МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

виношу з гілки про обговорення суду присяжних

05/25/2006 | DevRand
для того щоб звернути більше уваги:


є указ Президента, який ще не вступив в силу, правда:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=361%2F2006

Це дуже непогана концепція судової реформи. Яка включає в себе і виборність (але не така про яку говорили учасники дискусії, а вибори на адміністративні посади в судах, які проводять самі судді).

Також, серед багатьох інших напрямків там йдеться про публікацію всіх анонімізованих рішень судів онлайн.

Ще раз, ІМХО, це дуже хороша концепція. Комусь як і мені може видатись що виходить занадто складна система судів, але тут я наполягати не буду - можливо саме така структура і потрібна.

Раджу ретельно прочитати, критикувати та обговорити в цій гілці або деінде на форумі. Тим більше, що вона дуже сильно схожа на ті пропозиції та розробки що велися по цьому питанню ще з 2002 року, здається. Тим більше, що частина з розробників цієї концепції - люди яких читачі нашого сайту знають, і з якими ми часто проводили прес-конференції.

Відповіді

 • 2006.05.25 | Пані

  Про доступ до судових рішень

  DevRand пише:
  > для того щоб звернути більше уваги:
  >
  >
  > є указ Президента, який ще не вступив в силу, правда:
  > http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=361%2F2006
  >
  > Це дуже непогана концепція судової реформи. Яка включає в себе і виборність (але не така про яку говорили учасники дискусії, а вибори на адміністративні посади в судах, які проводять самі судді).
  >
  > Також, серед багатьох інших напрямків там йдеться про публікацію всіх анонімізованих рішень судів онлайн.

  Це вже врегульовано законом.

  Верховна Рада України 303 голосами прийняла Закон України „Про доступ до судових рішень” (законопроект В. Онопенко №8053). Цим Законом регулюються відносини щодо забезпечення доступу до судових рішень, ухвалених судами загальної юрисдикції. Державна судова адміністрація Україні уповноважена вести Єдиний державний реєстр судових рішень, до якого мають вноситись всі судові рішення судів загальної юрисдикції. Також законом передбачено забезпечення безоплатного доступу до судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України та можливість оприлюднення судових рішень в друкованих виданнях. Цей закон набирає чинності з 1 червня 2006 року.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.25 | DADDY

   Re: Про доступ до судових рішень

   Пані пише:
   > Також законом передбачено забезпечення безоплатного доступу до судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України та можливість оприлюднення судових рішень в друкованих виданнях. Цей закон набирає чинності з 1 червня 2006 року.

   Сьогодні в новинах "Радіо Ера ФМ" чув, що вже готові викладати на сайті і забезпечити вільний доступ. Сайт судової палати (не впевнений).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua