МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ОПОРА запропонувала Кириленку та Васюнику потоптатися по законах

05/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
З нагоди відвідин Львова віце-прем'єр-міністром В. Кириленком та Першим заступником голови секретаріату І.Васюником Громадянська Мережа ОПОРА запропонувала усій величній делегації "потоптатися по законах" чи "обійти закони" разом із місцевою владою, або вчинити згідно закону і зупинити злочин площі Ринок.

У п'ятницю 26 травня до Львова прибули віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко і Перший заступник голови секретаріату Іван Васюник з нагоди зборів оргкомітету зі святкування 750-ліття міста. Одним із пунктів програми його візиту було ознайомлення зі станом робіт на площі Ринок, які фінансуються з державного бюджету.

ОПОРА нагадала міській та центральній владі, що дані роботи ведуться всупереч закону, адже порушено не лише процедуру опрацювання та погодження проекту, роботи виконані на неналежному рівні, а й міською владою проігноровано заборону Державної служби охорони культурної спадщини.

ОПОРА спробувала допомогти панам Кириленку і Васюнику побачити і почути саме ті аргументи, на які останнім часом закриває очі міська влада: роботи ведуться з порушенням чинного пам'ятко-охоронного законодавства, зокрема ст.30, п.3 ст.32; ст. 35, 36, 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та міжнародних конвенцій.

Від сьогодні на Ринку до загального колориту важкої техніки та гір бруківки додалися нові плакати «ЗУПИНИ» та «ЛЬВІВ РУЙНУЮТЬ: 1914, 1941, 2006…», а також написи на свіжій бетонній «подушці» («Територія вільна від закону»). Під час відвідин делегацією площі Ринок їм було запропоновано «потоптатися по законах» або «обійти закони», як це з успіхом робить львівська влада. До переліку нормативних актів увійшли саме ті, які були порушені владою під час незаконних робіт. Кам'яні Леви стали "свідками злочину", а сама площа Ринок оголошена "Територією беззаконня".

Акція пройшла успішно, незважаючи на агресію робітників, які працювали поруч. Кілька «доблесних» працівників «ЛСБМУ-1» відверто ігнорували своєрідні макети Законів і показово топтали їх перед журналістами.

По приїзді пан Кириленко охоче поспілкувався з активістами ОПОРИ. Незважаючи на деяку поспішливість представників місцевої влади, він уважно вислухав зауваження та вимоги активістів. Також ОПОРівців та львів'ян цікавило, чи приєднається державна делегація до позиції Першого заступника міського голови пана Одухи щодо «реального світу беззаконня». Адже продовження будівельних робіт призведе до безповоротних втрат історико-архітектурного ареалу Львова та до виключення центральної частини міста з переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

ГМ ОПОРА звернулася до уряду з проханням втрутитися і терміново вжити заходів на виконання приписів Державної служби охорони культурної спадщини (листи від 03.05.2006 №22-113821 та від 06.05.2006 р. № 22-117521) тобто зупинити незаконні роботи на Ринку.

ГМ ОПОРА вимагає застосувати положення статті 5 (п.30), ст. 43, 44, 46 та 47 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

ГМ ОПОРА вимагає заборонити де факто будь-яке будівельне втручання на території архітектурно-історичного заповідника та включеній до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО без проектно-кошторисної документації, погодженої і затвердженої у встановленному порядку.Прес-центр ЛП ГМ ОПОРА
Контактна особа: Ярина Ясиневич (80678048271)
Прес-секретар: Ірина Швець (80503714205)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua