МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Переполох на севастопольському сайті

06/01/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Третю добу триває протистояння між кримською Інтернет спільнотою та власниками російського сайту „Севастополь WS”. Адміністрація цього сайту виставила чергове „голосування” з відверто провокативної теми – а саме, читачам пропонується відповісти на запитання, як вони ставляться до „місця кримських татар на півострові”. http://www.sevastopol.ws/modules.php?name=News&date=1147332981

При тому на вибір пропонувалися таки варіанти: „Це повноправні хазяї Криму, скривджені у правах”, „Це рівні серед рівних”, „Реабілітація татар – історичне непорозуміння”.

Дописувачи кримського „Майдану” запропонували бажаючим взяти участь в тому голосуванні. Незважаючи на те, що постанова питання є досить провокаційною http://maidan.org.ua/n/krym/1149098551 (доцільніше було б казати про кримських татар як про повноправних МЕШКАНЦІВ а не повноправних ХАЗЯЇВ півострову), активісти почали голосувати за перший та другий варіанти відповіді.

На другу добу кількість тих, хто не обрав третю, шовіністичну, версію (недоцільність реабілітації), перевалила за 200. цьому сприяло те, що кількадесять кримських активістів розповсюдили посилання на голосування цього маловідомого сайту серед впливових кримських форумів.

Власники сайту „Севастополь WS”, побачивши небажану тенденцію, раптово зовсім зняли тему, коли результати були ось такими:
Полноправные хозяева Крыма, попранные в правах. 65.84% (185)
Равные среди равных. 19.22% (54)
Реабилитация татар - историческое недоразумение. 14.95% (42)

Потім редакція сайту повісила „новину”, http://www.sevastopol.ws/modules.php?name=News&op=article&sid=328 в який звинуватила кримських читачів у навмисному наганянні результатів голосування за допомогою так званих „ботів”, тобто ніби кожний активіст використовував робота, який накручував відповідні голоси.

Не навівши доказів „неправильного” голосування кримчан, адміністрація відразу потому ... знову повісила лічильник голосувань, при тому знявши 172 голоси, які були віддані за „неправильні” відповіді. „Все эти люди голосовали с одного компьютера с интервалом ровно в одну минуту” – це цитата з повідомлення на форумі сайту. http://www.sevastopol.ws/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1399

Це викликало протест кримських активістів, які потребували від адміністрації сайту публічного підтвердження своїх звинувачень. Ті пообіцяли надрукувати звіт свого програміста. Потім, коли звіт так і не з’явився, адміністратор „Севастополь WS” навели „залізний аргумент” – „к сожалению для вас, у меня нет причин не доверять информации, полученной от программиста сайта по поводу накрутки счетчика с помощью скрипта”

Ще цікавіші аргументи з’явилися тоді, коли кримські читачі продовжували вимагати доказів та заперечувати використання „ботів”. Ось яка дивна логіка, наводимо мовою оригіналу: Никаких ботов замечено не было, это факт. Просто поведение некоторых людей в первом приближении уж очень напоминало поведение ботов. http://www.sevastopol.ws/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1399&postdays=0&postorder=asc&start=30
При тому, продовжує автор звіту, програміст „Севастополь WS”, „в связи с этим я считаю, что обвинять администрацию ресурса в подтасовке и срезании результатов некорректным, поскольку ваше поведение тоже не является корректным”

Після встановлення „нульового варіанту” адміни запропонували „переголосувати” питання. Вже на сей момент кримчани знову обрали першим варіантом „повноправність” кримських татар, другим варіантом – „рівність”.

Отже чекатемо подальших дій російського Інтернет ресурсу „Севастополь WS”: судячи з логіки, їм не подобається, коли кримчани які мають доступ до Інтернет та комп’ютера ведуть себе не так, як це бачиться з сюжетів НТВ та інших російських каналів.

Відповіді

 • 2006.06.03 | igor

  Демократія по-російськи

  Але ж є і прогрес! Не збільшили долю останнього питання на власний розсуд, а отже не все втрачено. Бо справедливі :). Взагалі, реабілітація передбачає також повернення майна та відповідні компенсації (з боку правонаступника СРСР). Але це вже щось за межами нормального кримсько-російського і совковського мислення. Бо ясно, що вони погані. За означенням. Тому й виселили! А повернулися, то радійте і мовчіть.
  Історичне виховання на зразках картини "Запорожці пишуть листа турецькому султану".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.03 | Pavlo Z.

   Re: Демократія по-російськи

   igor пише:
   > Взагалі, реабілітація передбачає також повернення майна та відповідні компенсації (з боку правонаступника СРСР).
   А хто правонаступник СРСР?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua