МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент нагороджує орденом. А олігархи виганяють з хати...

06/01/2006 | Майдан-ІНФОРМ
2 червня, об 11:00, у Центрі Національного Відродження ім. Степана Бандери (вул. Ярославів Вал, 9) відбудеться прес-конференція на тему подій, що вже не перший раз привертають увагу громадськості: багатії намагаються заволодіти 15-ма гектарами рекреаційної землі в Ясногородському лісі, виселивши з цієї території людей, що прожили там десятиліття.

Запрошуємо всіх небайдужих журналістів прийти на суд, висвітлити цю історію, допомогти кільком сім’ям, які без жодної допомоги роками протистоять бізнесменам і чиновникам, що намагаються відібрати їхнє житло. Серед тих, хто розкаже представникам ЗМІ про свою проблему, зокрема, багаторічний політв’язень радянських таборів ОРЕСТ ВАСКУЛ, якого Президент Ющенко нагородив орденом „За заслуги перед Україною”.

У селищі Ясногородка Макарівського району Київської області, у мальовничому лісі на території колишньої дитячої бази відпочинку „Лісова казка”, ліквідованої після Чорнобильської трагедії, вже біля 30 років проживають люди. Пенсіонери, ветерани війни, репресовані радянської владою, їхні діти та онуки. Всього – 20 сімей з приблизно 50 осіб. Вони – колишні працівники бази, які мешкали в її відомчому житловому фонді, і досі мають там постійну прописку. Всі ці люди вже не перший рік перебувають у стані війни з олігархами, які замислили відібрати їхнє житло. До 1987 р. база відпочинку разом із житлом належала об’єднанню „Воркута-вугілля”. Потім її передали Київському монтажно-будівельному тресту №1, після чого виявилося, що житло, в якому прописані люди, належить фірмі „Іглен”. Державне майно було продане їй незаконно. У 1992 р. ці території викупило ТОВ „Емос”, яке ось вже 14 (!) років намагається вигнати людей з їхніх домівок. Сьогодні „Лісова казка” – це 15 гектарів рекреаційної землі серед лісу з правом забудови. Тобто, у справі замішані шалені гроші. Мешканці „Казки” вже відбули близько 60 судів в різних інстанціях. На їхньому боці – Ясногородська сільрада, але проти – прокуратура і суд Макарівського району, місцеве БТІ і земельний відділ. 6 квітня Київський апеляційний суд незаконно, як вважають мешканці, визнав власником ТОВ „Емос”. Представники фірми (в якої за останній період вже вчетверте змінилися директори) не пропонують людям жодної рівноцінної заміни і збираються виселити їх просто на вулицю – якщо буде треба, то й силоміць. Наразі цю справу розглядає Шевченківський суд м.Києва. Останнім часом ситуація загострилася, ось-ось може початися фізичне протистояння. Невже у нашій державі, при новій владі, люди не зможуть захистити себе законним шляхом?

Контакт: 8(066)748-66-13 Олена Білозерська

Відповіді

 • 2006.06.01 | ---

  Re: Президент нагороджує орденом. А олігархи виганяють з хати...

  А представники "багатіїв" запрошені?
 • 2006.06.01 | Ден

  Re: Президент нагороджує орденом. А олігархи виганяють з хати...

  Спробую надіслати ще одне повідомлення з питанням, оскільки перше вирізали: ЧИ ЗАПРОШУВАЛИСЯ "БАГАТІЇ ТА ОЛІГАРХИ"?
  Дуже хочу піти послухати, однак не знаю, наскільки об""єктивна буде розмова.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua