МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Реальна пропозиція для захитсу української мови. Зверни увагу!!!

05/27/2006 | крук
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ!!!
Звертаюся до членів партій, громадських органіхацій, простих громадян, керівників всіх рівнів і до людей яким не байдужа доля України.
У зв’язку з ситуацією, що склалася в східних і південих областях України: нищення і без того слабких позиції української мови, читай культури, самоіндентифікації. Закликаємо всіх не байдужих громадян України:
- не купуйте російську книгу, пресу;
- розмовляйте на українській;
- захищайте націю і державу.
У нашій країні не має, нажаль, громадської організції, що змогла би об’єднувати більшу частину населення для захисту української мови. Прикро, але всі організації займаються “політикою”. Тому молодь повина сказати своє слово.
Ми створюємо громадську організацію, що об’єднає всіх не байдужих українців, не залежно від їх партійного чи суспільного становища. Єдиний спільний фактор – патріотизм.
Метою організації буде захист української мови і культури. Заставити любити Україну не можна. Ми будемо пробувати показати щиру Україну, щоб любов спалахнула в серці кожного. Спілкування, гори, ріки, поле, міста і містечка, села і замки, майстри і вишиванки, пісні і гулянки – Україна. Кожен хто долучиться до нас може запропонувати свій варіант того, як показати, полюбити Україну і її культуру. Для тих хто хоче вивчати українську мову наші волонтнри будуть надавати допомогу.
Цей проект не підтримується, фінансується жодною партією, державою, людиною. Це ініціатива людей, яким набридло спостерігати за цим всім невіглаством, що коїться в нашій державі. Організація не є поки, що зареєстрованою. Шукаємо всіх хто захоче її підтримати і зробити справді народну організацію захисту інтересів України. Ми не агітуємо за жодну партію, ми агітуємо за Україну. Робоча назва організації:
Молодіжний Український Рух імені Степана Бандери.
Всі зауваження до назви буде обговорювати разом. На мою думку захистом України повина занятися Всеукраїнська громадська організація, тому чекємо відгуків з всіх частин України. Чекатиму Ваших відгуків на адресу MURiSB@ukr.net
З повагою,
координатор проекту
Ілля “Крук” Абель

Відповіді

 • 2006.05.27 | Мірко

  Успіху!

 • 2006.05.27 | Сергій Кабуд

  класно!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.31 | крук

   Дякую!

   Сподіваюся, що Ви підтримаєте нас. Чекаємо Вашого листа на MURiSB@ukr.net
 • 2006.05.27 | Пані

  Вивчіть мову, мать вашу!!!!!

  крук пише:

  > - розмовляйте на українській;

  Розмовляють УКРАЇНСЬКОЮ, а не на українській.
  Розмовляють МОВОЮ, а не НА мові!!!!

  Ви не уявляєте, як такі ніби дрібниці знижують весь ваш пафос!!!!
 • 2006.05.27 | daimos

  Re: Реальна пропозиція для захитсу української мови. Зверни увагу!!!

  Приятно видеть агонию украинства. Говорите по-русски не пудрите мозги ни себе ни людям, а то так и помрете в борьбе за химеру. Озлобленные, обреченные, нервные... Все - время украинского языка давно прошло.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.27 | CYM-XAPKIB

   U Xarkovi 29 chervnja vidbudetjsja kruhlyj stil

   kerivnykiv ukrajinsjkyx hromadsjkyx ta politychnyx syl schodo movnoji ukrajinizaciji suspiljstva. Zaproshujemo do dialohu zacikavlenyx osib. e-mail: ukrshid@yahoo.com
  • 2006.05.27 | ЖАК

   Re: Реальна пропозиція для захитсу української мови. Зверни увагу!!!

   Ну зачем же так резко! Все гораздо проще- кто пользовал тот или иной язык, тот им же и продолжает пользоваться. И никакой конфронтации! (кроме разве что отдельной "когорты" нац. озабоченных, которые жить не могут без навязывания своей воли соседям, т.е. "оккупанты" по сути).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.31 | Адвокат ...

    Приблизно, як Ви:

   • 2006.05.31 | один_козак

    А вы-то зачем навязываете?

    ЖАК пише:
    > Ну зачем же так резко! Все гораздо проще- кто пользовал тот или иной язык, тот им же и продолжает пользоваться. И никакой конфронтации! (кроме разве что отдельной "когорты" нац. озабоченных, которые жить не могут без навязывания своей воли соседям, т.е. "оккупанты" по сути).

    Ну зачем же так резко! Все гораздо проще- кто что говорил об украинизации или русификации, тот то же самое и будет говорить. И никакой конфронтации! (кроме разве что отдельной "когорты" нац. озабоченных, которые жить не могут без навязывания своего мнения желающим агитировать за другое мнение, т.е. "оккупанты" по сути)
  • 2006.05.31 | крук

   Відповідь українофобу

   Мабуть це у Вас агонія. Боїтеся, що люди почнуть розмовляти рідною мовою. А для Вас, що рідна мова? Невже російська? Отож Вам відкрита дорога до Росії, не хочете вчмти мову, чи то пак не можете, емігруйте
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.31 | Роман ShaRP

    Дядечку, ви - тойво.

    крук пише:
    > Мабуть це у Вас агонія. Боїтеся, що люди почнуть розмовляти рідною мовою. А для Вас, що рідна мова? Невже російська? Отож Вам відкрита дорога до Росії, не хочете вчмти мову, чи то пак не можете, емігруйте

    Згідно даних перепису-2001, російську назвали рідною 29,5% громадян цієї країни, з них більше 5,000,000 українців. Скоріше ця країна розділиться на дві, ніж вони емігрують. Зарубайте собі на носі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.31 | stefan

     Re: Дядечку, ви - тойво.

     Роман ShaRP пише:

     > Згідно даних перепису-2001, російську назвали рідною 29,5% громадян цієї країни, з них більше 5,000,000 українців. Скоріше ця країна розділиться на дві, ніж вони емігрують. Зарубайте собі на носі.
     ***
     пане Романе!
     Не дочекаєтесь.
     Ніколи.
     ***
     крапка.
   • 2006.05.31 | Забойщик

    Смешно,ей Богу! (круку)

    Мабуть це у Вас агонія. Боїтеся, що люди почнуть розмовляти рідною мовою.

    --------Мне по фиг на каком языке разговаривает мой сосед. Это не мое дело. Это ЕГО личное дело.И я ,как и Вы , не имею права вмешиваться в его личные дела.Я тут уже где-то писал,что в моем стотысячном городке мирно уживаются русские,украинцы, белорусы,испанцы, евреи,немцы,цыгане,ассирийцы,украинцы эмигрировавшие из Аргентины,переселецы с Западной Украины,турки-месхетинцы,греки.... Угадайте на каком языке они говорят и хотят говорить.

    А для Вас, що рідна мова? Невже російська?

    -------У меня -да.Мой родной язык русский.И моя бабка,коренная полтавчанка, тоже разговаривала на русском.А вот пословицы и поговорки употребляла почти исключительно на украинском.И умерла она еще в 1960 году.Участвовала в войне 1914 года.А отец был коренной москвич.Сестра до сих пор живет в Москве.

    Отож Вам відкрита дорога до Росії, не хочете вчмти мову, чи то пак не можете, емігруйте

    -------А вот это уж простите я лично решу эмигрировать мне или нет. Думаю,что не эмигрирую. Просто нет желания. А на Ваше желание,чтобы русскоязычные эмигрировали,я ,извините, положил и забыл! :hello:
   • 2006.06.02 | star

    Про агонію

    Круке, не звертайте увагу на тих, кому подобається дивитись на агонію. Вони просто хворі, і уявляють агонію інших, щоб не думати про агонію власну.

    Передбачаю, що на Вашому шляху буде велика кількість подібних діячів, тому раджу заздалегідь виробити стратегію спілкування з ними.

    Між іншим, будьте обережні з майстрами і вишиванками, піснями і гулянками і фольклором. На своєму прикладі бачу наступне: совкове виховання (1981/Київ/російськомовна школа) заклало дуже сильний пласт зневаги до вишиванок, пісень і гулянок, який навіть після переосмислення продовжує діяти на емоційному рівні, викликаючи в мене фонове підсвідоме неприйняття ціх концептів, і відразу. Уявіть, скільки є людей з аналогічним сприйняттям. Тому раджу Вам підходити до справи інновативно: створювати нові, модерні і технологічні концепти українськості, які не забиті пропагандою. На їх базі буде легше відновити сприйняття культурної спадщини.
  • 2006.05.31 | Адвокат ...

   Не кажи "гоп!"

   daimos пише:
   > Приятно видеть агонию украинства. Говорите по-русски не пудрите мозги ни себе ни людям, а то так и помрете в борьбе за химеру. Озлобленные, обреченные, нервные... Все - время украинского языка давно прошло.

   Вже 300 з гаком років моськалькі людожери проголошують подібні "одкровення". А Український Нарід і Українська Мова живі. І будуть жити. І моськальку бусурманську імперію переживуть і забудуть.
  • 2006.06.02 | observer

   до речі показово, що юлефани накинулись на крука а не daimos-а

 • 2006.05.31 | Albes

  Re: Реальна пропозиція для захитсу української мови. Зверни уваг

  "Єдиний спільний фактор – патріотизм.
  Метою організації буде захист української мови і культури."

  А "патриотизм" Вы понимаете как защиту украинского языка ?

  "полюбити Україну і її культуру"

  А что, унас уже официально объявили, что Украина является мононациональным ти монокультурным государством ? Или опять старая проблема нацболов, что Государство - это мы, любимые, а все остальные - никто ? И культура в Украине только одна ? А других культур, кроме культуры украинской нации, в Украине нет ? И культура украинцев (кстати, культуру каких именно украинцев вы предложите считать украинской) это и есть единственная культура Государства Украина ?
  И, если я, например, люблю культуру другой национальности, представленной в Украине гражданами Украины, то я уже и не патриот Украины ?

  Ну продолжайте, продолжайте политику разъединения и противопоставления, ворошите палкой муравейник. Только потом пеняйте на себя, когда Ваша политика Вас же и ударит по хребту вторым концом этой же палки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.31 | vujko

   Re: Реальна пропозиція для захитсу української мови. Зверни уваг

   Albes пише:
   >
   > А "патриотизм" Вы понимаете как защиту украинского языка ?

   не тільки. І не стільки. Але ж ви бачите, як Вашим співвітчизникам болить з приводу жахливого стану, в якому опинилась україномовна культура України. Підставте їм плече - все ж земляки, не чужі.

   > "полюбити Україну і її культуру"
   >
   > А что, унас уже официально объявили, что Украина является мононациональным ти монокультурным государством ? Или опять старая проблема нацболов, что Государство - это мы, любимые, а все остальные - никто ? И культура в Украине только одна ? А других культур, кроме культуры украинской нации, в Украине нет ? И культура украинцев (кстати, культуру каких именно украинцев вы предложите считать украинской) это и есть единственная культура Государства Украина ?
   > И, если я, например, люблю культуру другой национальности, представленной в Украине гражданами Украины, то я уже и не патриот Украины ?

   А що, любити можна лише одну культуру? І, полюбивши Україну і її культуру, треба виголошувати війну іншим? І скажіть прямо: чи можна, на Вашу думку, бути патріотом України і не мати принаймні симпатії до української мови і культури?


   > Ну продолжайте, продолжайте политику разъединения и противопоставления, ворошите палкой муравейник. Только потом пеняйте на себя, когда Ваша политика Вас же и ударит по хребту вторым концом этой же палки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.05.31 | stefan

    Re: Реальна пропозиція для захитсу української мови. Зверни уваг

    vujko діло каже.
    солідаріте...

    stryjko(stefan).
 • 2006.05.31 | Хвізик

  хороше діло

 • 2006.05.31 | один_козак

  Назва вбивчо погана

  Якщо виставите на перед Степана Бандеру, то про прихильність та любов до мови тих, кого як раз треба загітувати, можете не мріяти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.01 | Мірко

   Re: Назва вбивчо погана

   А що, може Лазаря Каґановича краще? :sarcastic:
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | один_козак

    А що, якось розумно не можна?

    Якось про мову, так, щоб приваблювати, а не відштовхувати саме тих, з ким працювати тре.
 • 2006.06.01 | Illia

  Re: Реальна пропозиція для захитсу української мови. Зверни уваг

  Привіт. Успіху.
  Я після переїзду з Москви (вчився я там), розмовляв майше виключно російською.
  Зараз же, розмовляю і пишу майже виключно українською. Загітував товариша перейти на українську і тихенько й не без успіху агітую ще декількох ;-))
  А російськомовні кинижки я майше не читаю. Якщо по роботі, то я читаю тільки оригінали документації англійською. А якщо для себе, то все, що мене цікавить є в інтеренеті та/або україномовних книжках :-)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.01 | ЖАК

   Re: Реальна пропозиція для захитсу української мови. Зверни уваг

   Вот такие у нас "украинцы", вроде "Illia" : "и нашим и вашим за бутылку спляшем". Перевертыши а-ля флюгер.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.03 | mkoval

    Re: Реальна пропозиція для захитсу української мови. Зверни уваг

    2ЖАК:
    Ось такі як Illia найбільше користі приносять для популяризації рідної мови, побільше б таких практикуючих патріотів своєї нації!
    А Ви, вельмишановний захисник російськомовного простору, просто не варті виїдженого яйця як людина, яка не тільки не хоче розмовляти рідною мовою, а й агресивно налаштована щодо всього українського (хоча можливо Ви - росіянин, тоді це не до Вас, а Вас я закликаю хоча б навчитися поважати націю, в державі якої Ви проживаєте, а тоді вже захищати інтереси своєї РФ).

    В історії України дано вже були такі випадки (яничари), так і зараз існує велика когорта яничарів-мазохістів, які за те, що москалі (ті росіяни, що нахабні і хворіють манією величі) відібрали в них мову (і не тільки - насаджена рабська психологія чого варта) готові їм чоботи цілувати. Я вважаю зневагу до рідної мови рівноцінною зневазі до рідних батьків. Хоча у нас в Україні обидва випадки сприймаються в більшості майже нейтрально, таке вже суспільство, хворе і деморалізоване.

    А автору ції теми я б порадив відмовитися від додатку "імені Степана Бандери", якщо Вашою метою є популяризація української мови серед російськомовних, а не просто, щоб об'єднати однодумців. Бо відраза до слова Бандера в більшості з них закладена на рівні рефлексів, а проти цього не попреш. Пропоную інший варіант: від знання і любові до української мови до розуміння справжньої сутності і історичної значимості Степана Бандери, а не навпаки, як вийде у вашому варіанті.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.03 | Роман ShaRP

     Еще один.

     Перепись 2001-го года установила, что
     29,5 граждан Украины
     своим родным языком считают русский


     Лично я считаю, что у меня родных языков два, и никто ничего в плане языков у меня не отбирал. Общаться я хочу тоже на обоих своих родных языках. Указывать мне, как когда и с кем общаться - дело неблагодарное.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.03 | mkoval

      Re: Еще один.

      своим родным языком считают русский

      можливо яничари теж вважали рідними своїх годувальників ...
      меркантильність, Романе, - не дуже благородне почуття, і в випадку мови також

      до речі, на якій підставі, Ви вважаєте російську мову рідною, якщо за походженням, то Вас можна зрозуміти, але якщо через проживання в російськомовному середовищі - то Ви просто людина, що втратила самоповагу, бо не можна одночасно вважати себе частиною нації, невід'ємним атрибутом і основним ідентифікатором якої є мова, і в той же час вважати рідною мову іншої нації, при цьому зберігаючи самоповагу до себе як носія національної ідентичності. Хіба що таке можливо пояснити роздвоєнням особистості, ала це вже варіації на медичну тематику.

      Чи хто-небудь поважав би француза, який народившись в Франції, казав би французька мова - не моя рідна? Звичайно, що ніхто, за винятком тих, в кого такі ж проблеми з національною індентифікацією як і у Вас, спричинені антигуманною колоніальною політикою Російської імперії, щодо окупованих територій. Тож будьте мужніми визнати той факт, що Ви є одним із коліщат того механізму нігіляції українців, побудованого і підтримуваного до сьогодні Росією з метою поглинути ласий шматок сусідської території. Якщо Ви все ж таки визнаєте це, то таке можна трактувати як прогалини чи недостатню ефективність довготривалої радянської пропаганди, що дає надію на пробудження нації з того гіпнотичного стану в якому вона перебуває і до сьогодні і не дає можливість стати високорозвиненою державою, де кожний громадянин, особливо українець пишався б і захищав інтереси своєї власної рідної країни України.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | Роман ShaRP

       С этим все понятно. Следующий!

       mkoval пише:
       > до речі, на якій підставі, Ви вважаєте російську мову рідною, якщо за походженням, то Вас можна зрозуміти,

       А если нет - то у вас мозг отказывает? То-то мне не зря казалось, что назюзюналисты часто слабують на голову

       але якщо через проживання в російськомовному середовищі

       Мои родители были двуязычными, с раннего детства я знал и употреблял оба языка.

       - то Ви просто людина, що втратила самоповагу,

       Совершенно наоборот. Это значит, что я уважаю себя больше, чем бредни назюзюналистов о том, каким я должен быть.

       бо не можна одночасно вважати себе частиною нації,

       А я и не считаю себя "частью нации". И не собираюсь. Я считаю себя независимым индивидом. Также я считаю, что время наций - заканчивается, а наступает время свободного сотрудничества свободных людей. Или несотрудничества - например с теми, кто чрезмерно увлекается назюзюналистическими бреднями.

       Изучите законы страны, в которой вы живете - Конституция Украины, раздел 2, "Права и обязанности гражданина". Про "нацию" вы там ничего не найдете, так что ничего никакой нации я не должен.

       Hasta la vista.
     • 2006.06.03 | mkoval

      Re: Еще один.

      Я так зрозумів, що все ж таки ShaRP (всесвітньовідомий поціновувач російського культурного середовища, українець за походженням Шаріков Роман Петрович чи Шарапов Роман Павлович, жарт) на диво вважає також українську мову рідною, то чому ж відповідає російською, щоб подражнити мене? чи може якісь інші поважні причини змусили Романа відповісти російською на повідомлення українською? щоб підсилити контрастність поглядів і відмінність в походженнях світоглядів?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | Роман ShaRP

       Напоследок.

       mkoval пише:
       > Я так зрозумів, що все ж таки ShaRP (всесвітньовідомий поціновувач російського культурного середовища)

       Не российского, а глобального. В котором украинская культура, увы, не оставила особо крупного и заметного следа.

       >щоб підсилити контрастність поглядів і відмінність в походженнях світоглядів?

       Да.

       >щоб подражнити мене?

       И это тоже. На сем прощаюсь.

       Вы попали в список лиц, с которыми я не общаюсь - слишком существенная разница во взглядах.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.05 | mkoval

        Re: Напоследок.

        > mkoval пише:
        > > Я так зрозумів, що все ж таки ShaRP (всесвітньовідомий поціновувач російського культурного середовища)
        >
        > Не российского, а глобального. В котором украинская культура, увы, не оставила особо крупного и заметного следа.

        Ще й всесвітньовідомий псевдознавець української культури.

        > Вы попали в список лиц, с которыми я не общаюсь - слишком существенная разница во взглядах.

        Зачепив за живе? Добре, якщо Вам цікавіше дискутувати з однодумцями - не буду Вас більше чіпати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.06 | Василь Сивий

         Дуже класно! Браво,

         Браво друже Крук! Добрі пропозиції. Нам кажуть, що нас мало, що ми не розмовляємо своєю мовою? Слушно. Давайте розмовляти. Давайте вимагати нашого, українського. Українського перекладу на телеканалах, на радіо, в парламенті, в радах. Бо нам не зрозуміло що там кажуть, бо не хочемо розуміти.
         Прекрасна дискусія, яка скидає маски. Бач як їх поперло :)). А здавалися такими милими :)). Якщо ви так ненавидите Україну і українців то для чого притворятися і лицемірити та лопотіти про консолідацію і толерантність. Якби ви могли, то б давно знищили і українців і Україну. А проте не можете :).
         Окремо про землячків, "каторым не нужна эта мова, каторые работяги". Ви нагадуєте хронічних п'яниць, які хочуть всіх потягти за собою. Ні, що ти, каже такий, я не алкоголік, я просто випиваю. За свої, бо є чого і за що. Але можу не пити. Як захочу. Але не хочу. Бо мені так подобається. А вам яке до того діло? ... А ти чого не п'єш? Що, не поважаєш мене?!! Ууууу ....
         Ви не такі? А хто живе за решітками на вікнах до третього поверху?! Я зріс в Україні, де двері зачиняли сиволічно, лище щоб видно було, що господарів немає вдома. І я хочу такої України своїм дітям і внукам. А як живуть на сході бачив на власні очі і не раз, та й сам недалеко живу. То ж є що порівняти. Доступно?

         Вам не подобаються пропозиції Крука? Так ви ж ставитеся набагато гірше до українців. Чого розходилися ?! Звикли, що вам все було дозволено, а ми мали мовчати, щоб вижити, щоб вберегтися. Порахуйте Романе відсоток російськомовних в Ізраїлі, для яких російська мова рідна. (До речі, як отой перепис в Україні, на який ви посилаєтесь, проводився я також можу розказати, доступно, на прикладах.) Підіть і подискутуйте. Перед посольством, наприклад, щоб не тратитися ... Позахищайте землячків. Розкажіть євреям хто вони такі, де ви маєте їхню мову і їхню культуру і їх самих.
         Може оціните, наскільки українці терплячі, мирні і привітні. Поки що, поки що ...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua