як про шось ексклюзивне.
      > 4. Приймається нова редакція Закону "про Хартію", з котрого зникає згадка про російську мову, яка не є "меншинною".
      > 5. До Конституції вноситься норма про відповідальність депутатів за порушення Конституції.

      Без толку. С вами разговаривать - без толку. Вы ничему не способны научиться и ничего не в состоянии понять. Вам протягивают руку, а вы всё саблей размахиваете. Как аукнется - так и откликнется.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.24 | Хвізик

       Re: Oligophrenia Patriotica Isterica

       > Без толку. С вами разговаривать - без толку. Вы ничему не способны научиться и ничего не в состоянии понять. Вам протягивают руку, а вы всё саблей размахиваете. Как аукнется - так и откликнется.
       та ні
       то так наче Вас пустили до столу, а Ви на нього з ногами
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.24 | Kohoutek

        Достали...

        Хвізик пише:
        > > Без толку. С вами разговаривать - без толку. Вы ничему не способны научиться и ничего не в состоянии понять. Вам протягивают руку, а вы всё саблей размахиваете. Как аукнется - так и откликнется.
        > та ні
        > то так наче Вас пустили до столу, а Ви на нього з ногами
        Шановний Хвізику, я ледве стримуюся, так мене це вже дістало, тому заздалегідь прошу не сприймати подальшу мою тираду як особисту образу у Вашу адресу, це стосується не Вашої особистості, а того образу думок, який Ви проілюстрували:

        @%$#^%$@%##@$@#@@$#@$#@^%@$&^%##@#%$!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Меня никто, никакая б##дь ни к какому столу не ПУСКАЛА!

        Я РОДИЛСЯ НА ЭТОЙ ЗЕМЛЕ!!!

        МОИ ПРЕДКИ РОДИЛИСЬ НА ЭТОЙ ЗЕМЛЕ!!!

        ЧТО ДЛЯ МЕНЯ РОДНОЕ, А ЧТО ЧУЖОЕ - РЕШАЮ ТОЛЬКО Я!!!

        ЛУГАНСК И ЛУГАНЩИНА, ДОНЕЧЧИНА И ДОНЕЦК, КРЫМ И ОДЕССА, ХЕРСОН, НИКОЛАЕВ, ЗАПОРОЖЬЕ И ВСЯ НОВОРОССИЯ - ТРЕТЬ УКРАИНЫ НИКОГДА НЕ БЫЛИ НИ ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО, НИ ДАЖЕ ПРЕИМУЩЕСТВЕННО УКРАИНОЯЗЫЧНЫМИ РЕГИОНАМИ!!!

        ВЫ НЕ ИМЕЕТЕ НИКАКОГО ПРАВА ГОВОРИТЬ ОТ ЛИЦА ВСЕХ УКРАИНЦЕВ!!!

        Я - ТОЧНО ТАКОЙ ЖЕ РАВНОПРАВНЫЙ ГРАЖДАНИН УКРАИНЫ, КАК И ВЫ!!!

        Всё. Удачи Вам.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.24 | Хвізик

         дякую сердешно за добре побажання:

         > Удачи Вам.
        • 2006.05.24 | Пані

         Re: Достали...

         Kohoutek пише:
         > ЗАПОРОЖЬЕ И ВСЯ НОВОРОССИЯ - ТРЕТЬ УКРАИНЫ НИКОГДА НЕ БЫЛИ НИ ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО, НИ ДАЖЕ ПРЕИМУЩЕСТВЕННО УКРАИНОЯЗЫЧНЫМИ РЕГИОНАМИ!!!

         Особливо розчулює в цьому переліку Запоріжжя... :)

         ПС. Ніхто не може дістати людину більше, ніж вона сама.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.24 | Kohoutek

          Re: Достали...

          Пані пише:
          > Особливо розчулює в цьому переліку Запоріжжя... :)

          Уважаемая Панi, а вы с документами в руках докажите мне, что я заблуждаюсь. Что Запорожье было исконным украинским (по языку и культуре) городом, а пришли москали и обмоскалили. Откройте всему обществу истину.

          > ПС. Ніхто не може дістати людину більше, ніж вона сама.

          Возможно, вы и правы.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.24 | Пані

           Re: Достали...

           Kohoutek пише:
           > Пані пише:
           > > Особливо розчулює в цьому переліку Запоріжжя... :)
           >
           > Уважаемая Панi, а вы с документами в руках докажите мне, что я заблуждаюсь. Что Запорожье было исконным украинским (по языку и культуре) городом, а пришли москали и обмоскалили. Откройте всему обществу истину.

           Я ніколи не сперечаюся з віруючими.

           Я навіть не сперечаюся з тими, хто каже що на Харківщині ніколи не було україномовної більшості, а в самому Харкові не виник один з варіантів українського правопису, який багато людей досі приймають за "западенський".

           І не збираюся нікому нічого доводити. Мене просто розчулив ваш перелік міст. Зазвичай там замість Запоріжжя ставлять Харків.

           > > ПС. Ніхто не може дістати людину більше, ніж вона сама.
           >
           > Возможно, вы и правы.

           Звичайно, права :)
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.25 | Kohoutek

            Щодо віри

            Пані пише:
            > > > Особливо розчулює в цьому переліку Запоріжжя... :)
            > >
            > > Уважаемая Панi, а вы с документами в руках докажите мне, что я заблуждаюсь. Что Запорожье было исконным украинским (по языку и культуре) городом, а пришли москали и обмоскалили. Откройте всему обществу истину.
            >
            > Я ніколи не сперечаюся з віруючими.

            А я не віруючий, я - агностик. Тому, якщо ви мене надасте переконливі докази, мені буде зовсім не важко погодитись із вами і переглянути свої уявлення. Поки що єдине, що я бачу - це ваша сліпа віра. Будь ласка, шановна Пані, наведіть мені свідчення того, що хоч колись у його історії в місті Запоріжжя панувала українська мова та культура. Чекаю з нетерпінням.

            > Я навіть не сперечаюся з тими, хто каже що на Харківщині ніколи не було україномовної більшості, а в самому Харкові не виник один з варіантів українського правопису, який багато людей досі приймають за "западенський".

            Дуже добре, але який стосунок це має до мене і моїх тверджень? Хіба я це де-небудь коли-небудь писав? Шановна Пані, я пишу, спираючись на якийсь багаж знань та досвіду, який набув за своє життя, а не виходячи з моїх переконань. Якщо я знаю, що Харків був колись осередком української кульутри - то я не буду заперечувати проти фактів. Що є, то є. Але так само: чого не було, того не було, як би кому цього не хотілося. Я намагаюсь закликати до розумного підходу, до оперування фактами, а не емоціями. Ви маєте щось заперечити ПО СУТІ мого твердження?

            > І не збираюся нікому нічого доводити. Мене просто розчулив ваш перелік міст. Зазвичай там замість Запоріжжя ставлять Харків.

            Ви не збираєтесь "навіть доводити", бо у вас є розум і цим розумом ви розумієте, що ваші упередження не мають ніякого фактичного обгрунтування, що ваші ємоції повністю керують вашою свідомістю. Тому замість дискусії, аргументації своєї позиції ви вдаєтеся до звичайнісінького агітпропу, а на реальність волієте не звертати жлодної уваги - якщо вона не збігається з вашими уявленнями про неї, то тим гірше для реальності.

            > > Возможно, вы и правы.
            >
            > Звичайно, права :)

            У цьому і полягає найголовніша різниця між нами - я сумніваюсь. Я перевіряю. Я змінююсь. А ви лише віруєте, що знає кінцеву і абсолютну Істину.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.25 | Пані

             Вірю, вірю

             Kohoutek пише:
             > Пані пише:
             > > > > Особливо розчулює в цьому переліку Запоріжжя... :)
             > > >
             > > > Уважаемая Панi, а вы с документами в руках докажите мне, что я заблуждаюсь. Что Запорожье было исконным украинским (по языку и культуре) городом, а пришли москали и обмоскалили. Откройте всему обществу истину.
             > >
             > > Я ніколи не сперечаюся з віруючими.
             >
             > А я не віруючий, я - агностик.

             Вірю.

             > Тому, якщо ви мене надасте переконливі докази, мені буде зовсім не важко погодитись із вами і переглянути свої уявлення. Поки що єдине, що я бачу - це ваша сліпа віра. Будь ласка, шановна Пані, наведіть мені свідчення того, що хоч колись у його історії в місті Запоріжжя панувала українська мова та культура. Чекаю з нетерпінням.

             Повторюю. Я нікому не збираюся нічого доводити.

             > Ви не збираєтесь "навіть доводити", бо у вас є розум і цим розумом ви розумієте, що ваші упередження не мають ніякого фактичного обгрунтування, що ваші ємоції повністю керують вашою свідомістю.

             Керують, керують. Я з усім погоджуюся.

             > Тому замість дискусії, аргументації своєї позиції ви вдаєтеся до звичайнісінького агітпропу, а на реальність волієте не звертати жлодної уваги - якщо вона не збігається з вашими уявленнями про неї, то тим гірше для реальності.

             Гірше.

             > > > Возможно, вы и правы.
             > >
             > > Звичайно, права :)
             >
             > У цьому і полягає найголовніша різниця між нами - я сумніваюсь. Я перевіряю. Я змінююсь. А ви лише віруєте, що знає кінцеву і абсолютну Істину.

             Угу. Я віруюча і це безнадійно. :)

             Все хорошо, я з усім погоджуюся, тільки заспокойтеся :)
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.25 | Kohoutek

              И ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

              Пані пише:

              > Все хорошо, я з усім погоджуюся, тільки заспокойтеся :)

              Вы думаете, вы меня, типа, уели? Да ради бога, я и не обольщался насчёт ваших способностей ответить по существу. Не первый раз веду такие дискуссии и знаю, чем они заканчиваются. Приводишь какие-то аргументы, рассуждения, пытаешься вести дискуссию, а в ответ получишь всё тот же, до боли знакомый, символ веры: Credo absurdum est.

              Это ваше кредо, оно навсегда.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.05.25 | Timeo

               Ви прикидаєтеся чи справді не второпали

               як вас елегантно посадили до калюжі?
              • 2006.05.25 | Пані

               Амінь.

               Kohoutek пише:
               > Пані пише:
               >
               > > Все хорошо, я з усім погоджуюся, тільки заспокойтеся :)
               >
               > Вы думаете, вы меня, типа, уели? Да ради бога, я и не обольщался насчёт ваших способностей ответить по существу. Не первый раз веду такие дискуссии и знаю, чем они заканчиваются. Приводишь какие-то аргументы, рассуждения, пытаешься вести дискуссию, а в ответ получишь всё тот же, до боли знакомый, символ веры: Credo absurdum est.
               >
               > Это ваше кредо, оно навсегда.

               Та я ж не сперечаюся. Ваша помилка полягає в тому, що ви думаєте, що я взагалі збиралася підтримувати з вами якусь дискусію чи щось доводити. Чи відповідати. І "уєдати", до речі - теж.

               Ви подивіться на свою репліку в підгілці про ЛЕНа. На що ви взагалі відреагували і навіщо? На обговорення ідентичності одного дописувача і порівнянні його з минулими постами оного. Ви вважаєте власну реакцію адекватною?
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.05.25 | Kohoutek

                Re: Амінь.

                Пані пише:
                > Та я ж не сперечаюся. Ваша помилка полягає в тому, що ви думаєте, що я взагалі збиралася підтримувати з вами якусь дискусію чи щось доводити. Чи відповідати.

                Так, помилка. Я вважав, що Майдан - то є місце для дискусії, як ось:
                Таким чином “Майдан” перетворився у справжній інтелектуальний центр побудови громадянського суспільства в Україні. Окрім стрічки новин на сайті є також найвідвідуваніший в Україні Вільний Форум, де кожен відвідувач може висловити свою думку. На Вільному Форумі щоденно точиться кілька дискусій, обговорюються конкретні проблеми. Редакція сайту також бере участь в цих дискусіях, забезпечуючи зворотній зв’язок між відвідувачами сайту та українською опозицією.

                Але ви мене майже переконали, що все це - туфта, насправді Майдан існує винятково для вашої розваги.

                > Ви подивіться на свою репліку в підгілці про ЛЕНа. На що ви взагалі відреагували і навіщо? На обговорення ідентичності одного дописувача і порівнянні його з минулими постами оного. Ви вважаєте власну реакцію адекватною?

                Я не знаю, хто такий ЛЕН, даруйте. Мені здалося з вашої репліки, що після необережної реклами Майдану на одному з харківських сайтів тут з"явилося надто багато людей, думки которих ви не поділяєте і тому вважаєте їх засмічуванням форуму. Якщо я помилився, перепрошую.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.05.25 | Пані

                 Re: Амінь.

                 Kohoutek пише:
                 > Пані пише:
                 > > Та я ж не сперечаюся. Ваша помилка полягає в тому, що ви думаєте, що я взагалі збиралася підтримувати з вами якусь дискусію чи щось доводити. Чи відповідати.
                 >
                 > Так, помилка. Я вважав, що Майдан - то є місце для дискусії, як ось:

                 Безумовно це місце для дискусій для тих, хто ХОЧЕ їх вести. А я не хочу. Принаймні з цього конкретного питання (про історію вжитку мов на Запоріжжі), конкретно з вами, і конкретно в цей конкретний час.
                 >
                 > Але ви мене майже переконали, що все це - туфта, насправді Майдан існує винятково для вашої розваги.

                 У вас дуже цікаві узагальнення. І взагалі дуже цікаві реакції. Дякую.

                 >
                 > > Ви подивіться на свою репліку в підгілці про ЛЕНа. На що ви взагалі відреагували і навіщо? На обговорення ідентичності одного дописувача і порівнянні його з минулими постами оного. Ви вважаєте власну реакцію адекватною?
                 >
                 > Я не знаю, хто такий ЛЕН, даруйте. Мені здалося з вашої репліки, що після необережної реклами Майдану на одному з харківських сайтів тут з"явилося надто багато людей, думки которих ви не поділяєте і тому вважаєте їх засмічуванням форуму. Якщо я помилився, перепрошую.

                 Коли кажется - треба хреститися (с) народна мудрість.

                 Вся ця гілка побудована на ваших емоційних реакціях на те, що вам десь щось "показалось".

                 По суті коротко. Тут, на форумі, ЗАВЖДИ, всі 5,5 років була більшість людей, думки яких я не поділяю. І я завжди сприяла тому, щоб так і було. І буду це робити надалі.
         • 2006.05.24 | Timeo

          Влучно! (-)

        • 2006.05.24 | Роман ShaRP

         Підтримую.

         Як і решту Ваших повідомлень у цій гілці.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.24 | Адвокат ...

          Підтримуйте, Ромцю, підтримуйте. Господь,-- він на усьо бачить..

        • 2006.05.24 | Sych

         Да ви, батюшка, неуч; чітайтє історію. Не савецкую, канєшна.(-)

        • 2006.05.25 | РУСИН

         Re: Достали...

         Kohoutek пише:

         > @%$#^%$@%##@$@#@@$#@$#@^%@$&^%##@#%$!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
         >
         > Меня никто, никакая б##дь ни к какому столу не ПУСКАЛА!
         >
         > Я РОДИЛСЯ НА ЭТОЙ ЗЕМЛЕ!!!
         >
         > МОИ ПРЕДКИ РОДИЛИСЬ НА ЭТОЙ ЗЕМЛЕ!!!
         >
         > ЧТО ДЛЯ МЕНЯ РОДНОЕ, А ЧТО ЧУЖОЕ - РЕШАЮ ТОЛЬКО Я!!!
         >
         > ЛУГАНСК И ЛУГАНЩИНА, ДОНЕЧЧИНА И ДОНЕЦК, КРЫМ И ОДЕССА, ХЕРСОН, НИКОЛАЕВ, ЗАПОРОЖЬЕ И ВСЯ НОВОРОССИЯ - ТРЕТЬ УКРАИНЫ НИКОГДА НЕ БЫЛИ НИ ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО, НИ ДАЖЕ ПРЕИМУЩЕСТВЕННО УКРАИНОЯЗЫЧНЫМИ РЕГИОНАМИ!!!
         >
         > ВЫ НЕ ИМЕЕТЕ НИКАКОГО ПРАВА ГОВОРИТЬ ОТ ЛИЦА ВСЕХ УКРАИНЦЕВ!!!
         >
         > Я - ТОЧНО ТАКОЙ ЖЕ РАВНОПРАВНЫЙ ГРАЖДАНИН УКРАИНЫ, КАК И ВЫ!!!
         >
         > Всё. Удачи Вам.

         :bounce: Ні нє такой жє і нє равноправний - бо не українець, бо і мови не знаєшь і лютуєш , як заклятий москаль...
         Вслухаймося: і голосно та найголосніше нам про це говорять, і нашіптують це, і шантажують, і в спосіб усіляких глузів це доводять, і все оте з однієї-єдиної причини: так знову хочеться, ну, так хочеться цієї благодатної землі, цієї України!.. Точнісінько так хочеться, як хотілося колись тій, що "доконала вдову-сиро-тину". Згадати треба ту таємну інструкцію, що її десь у 1764 р. Катерина II дала генерал-прокуророві сенату князеві Вяземському. Сказано було у ній ось що: "Малая Россия, Лифляндия и Финляндия суть провинции, которые правятся конфирмированными им привиллегиями, нарушить (которые) отрешением всех вдруг весьма было бы непристойно". (Ну, звичайно, було б "непристойно" враз зліквідувати оті залишкові форми автономії!). І ось геніальний винахід цариці: "Сии провинции (...) надлежит легчайшими способами привести к тому, чтобы они обрусели и перестали бы глядеть, как волки к лесу".
         Ось вона - придумана й випробувана ще Катериною II "легчайшая" зброя -"обрусение" як спосіб "присобирания" все нових і нових земель, саме та зброя, яка з повним розмахом і застосовується сьогодні в Україні. Ми ж, значна частина українців, не усвідомлюючи цього, ще й нині вагаємося: а чи варто переходити на рідну мову, чи слід її відроджувати, чи потрібно за неї вести боротьбу? І шукаємо виправдання своєму малоросійству, і ніяк не переступимо т. зв. звичку, і ніяк не відженемо від себе лінь. А ще усе повторюємо: "Мне так легше" (це що - легше від знехтування багатовіково-родовою мовою?) або: "Зачем придавать этому значение?" Шовініст-великодержавник, неоімперіаліст лише аплодує нерішучості, затурканості теперішніх малоросів. Він знає, що ціна пильнованого ним мовного плацдарму - щонайвища, адже від мовного входження у "единое государство" до остаточного - один крок. Ах, як шанує він у нас відступників від української мови, як найперше на них свої надії покладає! Найдешевша або й зовсім безкоштовна російська газетка, дотошні крики про "нарушение прав" малороса вчитися російською мовою, і т. д., і т. д. Малорос же, казав Шевченко, "анітелень". Хіба що, промовить: "Какая разница?" Або: "А я по-русски привык".
        • 2006.05.25 | Patrick

         Не кричіть

         >@%$#^%$@%##@$@#@@$#@$#@^%@$&^%##@#%$!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
         "Какая ви нєрвная, я є..у!" (с)

         Хтів був йти вже спати... а тут...

         >ЧТО ДЛЯ МЕНЯ РОДНОЕ, А ЧТО ЧУЖОЕ - РЕШАЮ ТОЛЬКО Я!!!
         Ніфіга! "Ето как раз ошибка!" (с)
         Хоча мені цікаво, як саме ви, шановний, обрали рідною, як я зрозумів, руську мову - до вас прийшов такий собі Морфей з фільма про Матрицю і запропонував на вибір дві пігулки?
         Головна, на мою думку, помилка лібералів (або свідома брехня) - вважати (нав'язувати думку), що людина вільно обирає мову для спілкування за критеріями її принадности, краси, особливісти, попсовости і таке інше.
         Насправді, як на мене, людина спілкується тією чи іншою мовою:
         1. Бо це її рідна мова.
         2. Якщо людина спілкується нерідною мовою, значить воне це робити змушена, хоч це слово можливо є надто неприємним для ліберального вуха. Змушена, бо це є життєво необхідним, бо інакше їй можуть не продати у магазині харчі або не відпустити дитину з уроку попісяти, як у тій рекламі Н.Вітренки (хоча я таку байку вперше почув на виборах від спостерігача з Франківська, тільки там все було навпаки :) )
         У наведених варіянтах, власне, не йдеться ні про який вибір. Існує також купа інших варіянтів, коли людина саме обирає мову, і на першому місці серед критеріїв йде попсовість (або - "як всі"), а вже потім - принадність, краса, колоритність і таке інше. Але то вже не основна мова спілкування.

         І так є в усіх, навіть "найдемократичніших" країнах світу. Для ілюстрації - живе в Техасі такий собі іспаномовний у побуті гамериканець. І його предки там жили ще з часів перших конкістадорів. Але він не може собі дозволити не знати держ. мови (якщо хоче, звичайно, мати нормальну роботу і таке інше), як це дозволяє собі перший-ліпший мешканець Харкова або Донецька.

         Ще. Від москвофілів можна часто почути про так званих "російськомовних українців". На моє глибоке переконання - таких в природі не існує - є тільки зрусифіковані. Нехай не в першому поколінні, через батьків або дідів, але все одно зрусифіковані.

         І ще таке. Москвофіли кажуть, що по відношенню до рос. мови тре чинити з урахуванням "европейських цінностей", "прав людини", різних хартій і такого іншого. Коли українську мову планомірно вбивали упродовж століть - все вищезгадане русифікаторам не заважало. Запитую - чому тепер, коли українці хочуть відновити статус-кво, їм навісили ці тягарі? Це принаймі нечесно. Хоча я розумію, що панове ліберали мене не в цьому не підтримають.

         >ЛУГАНСК И ЛУГАНЩИНА, ДОНЕЧЧИНА И ДОНЕЦК, КРЫМ И ОДЕССА, ХЕРСОН, НИКОЛАЕВ, ЗАПОРОЖЬЕ И ВСЯ НОВОРОССИЯ - ТРЕТЬ УКРАИНЫ НИКОГДА НЕ БЫЛИ НИ ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО, НИ ДАЖЕ ПРЕИМУЩЕСТВЕННО УКРАИНОЯЗЫЧНЫМИ РЕГИОНАМИ!!!

         Маячня. Згадані регіони (окрім, можливо, Запоріжжжя) досить тривалий час були переважно тюркомовними, так що з того?

         >ВЫ НЕ ИМЕЕТЕ НИКАКОГО ПРАВА ГОВОРИТЬ ОТ ЛИЦА ВСЕХ УКРАИНЦЕВ!!!

         Ми маємо таке ж право, як і Ви, говорити тут все, що дозволено правилами форуму... а якщо точніше - все, що дозволяють модератори.

         >Я - ТОЧНО ТАКОЙ ЖЕ РАВНОПРАВНЫЙ ГРАЖДАНИН УКРАИНЫ, КАК И ВЫ!!!

         Безумовно. Але окрім прав, даруйте мені цю банальність, є ще й обов'язки, зокрема - дотримуватись Конституції і Законів України.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.25 | Kohoutek

          Re: Не кричіть

          Patrick пише:

          > >ЧТО ДЛЯ МЕНЯ РОДНОЕ, А ЧТО ЧУЖОЕ - РЕШАЮ ТОЛЬКО Я!!!
          > Ніфіга! "Ето как раз ошибка!" (с)

          Тоді, будь ласка, повідомте мені, хто мє вирішувати, що для мене є рідним, а що - чужим. Чекаю нетерпляче.

          > Насправді, як на мене, людина спілкується тією чи іншою мовою:
          > 1. Бо це її рідна мова.

          Все. Ви самі все сказали. Я спілкуюся моєю рідною мовою.
          > >ЛУГАНСК И ЛУГАНЩИНА, ДОНЕЧЧИНА И ДОНЕЦК, КРЫМ И ОДЕССА, ХЕРСОН, НИКОЛАЕВ, ЗАПОРОЖЬЕ И ВСЯ НОВОРОССИЯ - ТРЕТЬ УКРАИНЫ НИКОГДА НЕ БЫЛИ НИ ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО, НИ ДАЖЕ ПРЕИМУЩЕСТВЕННО УКРАИНОЯЗЫЧНЫМИ РЕГИОНАМИ!!!
          >
          > Маячня. Згадані регіони (окрім, можливо, Запоріжжжя) досить тривалий час були переважно тюркомовними, так що з того?

          Шановний Patrick"у, будь ласка, наведіть мені хоч які-небудь докази того, що на згаданих територіях і у згаданих містах існувало постійне тюркомовне населення. Заздалегідь дякую.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.25 | Patrick

           Re: Не кричіть

           >Тоді, будь ласка, повідомте мені, хто мє вирішувати, що для мене є рідним, а що - чужим. Чекаю нетерпляче.

           Конкретизуємо - йдеться про мову. Рідна мова - це та, яку дитина вперше почула від своїх батьків. Причому тут вибір? Що ви вирішуєте? Є, звичайно, випадки двомовности у родині (в моїй, наприклад, так є), але всеж таке трапляється не надто часто.

           >> Насправді, як на мене, людина спілкується тією чи іншою мовою:
           >> 1. Бо це її рідна мова.

           >Все. Ви самі все сказали. Я спілкуюся моєю рідною мовою.

           Та спілкуйтесь на здоров'я. Хто вам забороняє? Але я, не зважаючі на рівноправність між нами в інших питаннях, не мушу обов'язково розуміти вашої рідної мови, у той час як ви мою рідну мову розуміти і знати мусите, бо волею Бога і завдяки боротьбі і пролитій крові Героїв (даруйте мені цей пафос) постала УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА, в якій моя рідна мова є ДЕРЖАВНОЮ.

           Все ж, якщо дозволите, хочу поцікавитись таким. Ви кажете, якщо я вірно зрозумів, що рос. мову у якості рідної ви добровільно обрали. Як саме це відбулось?

           По тюркомовним - так, постійного населення не було ніде, окрім Криму і частково нинішньої Миколаївщини та Одещини, але справа не в тому. Переважно вживана на тих чи інших теренах мова - штука насправді вельми динамічна у історичних масштабах і залежить насамперед від того, хто на тих теренах панує.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.05.25 | Kohoutek

            Re: Не кричіть

            Patrick пише:
            > >Тоді, будь ласка, повідомте мені, хто мє вирішувати, що для мене є рідним, а що - чужим. Чекаю нетерпляче.
            >
            > Конкретизуємо - йдеться про мову. Рідна мова - це та, яку дитина вперше почула від своїх батьків. Причому тут вибір? Що ви вирішуєте? Є, звичайно, випадки двомовности у родині (в моїй, наприклад, так є), але всеж таке трапляється не надто часто.

            А, вот вы про что, я сначала не понял. Совершенно согласен.

            > Та спілкуйтесь на здоров'я. Хто вам забороняє? Але я, не зважаючі на рівноправність між нами в інших питаннях, не мушу обов'язково розуміти вашої рідної мови, у той час як ви мою рідну мову розуміти і знати мусите, бо волею Бога і завдяки боротьбі і пролитій крові Героїв (даруйте мені цей пафос) постала УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА, в якій моя рідна мова є ДЕРЖАВНОЮ.

            Вы не поверите, но рядовой гражданин демократической страны НЕ ОБЯЗАН знать государственный язык. Если я не прав, процитируйте мне положение в украинских законах, которое подтверждает ваше утверждение.

            Но вопрос не в этом. Если вы не обязаны знать мой язык, и я не обязан знать ваш язык, и мы вообще ничем друг другу не обязаны, значит ли это, что мы должны биться до последнего, защищая священное право НЕ ЗНАТЬ чужой язык? Стоит ли право НЕ ЗНАТЬ такой защиты? Есть ли оно вообще, это право? Я понимаю, когда люди борются за то, чтобы что-то ИМЕТЬ и ЗНАТЬ, но ведь вы сражаетесь за то, чтобы НЕ ИМЕТЬ и НЕ ЗНАТЬ? Или же мы можем как-то миром прийти к компромиссному решению? Ведь, если бы ваш язык был вымирающим или мой звучал на этой земле крайне редко, таких разборок бы и не было.

            > По тюркомовним - так, постійного населення не було ніде, окрім Криму і частково нинішньої Миколаївщини та Одещини, але справа не в тому. Переважно вживана на тих чи інших теренах мова - штука насправді вельми динамічна у історичних масштабах і залежить насамперед від того, хто на тих теренах панує.

            Это хорошо, что вы признаёте, что сморозили глупость, не каждый форумчанин на это способен, что ярко иллюстрирует моя "дискуссия" с Пані.

            "Господствует". Какое богатое слово. Вы желаете господствовать над этой землёй? А обратить внимание на того, кто на ней живёт сейчас, не согласны? К чему вы приводите аргумент про "тюркоязычное население", если немедленно от него и открещиваетесь? Значит, если обосновывать необходимость последовательной украинизации, например, Киева, то никак нельзя забыть про то, что этот город - место традиционной украинской культуры и языка; а если говорит, например, о Луганске, то никаких ссылок на "традиционность" приводить нельзя? Вам не кажется, что это сильно смахивает на двойные стандарты?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.25 | Timeo

             Re: Не кричіть

             Kohoutek пише:

             > а если говорит, например, о Луганске, то никаких ссылок на "традиционность" приводить нельзя? Вам не кажется, что это сильно смахивает на двойные стандарты?

             Ви колись таки поцікавтеся, якою мовою розмовляло населення тої ж Луганщини років так сто-сто п`ятдесят тому. І тоді будете говорити про "традіціонность".
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.05.25 | Kohoutek

              Re: Не кричіть

              Timeo пише:

              > Ви колись таки поцікавтеся, якою мовою розмовляло населення тої ж Луганщини років так сто-сто п`ятдесят тому. І тоді будете говорити про "традіціонность".

              Поцікавився. Найдавніший населений пункт області, якщо вірити оголошенню, - станиця Луганська Області Війська Донського, наразі - селище Станично-Луганське. Місто Луганськ було засноване за указом Катерини-2 на сорок років пізніше. Засілялася місцевість українцями, росіянами, в меншій кількості сербами та іншими вихідцями з Балкан та іншими народами.
        • 2006.05.25 | BROTHER

         Брехня!

         Kohoutek пише:
         ....
         > ЛУГАНСК И ЛУГАНЩИНА, ДОНЕЧЧИНА И ДОНЕЦК, КРЫМ И ОДЕССА, ХЕРСОН, НИКОЛАЕВ, ЗАПОРОЖЬЕ И ВСЯ НОВОРОССИЯ - ТРЕТЬ УКРАИНЫ НИКОГДА НЕ БЫЛИ НИ ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО, НИ ДАЖЕ ПРЕИМУЩЕСТВЕННО УКРАИНОЯЗЫЧНЫМИ РЕГИОНАМИ!!!

         Брешеш, до того, як твої московітські царі вдерлися до нашої землі, люди тут балакали у більшості українською, яка звісно мала діалекти та не була однаковою всюди. Але в тому, чи іншому вигляді то була українська. Звичайно, ближче до Росії траплялася й російська, але була й болгарська, татарська та інші. З самого початку ваша цариця почала заселяти, як вона казала "вільні землі Причорномор'я" та інші українські земли. Потім дарувала ці землі своїм йобарям та сраколизам. З'явилися навіть цілі села та містечка переселених росіян, які належали теж росіянам. Наприклад, с.Тімошовка Запорізької області. Як казала одна тамтешня бабуся, радянські, що перевіряли село, не розуміли, якою мовою балакали у нашому селі. Себто мова росіян, яких тьотя Катя заселила на "вільні" українські землі, з роками перетворилася на суржик - ані російська, ані українська. Те ж саме робилося з українською під тиском русифікації. Все керівництво та поміщики були або російські, або такі, що адоптували російське та зробилі російське своїм, а зараз їх нахабні послідовники зажадали закріпити це.

         Історично російська мова не була панівною на землях Причорномор'я та Лівобережжя. Кацапські царі та комуняки зробили її такою. Ніхто не заперечує право росіянина або будь кого іншого балакати тією мовою, до якої він звик, або вважає за рідну. Але брехати про те, що української тут не було не треба. Була й є, та має повернути собі ту популярність, яку мала раніше.
      • 2006.05.24 | Адвокат ...

       Look at yourself! ( - )

      • 2006.05.24 | Sean

       Щойно, люб'язний пане Kohoutek

       Ви скоїли (двічі) дехволта у контексті правил. Керуючись винятково доброю волею (ну, чи вже яка вона у мене там є, добра чи не дуже), прошу Вас взяти до уваги, що якщо Ви таке дозволятимете не щодо мене, а когось іншого, не з адмінгрупи, то буде йой. Дякую за розуміння.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.24 | Kohoutek

        Не мовчатиму

        Sean пише:
        > Ви скоїли (двічі) дехволта у контексті правил. Керуючись винятково доброю волею (ну, чи вже яка вона у мене там є, добра чи не дуже), прошу Вас взяти до уваги, що якщо Ви таке дозволятимете не щодо мене, а когось іншого, не з адмінгрупи, то буде йой. Дякую за розуміння.
        Вельмишановний пане Sean, найжахливіше, що Ви можете мені зробити - закрити доступ до цього форуму. Я це переживу. Для мене бачиться важливішим хоч якось та пробити ту стіну непорозуміння та ворожості, на яку я незмінно натикаюся, коли розмовляю з нібито розумними, освіченими, нібито здатними до переосмислення, розвитку, аналізу людьми, з нібито щирими патріотами своєї країни, що нібито зичать всім її мешканцям добра. З людьми, які нібито дотримуються ліберальних і демократичних цінностей, які нібито бажають, щоб Україна стала сучасною європейською країною і позбулася радянської спадщини. І коли я раз у раз натикаюся на ту саму стіну, коли, раз у раз закликаючи до компромісу та порозуміння, чую у відповідь ті самі стереотипні фрази про те, що Ви навчите мене, як Батьківщину любити, а всіх, хто її любить не по-Вашому, примусите любити, як треба - мене охоплює розпач та лють. ЦЕ і є ваша відповідь? Я не прохатиму пробачення. Робіть, що Вам підказує Ваша совість, якщо вона у Вас є. Ви все одно не чуєте, що я кажу - не чуєте, бо не хочете. Ви бачите у мені ворога. Модеруйте. Відбудовуйте цей Майдан за своїм образом та подобою. Але не думайте, що це і буде подобою країни - щощільніше ви затулюватиме вуха, щобільше ви чутимете винятково самого себе. Я дуже поважаю правила мирного співіснування, але є випадки, коли вони втрачають сенс. І справа не в мені, а справа у тому, що ми всі тут вважаємо себе майбутнім країни, представниками, так би мовити, громадянського суспільства, що формується. І коли одна половина країни НАСТІЛЬКИ нездатна почути іншу, мені стає дещо моторошно. Ви навіть не розумієте, наскільки образливою і неприйнятною є Ваша позиція для тих Ваших співвітчизників, що могли би бути разом з Вами - бо я думаю, що об"єднує нас значно більше, ніж роз"єднує. Та з Вашою допомогою ця ситуація може змінитися - якщо ви нездатні погодитись на компроміс, то я нізащо не погоджусь на капитуляцію; і роз"єднання буде ширитися. І, знов-таки, справа не в мені та Вас конкретно, а в тому, що ми лише уособлюємо певні чатини нашого суспільства. Сумно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.24 | Sean

         Та на здоров'я

         тільки:
         а) або Ви дотримуєтеся при цьому правил
         б) або, се ля ві, не мовчатимете десь в іншому місці, бо такі правила.
         Я ж ніби жодним чином не заперечую Ваше право висловлювати свої переконання, котрі не співпадають з моїми. Тікі не вдавайтеся до некоректних висловлювань.


         Kohoutek пише:
         > Sean пише:
         > > Ви скоїли (двічі) дехволта у контексті правил. Керуючись винятково доброю волею (ну, чи вже яка вона у мене там є, добра чи не дуже), прошу Вас взяти до уваги, що якщо Ви таке дозволятимете не щодо мене, а когось іншого, не з адмінгрупи, то буде йой. Дякую за розуміння.
         > Вельмишановний пане Sean, найжахливіше, що Ви можете мені зробити - закрити доступ до цього форуму.
         Якщо Ви вживатимете до співрозмовників висловів певного ґатунку - мені доведеться це зробити. Але я не хочу того. Тим більш, у Вас це ніби не є системою.

         > Я це переживу.
         Певен, що так.

         > Для мене бачиться важливішим хоч якось та пробити ту стіну непорозуміння та ворожості, на яку я незмінно натикаюся, коли розмовляю з нібито розумними, освіченими, нібито здатними до переосмислення, розвитку, аналізу людьми, з нібито щирими патріотами своєї країни, що нібито зичать всім її мешканцям добра. З людьми, які нібито дотримуються ліберальних і демократичних цінностей, які нібито бажають, щоб Україна стала сучасною європейською країною і позбулася радянської спадщини.
         Ви сподіваєтеся розбити ту стіну "параноями" і "олігофреніями"? Мені то особисто похвіг, але це нмд навіть неконструктивно, нє?

         > І коли я раз у раз натикаюся на ту саму стіну, коли, раз у раз закликаючи до компромісу та порозуміння, чую у відповідь ті самі стереотипні фрази про те, що Ви навчите мене, як Батьківщину любити, а всіх, хто її любить не по-Вашому, примусите любити, як треба - мене охоплює розпач та лють.
         Я не збираюся вчити Вас як любити Батьківщину. Це Ваша справа.

         > ЦЕ і є ваша відповідь?
         Моя відповідь - те, що я написав.

         > Я не прохатиму пробачення.
         Mamma mia, та хіба я того вимагаю?

         > Робіть, що Вам підказує Ваша совість, якщо вона у Вас є.
         Та біс її знає, не мені судити про те.

         > Ви все одно не чуєте, що я кажу - не чуєте, бо не хочете.
         Чому не чую? Чую. Погоджувати си - не зобов'язаний.

         > Ви бачите у мені ворога.
         Ні

         > Модеруйте.
         Порушення і порушників - обов'язково. У мене обмаль часу, але є інші.

         > Відбудовуйте цей Майдан за своїм образом та подобою. Але не думайте, що це і буде подобою країни - щощільніше ви затулюватиме вуха, щобільше ви чутимете винятково самого себе.
         Let's see.

         > Я дуже поважаю правила мирного співіснування, але є випадки, коли вони втрачають сенс.
         "ТИ сказав" ©

         > І справа не в мені, а справа у тому, що ми всі тут вважаємо себе майбутнім країни, представниками, так би мовити, громадянського суспільства, що формується.
         Я схильний вважати те, представником чого себе вважаю - нацією. Прохання не плутати з крівною спільнотою.

         > І коли одна половина країни НАСТІЛЬКИ нездатна почути іншу, мені стає дещо моторошно.
         Щодо половини - то велике питання.
         Чуємо. Але не погоджуємося. Ви теж маєте на це аналогічне право.

         > Ви навіть не розумієте, наскільки образливою і неприйнятною є Ваша позиція для тих Ваших співвітчизників, що могли би бути разом з Вами - бо я думаю, що об"єднує нас значно більше, ніж роз"єднує.
         Можете вірити, можете не вірити, але я, провівши, між іншим, достобіса часу у хвайному місті Донецьку, де так верещать про русский язик, НІКОЛИ не зтикався з порушенням прав російськомовних. Я не кажу, що саме Ви говорите нещиро, але я стверджую, що у тотальній більшости - це інсінуації, провокації і маячня. Мені це нецікаво.

         > Та з Вашою допомогою ця ситуація може змінитися - якщо ви нездатні погодитись на компроміс, то я нізащо не погоджусь на капитуляцію;
         Не вимагаю.

         > і роз"єднання буде ширитися.
         Як хочете.
         Об'єктивних причин не бачу. Я не забороняю і не забороню Вам розмовляти-думати-читати-писати російською, Ви - мені українською. Я чудово розумію російську мову, Ви, наскільки я вкурив - українську. У чому проблема?
         Мовної проблеми не бачу, і переконаний, що з однієї причини - її не існує, тої проблеми. Її роблять. На моє приватне переконання, котре я нікому не нав'язую - роблять переважно з двох бажань:
         а) влади, нижчий щабель котрої знаходиться "в рєгіонє", підсаженому на "мовний" гачок,
         б) напаскудити Україні.
         Особисто Вас я не маю підстав звинувачувати ні у першому, ні у другому, але менше з тим.

         > І, знов-таки, справа не в мені та Вас конкретно, а в тому, що ми лише уособлюємо певні чатини нашого суспільства. Сумно.
         Не бачу підстав сумувати.

         Якщо Ви звернули увагу, я не пропоную заборонити вживання російської (рівно як і будь-якої іншої). Я пропоную не порушувати Конституцію і карати (суворо) за порушення Конституції.
        • 2006.05.25 | РУСИН

         Re: Не мовчатиму - і не кричатимеш

         Kohoutek пише:
         ...майбутнім країни, представниками, так би мовити, громадянського суспільства, що формується. І коли одна половина країни НАСТІЛЬКИ нездатна почути іншу, мені стає дещо моторошно. Ви навіть не розумієте, наскільки образливою і неприйнятною є Ваша позиція для тих Ваших співвітчизників, що могли би бути разом з Вами - бо я думаю, що об"єднує нас значно більше, ніж роз"єднує. Та з Вашою допомогою ця ситуація може змінитися - якщо ви нездатні погодитись на компроміс, то я нізащо не погоджусь на капитуляцію; і роз"єднання буде ширитися. І, знов-таки, справа не в мені та Вас конкретно, а в тому, що ми лише уособлюємо певні чатини нашого суспільства. Сумно.

         :bounce: повірю в щирість Ваших слів , якщо б цю промову було виголошено по відношенню до українців Кубані ,смоленщини ,курщини , сіверщини ну і інших "нє стюль отдальонних" мест де укрвїнців "і мертвих і живих і ненароджених" мільйони ... де в свій час ,приставивши нагана до виску запитували - " ті пєтлюровєц аль руссскій...
         ВРАЧУ - І Л Є Ч І С Я САМ !!!!
         :bounce:Нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирають мову [Ліна Костенко]
         :bounce:Рідна мова дається народові Богом, чужа - людьми, її приносять на вістрі ворожих списів [В. Захарченко].
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.25 | Kohoutek

          Чемодан-вокзал-Россия!

          РУСИН пише:
          > :bounce: повірю в щирість Ваших слів , якщо б цю промову було виголошено по відношенню до українців Кубані ,смоленщини ,курщини , сіверщини ну і інших "нє стюль отдальонних" мест де укрвїнців "і мертвих і живих і ненароджених" мільйони ... де в свій час ,приставивши нагана до виску запитували - " ті пєтлюровєц аль руссскій...

          РУСИНе, мене РОСІЯ не цікавить. Якщо вона так цікавить Вас - див. заголовок.
      • 2006.05.25 | РУСИН

       Re: Oligophrenia Patriotica Hysterica

       Kohoutek пише:
       >
       > Без толку. С вами разговаривать - без толку. Вы ничему не способны научиться и ничего не в состоянии понять. Вам протягивают руку, а вы всё саблей размахиваете. Как аукнется - так и откликнется.

       Без толку. С вами разговаривать - без толку. Вы ничему не способны научиться и ничего не в состоянии понять. Вам протягивают руку, а вы всё саблей размахиваете. Как аукнется - так и откликнется.

       :bounce:Ми все зрозуміли .Не будемо знову наступати на "переяславські" граблі...
       Тож чого, постає питання, прагнуть ті, що домагаються у нас двох державних мов? Розчленування України чи перетворення її у дубль - у ще одну, крім існуючої, російську державу, яка, звичайно, неодмінно розчиниться у тій, яка є більшою? Ворожий, смертельно небезпечний замір, і як це важливо, щоб українці,
       доля яких склалася так, що вони, часто несамохіть зросійщені, все ж зрозуміли всю підступність, всю цинічність того антидержавного мовного спектаклю, що розігрується в Україні з метою виборення російській мові статусу офіційної або державної. Фактично це дорівнює виборюванню того, щоб Україна втратила свою державність та щоб українська мова зовсім щезла з українських етнічних теренів. Гляньте-бо, шановні: бажаного для шовініста або нетямущого малороса статусу російська мова ще не має, але як вже нині ведеться українській мові в багатьох місцях нашої держави, де україноненависники просто стіною ідуть на неї, аби вона не розправила свої крила. Що то, й справді, залишилося б від нашої мови, аби того статусу зросійщувачі домоглися! Домагаються ж під галас: "славянское братство", "народы-братья", "братские узы", навіть "братская любовь". Яке фарисейство, яка облуда! Достоту як у Шевченка: люблять "шкуру, а не душу".
     • 2006.05.24 | Хвізик

      Re: Ні, радше ось як

      > 5. До Конституції вноситься норма про відповідальність депутатів за порушення Конституції.
      я би сказав про КРИМІНАЛЬНУ відповідальність
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.24 | Sean

       Абсолютно погоджую ся (-)

     • 2006.05.24 | шкіпер

      Re: Ні, радше ось як

      Sean пише:
      > 1. Рішення рад скасовуються судом.
      Сумнівно, як що до всіх рішень.

      > 2. Ті місцеві депутатики, хто голосував "за", притягаються до відповідальности.
      По перрше див. п.1. По друге - за яким це законом депутата можно притягнути до відповідальності за рішення колегіального органу?

      > 3. З Конституції зникає згадка про російську мову, як про шось ексклюзивне.
      А там такого немає.

      > 4. Приймається нова редакція Закону "про Хартію", з котрого зникає згадка про російську мову, яка не є "меншинною".
      А якою вона тоді є?

      > 5. До Конституції вноситься норма про відповідальність депутатів за порушення Конституції.
      Навіть якщо це відбудеться (в чому я не то що сумніваюсь, я переконаний що ція ВР за таке не проголосує), закон обратної сили не має.

      За пункти 1-3 Партія регіонів, та мабуть особисто пан Ренат, повинні нагородити вас будиночком на теплому острові з мерседесом в гаражі та мулаткою в бассейні. Бо ви забезпечите їм перемогу на майбутніх виборах.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.24 | Пані

       Re: Ні, радше ось як

       шкіпер пише:

       > > 3. З Конституції зникає згадка про російську мову, як про шось ексклюзивне.
       > А там такого немає.

       Є.

       Стаття 10. .....
       В Україні гарантується вільний розвиток, використання і
       захист російської, інших мов національних меншин України.


       >
       > > 4. Приймається нова редакція Закону "про Хартію", з котрого зникає згадка про російську мову, яка не є "меншинною".
       > А якою вона тоді є?

       Насправді це серьйозне юридичне та політологічне питання, яке треба серьйозног і обговорювати. Але в контексті Хартії вона дійсно меншиною не є, Хартія не писалася для таких випадків. Це вже багато разів пережували.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.24 | марктем

        Re: Ні, радше ось як

        Але в контексті Хартії вона дійсно меншиною не є, Хартія не писалася для таких випадків. Це вже багато разів пережували.

        Это ваше мнение. Видимо у тех, кто писал Хартию может быть отличное мнение от вашего. У тех, кто принимал, тоже. На форуме также никакого согласия по этому вопросу не наблюдается. Возможно, не дожевали все-таки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.24 | Пані

         Re: Ні, радше ось як

         марктем пише:
         > Але в контексті Хартії вона дійсно меншиною не є, Хартія не писалася для таких випадків. Це вже багато разів пережували.
         >
         > Это ваше мнение. Видимо у тех, кто писал Хартию может быть отличное мнение от вашего. У тех, кто принимал, тоже. На форуме также никакого согласия по этому вопросу не наблюдается. Возможно, не дожевали все-таки.

         А я завжди викладаю тільки власну думку, якщо не зазначено інакше. А ви очікували чогось іншого?

         Ця колізія легко вирішується направленням офіційних запитів з тлумачення Хартії до органів, що наглядають за її дотриманням (щось таке є в ЄС).
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.24 | марктем

          Re: Ні, радше ось як          > Ця колізія легко вирішується направленням офіційних запитів з тлумачення Хартії до органів, що наглядають за її дотриманням (щось таке є в ЄС).

          Хартия относится к компетенции Совета Европы, не ЕС.
          Возможно, Совет Европы будет вовлечен в решение спора, если его не решат на национальном уровне (пока до этого рано). Что коллизия решится в СЕ быстро, безболезненно и без нанесения урона имиджу страны верится не очень. Тем более, что ....ну не так легко отменять Законы в сторону уменьшения прав.
    • 2006.05.24 | Pavlo

     Re: Ось як треба

     Kohoutek пише:
     > 1) Принимается новый Закон о языках в Украине, в котором чётко прописываются принципы языковой политики.

     Так.

     > Но непременно нужно, наконец-то, отказаться от насильственного привязывания языка к национальности!.

     Я вважаю, що ні.
     Звідки виникла мовна проблема ? Українці прийняли за основу (рахуйте, домовились)полтавський діалект української мови, причому різні регіональні групи значною мірою відмовились від використання діалектів, а деякі зовсім змінили мову спілкування.
     Але в Україні живе багато росіян, які є рівноправними громадянами і які мають право вільно користуватися рідною мовою. На них домовленність українців спілкуватись полтавським діалектом української мови не росповсюджується. Тому в законі має бути забезпечено право українських росіян вільно послуговуватись російською мовою. А російськомовні українці можуть собі користуватись регіональною мовою - права ж у всіх рівні.

     >>>Вводится статус официального языка.
     Регіональної мови. Влучний термін, між іншим.

     >>Русский язык получает права официального на всей территории страны, или же в тей областях, где число людей, признающих его родным, составляет не менее 20%, или же местные советы получают право установить такой статус на своей территории.

     На мою думку, це мають вірішувати місцеві ради.


     > 3) Отменяется Закон о ратификации Европейской Хартии и принимается новый закон, в котором русский язык исключается из списка защищаемых, и к которому прилагается новый, исправленный перевод Хартии.

     З перекладом Хартії це взагалі пісня.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.25 | Kohoutek

      Re: Ось як треба

      Pavlo пише:

      > > Но непременно нужно, наконец-то, отказаться от насильственного привязывания языка к национальности!.
      >
      > Я вважаю, що ні.
      > Звідки виникла мовна проблема ? Українці прийняли за основу (рахуйте, домовились)полтавський діалект української мови, причому різні регіональні групи значною мірою відмовились від використання діалектів, а деякі зовсім змінили мову спілкування.

      То що? Це звичайний процес ствердження будь-якої ЛІТЕРАТУРНОЇ мови.

      > Але в Україні живе багато росіян, які є рівноправними громадянами і які мають право вільно користуватися рідною мовою. На них домовленність українців спілкуватись полтавським діалектом української мови не росповсюджується. Тому в законі має бути забезпечено право українських росіян вільно послуговуватись російською мовою. А російськомовні українці можуть собі користуватись регіональною мовою - права ж у всіх рівні.

      Не бачу, про що сперечатися. Все так і є. Чому ж ви тоді підтримуєте насильницьке ув"язування мови з національністю (у сенсі - етнічним самовизначенням)?

      > >>>Вводится статус официального языка.
      > Регіональної мови. Влучний термін, між іншим.

      Добре, нехай вона назівається "регіональною". Не в назві справа.

      > >>Русский язык получает права официального на всей территории страны, или же в тей областях, где число людей, признающих его родным, составляет не менее 20%, или же местные советы получают право установить такой статус на своей территории.
      >
      > На мою думку, це мають вірішувати місцеві ради.

      Цілком прийнятний варіант.

      > З перекладом Хартії це взагалі пісня.

      Так, але це по суті є технічним питанням; сучасний переклад є невдалим, але не перекручує сутності Хартії. За винятком назви, що прописана в Законі про ратифікацію, все інше, afaiu, робиться шляхом технічного редагування і виправлення помилок - це прописано в законі і не потребує ніякої додаткової ратифікації. Може я помиляюся, нехай мене тоді поправлять юристи. Пан Головатий може приступати до цього вже зараз.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.25 | Pavlo

       Re: Ось як треба

       Kohoutek пише:

       > То що? Це звичайний процес ствердження будь-якої ЛІТЕРАТУРНОЇ мови.

       Мови взагалі. Літературна мова є еталоном мови розмовної.


       > Чому ж ви тоді підтримуєте насильницьке ув"язування мови з національністю (у сенсі - етнічним самовизначенням)?

       Українець має право вимагати від українця спілкуватись правильною українською мовою, а від українського росіянина - ні.

       Наприклад, ось так:

       http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1148048448&first=&last=&pattern=цофа_

       Бо кеть вшыткі зачнуть вести бесіду ко як хочет то ля фраса з того буде хосен.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.25 | Kohoutek

        Re: Ось як треба

        Pavlo пише:

        > Українець має право вимагати від українця спілкуватись правильною українською мовою, а від українського росіянина - ні.

        Право? Какое право? Мне кажется, что право человека размахивать руками заканчивается там, где начинается нос его соседа. Украинец по отношению к другому украинцу имеет ровно столько же прав, что и по отношению к любому другому человеку. Не в обиду будь сказано, но слишком много мы говорим о правах, и слишком мало - о свободах.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.25 | Pavlo

         Re: Ось як треба

         Kohoutek пише:
         > Право? Какое право? Мне кажется, что право человека размахивать руками заканчивается там, где начинается нос его соседа.
         >Украинец по отношению к другому украинцу имеет ровно столько же прав, что и по отношению к любому другому человеку.

         Ні. Коли людина називає себе українцем вона бере на себе якісь моральні зобов"язання. Як мінімум, бути українцем. Чи не так ?
         Якщо Ви назветесь фаном Дінамо, а будете вболівати за Шахтар, Вам можуть про це нагадати.

         >Не в обиду будь сказано, но слишком много мы говорим о правах, и слишком мало - о свободах.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.05.25 | Kohoutek

          Re: Ось як треба

          Pavlo пише:

          > Ні. Коли людина називає себе українцем вона бере на себе якісь моральні зобов"язання.

          Моральні? До чого тут мораль? Чикатіло чи Оноприенко важко назвати моральними людьми, але не можна відмовити їм в тому, що вони - українці.

          > Як мінімум, бути українцем. Чи не так ?

          Так воно так, але спочатку треба визначити, що це таке - "бути українцем". Як співає Марк Елмонд, tell me if you can - what makes a man a man?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.25 | Pavlo

           Re: Ось як треба

           Kohoutek пише:

           > Моральні? До чого тут мораль? Чикатіло чи Оноприенко важко назвати моральними людьми, але не можна відмовити їм в тому, що вони - українці.

           Згоден, слово "моральні" зайве.

           Коли людина називає себе українцем вона бере на себе якісь зобов"язання.

           Якщо ти англічанин, ти маєшь бути джентельменом, якщо ти єврей - маєшь бути розумним і т.д. :)


           > > Як мінімум, бути українцем. Чи не так ?
           >
           > Так воно так, але спочатку треба визначити, що це таке - "бути українцем". Як співає Марк Елмонд, tell me if you can - what makes a man a man?

           Напевно. Це дуже глибоке питання, щоб ось так відразу відповісти. Але за словом "українець" потрібно щось стояти, інакше який сенс у цьому слові ?
 • 2006.05.24 | СУДОПЛАТОВ

  Re: Російська мова повинна отримати офіційний статус мови

  С каких это пор русскоязычное население, составляющее половину населения этого государства, стало национальным меньшинством? Нет уж, у русского языка должен быть статус не "мови національної меньшини", а статус второго государственного, в том случае, если вас волнует будущее этого государтсва.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.24 | catko

   з того часу коли місцеві ради почали недавно за це голосувати

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.24 | Адвокат ...

    ! ( - )

  • 2006.05.25 | Pavlo

   Re: Російська мова повинна отримати офіційний статус мови

   СУДОПЛАТОВ пише:
   > С каких это пор русскоязычное население, составляющее половину населения этого государства, стало национальным меньшинством?

   Ви плутаєте мягке з теплим.
   Значно менше половини громадян України ідентифікують себе як росіяни. Їх права мають бути забезпечені саме як національної меншини.
   Якщо Вам не подобається слово "меншина", придумайте інше слово.
 • 2006.05.24 | catko

  можливо ці дві цитати поставлять крапку ілюзіям регіоналів

  я навіть конституцію не буду чіпати :-)

  http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=994_014&p=1146830038469732

  Європейська хартія
  регіональних мов або мов меншин

  ...........

  Частина I
  Загальні положення
  Стаття 1
  Визначення

  Для цілей цієї Хартії:
  a) термін "регіональні мови або мови меншин" означає мови,
  які:
  i) традиційно використовуються в межах певної території
  держави громадянами цієї держави, які складають групу, що за своєю
  чисельністю менша
  , ніж решта населення цієї держави; та
  ii) відрізняються від офіційної мови (мов) цієї держави; він
  не включає діалекти офіційної мови (мов) держави або мови
  мігрантів;

  ..........


  все. крапка. якщо місцева рада проголосила російську регіональною згідно хартії - вона автоматично визнала, що російськомовиних меншість - і тому вони автоматично стають меншиною.

  http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=802%2D15&p=1146830038469732


  З А К О Н У К Р А Ї Н И
  Про ратифікацію Європейської хартії регіональних
  мов або мов меншин

  ...........

  5. При застосуванні положень Хартії ( 994_014 ) заходи,
  спрямовані на утвердження української мови як державної, її
  розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій
  території України, не вважаються такими, що перешкоджають чи
  створюють загрозу збереженню або розвитку мов, на які відповідно
  до статті 2 цього Закону поширюються положення Хартії.  все. крапка номер два. мухи окремо - котлети окремо. ви собі регіональте - але державна українська розвивається скільки треба і де треба.

  се ля ві.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.24 | шкіпер

   Я не розумію...

   ... а що, хтось з проживаючих на сході, окрім саме воінствующих регіоналів, против української мови? Чи віи дукмаете, що визнання росіян (за національністью) к меншини, це образа????

   Нейсприняття української мови на побутовому грунті частіше за все є реакцією на недолуге "відновлення історичної справедливості" тімі ж самими засобами, якими у свій час розповсюджували мову російську.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.24 | Timeo

    Re: Я не розумію...

    шкіпер пише:
    > Нейсприняття української мови на побутовому грунті частіше за все є реакцією на недолуге "відновлення історичної справедливості" тімі ж самими засобами, якими у свій час розповсюджували мову російську.

    Звісно, "двомовники" саме так і пояснюють свої настрої та свою діяльність - але досвід показує, що це пояснення не є правдивим. Бо найбільше волають про утиски якраз ті, хто взагалі НІКОЛИ не стикається з українською мовою: дивиться собі РТР та ОРТ, розмовляє російською як у побуті так і з чиновниками, заповнює папери російською, тощо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.24 | Хвізик

     мені здається, що Ви праві (-)

 • 2006.05.24 | Хвізик

  Російська мова повинна... НЕ ПОВИННА

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.24 | Адвокат ...

   Ґєт правда. Нікому вона ніц не повинна. ( - )

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.24 | ОРИШКА

    Хочу англійську - і все тут! Вона - потрібніша

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.24 | Адвокат ...

     Я є повністю із Вами згідний!

     Як що вже брати що сь зайве, то брати треба,-- най корисніше. Анґлійська мова як друга державна принесе Україні багато користі. Значно більше, аніж мова моцькальська.
    • 2006.05.24 | Sych

     До речі, це був би сильний хід ввести англійську як офіційну

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.24 | Сергій Кабуд

      100%. приблизно це зробили в Сінгапурі країні з одними з найкращ

      найкращіх умов для інвестицій в Світі

      а коли починали, то там мали десь 6 різних мов, причому різних мовних сімей
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.25 | Kohoutek

       У Сінгапурі зробили державною мову колонізаторів. Не нагадує?

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.27 | Сергій Кабуд

        Ви Кугуток бачу знаєте про Сінгапурі меньш ніж я про балет(-)

  • 2006.05.25 | Pavlo

   Російська мова МАЄ... або МОЖЕ.

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.25 | quer

    Любителям разных псевдоэтносов

    ПЕРЕПИС 1926: УКРАЇНСЬКА РСР
    Округи Всього осіб Українці у % Росіяни у % Євреї у % Поляки у %
    Кам'янецька 541096 454374 83.97 8392 1.55 46163 8.53 30102 5.56
    Проскурівська 572967 459525 80.2 5956 1.04 46470 8.11 58511 10.21
    Шепетівська 659746 536026 81.25 7565 1.15 48027 7.28 60215 9.13
    Волинська 690537 461293 66.8 19789 2.87 65589 9.5 86627 12.54
    Коростенська 521092 401366 77.02 8240 1.58 40648 7.8 40643 7.8
    Бердичівська 732571 599175 81.79 10548 1.44 69649 9.51 48439 6.61
    Вінницька 775618 651605 84.01 22156 2.86 77254 9.96 19592 2.53
    Могилівська 522036 462393 88.57 5602 1.07 39516 7.57 12881 2.47
    Тульчинська 706528 633325 89.64 11083 1.57 48356 6.84 11107 1.57
    Уманська 893072 821682 92.01 5531 0.62 57328 6.42 5866 0.66
    Черкаська 1138062 1079126 94.82 9379 0.82 44266 3.89 1652 0.15
    Білоцерківська 861251 801747 93.09 5635 0.65 43572 5.06 8034 0.93
    Київська 1594810 1242967 77.94 138342 8.67 162211 10.17 26105 1.64
    Правобережжя 10209386 8604604 84.28 258218 2.53 789049 7.73 409774 4.01
    Чернігівська 534230 495188 92.69 18250 3.42 17565 3.29 639 0.12
    Конотопська 660129 624046 94.53 13624 2.06 14047 2.13 744 0.11
    Глухівська 551893 410897 74.45 130429 23.63 8842 1.6 397 0.07
    Ніжинська 471871 456931 96.83 5110 1.08 8022 1.7 449 0.1
    Лубенська 568825 551000 96.87 5167 0.91 10275 1.81 391 0.07
    Прилуцька 510064 488048 95.68 4696 0.92 15075 2.96 459 0.09
    Роменська 536305 513997 95.84 5205 0.97 13606 2.54 522 0.1
    Сумська 690726 647067 93.68 37798 5.47 3179 0.46 672 0.1
    Полтавська 1089554 1020984 93.71 38514 3.53 22886 2.1 1245 0.11
    Кременчуцька 791831 724663 91.52 23737 3.0 38098 4.81 768 0.1
    Харківська 1603623 1128608 70.38 361581 22.55 85424 5.33 7002 0.44
    Ізюмська 378095 316902 83.82 56614 14.97 554 0.15 270 0.07
    Куп'янська 426015 356636 83.71 67346 15.81 306 0.07 268 0.06
    Старобільська 480378 428759 89.25 48820 10.16 240 0.05 119 0.02
    Лівобережжя 9293539 8163726 87.84 816891 8.79 238119 2.56 13945 0.15
    Луганська 614643 317474 51.65 262702 42.74 10185 1.66 1862 0.3
    Артемівська 766668 555808 72.5 152624 19.91 17622 2.3 4070 0.53
    Сталінська 654941 348518 53.21 223825 34.17 12909 1.97 3165 0.48
    Маріупольська 415540 227443 54.73 76753 18.47 13483 3.24 931 0.22
    Дніпропетровська 1292828 1057413 81.79 123773 9.57 72719 5.62 7284 0.56
    Криворізька 565012 496680 87.91 30666 5.43 21461 3.8 1081 0.19
    Запорізька 533315 429310 80.5 59214 11.1 18388 3.45 859 0.16
    Мелітопольська 736166 425280 57.77 184324 25.04 15301 2.08 5243 0.71
    Херсонська 565865 439024 77.58 64652 11.43 35509 6.28 4474 0.79
    Зінов'євська 770298 637586 82.77 68732 8.92 32777 4.26 1694 0.22
    Первомайська 665922 578170 86.82 17275 2.59 41158 6.18 2714 0.41
    Миколаївська 497326 304023 61.13 88084 17.71 36696 7.38 2912 0.59
    Одеська 864399 356286 41.22 200565 23.2 170451 19.72 11574 1.34
    Молдавська АРСР 572339 277515 48.49 48868 8.54 48564 8.49 4853 0.85
    Південь 9515262 6450530 67.79 1602057 16.84 547223 5.75 52716 0.55


    Україна 29018187* 23218860 80.01 2677166 9.23 1574391 5.43 476435 1.64    История Украинского языка. Конец 19 века.


    Развенчание мифа о том, что украинский язык якобы был слабо распространен на территории нынешней Украины.

    Любителям разных псевдоэтносов ("новороссов", "малороссов", "слобожан" и т.п.) посвящается...


    По материалам всероссийской переписи населения 1897 года.


    Регионы Российской империи, в которых большинство жителей говорило на т.н. «малорусском» (украинском) языке:


    Киевская губерния

    Великорусский 209427 человек

    Малорусский 2819145 человек


    Черниговская губерния

    Великорусский 495963

    Малорусский 1526072    Полтавская губерния

    Великорусский 72941

    Малорусский 2583133    Подольская губерния

    Великорусский 98984

    Малорусский 2442819    Волынская губерния

    Великорусский 104889

    Малорусский 2095579    Харьковская губерния

    Великорусский 440936

    Малорусский 2009411 (УВАГА АРЕС)    Херсонская губерния

    Великорусский 575375

    Малорусский 1462039 (УВАГА АРЕС)    Екатеринославская губерния

    Великорусский 364974

    Малорусский 1456369 (УВАГА АРЕС)    Таврическая губерния

    Великорусский 404463

    Малорусский 611121 (УВАГА АРЕС)    Кубанская область (ныне – территория РФ)

    Великорусский 816734

    Малорусский 908818    А вот еще общее по империи кол-во людей, говорящих на русском, украинском и белорусском:

    Великорусский 55667469

    Малорусский 22380551

    Белорусский 5885547

    Материалы взяты тут: http://demoscope.ru/weekly/ssp/rus_lan_97.php

    No comments ибо факты говорят сами за себя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.25 | Pavlo

     Ви кого маєте на увазі ?

 • 2006.05.24 | марктем

  Питання....

  1. Статус російської етнічної спільноти ....це одне питання. Є області, де етнічні росіяне не є навіть суттєвою меншинною спільнотою, а чи є вони меншиною в Криму чи Луганській області? Хоча в рамках країни так.
  2. Чи вважати російськомовного етнічного українця , або двомовного, який\яка спілкується переважно російською мовою представником якоїсь національної меншини в Україні? Чи більшість ірландців насправді представники "англійської національної меншини"?. Не віриться.
  3. Чи треба вважати потреби російськомовної спільноти в Україні (мовна спільнота?) та російської етнічної спільноти (етнічна або національна меншина) в Україні ідентичними?
  Іван Іванов, якщо йому буде потрібно, має повне право приїхати до Москви і буде своїм, тільки закордонним росіянином, так само, як і румун з Одеси буде своїм в Бухаресті, а чи треба підштовхувати російськомовного Петра Петрука до статусу, що він і на Батьківщині нацмен і в Росії нацмен. Куди ж йому тоді? Начебто Україна це його Земля.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.24 | Pavlo

   Re: Питання....

   марктем пише:
   > 1. Статус російської етнічної спільноти ....це одне питання. Є області, де етнічні росіяне не є навіть суттєвою меншинною спільнотою, а чи є вони меншиною в Криму чи Луганській області?

   Я наводив приклад Закарпаття. В районах, де угорська мова фактично використовується як регіональна, угорці складають більшість.

   > 2. Чи вважати російськомовного етнічного українця , або двомовного, який\яка спілкується переважно російською мовою представником якоїсь національної меншини в Україні? Чи більшість ірландців насправді представники "англійської національної меншини"?. Не віриться.

   Питання самоідентифікації це особиста справа людини, державі в це влазити нема сенсу.

   > 3. Чи треба вважати потреби російськомовної спільноти в Україні (мовна спільнота?) та російської етнічної спільноти (етнічна або національна меншина) в Україні ідентичними?

   Знову ж таки, чи відносити себе до російської меншини, чи вважати себе українцем, який послуговується російською мовою (бо звик, бо рідна, бо зручно) - кожен російськомовний українець вирішіть самостійно. Права російської меншини відтепер потребують захисту.
   Нездалі дії влади тільки виштовхують російськомовних українців із української громади.

   > Іван Іванов, якщо йому буде потрібно, має повне право приїхати до Москви і буде своїм, тільки закордонним росіянином, так само, як і румун з Одеси буде своїм в Бухаресті, а чи треба підштовхувати російськомовного Петра Петрука до статусу, що він і на Батьківщині нацмен і в Росії нацмен. Куди ж йому тоді? Начебто Україна це його Земля.

   Це його земля, в чому проблема ?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.25 | марктем

    Re: Питання....


    > Я наводив приклад Закарпаття. В районах, де угорська мова фактично використовується як регіональна, угорці складають більшість.


    Порівняйте, в Сумській області є історичні села етнічних росіян (наприклад "русский куст" Тростянецького району: Ніцаха, Кам"янка, Люджа, Вєрхолюджа....). Двомовних табличок, російських національних прапорів, російського університету та шкіл (можливо через відсутність реальної фінансової допомоги з Росії) я там не бачив. Чому?


    >
    > Питання самоідентифікації це особиста справа людини, державі в це влазити нема сенсу.

    Згодний.
    >

    > Знову ж таки, чи відносити себе до російської меншини, чи вважати себе українцем, який послуговується російською мовою (бо звик, бо рідна, бо зручно) - кожен російськомовний українець вирішіть самостійно. Права російської меншини відтепер потребують захисту.

    Приклад Російської національної меншини ("русский куст" Сумщини) та російськомовних українців м. Суми. Обидві групи мають право на захист, але в першому випадку це збереження етнічної окремості та спадщини, "русскости", а у другому випадку тільки мови, якою їм легше (приємніше, зручніше....) спілкуватися. На мою думку, обидві спільноти потребують окремого правового захисту.

    > Нездалі дії влади тільки виштовхують російськомовних українців із української громади.

    Певною мірою так. Хоча питання не загострюється в країні можливо тому, що у нас закони традиційно виконуються не так ентузіастично, як у німців. Мабуть тому пережили комунізм.
    >
    > > Іван Іванов, якщо йому буде потрібно, має повне право приїхати до Москви і буде своїм, тільки закордонним росіянином, так само, як і румун з Одеси буде своїм в Бухаресті, а чи треба підштовхувати російськомовного Петра Петрука до статусу, що він і на Батьківщині нацмен і в Росії нацмен. Куди ж йому тоді? Начебто Україна це його Земля.
    >
    > Це його земля, в чому проблема ?

    Бо Петруку намагаються пояснити, що він, розмовляючи російською у себе вдома становить загрозу для рідного суспільства і починають захищати його ж від його самого.
 • 2006.05.25 | backfire

  Re: Мышиная возня !

  О статусе русского языка сообщу следущее:
  1) русский язык имеет самый высокий в мире статус . - язык lingua franca. Этот статус имеет еще 5 языков : английский, испанский, арабский, португальский, суахили. Это языки которые распространились на территориях нескольких государств и широко применяются гражданами за пределами России. Конкретный пример употребления русского в таком статусе. Прессконференция три месяца назад спикеров трех парламентов : Литовского , Украинского и Польского. Все трое : Павлаускас, Литвин и Томашевский говорили на русском языке. Еще пример: саммит Гуам на днях в Киеве. С трудом но убедили Тарасюка говорить на русском. Но пришлось бедному. Скоро приедет в Киев желанный гость Туркмен-Баши . И ВСЕ переговоры и встречи будут на русском языке.
  2) выходцы из Украины на русском языке создали произведений литературы и искусства намного больше чем на украинском. Русскоязычная культура - гордость Украины . Назову лишь малую часть - Гоголь и Булгаков, Репин и Вертинский, Некрасов и Достоевский, Ильф и Петров и Утесов, Чехов и Чайковский и прочие и прочие . Приравнять русскоязычную культуру на Украине к произведениям украинских писателей на английском языке может только пан Адвокат. Люди выступающие против русского а тем более оскорбляющие его , просто малограмотная шпана, обворовующая украинский народ.
  3) на русский язык огромное влияние оказала Киево-Могилянская академия ( Прокопович, Смотрицкий, Мелецкий и многие другие). По сути современный русский язык - это киевский диалект русского языка, а - украинский язык - полтавский диалект русского языка.
  4) в мире 6800 языков и каждую неделю исчезает один язык. Но несколько языков проводят экспансию - среди них русский. Растет число людей знающих его. В принципе русский язык на Украине расширяет свое влияние. Принудительная "украинизация" приводит к смешению языков и образованию суржика. И чем больше переводят на украинский тем больше суржика. На Украине на чистом украинском языке практически говорит один человек - Борис Олейник.

  Резюме: русский язык веками был на нашей земле и будет всегда. И никая мышиная возня не угрожает ему.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.25 | Сергій Вакуленко

   Запитання до многограмотної шпани.

   backfire пише:
   > 3) на русский язык огромное влияние оказала Киево-Могилянская академия ( Прокопович, Смотрицкий, Мелецкий и многие другие).

   А "Мелецкий" — це хто?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.25 | Адвокат ...

    А яка, нафік ріжниця?! Бздонуло сь,-- і квит!

  • 2006.05.25 | Адвокат ...

   Афтар, випєй іаду!

  • 2006.05.25 | montrealais

   ви забули про такі великі досягнення російської

   культури як КПСС, КГБ, НКВД, а також про таких культурних діячів як В.І.Ленін та І.В.Сталін.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.25 | Адвокат ...

    І Каґновіч з Постишевим...

   • 2006.05.25 | Пані

    І Фелікс Едмундовіч Дзержинський

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.25 | Сергій Вакуленко

     До речі, про цього щасливчика (+л)

     У Менску адкрыецца помнік Дзяржынскаму

     Радыё Свабода

     Заўтра ў Менску на тэрыторыі ваеннай акадэміі будзе адкрыты помнік Феліксу Дзяржынскаму. Цырымонія адбудзецца напярэдадні Дня памежніка, ва ўрачыстасьцях возьме ўдзел старшыня дзяржаўнага камітэту памежных войскаў Аляксандар Паўлоўскі.


     Помнік, што будзе ўсталяваны ў цэнтры Менску, зьяўляецца копіяй помніка, які стаяў у Маскве на Лубянскай плошчы, каля будынку КГБ СССР. Пасьля правалу жнівеньскага путчу ў 1991 годзе помнік быў скінуты з пастамэнту.

     У прэсавай службе дзяржкамітэту памежных войскаў паведамілі, што рашэньне аб усталяваньні помніка зьвязана з тым, што “Фелікс Дзяржынскі нарадзіўся ў Беларусі і аддаў шмат сілаў і энэргіі для ўмацаваньня памежных войскаў”. Варта нагадаць, што бюст Дзяржынскага стаіць у Менску таксама ў сквэры насупраць будынку КДБ.

     http://www.svaboda.org/articlesfeatures/society/2006/5/45C10DE5-97AE-4257-8CFD-58AA67BFE3AE.html
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.25 | Адвокат ...

      А* у єлі, а* у єлі в Мєньську йолочкі...

     • 2006.05.25 | Пані

      Re: До речі, про цього щасливчика (+л)

      Сергій Вакуленко пише:
      > У Менску адкрыецца помнік Дзяржынскаму

      Вони ще й ГУЛАГ відродять на болотах...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.25 | Адвокат ...

       Ди'ка дві пальці обісцяти! Бацька,-- рульоз!

  • 2006.05.25 | Предсказамус

   Ну, с Леном давно все ясно. Но его оппоненты... Белены объелись?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.25 | Пані

    Помилка ідентифікації

    Це не ЛЕН. Це наслідки реклами Майдану на одному харківському форумі. Привели на свою голову :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.25 | Адвокат ...

     Шкода. Адже дуже схоже!

    • 2006.05.25 | Предсказамус

     О, мля... А прям как вылитый...

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.25 | Пані

      Ти забув

      Бракує фірмового підпису

      Лен Кобелюха-Барский
      проездом из Нью-Васюков в Париж
      14 числа сего месяца
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.25 | Адвокат ...

       Ех! Давно я читав тих золотих слів!

      • 2006.05.25 | Предсказамус

       Не, ну это святое, но подумалось - вдруг для конспирации?

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.05.25 | Адвокат ...

        То, Ви, пане, були вже забули. Тей персонаж завше йшов у наступ

        з відкритим *балом.
    • 2006.05.25 | Kohoutek

     Що, власна країна не подобається? Не така, як ви собі уявляли?

   • 2006.05.26 | backfire

    Re: Точно что объелись, отсюда их понос на форуме!

    Я сегодня разговаривал с моим другом Леном. Он просил Вам передать привет. Мне приятно что Вы меня путаете с Леном. Я всегда его уважал. Мы знакомы еще с Гагаринских времен. Но мне далеко до него . Лен - аристократ, чистоплюй, в меру богат. С ученой степенью , а я не сумел защититься. Он великолепно приспособился к бандократии кравчуковского, кучминского, ющенковского и тимошенковского разлива и при этом остался порядочным человеком . Лен верит что в человеке больше хорошего чем плохого. Что гадость в панстве, преобладающем на форуме, просто от недостаточного воспитания и плохого образования. Лен верит что эту публику можно изменить путем общения с ней. Даже публика типа одной новой мэрши способна стать честным человеком. Увы, пан Предпитридямус, я ЦИНИК. Для меня человек порочен уже в утробе матеи если мать порочна. Именно на примере Лена я понял что значит порода в человеке и что значит века пребывания в элите его предков. Я уверен что грязь это среда существования для .... ( не буду называть ник, он в этой ветке) и он таким будет. Кстати, Лен мне сказал что от Вас он имел честь заслужить много постингов но ни один из них не имел отношения к теме и не содержал контраргументов. Давайте пан Питридямус гордиться что Лен уделил в этой короткой жизни нам немножко внимания. И то количество оскорблений от всякой босоты , которое отримал этот мягенький пухленький либеральный барчик ( выражение И.С.Тургенева ) вызывало у него вальяжную улыбку , которая так нравится его женщинам. В отличие от Лена , который мог полнейшему идиоту настучать длиннейший и подробнейший постинг , где убедительно высмеивалась нелепость той мякины, которая заполнила пустую голову его оппонента, я , увы , пессимист и отвечаю редко. Вы, например, никогда не увидите моего ответа пану А.....или пану М..... Единственное, что нас делает похожим друг на друга и совершенно непохожим на Вас , то это нежелание в дискуссии переходить на личности
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.26 | Предсказамус

     Замечательно, спасибо!

     Во-первых, спасибо за то, что своим стилем и содержательностью постинга напомнили Вашего, я так понял, кумира. Ну, пусть не кумира, но крайне уважаемого Вами человека. Второго такого рафинированого случая не было в истории форумов. Впрочем, у Вас есть способности, так что не будем терять надежды.
     Во-вторых, Ваш гимн крови на фоне творчества господина В.В.Кобелюхи-Барского (убедительно доказывающего правоту генетиков, предупреждающих об опасности близкородственного размножения) заметно поднял мне настроение, что на этом форуме в состоянии сделать далеко не каждый.
     Так что большое спасибо. Как сейчас принято говорить в уважаемой Вами стране, аффтар, пеши исчо!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.26 | 123

     Нечасто погоджуюсь з Предсказамусом, але дійсно - пєші іщо!!!

  • 2006.05.25 | tkachenko.k

   Re: Мышиная возня !

   Господин филолог, а нe сездить бы Вам на Ceвeрный Кавказ. Русский язык там любят. Kак и во всeм мирe.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.25 | Адвокат ...

    Угу.

  • 2006.05.25 | РУСИН

   Re: Мышиная возня ! А В ГОЛОВІ У ХЛОПЦЯ КАША

   backfire пише:
   В принципе русский язык на Украине расширяет свое влияние. Принудительная "украинизация" приводит к смешению языков и образованию суржика. И чем больше переводят на украинский тем больше суржика. На Украине на чистом украинском языке практически говорит один человек - Борис Олейник.
   >
   > Резюме: русский язык веками был на нашей земле и будет всегда. И никая мышиная возня не угрожает ему.

   І ЦЕ ПО ВАШОМУ НОРМАЛЬНО? ДЛЯ УКРАЇНЦЯ ? В УКРАЇНІ?

   ЩОБ НЕ БУЛО КАШІ В ГОЛОВІ:http://www.ukrcenter.com/library/display.asp?style=ukrmova&categories=yes

   :bounce:А.С.Пушкин: "О, как беден, как груб наш русский язык"

   А.К.Толстой: "И вот, наглотавшись татарщины всласть, Вы Русью ее назовете..." (ну , не УКРАЇНУ Ж ВІН МАВ НА УВАЗІ)

   "Украина - это Русь, которая осталась дома. Нет на ней ни греха, ни вины" [Валерія Новодворська, російська правозахисниця]....

   БУВАЙ ЗДОРОВИЙ ... БЕРЖИ СЕБЕ...
  • 2006.05.25 | tkachenko.k

   Re: Мышиная возня !

   "По сути современный русский язык - это киевский диалект русского языка, а - украинский язык - полтавский диалект русского языка."
   Брeхня,- цe нe діалeкти, а мови ( звeрніть увагу на хід аргумeнтації: "русский язык eто диалeкт русского языка" - залізна логіка, браво!

   "Но несколько языков проводят экспансию - среди них русский.Растет число людей знающих его"
   Брeхня,- вжe давно ніякої eкспансії нe проводить ( за виключeнням північного Кавказу )

   "русский язык веками был на нашей земле и будет всегда"
   А на рахунок Вашої зeмлі Ви можe і праві, нe мeні судити, я в Росії давно нe був.
  • 2006.05.25 | tkachenko.k

   Re: Мышиная возня !

   backfire пише:
   > 2) выходцы из Украины на русском языке создали произведений литературы и искусства намного больше чем на украинском. Русскоязычная культура - гордость Украины .

   Шановний backfire, з такими аргумeнтами можeтe їхати в Абісінію, пропагувати офіційну російську сeрeд eфіопів. Нe забудьтe портрeт Пушкіна з собою прихопити. Тільки стeрeжіться, шоб Вам якогось списа-томагавка в сраку нe всадили, - народ там гарячий.
 • 2006.05.25 | Pavlo

  Пояснюю суть ідеї.

  Необхідно законодавчо закріпити право українських росіян послуговуватись російською мовою, носити косоворотку, вчити дітей, любити Путіна, вивішувати триколор на оселі (непотрібне закреслити). Хоча б тому, що такі самі права мають етнічні угорці в Україні.

  Захистити етнічних росіян від асиміляції і українизації і нарешті провести останню, але вже в повній мірі. Для цього потрібно визначити статус регіональної мови - що це таке, що вона регулює. Це набагато конструктивніше, ніж намагатися скасувати ці рішення.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.25 | Kohoutek

   Re: Пояснюю суть ідеї.

   Pavlo пише:
   > Необхідно законодавчо закріпити право українських росіян послуговуватись російською мовою, носити косоворотку, вчити дітей, любити Путіна, вивішувати триколор на оселі (непотрібне закреслити). Хоча б тому, що такі самі права мають етнічні угорці в Україні.

   НЕТ, НЕТ И НЕТ. Совершенно ложная предпосылка "колективных прав". Нет никаких прав у русских и у украинцев - есть права у людей. У каждого человека в Украине должно быть право (и предоставлена свобода) изучения и использования, во-первых, безусловно, государственного языка, во-вторых, наиболее распространённого второго - русского - языка, в-третьих, сообразуясь с реальными возможностями, малораспространённых региональных языков. Не русским нужно гарантировать такие права, а ЖИТЕЛЯМ УКРАИНЫ.

   И не приплетайте сюда Путина, косоворотки и триколор. Не приплетайте сюда Россию. Мы ведём речь о внутриукраинских проблемах.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.25 | Pavlo

    Re: Пояснюю суть ідеї.

    Kohoutek пише:

    > НЕТ, НЕТ И НЕТ. Совершенно ложная предпосылка "колективных прав". Нет никаких прав у русских и у украинцев - есть права у людей.

    Ні стосовно мови права колективні за визначенням. Ынакшэ Вы маэте вызнати за кожною людыною право вимагати підтримки ындывыдуальної мовы.

    >>>У каждого человека в Украине должно быть право (и предоставлена свобода) изучения и использования, во-первых, безусловно, государственного языка, во-вторых, наиболее распространённого второго - русского - языка, в-третьих, сообразуясь с реальными возможностями, малораспространённых региональных языков.

    Так воно й буде у кожної людини, ніхто не може обмежувати права людини за етнічною ознакою. Але це право випливає із наявності в Україні великої національної меншини, а не із великої кількості російськомовних громадян.

    >> Не русским нужно гарантировать такие права, а ЖИТЕЛЯМ УКРАИНЫ.

    Стоп. Є мовна Хартія, вона захищає вимираючі мови. Є якись хартії, які захищають етнічні меншини. Регіонали прикруючють перший варіант, я пропоную другий, який ще може бути третій ?


    > И не приплетайте сюда Путина, косоворотки и триколор.
    Я лишень навів аналогію з угорцями, вони дійсно вивішують на оселях мадярський прапор. А закарпатськи румуни носять марцишори.

    > Не приплетайте сюда Россию. Мы ведём речь о внутриукраинских проблемах.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.25 | шкіпер

     Re: Пояснюю суть ідеї.

     Pavlo пише:
     > Kohoutek пише:
     >
     > > НЕТ, НЕТ И НЕТ. Совершенно ложная предпосылка "колективных прав". Нет никаких прав у русских и у украинцев - есть права у людей.
     >
     > Ні стосовно мови права колективні за визначенням. Ынакшэ Вы маэте вызнати за кожною людыною право вимагати підтримки ындывыдуальної мовы.

     Так воно і є. Деталь в тому, що коли таких громодян назбирається білше, ніж якесь прописане в законі порогова величина, вони отримають додаткові преференції в користуванні своєю мовою - підримку держави в вивченні мови в навчальних закладах, ЗМІ цією мовою, та інше.


     > >> Не русским нужно гарантировать такие права, а ЖИТЕЛЯМ УКРАИНЫ.
     >
     > Стоп. Є мовна Хартія, вона захищає вимираючі мови. Є якись хартії, які захищають етнічні меншини. Регіонали прикруючють перший варіант, я пропоную другий, який ще може бути третій ?

     Важлива деталь: "Є мовна Хартія, вона захищає в тому числі і вимираючі мови." RTFM.
    • 2006.05.25 | Kohoutek

     Re: Пояснюю суть ідеї.

     Pavlo пише:
     > Kohoutek пише:
     >
     > > НЕТ, НЕТ И НЕТ. Совершенно ложная предпосылка "колективных прав". Нет никаких прав у русских и у украинцев - есть права у людей.
     >
     > Ні стосовно мови права колективні за визначенням. Ынакшэ Вы маэте вызнати за кожною людыною право вимагати підтримки ындывыдуальної мовы.

     Це принципове питання, з чого виводити права, що є первинним - людина чи колектив. Я впевнений, що людина. Кожна окрема людина має права, з яких і складаються права якихось громад. Ми не можемо вести мову про "індивідуальні мови", бо таких немає - є реальні спільноти, що користуються якимись конкретними мовами.

     > Так воно й буде у кожної людини, ніхто не може обмежувати права людини за етнічною ознакою. Але це право випливає із наявності в Україні великої національної меншини, а не із великої кількості російськомовних громадян.

     Розумієте, якщо ви прив"язуватимете певну мову до певного етносу, то ви заперечите право людини на вільне самовизначення. Тому що можна бути, наприклад, ірландцем, хоча розмовляти тільки англійською; можна бути євреєм, але розмовляти винятково російською чи українською. Чи можна заперечити право Єханурова вважати себе бурятом?

     > Стоп. Є мовна Хартія, вона захищає вимираючі мови.

     Так, як надбання людства. Ця Хартія, насправді, тільки опосередковано захищає права меншин.
   • 2006.05.26 | Мірко

    Re: Пояснюю суть ідеї.

    Когутик пише
    >НЕТ, НЕТ И НЕТ. Совершенно ложная предпосылка "колективных прав". Нет никаких прав у русских и у украинцев - есть права у людей.<

    Точно. З хвилиною що ви вимагаєте не лиш право говорити по московськи, а право щоби вас хтось розумів, - не лиш право писати по московськи, а "право" щоби вас научали, обслуговували, інформовували, і т.п. по московськи - ви переходите на якесь "колективне право", котрого, ясно, нема.
    В дурдомі є такі що говорять "індивідуальними" мовами. Але нема в них права вимагати науку, обслугу, чи навіть розуміння такою мовою. Право поодинокої людини кінчиться там де починається ніс, чи ухо чи морда другого.
    Щоби забезпечити ваші "колективні" побажання треба шукати або творити іншу державу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.26 | Kohoutek

     Останнє прохання старого лірника...

     Мірко пише:
     > Когутик пише
     ...
     > Точно. З хвилиною що ви вимагаєте не лиш право говорити по московськи, а право щоби вас хтось розумів

     Шановний Мірку, якщо Ви вже здатні звертатися до мене на "ви", то чи не забагато буде від мене попрохати Вас не перекручувати мій нік? Якщо забагато, то не турбуйтеся дотримуватися тїєї клятої формальної ввічливості, пишіть просто, від душі, на кшталт: ти, клятий москалю, кацапський запроданець, безрідна сволота... Ну, Ви самі, я певен, знайдете потрібні слова. Не стримуйтеся, це погано відбивається на психіці. З щирим москальським привітом,

     Kohoutek
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.05.26 | Мірко

      Ой, вибачте за українську мову. А по суті - у вас відповіді

      нема?
  • 2006.05.25 | Timeo

   Не косоворотку - ФОФУДЬЮ!!! (-)

  • 2006.05.25 | марктем

   Re: Пояснюю суть ідеї.

   Погоджуюсь у тому, що на ці свободи мають право етнічні росіянє в Україні в місцях компактного проживання(до речі, якого аналога Путіна люблять угорці на Закарпатті? :) Це є класична національна меншина. Єдине, що угорський уряд дає гроші чи здійснює (коли потрібно) тиск на захист своїх родичів у Закарпатті, а Москва не дуже переймається історичними росіянами в Україні (наводив приклад сел в Тростянецькому районі Сумської області - жодних триколорів, підручників з-за кордону, національних шкіл і прочих благ угорців в Берегові).
   Але.....якщо пересічний мешканець Києва, який вважає себе українцем, хоче спілкуватися російською мовою із іншим Киянином тією ж російською мовою (вчитися, отримувати інформацію.....) і більшість Киян не проти цього (на практиці) - чи вже інша спільнота і потребує іншого статусу. Пояснюю - він все рівно буде розмовляти російською, але краще підручники для нього друкувати в Києві, ніж він буде їх шукати сам і за відсутності інтересу вдома отримає з Москви.
 • 2006.05.26 | Арій.

  Так - повинна. Але - посмертно(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua