МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Житлові субсидії: відповіді фахівців на актуальні питання

05/26/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Інформація про надання житлових субсидій в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги
Соціальний захист малозабезпечених родин у разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги забезпечується шляхом надання таким родинам державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ
Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу (15 чи 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу).

СКІЛЬКИ СПЛАЧУЄ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ОТРИМУВАЧ СУБСИДІЇ
Сім’ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Сім’ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди I і II групи, сплачують за послуги 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму.

ЧИ ВРАХОВУЄТЬСЯ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ МАЙНОВИЙ СТАН СІМЕЙ
При призначенні житлової субсидії враховується майновий стан громадян. Зокрема, субсидія не призначається, коли:
- серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться, не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;
- у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або транспортний засіб, що перебуває в експлуатації не більше 10 років;
- житлове приміщення придбане не більше року тому.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ, ЯКІ ДОКУМЕНТИ НАДАТИ
Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутись до органів праці та соціального захисту населення за місцем проживання (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) та надати такі документи: паспорт, заяву, довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, довідки про доходи кожного із зареєстрованих та декларацію про їх доходи і майновий стан, відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами, розрахункові книжки, квитанції або аналогічні документи про фактичну оплату житлово-комунальних послуг за попередній період. Крім цього, з урахуванням особливостей кожної сім’ї можливе надання додаткових відомостей (для підтвердження майнового стану, про укладання угоди на погашення заборгованості тощо).

ТЕРМІНИ НАДАННЯ СУБСИДІЇ
Після подання заяви громадяни можуть протягом місяця донести необхідні документи. Рішення про призначення (непризначення) субсидій приймається протягом десяти днів після подання всіх необхідних документів.
Субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців. У разі, якщо за опалення громадяни сплачують протягом опалюваного періоду, субсидія призначається на цей період. Якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, пенсія та інші соціальні виплати, субсидія за їх бажанням призначається на дванадцять місяців.

ПРИ ЗМІНИ ТАРИФІВ
У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги:
перерахунок діючих субсидій провадиться без звернень громадян з місяця, в якому відбулась зміна тарифів;
нові субсидії призначаються протягом двох місяців з часу підвищення розміру платежів (з метою уникнення черг громадян, які звертаються за призначенням субсидій).
Органи праці та соціального захисту населення з метою своєчасного призначення житлових субсидій та запобігання утворенню черг в період інтенсивного звернення громадян забезпечать щоденний та в зручний для населення час прийому громадян, які звернулися за наданням такої допомоги.

Haдіслано відділом зв’язків з громадськими організаціями та
засобами масової інформації апарату Херсонської обласної державної адміністрації

Відповіді

  • 2006.05.27 | verbicky

    Re: Житлові субсидії: відповіді фахівців на актуальні питання

    У мене сым'я з 4 чоловік. Я отримую пенсію.Жінка має зарплату 800 гр. Молодший син вчиться в інституті і отримує стипендію в 150 гр. Старший син зареєстрований у Львові, але працює і живе в Києві. Як ми можемо реалізувати право на субсидії, якщо син не може надати ніяких документів про те, що він живе в Києві, та й його довідки про зарплату не приймають, бо вони Київські?
    Прошу відповісти на емейл: sirotenko@polynet.lviv.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".