МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прокурор Кузовкін та його "господарі"

05/31/2006 | flibus
Прокурор Кузовкін та його "господарі"


Понеділок 22 травня розпочався для України із чергової сенсації від журналістів – начебто син Віктора Ющенка Андрій, будучи не в гуморі, провів «сеанс виховання» із настирливим борцем за дотримання правил дорожнього руху на українських дорогах – прокурором Бориспільського району Олександром Кузовкіним, яке закінчилося для останнього гумовою кулею в праве стегно від охоронця нащадка президента.

Історія з пораненням прокурора багато в чому видається дивною, в першу чергу через численні недомовки як самого постраждалого, так і офіційних осіб, на яких покладено розслідування інциденту. Саме через туманні свідчення всіх причетних до історії людей, в країні самою популярною є версія, що Ющенко-молодший таки причетний до "розстрілу" Кузовкіна. Втім, є ще й інші пояснення, які багато чого пояснюють про перебіг цієї "спецоперації".

Ще в неділю 21 травня мало хто знав про існування 32-річного прокурора Бориспільського району Олександра Кузовкіна, а вже в понеділок про нього говорила вся Україна. Як стало відомо з добре поінформованих джерел, Кузовкін "своя людина" для багатьох високопосадовців, які або прагнуть найближчим часом обійняти найвищі посади в Генеральній прокуратурі (говорять про колишнього прокурора м.Києва Юрія Гайсинського), або дуже хочуть зберегти своє нинішнє місце (тут пошепки говорять про нинішнього керманича СБУ Ігоря Дріжчаного).

Отже, чи є сенс вірити в те, що голова СБУ просто так у п‘ятницю ввечері, коли відбулася ця пригода, прибув після 21.00 на місце події, аби особисто потурбуватися про здоров‘я абсолютно незнайомого йому районного прокурора Кузовкіна, який до того ж був добре напідпитку? Справа в тому, що пан Дріжчаний, як колишній заступник Генерального прокурора, повинен добре знати, що ця подія не може відноситися до компетенції його відомства. Чи, може, СБУ вже почала цікавитися хуліганськими вчинками на українських дорогах у вечірній час (як відомо, Генпрокуратура вже визнала, що справу треба порушувати за статтею 296 Кримінального кодексу «хуліганство»)?

Тижнів зо три тому наближені до Дріжчаного люди у вузькому колі говорили про серйозні нервові переживання їхнього шефа з приводу свого майбутнього, оскільки його «патрона» Порошенка відсторонили від Президента. Говорили вони і про готовність очільника СБУ використати (або навіть створити!!!) будь-який привід для того, щоб хоч якось засвідчити вірність В.Ющенкові та його сім‘ї. А тут якраз така подія і трапилась.

ЗМІ, не особливо заглиблюючись в аналіз скандалів навколо президентської сім’ї, практично завжди пов’язували їх з «підступами» Ю.Тимошенко. Скандал з автомобілем BMV M6 вартістю 130 тис. євро, звинувачення на його адресу у причетності до підпалу автомобіля «Бентлі» головного редактора журналу «Папарацці» Валіда Арфуша, а також історію з мобільним телефоном «Верту» вартістю 43 тис.дол., подарованого сину президента нинішнім секретарем Київської міськради О.Довгим, багато хто приписував "перу" лідерки БЮТ. До речі, дуже охоче на слід Тимошенко в цих скандалах натякали так звані "любі друзі" з оточення Ющенка. Немає сумніву, що вони і батьку "скандаліста" неодноразово вкладали у вуха таку версію. За роздмухуванням ажіотажу навколо "двобою" Кузовкіна з Андрієм Ющенком теж багато хто вбачає постать екс-прем’єрки. Така одностайність у оцінці подій вже викликає певні підозри.

В ЗМІ ще за часів скандалу з БМВ та "Верту" Андрія Ющенка з’являлись публікації про те, що ці події – добре прораховані "спецоперації" екс-голови РНБОУ Петра Порошенка, направлені проти Тимошенко. Очевидно, вони мали успіх, бо невдовзі захоплення Ющенка результатами роботи уряду закінчились. Власне, подейкують, що "удар" по своєму сину Президент переніс набагато важче, ніж корупційний скандал у своєму оточенні, і залишається впевнений в тому, що розкрутка негативного іміджу Андрія – справа рук Юлії Володимирівни.

Порошенко мріє повернути не лише прихильність Президента, але шляхом інтриг та підкилимних домовленостей із Партією регіонів обійняти посаду Голови Верховної Ради з далекоглядними намірами на перспективу. Для цього йому потрібно максимально ускладнити відносини між Тимошенко і Президентом і показати свою незамінність. Мабуть, усе ж таки Петро Олексійович підказав своєму другу Ігорю, як можна за допомогою друга Олександра покращити свої спільні позиції. Можливо, Кузовкін, перебуваючи нині на лікарняному, спить і бачить сон, як він уже найближчим часом перебирається з Борисполя до Києва в приміщення Генеральної прокуратури, поближче до своїх «друзів-патронів». А Петро Олексійович придумує новий хід у своїй шаховій партії проти Тимошенко.

Роман Вирастюк
http://www.highway.com.ua/art.php?id=13245

Відповіді

 • 2006.05.31 | Shooter

  Буйні фантазії

  Ні Юля, ні Порошенко ані до БМВ-Верту, ані до Арфушів відношення не мають - і Ющ непрямо це сам казав.

  Правда, розвели їх + Юща на цьому "непогано"...
 • 2006.05.31 | Кравчук

  Re: Прокурор Кузовкін та його "господарі"

  Якщо це той Кузовкін , що вимагав хлопцям по 9 років за 9 березня, то Ющ пожинає плоди своєї політики стосовно люстрації і безвідповідальності злочинців кучмівського призову.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.05.31 | Артемчук Іван

   Re: Прокурор Кузовкін та його "господарі"

   А якщо це той самий Андрійко, то, вибачте, гімна на того самого Кузовкіна, на кшталт статті "Прокурор Кузовкін та його "господарі" вил"ється ще чимало... :fou:
  • 2006.05.31 | Михайло Свистович

   Re: Прокурор Кузовкін та його "господарі"

   Кравчук пише:
   > Якщо це той Кузовкін , що вимагав хлопцям по 9 років за 9 березня

   Це той Кузовкін


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua