МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Небезпечне зіткнення у столиці Криму

05/24/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Чи не вперше у сучасній історії Криму готувалася та ледь не здійснилася справжня бійка між українські та проросійські орієнтованими громадянами.

Обідві боки конфлікту, звісно, вважають одне одного "провокаторами". Отже, за золотим принципом "вислухай обох", наводимо два свідчення про масову бійку, яку ледве попередили міліціянти у самому центрі Сімферополя.

Варіація перша. Вона походить з "Кримського агентства новостєй", яке сімпатизує проросійськім рухам та вбачає у інціденті єдиних провокаторів - українців Криму.
Сегодня, 24 мая, на площади им.Ленина в Симферополе активисты молодежного общественного объединения "Прорыв" и Народного фронта "Севастополь-Крым-Россия" провели пикет под девизом «Упразднить украинский язык за ненадобностью», передаёт Крымское агентство новостей.
Пикетчики держали в руках портреты великих русских писателей с повязками, закрывающими рот, флаги с символикой организаций и лозунги:"Классика - не анекдоты, на мове не звучит", "Пушкин на мове, что Писанка в балете", "А слабо читать классику на русском языке?".
К митингующим присоединился хор, распевавший частушки. Пикетчики также установили импровизированную плаху с топором, раскрашенную в национальные цвета, где лежала "разрубленная" книга А. С. Пушкина.
Со стороны города к митингующим подошли агрессивно настроенные представители партий "Собор", КУН, и партии "Свобода", которые начали провоцировать скандал, при этом выкрикивая своим оппонентам:"Вы,янычары Украины!", "Ганьба", "Провокаторы - вон из Украины!". Сторонники русского языка, в ответ на выкрики, начали скандировать: "Позор!", "Украина без Крыма!", "Хохлов в хохляндию!".
Между противоборствующими сторонами выстроился кордон правоохранителей, которые пытались не допустить физического конфликта. После непродолжительного "психологического" противостояния, митингующие стороны покинули центральную площадь.

Варіація друга, від Агенцiї громадських та полiтичних новин "Медiа Крим". Слід зауважити, що журналісти та волонтери цієї агенції власноруч стали свідками та учасниками подій.
Російська молодь бере участь в антиукраїнських акціях в Криму
Олекса Бескид, МЕДІАКРИМ, 24 травня 2006 року

24 травня в 11- й годині активісти молодіжного об`єднання „Прорыв» та об’єднання «Севастополь - Крым – Россия» організували пікет під назвою ” Упразднить украинский язык за ненадобностью!” Пікетувальники несли російські прапори, портрети російських письменників, роти яких були заклеєні чорною стрічкою.

Всі вони вигукували антидержавні гасла: „Крым-Россия”, „Крым без Украины”. Активісти об’єднання „Прорыв” були на акції без свого лідера Олексія Добичина (громадянина Росії), так як за їхніми твердженнями, він перебуває зараз у Росії. Окрім цього, нашим кореспондентам стало відомо, що серед активістів «Прорыва» були громадяни Росії, а саме приїжджі з Санкт-Петербургу та Москви. За їхніми словами, вони не очікували такого варіанту подій, які відбулися цього дня на площі, а потім скинули з себе чорні пов’язки, які у декого закривали рот, а у декого були пов’язані на шиї і швиденько пішли до автобусу, який на них очікував. Активісти проросійських сил були організовані в Севастополі, звідки і приїхали до Сімферополя.

Потрібно відзначити і той факт, що місце пікету було обрано невипадково - площа Леніна. Сьогодні ж, на цій площі відкрилася загальноукраїнська книжкова ярмарка. Завтра, в рамках ярмарки, повинна відбутися виставка „День української книги в Криму”.

На захист української книги, мови та міжнаціональної злагоди в суспільстві стали активісти громадських організацій та політичних партій Криму. Голова громадської організації „Український Дім” Андрій Щекун засвідчив факт провокації зі сторони проросійських сил, котрі намагаються дестабілізувати політичну ситуацію в Криму.

До активістів захисту української книги, мови та права вибору приєдналися люди, котрі відвідували книжкову ярмарку. Свою підтримку активістам висловила американка українського походження, котра приїхала на книжкову ярмарку.

Необхідно відзначити, що ця акція була на межі відвертої міжнаціональної сутички. Тільки завдяки правоохоронним органам вдалося її уникнути.

Від редакції:
Журналісти інформаційної агенції „Медіа-Крим” висловлюють своє обурення організацією та проведенням провокаційних акцій, які розпалюють міжнаціональні стосунки, зазіхають на свободу слова і права громадян України, котрі проживають в Автономній Республіці Крим.

Сьогодні нас знову змушували мовчати та спокійно сприймати це шоу, тому що ми розмовляємо українською.

Подібні акції носять відверто провокаційний характер, вона спрямована на порушення прав людини. Ми вважаємо, що державні органи, в тому числі і правоохоронні, повинні зробити конкретні висновки, адже сьогодні ми маємо Конституцію України, чинне законодавство, яке забезпечує права та свободи людини та визначає кримінальну відповідальність за дії, направлені на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, зазіхання на територіальну цілісність України, зокрема і Криму як невід`ємної території нашої країни.

Відповіді

 • 2006.05.26 | Kalyna

  Re: Небезпечне зіткнення у столиці Криму

  Події в Криму 24 травня у день Кирила і Мефодія, авторів слов'янської писемності, у цивілізованих громадян викликає лише огиду. Дивно, як з такими печерними поглядами молоді та завзяті українофоби з групи "Прорив" і "сталіністи" з так званого народного (якого народу?) фронту "Севастополь - Крим - Росія" можуть причисляти себе до слов'ян. І чи мають право на існування в Україні такі організації, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу?

  Зі шкільних підручників відомо, що з давніх-давен найзапеклішіми ворогами слов'ян були печеніги, половці та хазари. Тож хто Ви, панове шовіністи?! І від імені якого народу ви закликаєте ліквідувати "украинский язик за ненадобностью"?

  Культурні нації вважають, що знання інозумних мов є ознакою високоінтелектуальних людей. А їм, як видно, і за півстоліття не під силу вивчити братньої української мови. Мабуть, розуму брак ?!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.26 | Volodymir

   Так нерозумним хазарам у сенагогах і дотепер достається

   А Богдан з Татарами Львів у облогу брав.
   А Глаголіца не Кирилиця.
   А Булгари не слов'яни.
   А Севастополь мысце росыйськоъ слави хохлами выдвойоване.
   То навіщо такі пасажи.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.27 | Мірко

    Який Севастополь? -Корсунь-

    Місто стояло там понад тисячу років перед німкинею Катериною 2. Херсонес, а по українськи Корсунь. Світ не почався від появи Москви.
  • 2006.05.26 | Арій.

   Луценко - де Ви?!!!!!!!

   Чому "Прорив" до сих пір ще не відправлений на уранові шахти виконувати програму енергетичної незалежності України?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.27 | Сергій Кабуд

    Луценко зайнятий підррахунками відкатів від наркоділків(-)

  • 2006.05.27 | ІВАН

   Re: Небезпечне зіткнення у столиці Криму

   Оплатив акцію недоношений КДБіст
 • 2006.05.26 | Аник

  Re: Небезпечне зіткнення у столиці Криму

  Ребята я живу в Крыму и знаю не по наслышке, что каждый курортный сезон Россияне пытаются сорвать придумывая очередные страшилки! Но то , что было в Симф. эта не провокация, это уже серьезнее!!! Такая же ситуация и в Керчи! Разворачивается полным ходом технология формирования общественного мнения в пользу возврата Крыма В лоно великодержавной. Обидно, что Киев не видит, что горадминистрации припаграничных городов таких как Керчь, Уже давно стали форпостом формирования мнения у населения: "Крым не Украина а Россия"!! У Нас в Керчи так говорят все депутаты горсовета!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.26 | ОРИШКА

   Интересно, найдутся ли идиоты, которые

   в реале будут перекраивать границы? Это же такой прецедент! Чечня может разогнаться вместе с Татарстаном дальше, чем смогут Попутинцы представить.

   А говорить "халва" - можно до опупения..
  • 2006.05.27 | Габелок

   Re: Cпецоперацію "Абхазія" підтримують українці

   В Криму мешкає 25% етнічних українців, менше одного відсотка з них вважають своєю столицею Київ.

   Дуже часто буваючи в Криму доводилося чути від місцевих українців "Ну хахли в Кієвє..."

   А жопадєлать? Після проголошення російської мови регіональною/державною, наступним кроком буде приєднання "Юго-Востока" до Росії. Крємль нє дрємлєт. Програма максимум - весь український півднний схід, програма мінімум - Крим.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.27 | Сергій Кабуд

    подякуємо що хоч голодом не збираються хахлів морити як їх дідів

 • 2006.05.26 | Tatarchuk

  «Вы держите плакат Толстого. Вы читали его произведения?» - Нет

  Російським класикам заклеїли роти скотчем
  [25 травня 2006, 11:58]
  HTH | Вчасно
  Таким чином молодіжний рух Прорив і Народний Фронт «Севастополь-Крим-Росія» протестували проти перекладу творів цих авторів на українську мову.

  Свою акцію приурочили до Днів слов`янської писемності і культури, які почали відзначати на півострові.

  Все закінчилося скандалом - на акцію відреагували представники українських організацій Криму.

  60 учасників акції «Скасуємо українську мову за непотрібністю!» зібралися на центральній площі Сімферополя. Пікетники заявляють - вийшли на захист російської мови.

  Антоніна, учасниця акції: «Сейчас хотят, чтобы русская классика - Пушкин, Толстой и т.д. - изучались на украинском языке. Понимаете, там русский дух, там Русью пахнет. И это будет на украинском языке. Это протест».

  Протестувальники тримають плакати із зображенням російських класиків та транспаранти. Вони виступають проти перекладу їхніх творів на українську мову.

  Натомість, деякі з демонстрантів не можуть пригадати власне жодної роботи авторів, чий російський дух вони захищають.

  Журналіст: «Вы держите плакат Толстого. Вы читали его произведения?»

  Учасник акції: «Нет, из произведений ничего не знаю».

  Прихильники української мови довго себе чекати не змусили. Відреагували на акцію скандалом.

  Андрій Щекун, представник організації «Український дім»: «Я вважаю, що це провокація. Тому що акція, яка відбувається зі сторони російської громади, вона напередодні Днів української письменності. Я вважаю, що це провокація».

  Зіткнення під час акції вдалося уникнути – вчасно втрутилися правоохоронці. //Олена Механік, Дмитро Морозов, Крим, НТН
  http://ntn.tv/news/ukraine/06/05/25/1158.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.26 | РУСИН

   Re: А.К.Толстой: "И вот, наглотавшись татарщины всласть, Вы Русь

   Никогда Россия не оставит Украине Керченский пролив. Если надо, ми сбросим туда бомбу [Олександр Волошин, глава адміністрації президента Росії]!
 • 2006.05.26 | Арій.

  А де були силові органи?

  Чому не розстріляли сепаратистів? Адже ті ведуть справу до громадянської віни - загінуть мільйони. Чи не краже знищити декілька тисяч підбурювачів?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.27 | Сергій Кабуд

   силові органи є лише в кремля: фсб, сбу, луценко-

   всі вони найняті кремлем і служать йому
   так само як і Ющенко, Янукович, Тимошенко, тощо

   весь істеблішмент уркаїни є НЕРОЗДІЛНИМ з кремлівським, їх назавжди пов'зале минуле кпсс-кгб
 • 2006.05.27 | Колобок

  Отака біда в моєї корови - має бідна язика, та не знає мови...

  А в інших державах, де російська є іноземною (Німеччина, Франція, Італія, та ін.), також заборонити переклади класиків російської літератури на їхні національні мови?
  * * *
  Хтось чув, аби німці або інші культурні нації в Україні протестувал проти вивчення в наших школах їхніх класиків УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ?
  * * *
  Панове росіяни (граждані расіяні - якщо вам так миліше)!
  А наших класиків ви у себе вивчаєте мовою оригіналу - українською?!
  Чи ви їх взагалі не вивчаєте?..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.27 | РУСИН

   Re: Отака біда в моєї корови - має бідна язика, та не знає мови...

   і до того ,
   воліла б мати ще одного...
   - другим "пастись" із кремля
   мавпуючи під монстра
   ...із Чорнобиля
 • 2006.05.27 | РУСИН

  А.К.Толстой: "И вот, наглотавшись татарщины всласть, Вы Русью ее

  А.К.Толстой: "И вот, наглотавшись татарщины всласть, Вы Русью ее назовете..." - ну і з украденої "титли" почалися "розовиє грьози" московитів...

  ...З точки зору Кремля збереження панівного становища російської мови та культури в Україні мотивується прагматикою забезпечення для себе найпотужнішого важеля утримання України у своїй владній орбіті. Саме через сприятливі до мовного-культурних маніпуляцій верстви українського населення, Кремль у стані контролювати і задавати поведінку політичних акторів, які домагаються голосів саме цього виборця. Усвідомлення цього імперативу визначає культурну політику Кремля до України, коли література, поп-музика, кіно, преса, нарешті реліґія застосовуються для досягнення тактичних та стратегічниx цілей в Україні, в тім і цілей контролю української еліти.

  ..."Мелкие окрестные народцы хищничают: не уважают права наши и их невольно приходится покорять." - виправдовувався свого часу С.Соловйов.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.27 | stefan

   "Мелкие окрестные народцы хищничают: не уважают права наши


   "Мелкие окрестные народцы хищничают: не уважают права наши
   РУСИН пише:
   > А.К.Толстой: "И вот, наглотавшись татарщины всласть, Вы Русью ее назовете..." - ну і з украденої "титли" почалися "розовиє грьози" московитів...
   >
   > ...З точки зору Кремля збереження панівного становища російської мови та культури в Україні мотивується прагматикою забезпечення для себе найпотужнішого важеля утримання України у своїй владній орбіті. Саме через сприятливі до мовного-культурних маніпуляцій верстви українського населення, Кремль у стані контролювати і задавати поведінку політичних акторів, які домагаються голосів саме цього виборця. Усвідомлення цього імперативу визначає культурну політику Кремля до України, коли література, поп-музика, кіно, преса, нарешті реліґія застосовуються для досягнення тактичних та стратегічниx цілей в Україні, в тім і цілей контролю української еліти.
   >
   > ..."Мелкие окрестные народцы хищничают: не уважают права наши и их невольно приходится покорять." - виправдовувався свого часу С.Соловйов.
   ***
   слова С.Соловйова - актуальні і сьогодні.:lol:
 • 2006.05.27 | Дядя Вова

  И таких акций в Украине со временем может быть всё больше

  Легко лечить человека, когда он чуть-чуть затемпературил. Современная медицина может вытащить «с того света» даже безнадежно больного. Но и она не может оживить труп. Разве что подключить к нему гальванические проводочки, чтобы он немного подёргался, а скорбные родственники закричали радостно: «Ось, бачите, живий!». К чему это я?

  Можно и нужно восстанавливать украинский во Львове. Есть, возможно, у него перспективы в Сумах или Черкассах. Может быть даже в Киеве, с учетом огромного числа прибывающих из областей. Но раз в Харькове, Донецке или Симферополе на украинском разговаривает от силы сотня человек, то это безнадежно. Не мучайте себя и людей.

  Оглядываюсь вокруг и соглашаюсь с тем, о чем многие пишут на этом форуме. Украинизация имела относительный психологический успех в первые годы всеобщей эйфории от независимости. Были у нее шансы на юго-востоке и при Кучме, но уже как формы протеста против «влади». Сейчас мова и есть «влада», ей нужно это осознать и вести себя поумней и подипломатичней. Либо брать ОМОН, и вперёд.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.27 | Сергій Кабуд

   ОМОН, і не до мови, а до агентури кремля

   без перебільшень, саме агентури, проплаченої, засилаємої, тощо

   ОМОН - то є необхідність, бо справа не в мові,а в намаганні контролювати українську газотранспортну систему, якджерело десятків міліардів щорічних газових доларів які кремлюки можуть втратити якщо Україна стане коли небудь незалежною

   "Мова"- то панти для дебільних інтрелегентів які більше $50 в житті не бачили шоб сразу і пачкою))))
 • 2006.05.27 | yusuf

  Re: Небезпечне зіткнення у столиці Криму

  Бездействие СБУ Украины в Крыму, позволяющее гражданину России Добычину устраивать провокации приведет к печальному финалу. Добычину отстрелят голову его же соратники. Не со злости, конечно, а для того, чтобы свалить всю вину на крымских татар. К тому и идет. То он Перекоп перекапывает, то интервью дает российским агентствам о том, что Меджлис списки на вырезание готовит. Потом, когда ему, на очередном всероссийском казацком слете, проломят голову, журналисты НТВ в Крыму снимут очередную пугалку для налогоплательщиков своей страны, о том, как погиб ГРАЖДАНИН РОССИИ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua