МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вітаємо Юрія Луценка з майже повною перемогою над злочинністю

05/30/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Як виявилося, в країні настільки все чудово з правопорядком та роботою правоохоронних органів, настільки добре працює міліція на місцях, що громадяни практично не звертаються нагору.

Так, з початку року в Книзі обліку злочинів та правопорушень (КОЗП) Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю зареєстровано лише 25 таких випадків. Наші намагання збільшити кількість записів у цій книзі (а нам таки вдалося це зробити більш ніж на 8%) наштовхнулися на “люб’язний саботаж” з розповідями про важливість уважного ставлення до кожного громадянина та необхідністю прийняти та ретельно розглянути кожну заяву з посиланням на те, що саме цього вимагає міністр. “Уважність” досягла такого рівня, що замість того, щоб просто прийняти заяву та поставити реєстраційний штамп, телефонувалося до начальника ГУ БОЗ МВС України С. Корніча, його заступників, у вихідний день викликався з села майор, який мав працювати з цією заявою, було ще багато чого, що забирало час офіцерів ГУБОЗу та некиївських відвідувачів, які тиждень намагалися здати заяву й отримати вхідний номер.

Після такої “уважності” зрозуміло, чому у всеукраїнському ГУБОЗі зареєстровано з початку року така “вражаюча” кількість злочинів і правопорушень, яка в звичайному райвідділі великого міста мала б реєструватися за день. І з жахом думається, що ж робиться на місцях, якщо таке чиниться під носом у “міністра-реформатора”. Саме “під носом”, бо вищенаведена справа, через яку засмикані іншими супутніми справами відвідувачі витрачають стільки часу, знаходиться на контролі у Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, і з її приводу в МВС збиралися наради під головуванням заступника міністра Володимира Євдокимова. Можна лише уявити, як ввічливо, але нерезультативно поводяться зі звичайними відвідувачами, які в пошуках справедливості приїхали до столиці залишити заяву в ГУБОЗі.

До речі, наші відвідувачі ще й досі не знають, чи зареєстрували таки їх три заяви в ГУБОЗі, оскільки, не дочекавшись допомоги з боку міліції, змушені захищати свої права самотужки і просто фізично не мають змоги під’їхати до ГУБОЗу та отримати копії своїх заяв з вхідним штампиком. Якщо цей штампик взагалі хтось поставив.

P.S. Зате як приємно читати райдужні цифри офіційної статистики, яку регулярно надсилають і МВС, і ГУБОЗ на “Майдан”. І дивуєшся, чого це лише ми, випадково, постійно, не дивлячись на особистий контакт з високими міліцейськими чинами різного рівня, постійно натрапляємо на недоліки, і чого наші справи закінчуються нічим, тоді як всюди доблесні правоохоронці без будь-якого тиску ловлять, заарештовують, саджають злочинців, щоденно розкриваючи масштабні злочини. А по деяким справам, на які ми звернули увагу, чомусь навіть свідків не опитують понад рік.

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua