МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ветеранів виганяють з їхніх домівок

05/31/2006 | UNIK
1 червня 2006 року о 10:30 в Шевченківському районному суді м.Києва (вул.Смірнова-Ласточкіна, 10б) відбудеться судове засідання, де має вирішитись, хто є власником житла в Ясногородському лісі – люди, що прожили там десятиліття, чи бізнесмени, які невідомо чому вважають себе власниками 15 гектарів рекреаційної землі і з людьми не рахуються.
Збір о 9:30.
Контакт: 8(066)748-66-13 Олена Білозерська

Запрошуємо всіх небайдужих журналістів прийти на суд, висвітлити цю історію, допомогти кільком сім’ям, які без жодної допомоги роками протистоять бізнесменам і чиновникам, що намагаються відібрати їхнє житло.

У селищі Ясногородка Макарівського району Київської області, у мальовничому лісі на території колишньої дитячої бази відпочинку „Лісова казка”, ліквідованої після Чорнобильської трагедії, вже біля 30 років проживають люди. Пенсіонери, ветерани війни, репресовані радянської владою, їхні діти та онуки. Всього – 20 сімей з приблизно 50 осіб. Вони – колишні працівники бази, які мешкали в її відомчому житловому фонді, і досі мають там постійну прописку. Серед цих людей, зокрема, багаторічний політв’язень радянських таборів Орест Васкул, якого Президент Ющенко нагородив орденом „За заслуги перед Україною”. Всі ці люди вже не перший рік перебувають у стані війни з олігархами, які замислили відібрати їхнє житло. До 1987 р. база відпочинку разом із житлом належала об’єднанню „Воркута-вугілля”. Потім її передали Київському монтажно-будівельному тресту №1, після чого виявилося, що житло, в якому прописані люди, належить фірмі „Іглен”. Державне майно було продане їй незаконно. У 1992 р. ці території викупило ТОВ „Емос”, яке ось вже 14 (!) років намагається вигнати людей з їхніх домівок. Сьогодні „Лісова казка” – це 15 гектарів рекреаційної землі серед лісу з правом забудови. Тобто, у справі замішані шалені гроші. Мешканці „Казки” вже відбули близько 60 судів в різних інстанціях. На їхньому боці – Ясногородська сільрада, але проти – прокуратура і суд Макарівського району, місцеве БТІ і земельний відділ. 6 квітня Київський апеляційний суд незаконно, як вважають мешканці, визнав власником ТОВ „Емос”. Представники фірми (в якої за останній період вже вчетверте змінилися директори) не пропонують людям жодної рівноцінної заміни і збираються виселити їх просто на вулицю – якщо буде треба, то й силоміць. Останнім часом ситуація загострилася, ось-ось може початися фізичне протистояння. Невже у нашій державі, при новій владі, люди не зможуть захистити себе законним шляхом?

Відповіді

 • 2006.06.01 | ОРИШКА

  Re: Ветеранів виганяють з їхніх домівок

  Люди, ну що це робиться?
  Хто може, журналісти, та, обов\'язково, юристи, спішіть до таких справ, не давайте беззаконню перемагати ніде.

  Якби так можна було, щоб кожна зачеплена справа висвітлювалася на \"Майдані\", як Ірпеніада. Чи вистачить сил? Тоді мовні клоновані перетирки відпадуть самі. Люди, не залишайтесь байдужими. Як ми всі зрозуміли, війна за вільну Україну тільки починається. І буде вона вестися не тільки і не стільки у парламенті та з Андрійком Ю., головний та самий напружений фронт - місцеві правозахисні, судові органи. Якщо не виграємо тут - все, засне ненька надовго. А боротися можна зараз повною гласністю. Потрібен сайт судових тяганин, щоб дурь кожного видно було. Я б допомагала - перекладала для світу. Як це зробити? Але без висвітлення таких подій по телебаченню (як на плюсах якась-така судова програма йде) навряд чи можно дієво вплинути на страшні традиції українського судочинста - вузький круг інтернет-революціонерів, не страшно, але далекі вони від народу.
  Що робити?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.01 | ГРАД

   Спробуйте перенести засідання

   Зараз всі що кого зібрати у Ірпені.
 • 2006.06.06 | Григір

  Re: Ветеранів виганяють з їхніх домівок

  Чим закінчився суд? Чому немає повідомлень? Цікавість була тимчасова?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua