МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

?-мовність. ТРЕБА МІНЯТИ ТОН ДИСКУСІЇ!!!

06/02/2006 | один_козак
Зараз поясню, чому так багато великих букв у назві.

Вчора "наступив на хвостика" передачі "Толока" на першопу каналі. Був шокований поведінкою учасників. При чому не "тих" (їм я не дивуюся), а "своїх". Мушу визнати тепер, що й наші дійсно працюють на розкол країни. Не сумніваюся, що це вони роблять, бажаючи, звичайно, протилежного. Обидві сторони працюють нарозхитування. Ми маємо справу з дійсним розпалюванням антипатій між різними групами громадян аж до ворожнечі.

Мовчана чув мало. Неприємно здивував Головатий. А особливо негативне враження справила ота "білявка", що сиділа поруч з ними. Приєднуюся до висловленого А.Герман, яку взагалі-то не поважаю, про те, що прищепити любов можна тільки любов'ю.

Я розумію, що Головатий є міністром ЮСТИЦІЇ. І Закон - це святе. Але не можна в такій дискусіі так сильно педалювати законність-незаконність. Це не зайве, але заклики дотримуватися Закону не повинні бути одинокими. Має бути достатньо інших закликів - берегти культурну спадщину, любити рідне тощо... Приклади кращі треба показувати... Тут треба апелювати до почуттів. Треба шукати симпатій. Треба здобувати схвального ставлення публіки до тих законів, що охороняють українську мову і інші упосліджені мови та зменшують російське засилля в культурному просторі України. І т.д... ...

Чи готові до цього патріотичні сили? Чи зможемо ми це?

ПиСи:
Нє, але цікаво, яку "неважлива" і "неіснуюча" проблема бурю здіймає.

Відповіді

 • 2006.06.02 | raw_stick

  не погоджуюся

  Є суттєвий відсоток громадян України, які ніколи не полюблять те, що любите Ви. Здебільшого за право навіть не знати того, що любите Ви, вони й голосували на всіх минулих виборах. Тому єдиний вихід: закон, дотримання закону й невідворотні санкції за недотримання (а не так, як було раніше). Ці люди розуміють лише право сильнішого: хто їх міцніше "взує" - той і має рацію.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.02 | один_козак

   А я з вами погоджуюся. Дійсно, є такий відсоток

   raw_stick пише:
   > Є суттєвий відсоток громадян України, які ніколи не полюблять те, що любите Ви. Здебільшого за право навіть не знати того, що любите Ви, вони й голосували на всіх минулих виборах.

   Але не треба забувати про велику кількість інших відсотків. Не можна до всих підходити з одним макогоном.

   Ех, вміння створювати собі ворогів нам ніколи не бракувало.
  • 2006.06.03 | stefan

   Re: не погоджуюся

   raw_stick пише:
   > Є суттєвий відсоток громадян України, які ніколи не полюблять те, що любите Ви. Здебільшого за право навіть не знати того, що любите Ви, вони й голосували на всіх минулих виборах. Тому єдиний вихід: закон, дотримання закону й невідворотні санкції за недотримання (а не так, як було раніше). Ці люди розуміють лише право сильнішого: хто їх міцніше "взує" - той і має рацію.

   ***
   Так, дійсно тут треба щоб чітко працювала сила закону.
   Інколи, можна використовувавти закон сили (також, опираючись на силу закону).
 • 2006.06.02 | шкіпер

  Крім того треба міняти участників

  Чому як не послухаєшь якусь передачу на мовну тему (на прикладі радіо Ера, но інші майже не відрізняються), "захісником" російськоїх мови виступає якій небудь регіонал, а "захісником" україньскої - хтось на зразок Мовчана. Що, нема більше толерантних, вихованих, компетентих особистостей?

  То, що ПР всілось на перехопленому конику регіональної мови, не значить, що це тількі їх ідея. В їхній программі про це ані слова - ні у 2004, ні у 2006-му.

  Давайте ж якось шукати рішення, яке задоволнило якщо не всіх, то більшість (з обох боків). А поки що дісно роблять з мухи слона, і тема, яка на весні здавалась не визивала нікого резонансу, стала хітом, подвинувши так і не прийняту присягу суддів КС, проблеми з газом, дивні "вибори" в деяких місцях та інше.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.02 | ziggy_freud

   спроба констуктиву. формат міняти таки треба,

   бо поки в дискусії дійсно репрезентовано в першу чергу думки радикалів. Чи радикал-шоуменів.
   Радикально-"російська": нацикі! хвашисти!
   Радикально-"українська": окупанти! шовіністи!

   Якщо порахувати, скільки діяльність Мовчана в "Просвіті" навернула до українства, а скільки відвернула, може статись, що останніх більше.

   шкіпер пише:
   > Давайте ж якось шукати рішення, яке задоволнило якщо не всіх, то більшість (з обох боків). А поки що дісно роблять з мухи слона, і тема, яка на весні здавалась не визивала нікого резонансу, стала хітом, подвинувши так і не прийняту присягу суддів КС, проблеми з газом, дивні "вибори" в деяких місцях та інше.

   1. Зробити відповідний англ. і франц. версії переклад мовної Хартії.
   2. Провести його громадські обговорення.
   3. Публічно заслухати експертів з мовноязичного питання.
 • 2006.06.02 | catko

  існує подібна вічна і аналогічна дилема:

  згідно розуміння християнських принципів одними - то коли тебе бють в пику то ти маєш підставити другу половину пики. а згідно розуміння іншими - то це все образно і здачу давати треба.

  аналогічно з мовою (і не тільки - з релігією, армією, економікою та газом - те саме) - сусідня північна держава вже ххх років кидає шалені ресурси щоб асимілювати україну та українців у свою імперію як не територіально то хоч за фактом.

  отут і дилема - чим її переконувати що вона не права - любовю чи кулаками?

  зи. на зауваження що мовне питання стосується тільки російськомовних громадян україни тільки посміюся бо російськомовні громадяни україни які лізуть в ради, телевізор чи на трибуну з захистом російської мови на території держави україна - українцями в більшості себе не вважають .
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.02 | DADDY

   Насправді все дуже просто

   1. Є пікетувальники про НАТо у Феодосії. Вони перекривають дорогу. Приїзджає наряд (2,3,4 при потребі) і питає: А чого це дорога перекрита? - А ми проти НАТО перекриваємо!!!! - А ми не питаємо проти кого. Ми питаємо чомк перекрита? Немає відповіді? - Прошу в "обезьянник" і далі за рішенням суду, за порушення громадського порядку - 15 діб. Все. Питання вирішено в рамках закону.
   2. Є постанови місцевих рад про регіональну мову. Воно є неконституційним по визначенню.Ніяка Декларація і Хартія тут не до чого.
   Тобто маємо порушення діючого законодавства.
   Маленький, сіреньких чоловік, з посвідченням прокуратури або СБУ приходить у відповідну раду і питає: А хто робив депутатське подання щодо регіонального статусу "москальського нарєчія"? А ось, відповідають: Депутат Петров. Прошу депутата Петрова у СІЗО, на час проведення слідства з приводу: хто депутата Петрова підбурив до цього і кого особисто депутат Петров вже встиг загітувати і яким таким чином.
   Далі: а хто голосував за таке антиконституційне рішення? А ось: депутати Сидоров, Іванов,Рабинович.... Чудово. Прошу панів депутатів на допит з цього приводу.

   Через тиждень депутати різних рівнів, що голосували за статус регіональної мови для "москальського нарєчія" або позалягають у шпиталі, або позабігають аж у Красноярський край.
   Фініта ля кумедія.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | шкіпер

    Угу

    Є міністр юстиції, який не знає законів власної країни. Приходить районний прокурор, саджає його ві СІЗО. Зразу всі такі знавці позбігають хто в народну больничку Феофанію, хто на пасіку... І не буде страна через дурнів страждати, а нарешті займеться справами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.02 | DADDY

     Re: Угу

     шкіпер пише:
     > Зразу всі такі знавці позбігають хто в народну больничку Феофанію, хто на пасіку... І не буде страна через дурнів страждати, а нарешті займеться справами.

     Блін, а чим це Вас особисто так дістав мед, що Ви на всіх, до нього причетних отрутою дихаєте? :-))
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.02 | ziggy_freud

      наче злії оси, що жалять в люті медоносних бджіл

      лиш Вінні Пух на пасіці порядок
      навести здатний ;0)
     • 2006.06.02 | шкіпер

      Re: Угу

      DADDY пише:
      > шкіпер пише:
      > > Зразу всі такі знавці позбігають хто в народну больничку Феофанію, хто на пасіку... І не буде страна через дурнів страждати, а нарешті займеться справами.
      >
      > Блін, а чим це Вас особисто так дістав мед, що Ви на всіх, до нього причетних отрутою дихаєте? :-))

      Та невже? Акі дракон? А на Феофанію отрутою дихати можно? Щиро дякую ;)

      То мабуть вам так Красноярський край чимось досадив, що ви свое відношення до нього скалькували на моє відношення до пасіки. Не зважаючи на те, що пасіка (особливо в порівнянні з Краснорським краєм) - тихе, спокійне місце. Поряд з природою. І далеко від прокурорів.

      Отаке у вас "а мене за що?" вийшло.

      Ну то був оффтоп.

      А по темі. Коли нарешті помаранчева більшість (?) повернеться до своєї безпосередньої роботи, тобто до ВР і приме присягу у суддів КС, а вони в совю чергу проголосять неконституційність всіх рішень всіх рад і скажуть що в нас ніякмх регіональних мов нема і не можу бути, а ратифікацію Хартії анулюють - тоді і будете казати, що рішення були неконституційні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.02 | DADDY

       Почекаєм - не довго лишилось

     • 2006.06.03 | catko

      а це в них по фрейду - на чомусь фрустрацію сублімувати ж мусять

   • 2006.06.03 | catko

    п.1 так. а п.2 - трохи не так

    треба кожне федерастичне рішення місцевих рад навпаки підкріплювати таким кроком:
    окремим указом на державному рівні оголошувати в даному регіоні російськомовних нац.меншиною з розвішуванням відповідних табличок всюди і вся та прокурорським наглядом за обовязковим дублюванням ВСІХ документів/промов/судів і т.п. двома мовами за рахунок МІСЦЕВОГО бюджету.
 • 2006.06.02 | Patrick

  Не певен, що ця дискусія українцям взагалі потрібна

  Передачу майже не бачив, тому коментуватиму здебільшого ваш допис, козаче.

  >Має бути достатньо інших закликів - берегти культурну спадщину, любити рідне тощо...

  Чого варті такі заклики на адресу т.зв. "русскоязичного украінца", котрий вбив собі в голову (або йому вбили), що рідне для нього якраз російське, зокрема мова?

  Журналіст з газети "Сегодня", який бідкався, що не може віддати дитину до рос. школи, змусив пригадати пісню Е.Драча про "Грицька Івановича Придурченка, хохла по національності" - "... но вмішалась сила сатанінская, бо ближайша школа украінская" (с)

  >Приєднуюся до висловленого А.Герман, яку взагалі-то не поважаю, про те, що прищепити любов можна тільки любов'ю.

  Дозволю собі не погодитись. Я вже десь говорив, що мови вчать не через велику любов до них, а через те, що це є життєво необхідно щоб нормально жити в тій чи іншій країні. Любити мову (чи любити більше за інші) при цьому зовсім не обов'язково. А то інколи все це нагадує дитсадок - "Не буду того їсти, бо я його не люблю!" Є таке слово - "Треба".

  Згадана вами білявка - то доцент кафедри укр. мови львівської політехніки, нині депутат львівської облради пані Ірина Фаріон - 3-й номер у виборчому списку ВО "Свобода". Якась вона х..ва зробилась відколи я її востаннє бачив... це щодо зовнішнього вигляду... але то таке... У її виконанні чув тільки останню репліку - там про систему покарань щодо порушень мовного законодавства - з цим взагалі-то погоджуюсь. Було ше чути нервові вигуки з місця - а ось це вже геть не личить - пані Фаріон варто було б перечитати "12 прикмет характеру українського націоналіста" - пункт 9. Укр. націоналіст має бути врівноважений. Втім не мені її вчити.

  Повеселив пан Малинкович, почавши гнати маячню про "мультикультурність", коли його прямо спитали - з якою нацією він себе ідентифікує. Повеселив, але не здивував, звичайно - жидівська здатність пристосовуватись живе і перемагає.

  Ще чув репліку пані Герман, що вона, мовляв, дозволить поміряти собі макітру :) В неї що, хтось того вимагав? Хто бачив все, скажіть будьласка, хтось упродовж цього ток-шоу, крім пані Герман, взагалі про антропометрію згадував? Ну і ця невмируща мантра - "Так починався фашизм".

  По ситуації взагалі - дещо нагадує глухий кут - не можна потурати сепаратистським діям голубих обл/міськрад - але тон дискусії, подібний до обговорюваної, може тільки радикалізувати промосковськи налаштованих. Нам це треба? Взагалі вважаю, що варто заборонити обговорення мовної проблематики у ЗМІ, але ж "свобода слова" - найбільше, блін, досягнення Помаранчу...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.02 | шкіпер

   Re: Не певен, що ця дискусія українцям взагалі потрібна

   Patrick пише:
   > Передачу майже не бачив, тому коментуватиму здебільшого ваш допис, козаче.
   >
   > >Має бути достатньо інших закликів - берегти культурну спадщину, любити рідне тощо...
   >
   > Чого варті такі заклики на адресу т.зв. "русскоязичного украінца", котрий вбив собі в голову (або йому вбили), що рідне для нього якраз російське, зокрема мова?

   Дійсно, нащо з ним дискутувати? Краще повторяти звичну мантру "чемодан-вокзал-Росія" з надією що він нею скористається в найближчий час. І взагалі то русскоязычные - це ж другий сорт громодян.

   > >Приєднуюся до висловленого А.Герман, яку взагалі-то не поважаю, про те, що прищепити любов можна тільки любов'ю.
   >
   > Дозволю собі не погодитись. Я вже десь говорив, що мови вчать не через велику любов до них, а через те, що це є життєво необхідно щоб нормально жити в тій чи іншій країні. Любити мову (чи любити більше за інші) при цьому зовсім не обов'язково. А то інколи все це нагадує дитсадок - "Не буду того їсти, бо я його не люблю!" Є таке слово - "Треба".

   "Треба" треба чимось обгрунтувати. Щоб воно не перетворилось на "треба, бо я так хочу". А стало "треба бо корисно". Чомусь так в нас виходить, що ті, хто своїми справами дійсно популярізує українську культуру, не кричать "геть москалів". А ті, хто є главними захистниками мови ні чоього іншого, крім заборони та поплюження російської запропонувати не можуть.

   > По ситуації взагалі - дещо нагадує глухий кут - не можна потурати сепаратистським діям голубих обл/міськрад - але тон дискусії, подібний до обговорюваної, може тільки радикалізувати промосковськи налаштованих. Нам це треба? Взагалі вважаю, що варто заборонити обговорення мовної проблематики у ЗМІ, але ж "свобода слова" - найбільше, блін, досягнення Помаранчу...

   Буде мовчати про "мовне питання", най саме видужає? Ви, коли зуб болить, теж так лікуєтесь?

   Цю тебу треба обговорювати, треба нарешті це питання закрити. А поки таке враження що обидва табори вже готуються до наступних виборів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | Patrick

    Про 2-й сорт - це ви самі

    придумали, я такого не казав. Просто є випадки, коли перконувати немає сенсу... Можливо це некоректна паралель, але... хтость не чинить кримінальних злочинів через своє сумління, інший - через те, що боїться покарання. Давайте з'ясовувати, хто з них якого сорту?

    >Краще повторяти звичну мантру "чемодан-вокзал-Росія"

    Ні, просто повторювати - це дурне діло. Треба створити такі умови, щоб невиліковні українофоби (я не кажу - усі російськомовні) змушені були обрати згаданий вами шлях.

    >"Треба" треба чимось обгрунтувати.

    Наприклад - знаєш мову - отримаєш престижну роботу. Відповідно - якщо не знаєш, то не отримаєш. Або так - знаєш мову (успішно склав іспит) - отримуєш паспорт (Латвія). Таке обґрунтування влаштовує? "Геть москалів" - не треба. Нехай будуть, але вчать мову, а якщо й не люблять України, то тихо.

    >най саме видужає?

    Ні, саме не видужає. Я лиш маю сумніви щодо ефективності саме публічного обговорення для вирішення цієї проблеми.

    >треба нарешті це питання закрити

    На моє переконання - це питання не буде закрите, доки існує Україна і Росія. "Одна стіна об другу вдариться - одна впаде, друга зостанеться" (с) Богдан Хмельницький
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.02 | шкіпер

     Re: Про 2-й сорт - це ви самі

     Patrick пише:
     > придумали, я такого не казав.

     Та ну? Ну вот нижче ви прямо так і написали - запропонувавши використати приклад Латвії.

     > >Краще повторяти звичну мантру "чемодан-вокзал-Росія"
     >
     > Ні, просто повторювати - це дурне діло. Треба створити такі умови, щоб невиліковні українофоби (я не кажу - усі російськомовні) змушені були обрати згаданий вами шлях.

     То може треба попікетувати Банкову, щоб Ющ дав копняка совему міністру ЗС, щоб той нарешті оголосив деяких затуліних та жириновських персонами нон-грата?

     > >"Треба" треба чимось обгрунтувати.
     >
     > Наприклад - знаєш мову - отримаєш престижну роботу. Відповідно - якщо не знаєш, то не отримаєш. Або так - знаєш мову (успішно склав іспит) - отримуєш паспорт (Латвія). Таке обґрунтування влаштовує? "Геть москалів" - не треба. Нехай будуть, але вчать мову, а якщо й не люблять України, то тихо.

     Ні, таке треба не влаштовую, бо це і є "бо я так хочу" - тобто мовна дискримінація.

     Треба так: робиш щось для розвитку української культури - отримай податкові пільгі (як це було в Россії з книжковим ринком). Для дублювання кінострічок не тількі видати наказ міністерства, а й запронувати якусь допомогу держави. Якость стимулювати виконавнців пісень, наприклад підтримавши (тількі не створивши новий, одного Поплавського з нас виистачить) фестиваль популярної пісні. І далі в такому дусі. А все, що пропонуєте ви, зводиться до "заборонити", "недозволити". Совок так і пре.

     > >най саме видужає?
     >
     > Ні, саме не видужає. Я лиш маю сумніви щодо ефективності саме публічного обговорення для вирішення цієї проблеми.

     Саме публічне обговорення і є головним в самому обговорюванні. Щоби люди почули один одного. Щоби на сході не вважали западенців бандерами, а западенці не вважали східнків бандитами. Щоб вони побачили на тому боці віртуальної барікади таку ж людину і спробували зрозуміти, що вона бажає.

     > >треба нарешті це питання закрити
     >
     > На моє переконання - це питання не буде закрите, доки існує Україна і Росія. "Одна стіна об другу вдариться - одна впаде, друга зостанеться" (с) Богдан Хмельницький

     Яке питання? Впливу Росії? Так. Мовне питання - його закрити можно мабуть за місяць, максиму за два - було б бажання.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.02 | Patrick

      Re: Про 2-й сорт - це ви самі

      >Та ну? Ну вот нижче ви прямо так і написали - запропонувавши використати приклад Латвії.

      До певної міри слушне зауваження, але так само у подібній сеґреґації можна звинуватити будь-яку країну, яка провадить законодавчі обмеження на отримання громадянства. Яка різниця - за ознакою знання держ. мови чи за терміном проживання?

      >То може треба попікетувати Банкову, щоб Ющ дав копняка совему міністру ЗС, щоб той нарешті оголосив деяких затуліних та жириновських персонами нон-грата?

      З цим погоджуюсь 100-відсотково.

      >Треба так: робиш щось для розвитку української культури - отримай податкові пільгі...

      Це все правильно і це обов'язково має бути, але це - популяризація. Мова - не попсова музика, щоб люди її вчили - самої популяризації замало. Вона має бути їм потрібна.

      >Яке питання? Впливу Росії? Так. Мовне питання - його закрити можно мабуть за місяць, максиму за два - було б бажання.

      Мова - один з важливих інструментів впливу. "Россия заканчивается там, где заканчивается русский язык" (с) Л. Путина
  • 2006.06.02 | Albes

   Еще хорошо б

   концлагеря ввести. И всех, кто хочет разговаривать, писать или получать информацию о своих правах, свободах и обязанностях на русском языке, сразу отправлять туда. Причем, желательно запретить ознакамливать их с их правами и свободами вообще на любом языке. Чтоб не наглели. И номерочки на запястье вытатуировать, чтоб знать всех наперечет. А пвспорта граждан Украины забрать и сжечь. Зачем безмолвным рабам паспорта ? Где это такое видано, чтоб безмолвный раб имел паспорт и какие-либо права ? А Хартию о языках вообще признать незаконной и исключить из правового поля Украины (как вчера предложило должностное лицо Украины - Министр Юстиции Головатый, находясь на государственной службе. Он еще сказал, что граждане ОБЯЗАНЫ знать украинский язык, правда не указал норму закона, которым эта ОБЯЗАННОСТЬ на граждан возложена). И вперед - семимильными шагами в Азию. Тем более, что Туркмен-баши объявлен лучшим другом Укрианы и, помнится мне, совсем недавно даже награжден в знак дружбы и взамиподдержки. Ведь он признан нашей властью самым демократичным правителем.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | DADDY

    Re: Еще хорошо б

    А хтось пропонує табори?
    Я не буду чипати Вашу "ранимую душу" - бо знов будете декларувати про свій відхід від ВФ, а просто хочу спитати: чи можна в Сполучених Штатах влаштуватися на державну посаду, бути оьраним у предстаницькі чи законодавчі органи без знання англійської мови? Чи можна те саме зробити в Латвії, Польші, Литві, Естонії, Румунії, Франції, Німеччині?
    Чим Україна гірша за перелічені країни? Чим наша мова гірша?
    Вже тут неодноразово писали:У побуті - хоч на івріті! З державою - українською ПЛІЗ!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.02 | Хвізик

     Re: Еще хорошо б

     > Чим Україна гірша за перелічені країни? Чим наша мова гірша?
     річ в тому, що наші опоненти україну державою не вважають, а українців не поважають. ми для них - лише гній. для них було би зовсім непогано, якби українці десь зникли, або всі поставали російськомовними, а саме краще, щоб до росії приєдналися і на коліна перед нею впали. така ситуація склалася. незалежно подобається це нам, чи ні.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.02 | Albes

      Re: Еще хорошо б

      Если Вы так относитесь к Украине и украинцам, то это Ваше личное дело (хотя это крайне неприятно), но не надо приписывать свои взгляды другим, кто подобных взглядов, высказанных Вами, не разделяет, в т.ч. и мне.
      И хотя я русский по национальности (уж, извините, такие достались родители, я не виноват) и русскоязычный по воспитанию, но я АБСОЛЮТНО не разделяю высказанного Вами горячечного бреда, который Вы, возможно, услышали от каких-либо экстремистски настроенных русскоязычных нацболов и повторяете как украино-язычный экстремистски настроенный нацбол ("якби українці десь зникли, або всі поставали російськомовними, а саме краще, щоб до росії приєдналися і на коліна перед нею впали"). А для меня и одни и другие одинаковы - экстремисты на грани (или уже перешедшие эту грань) фашизма и расизма. И мне не важно, на каком языке они говорят. Мне важно, какими методами они действуют. А все вы действуете одним методом - дави того, кто не такой как я и не поддерживает ВЕЛИКОИМПЕРСТВО моего взгляда. При этом считаете, что только ваш взгляд правильный, а все остальные должны вам безмолвно рабски подкоряться. А кто не подкорился, тот - враг. И тут же, вы заявлете, что он - враг Украины. Но ВЫ - это не УКРАИНА. И все, кто не с вами - не ваши рабы.
      Я не хочу и не буду идти по вашему пути и обвинять вас во всех смертных грехах, так как не хочу быть похожим в этом на вас. Я уважаю и украинский и русский и английский и татарский и ВСЕ другие языки. И их носителей и пользователей я разделяю на сорта СОВСЕМ не по признаку того, на каком языке они общаются или получают информацию.
      Подумайте над этим. Поменьше агрессивности и побольше уважения к своим согражданам и их правам. Для блага УКРАИНЫ.
    • 2006.06.02 | шкіпер

     деградуєте на очах

     Албес де небудь вимагав влаштування на державну посаду без знання української мови? Чи може я? А, да, мабуть Вітренчиха вимагала. Вона мабуть едина уповноваженна особа, що представляє інтереси російськомовних громодян.

     А якщо ви не бачите різниці між міфічною вимогою міфічного закону знання української мови від усіх наявних громодян і такої ж вимоги від дерслужбовців - то про ще взагілі дискуссія? RTFM!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.02 | DADDY

      Правди не любите

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.02 | шкіпер

       в отличии от вас - люблю

       Вы перекрутили слова Albes'а. Он говорил о заявлении министра юстиции об обязательстве гражданина Украины знать украинский язык. А вы написали о том, что якобы Albes требует права устраиватся на государственную должность без знания гос. языка. Это мягко говоря перекручивание.

       А по поводу "З державою - українською ПЛІЗ!" - в своем персональном государстве будете устанавливать какие хотите законы. В Украине (покрайне мере декларируется) государство для людей, а не люди для государства.
    • 2006.06.02 | Albes

     Re: Еще хорошо б

     "чи можна в Сполучених Штатах влаштуватися на державну посаду, бути оьраним у предстаницькі чи законодавчі органи без знання англійської мови"

     Я Вас люблю !!! Не как мужчину, а как собеседника. Честно. Присмер Вы привели классный. Только поняли ли ЧТО за пример Вы привели и в чью "пользу" он, на самом деле, является свидетельством ? Я не тороплю. Проанализируйте его со ВСЕХ сторон, а потом мы к нему вернемся. Я без подколов. Я - по честному. Не хочу ловить Вас на поверхностном непродуманном высказывании. Только не торопитесь, пожалуйста.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.02 | DADDY

      Як кажуть в одному фільмі: Не поймал

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.02 | Albes

       Не торопитесь с выводами. Подумайте.

     • 2006.06.03 | catko

      а в нас на цю тему є наліпка "хАй російська буде державною"

 • 2006.06.02 | alx_1904

  Долго грустно смеялся

  один_козак пише:

  > Я розумію, що Головатий є міністром ЮСТИЦІЇ. І Закон - це святе.

  Для него закон сооовсем не святое, иначе бы так не плевал бы на него.
 • 2006.06.02 | Evgen

  Re: ?-мовність. ТРЕБА МІНЯТИ ТОН ДИСКУСІЇ!!!

  Звертаюся до всіх учасників цієї дискусії, як особа що безпосередньо знає домінуючи настрої росіян (не повертається язик сказати громадян України, етнічних росіян) в Криму (мешкав там до 2001 року). Просто смішно слухати заклики автора цієї теми про пошук шляхів до прищеплення любові до української культури цього по суті інородного прошарка населення Криму. В багаточисельних дискусіях з пересічними мешканцями, що я (і інши члени Севастопольського міського товариства "Просвіта")проводили в вільний час на майдані Нахімова виявлялося тільки одне: ці люди настільки ненавидять все українське, як другосортне, меншовартісне, що не варте на щонайменьшу увагу з їх - великодержавників боку. І нічого, НІЯКИМИ просякнутими любов'ю бесідами тут не зміниш. До речи прояви м'якості та толерантності з нашого боку ще більше розлючували співбесідників. Сама думка, що вони мусять жити під владою України дратує їх надзвичайно сильно, адже вони не звикли нікому коритися. І на закінчення: вихід тут може бути лише один - цим людям треба створити (і держава мусить підти на ці витрати) фінансові умови для виїзду їх на історичну батьківщину, адже на віщо жити на невісній тобі землі і знати, що ти НІКОЛИ, навіть поважати цю землю не будеш. Але ж вся проблема, принамні в Криму, полягає в тому, що йти вони хочуть прихопивши з собою, цю землю, на яку їх невипадково занесло політичними буревіями 20 сторіччя, що були створенні (яка іронія долі) їхньою рідною ненькою - Росією !
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.02 | Хвізик

   дуже правдивий допис

  • 2006.06.02 | DADDY

   Нема чого додати.100% правда

  • 2006.06.02 | шкіпер

   То що пропонуєте?

   Концтабори, чи повернення Криму до Росії?

   Дайте вгадаю - мабуть перше. Бо татарам треба ж десь розмовляти на своїй мові.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | DADDY

    Re: То що пропонуєте?

    шкіпер пише:
    > Концтабори, чи повернення Криму до Росії?
    >
    > Дайте вгадаю - мабуть перше. Бо татарам треба ж десь розмовляти на своїй мові.

    Не дочекаєтесь, провокаторе Ви наш.
    Не вгадали.
    Якщо Московія припинить підбурювати та підгодовувати таких як Ви у Криму, то поступово всі у більшому, чи меньшому обсязі вивчать мову, будуть її використовувати у межах потреби. А діти їхні бюудуть просто двомовні, чи три-мовні, чи чотири.Без всякого напруження та протистояння.
    Це як рана, нанесена нашій землі, нашій нації довгими роками колонізації, окупації та русіфікації.
    Якщо в рану не тикати раз по разу штиком, то вона поступово загоїться.
    Ось так, нешановний.
    А концтабори - це метода москальських "миротворців" зпокон віку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.02 | шкіпер

     Re: То що пропонуєте?

     DADDY пише:
     > шкіпер пише:
     > > Концтабори, чи повернення Криму до Росії?
     > >
     > > Дайте вгадаю - мабуть перше. Бо татарам треба ж десь розмовляти на своїй мові.
     >
     > Не дочекаєтесь, провокаторе Ви наш.
     Провокаторе - то ви. Раздмухуєте надуману проблему, замість того, щоб надати природне і законне право розмовляти людям тією мовою, якою вони бажають.

     > Якщо Московія припинить підбурювати та підгодовувати таких як Ви у Криму, то поступово всі у більшому, чи меньшому обсязі вивчать мову, будуть її використовувати у межах потреби.
     По перше ви це свому однодумцю скажите http://maidan.org.ua/n/free/1149252088 - про "якщо Московія припинить..." По друге, якщо проблема з використанням мов вирішится, ще не означає автоматично, що вся раптом почнуть розмовляти на українській - людьське середовище надто інертно. Так що можу лише нагадати вам народне прислів'я: дурак думкой багатіє.

     > А діти їхні бюудуть просто двомовні, чи три-мовні, чи чотири.Без всякого напруження та протистояння.

     Ой, клоун, та й годі :-D :-D :-D Значить російсько-мовні кримчани почнуть (за DADDY) забувати свою мову ы розмовляти виключно украънською, а от їш нащадки - навпаки - вивчать знов, в додачу до китайською і арабською.

     > Це як рана, нанесена нашій землі, нашій нації довгими роками колонізації, окупації та русіфікації.
     > Якщо в рану не тикати раз по разу штиком, то вона поступово загоїться.
     То перестаньте тикати - дайте людям жити так, як вони хотять, а не як в ваших планах КПРС записано.

     > Ось так, нешановний.
     Зовсім не дивує, що такий м'яко кажучі упередженний "захісник" не вміє з повагою ставитись до думки іншого.

     > А концтабори - це метода москальських "миротворців" зпокон віку.
     Перші контабори були у самій демократичній країні світу. Но це вже офтоп.
  • 2006.06.02 | один_козак

   Ну ви ж самі розумієте, що це

   емоції плюс трохи мрій.

   Але якби проблемою були тільки ті проклятущі україноненависники, то воно б нічого. Бо їх і не досить багато, і не так їх нелюбов загрозлива, й не так прикра, як, наприклад, байдужість "колишніх українців".
   А от уявіть собі. Є в мене одні друзі в Дніпропетровську. Сім'я з Полтавщини. Натуральні українці. Дітей у село возять повідпочивати. Так от їхня дитина (доросла) каже мені восени 2004: "Я бы не хотела голосовать за Януковича, но говорят, что если будет Ющенко, то будет все на украинском..." Питаю:"Тю! Ты, Полтава такая, боишься української мови???" Каже:"Ну, по-русски мне легче. У нас же в Днепропетровске все по-русски привыкли..." А коли пішла революція, то гаряче її прийняли, і мене, "людину з Майдану" коли був там проїздом, приймали дуже тепло.
   Отаких можна дурними криками з витріщеними очима "порозганяти", штовхнути на бік антиукраїнських політиків. Обличчя "помаранчевої революції" було для них привабливе. Але не думаю, що так само привабливе обличчя тої... Як там її прізвище, з партії Тягнибока?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | Хвізик

    це також трапляється

  • 2006.06.02 | шкіпер

   Re: ?-мовність. ТРЕБА МІНЯТИ ТОН ДИСКУСІЇ!!!

   Раз річь пошла про особисті приклади. В мене э знайомий з Черкасс, українець. Розмовляє звісно українською. Не так давно взяв собі дружину з Криму, ясна річь що вона російськомовна. Якось це нев'яжеться з вашимі враженнями від Криму. Щось в них є таке, що було в американських міфах про ведмедів на Красній площі.

   >... І нічого, НІЯКИМИ просякнутими любов'ю бесідами тут не зміниш.
   А ви пробували?

   > До речи прояви м'якості та толерантності з нашого боку ще більше розлючували співбесідників.
   Дивно. Навпаки - вже майже забута і не зігравша на цих виборах мовна тема знов отрухнула пил та зайняла почесне перше місце в пустих головах наших політиків. І чому? Дякуючи донкіхотівській боротьбі влади з російською мовою.

   Дивно взагалі то бачити навіть тут, на Майдані, людей, котрі на другому десятку незалежності України досі не невчилися слухати іншу сторону. Причому це не новачки, яки вчора зарееструвались.

   Сумно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | Роман ShaRP

    (+1)

   • 2006.06.02 | Хвізик

    Re: ?-мовність. ТРЕБА МІНЯТИ ТОН ДИСКУСІЇ!!!

    шкіпер пише:
    > Раз річь пошла про особисті приклади. В мене э знайомий з Черкасс, українець. Розмовляє звісно українською. Не так давно взяв собі дружину з Криму, ясна річь що вона російськомовна. Якось це нев'яжеться з вашимі враженнями від Криму.
    Я колись був у Криму і, на жаль, дійсно бачив людей, котрих аж трусило при згадуванні слова Україна.
    Де-котрі з них навіть екскурсоводами працюють.
    Я доклав зусиль і примусив себе не заводитися з ними на суперечку, але певне враження, на жаль, створилося
   • 2006.06.02 | один_козак

    Любов - "страшна" сила! ))

    один_козак теж має жінку росіянку ;)
    Дітей обома мовами вчимо. Старший при тому - вже "свідомий нацюк".
    А жінка каже: "Ну какая она наглая, эта Москва!.."
  • 2006.06.02 | пан Roller

   Re:цим людям треба створити умови для виїзду їх на історичну ба

   Evgen пише:
   Сама думка, що вони мусять жити під владою України дратує їх надзвичайно сильно, адже вони не звикли нікому коритися. І на закінчення: вихід тут може бути лише один - цим людям треба створити (і держава мусить підти на ці витрати) фінансові умови для виїзду їх на історичну батьківщину, адже на віщо жити на невісній тобі землі і знати, що ти НІКОЛИ, навіть поважати цю землю не будеш.

   Этот вопрос легко решается в законодательном русле. Треба передать Крым тому, кому он принадлежал по праву.

   И это снимет все вопросы. Тогда не треба будет переселять этих непокорных людей на историческую родину. Они являются предками в нескольких поколениях тех, кто воевал за эту землю, обустраивал ее и жил.Это не потребует никаких витрат от украинского держбюджета.
   Это их историческая родина. И переселять треба других, не их, тех кто пудрит им мозги.
   Это касается не только Крыма, но и других городов, где мовой общения русскоязычных украинцев является великий русский язык.

   Украинская меньшевартость никак не вяжется с этими гордыми украинцами.За ними и их мовой будущее.
   Любите Украину так, как любят ее они.Защищайте ее землю так как защищали ее их предки. И никакие угрозы вам не страшны.

   Слава Героям. Слава Украине.

   Дачу Раевских-Раевским.
   Замок Гагариной- Гагариным.
   Домик Чехова-Чеховым.
   И т.д.

   Brgds
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.02 | Хвізик

    абсолютно правильно. дайош реституцію

   • 2006.06.02 | один_козак

    Ольвію - грекам...

    Генуезьку фортецю - Генуї...
    Цікавий шлях в Європу! )))
   • 2006.06.03 | ziggy_freud

    сказавши "а" кажіть далі. Це стосується і

    ...решти українських міст. Наприклад, якщо подивитись прізвища власників київських будинків до 1918го, там є українці, поляки, євреї, німці. Росіяни теж є, але значно менше, ніж треба, щоб вважати місто _російським_.

    Реституція в Прибалтиці - це було 45 років, а не 90. І то виникли проблеми. Перегляд укр. приватизації - це 5...15 років, але в більшості випадків
    - кто раньше встал, того і сапогі.

    Як переходити на особистості, серед моїх предків теж є розкуркулені. Тобто незаконно позбавлені майна. Як його повернути???
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.03 | Хвізик

     Re: сказавши "а" кажіть далі. Це стосується і

     > Як переходити на особистості, серед моїх предків теж є розкуркулені. Тобто незаконно позбавлені майна. Як його повернути???
     дайош реституцію!!!
  • 2006.06.03 | catko

   в них всі можливості є - більшість паралельно рос.паспорт має

 • 2006.06.03 | Роман ShaRP

  Вы взяли на себя неблагодарную задачу.

  Доказать 29,5% (по состоянию на 2001й год) граждан Украины, что русский язык им не родной. Реально их может быть даже больше, чем 29,5% , потому что в ходе переписи разрешалось указывать только один родной язык, а некоторые (я, например) считают родными оба - и украинский и русский.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.03 | один_козак

   Re: Вы взяли на себя неблагодарную задачу.

   Роман ShaRP пише:
   > Доказать 29,5% (по состоянию на 2001й год) граждан Украины, что русский язык им не родной.

   Та ну, звідкіля ви це взяли? Я не брав на себе такої задачі. Я був би радий вже аби всі ті, хто в маршрутці говорить з членами своєї сім'ї українською, а з незнайомими пасажирами переходить на російську, сміливіше використовували свою рідну мову.
   Кажучи про включення в україномовне середовище інших груп, то наввідь серед справжнісіньких росіян є люди, які, живучи в Україні, нічого не мають проти того, щоб на території нашої країни була єдина державна мова - українська. Скільки таких - не знаю. Але чогось багато мені їх трапляється. Про власну жінку я вже казав, але то не показник.))
   Та й якщо по собі міряти... Коли був у Литві й носив радянську військову форму, я був прихильником і однодумцем "литовських екстремістів", проти яких мене налаштовувало командування. Правда, й з дрібнішого російськомовного командування вже в 1988 році дехто записувався на курси литовської мови, щоб лишитися жити в Європі. ;)

   > Реально их может быть даже больше, чем 29,5% , потому что в ходе переписи разрешалось указывать только один родной язык, а некоторые (я, например) считают родными оба - и украинский и русский.

   О! Цікаво, яку з них ви вибрали, щоб назвати рідною?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.03 | Роман ShaRP

    Re: Вы взяли на себя неблагодарную задачу.

    один_козак пише:
    > > Доказать 29,5% (по состоянию на 2001й год) граждан Украины, что русский язык им не родной.
    > Та ну, звідкіля ви це взяли?

    Из "засилья русского". Я так подозреваю, что для тех, кому русский родной, это не "засилье".

    > Кажучи про включення в україномовне середовище інших груп, то наввідь серед справжнісіньких росіян є люди, які, живучи в Україні, нічого не мають проти того, щоб на території нашої країни була єдина державна мова - українська.

    Государственной - да. Но вот каково их мнение по поводу языка книг, радио, ТВ? Нашеукраинистической власти, я так вижу, все равно. А вам?

    > Та й якщо по собі міряти... Коли був у Литві й носив радянську військову форму, я був прихильником і однодумцем "литовських екстремістів", проти яких мене налаштовувало командування. Правда, й з дрібнішого російськомовного командування вже в 1988 році дехто записувався на курси литовської мови, щоб лишитися жити в Європі. ;)

    За европейскую зарплату и я литовский учить буду, ха.

    > > Реально их может быть даже больше, чем 29,5% , потому что в ходе переписи разрешалось указывать только один родной язык, а некоторые (я, например) считают родными оба - и украинский и русский.
    > О! Цікаво, яку з них ви вибрали, щоб назвати рідною?

    Угадайте. Можете также угадать, какой язык выбрала родным моя жена из Луганска, и на каком мы общаемся дома.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.03 | один_козак

     Гги...

     Роман ShaRP пише:
     > Угадайте. Можете также угадать, какой язык выбрала родным моя жена из Луганска, и на каком мы общаемся дома.

     Коли нас переписували, то я, намагаючись бути демократичним і толерантним, не наполіг, що мої діти обоє вже є українорідномовними українцями. За молодшого, власне, там рано було щось казати. Він ще ледве патякав якоюсь власною, індивідуальною мовою. Не пам'ятаю точно, як ми там записали... А жінка (РОСІЯНКА), прийшовши пізніше додому, сказала: "Тю, так надо было писать..." Коротше, все українсько. "Ты ж украинец, и фамилия у них твоя, и страна Украина". Така позиція. От вам і "вгадайте".
     Буквально 26.03.2006 колега (не помаранчевий і не синій, скептик), з самого Донецька, росіянин за національністю, за мовою, за зовнішністю, який має жінку гречанку донецького походження, казав, що він вважає, що єдиною державною мовою в Україні має бути "КОНЕЧНО" українська. І пояснив це чисто прагматично - для єдності і стабільності країни. Єдина умова - щоб українізація була достатньо поступовою, а не раптовою. От вам і "вгадайте".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.03 | Роман ShaRP

      Я ж не про вас спрашивал.

      Вы интересовались, что я написал. Я ж и говорю - угадывайте.

      один_козак пише:
      > Буквально 26.03.2006 колега (не помаранчевий і не синій, скептик), з самого Донецька, росіянин за національністю, за мовою, за зовнішністю, який має жінку гречанку донецького походження, казав, що він вважає, що єдиною державною мовою в Україні має бути "КОНЕЧНО" українська.

      Допустим, я тоже так считаю. Но украинизация при этом мне вообще не нужна (не в том смысле, что я решительно против, а в том, что не нужна, как пятое колесо на пятую точку).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | один_козак

       Так я теє-то... Думав, що вгадав...))

       Чи ви не російську назвали?

       А далі навів приклади, які, нмд, мали б означати, що ваші обставини не однозначно означають надання людиною переваги рос. мові.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.03 | Роман ShaRP

        И совершенно зря.

        один_козак пише:
        > Чи ви не російську назвали?

        Нет. А вот дома говорим практически исключительно по-русски.

        > А далі навів приклади, які, нмд, мали б означати, що ваші обставини не однозначно означають надання людиною переваги рос. мові.

        Из художки я предпочитаю то, что доступнее и лучше или красивее написано/переведено. Доступнее однозначно на русском. Лучше написано/переведено может быть на любом языке.
 • 2006.06.03 | Sean

  Юридичні аргументи Головатого

  були абсолютно правильні і викладав він їх доречно і по суті.

  І якщо в цьому контексті "змінювати тон", то лише на більш жорсткий, забезпечуючи при тому, "не словом, а ділом" © відповідальність правопорушників.

  Інша справа, що Головатий був надто для міністра юстиції емоційним.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.03 | Роман ShaRP

   Уж больно ты грозен, как я погляжу.

   Полтора года назад, после победы оранжевой революции, жена на новый год в первый раз за почти 3 года совместной жизни обратилась ко мне на украинском. От неожиданности я чуть не упал.

   Вчера, услышав о предложении нашеукраинчегов создать "Министерство языка и информполитики", она сказала "Да пошел Ющенко в жопу".


   Делайте сами выводы, что вам больше нравится. С такой позицией, как ваша, вы по-моему, почти гарантированно настроите Восток на то, что центральная власть им безнадежно чужая.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.03 | пан Roller

    Эта ЖОПА КГБ звалася

    Роман ShaRP пише:
    > Полтора года назад, после победы оранжевой революции, жена на новый год в первый раз за почти 3 года совместной жизни обратилась ко мне на украинском. От неожиданности я чуть не упал.
    >
    > Вчера, услышав о предложении нашеукраинчегов создать "Министерство языка и информполитики", она сказала "Да пошел Ющенко в жопу".
    >


    Эта жопа называется проще КГБ. Вчера в "Свободе слово" на это оборатил вынимание публики один "докладчик."


    > Делайте сами выводы, что вам больше нравится. С такой позицией, как ваша, вы по-моему, почти гарантированно настроите Восток на то, что центральная власть им безнадежно чужая.

    И не тока Восток, но и Wентр, раз ваша жена живет в центре по соседству. Фактически в сухом сартире остаются три округа, которые проголосовали за Ющенко. Но,чему-то именно им и дается все слово дегтя на ТВ.

    Brgds
   • 2006.06.03 | Sean

    Сурйозно? Я не хотів лякати

    Роман ShaRP пише:
    > Полтора года назад, после победы оранжевой революции, жена на новый год в первый раз за почти 3 года совместной жизни обратилась ко мне на украинском. От неожиданности я чуть не упал.
    Хверштейн.

    > Вчера, услышав о предложении нашеукраинчегов создать "Министерство языка и информполитики",
    Чесно кажучи,мені це теж з кількох причин не до вподоби

    > она сказала "Да пошел Ющенко в жопу".
    Ющенко ж такого не казав.

    > Делайте сами выводы, что вам больше нравится. С такой позицией, как ваша, вы по-моему, почти гарантированно настроите Восток на то, что центральная власть им безнадежно чужая.
    Мені подобається передусім правопорядок. Я на "Сході" прожив 30 років і жодного разу (я не перебільшую, жодного!) не спостерігав там проблем з російською мовою. І не чув ні від кого неінспірованих місцевою "бригадою" слів про такі проблеми.

    Вор должен сидеть в тюрьме, нє? Гівнюки, що серуть на Конституцію, мають понести відповідальність. Провокатори мають отримати своє.
    А от якщо чиїсь конституційні права будуть порушені через російськомовність (ідішомовність, англомовність, білорусомовність, санскритомовність тощо) - то так саме має нести відповідальність і правопорушник. Все просто.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.03 | Albes

     Re: Сурйозно? Я не хотів лякати

     "Гівнюки, що серуть на Конституцію, мають понести відповідальність"

     Так начните с Головатого, который насрал на Конституцию и на права граждан, будучи должностным лицом. Если хватит объективности.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.03 | Роман ShaRP

      У них уже был диспут на эту тему с Предсказамусом.

      Выяснилось, что одну и ту же норму конституции можно понимать очень по-разному.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.03 | Albes

       Re: У них уже был диспут на эту тему с Предсказамусом.

       У меня тоже был с ним диспут на тему понимания некоторых норм Конституции и КАС. И что ? Он, имхо, хоть и с некоторой задержкой (у всех разный период "срабатывания"), способен, когда не начинает "лезть в бутылку", адекватно и отрешенно провести комплексный анализ законодательства.
       А то, что иногда он выдает поспешные мнения, так это со всеми бывает. Я, например, тоже, бывает, этим грешу. И не боюсь признать и этот факт и свои ошибки. И пусть кинет камнем тот, кто за собой такого греха не знает. :)
      • 2006.06.03 | Sean

       Угу ©

       Роман ShaRP пише:
       > Выяснилось, что одну и ту же норму конституции можно понимать очень по-разному.
       А тому і потрібний Конституційний Суд, котрого де-хвакто нема (тому що © натомість є численні мудаки).

       І тому я і не можу реагувати інакше ніж [подумки] оплесками заяві президента про КС та прем'єра.
       Можливість різного розумінні норм громадянами - це жще пів-лиха (1/2 лиха), а різне практичне застосування держ.органами - це лихо. А взірцево-показове насирання на Конституцію при прийнятті законів - взагалі капєц. Ну, пан у курсі.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.03 | Роман ShaRP

        Не вижу, чему тут радоваться.

        Sean пише:
        > А тому і потрібний Конституційний Суд, котрого де-хвакто нема (тому що © натомість є численні мудаки).
        > І тому я і не можу реагувати інакше ніж [подумки] оплесками заяві президента про КС та прем'єра.

        По-моему это всего лишь свидетельствует о том, что през у нас - тоже мудаг, практически ничем не лучше своих мудагов-однопартийчегов-нашеукраинчегов, к которым, за неумением выбирать лучших, еще и старательно прислушивается.

        О понимании презом законодательства, права и роли судебной власти в жизни страны вообще написаны эпические трагедии, - от Монтян и Бойко, чему тут радоваться опять же непонятно.

        Головковатый эвон недавно прозрел, после решения суда по Жовтяку: судебная власть у нас угрозу для страны представляет мол-де. Другое дело, что такого все равно говорить не следовало.

        > А взірцево-показове насирання на Конституцію при прийнятті законів - взагалі капєц. Ну, пан у курсі.

        Слышал я от работавшего в ВР лица, что тамошнее Юридическое управление работает, мягко говоря, очень плохо.

        Яка країна, такі й теракти.
        Бананів нема.
      • 2006.06.03 | один_козак

       А вона так і написана.

       Щоб бути проголосованою.
  • 2006.06.03 | пан Roller

   Головастик выглядел просто кумидно.

   Sean пише:
   > були абсолютно правильні і викладав він їх доречно і по суті.

   > Аргументы Головатого вызывают большие сомнения в его компетентности.

   А его многословие, не сдержаность и пустозвонство, подтверждают правильность мысли об отчислении Головастика из партии Батькившина.

   Националистическая маcсовска, на фоне которой он пытался "выглядеть" выглядела просто кумидно. Особенно когда воно стало выкрикивать Украина, Украина. Это из той же серии Ющенко, Ющенко.

   > І якщо в цьому контексті "змінювати тон", то лише на більш жорсткий, забезпечуючи при тому, "не словом, а ділом" © відповідальність правопорушників.
   >
   > Інша справа, що Головатий був надто для міністра юстиції емоційним.

   То, что вы называете эмоциональностью скорее смахивает на психоз.

   На фоне сдержаных логических доводов Маленковича, "Башковитый Головастик" с требованием поваги к себе за мову выглядел просто кумидно.

   А его тезы про русскомовных украинцах, их отсутствии в Украине,равнозначно тезам русских наци об отсутствии самой Украины.

   Его предложение о воскресных школах для русских,опасно чреватостями, и притягиванием за уши в тему мовы еще и тему регигии.Этого нам только не достовало для полного фарша.

   Если вам нравится этот суцильный геморой, то это лишь свидетельствует об ограниченом уровне вашего мировосприятия.

   Brgds
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.03 | Sean

    Перепрошую, як він виглядав?

    пан Roller пише:
    > Sean пише:
    > > були абсолютно правильні і викладав він їх доречно і по суті.
    >
    > > Аргументы Головатого вызывают большие сомнения в его компетентности.
    Та Ви що? Ви є хвахівцем у галузі права?

    > А его многословие, не сдержаность и пустозвонство,
    Тут можу з Вами погодитися - як на міністра він був надто емоційним.

    > подтверждают правильность мысли об отчислении Головастика из партии Батькившина.
    Взагалі-то як на мене саме по собі "відрахування" з "Батьківщини" ні про що погане не свідчить.

    > Националистическая маcсовска, на фоне которой он пытался "выглядеть" выглядела просто кумидно.
    Як-як вона виглядала?

    > Особенно когда воно стало выкрикивать Украина, Украина. Это из той же серии Ющенко, Ющенко.
    З іншої серії.

    > > І якщо в цьому контексті "змінювати тон", то лише на більш жорсткий, забезпечуючи при тому, "не словом, а ділом" © відповідальність правопорушників.
    > >
    > > Інша справа, що Головатий був надто для міністра юстиції емоційним.
    >
    > То, что вы называете эмоциональностью скорее смахивает на психоз.
    Та нє, це Ви занадто. От Фаріон з Малинковичем - то таки так.

    > На фоне сдержаных логических доводов Маленковича, "Башковитый Головастик" с требованием поваги к себе за мову выглядел просто кумидно.
    Гм...це у психа Малинковича були "логічні доводи"? Крім перманентної гіштерики ніц не помітив.

    > А его тезы про русскомовных украинцах, их отсутствии в Украине,равнозначно тезам русских наци об отсутствии самой Украины.
    Трохи не так. Він казав про відсутність такого юридичного поняття. Правильно казав - дійсно нема.

    > Его предложение о воскресных школах для русских,опасно чреватостями, и притягиванием за уши в тему мовы еще и тему регигии.Этого нам только не достовало для полного фарша.
    Цікавий підхід. Так потрібна освіта російською мовою бажаючим чи ні? Так може не вирішення проблеми цікавить, а можливість балаканини і...як Ви там зволіли ся висловити..."пустозвонства"?

    > Если вам нравится этот суцильный геморой, то это лишь свидетельствует об ограниченом уровне вашего мировосприятия.
    Про геморой - то Вам видніше, а про рівень - ну шо ж, така доля.

    > Brgds
    І Вам того самого.
  • 2006.06.03 | один_козак

   Так це катастрофа

   Sean пише:
   > були абсолютно правильні і викладав він їх доречно і по суті.
   >
   > І якщо в цьому контексті "змінювати тон", то лише на більш жорсткий, забезпечуючи при тому, "не словом, а ділом" © відповідальність правопорушників.

   І коли ми вже припиними створювати собі ворогів на рівному місці?..

   > Інша справа, що Головатий був надто для міністра юстиції емоційним.
   Він взагалі емоційний. Як брат мені.))
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.03 | Sean

    Re: Так це катастрофа

    один_козак пише:
    > Sean пише:
    > > були абсолютно правильні і викладав він їх доречно і по суті.
    > >
    > > І якщо в цьому контексті "змінювати тон", то лише на більш жорсткий, забезпечуючи при тому, "не словом, а ділом" © відповідальність правопорушників.
    >
    > І коли ми вже припиними створювати собі ворогів на рівному місці?..
    Створювати ворогів на рівному місці не треба.
    Але треба реагувати на дії ворогів, котрі "самостворилися", у цьому випадку - прямо і брутально порушивши Конституцію

    > > Інша справа, що Головатий був надто для міністра юстиції емоційним.
    > Він взагалі емоційний. Як брат мені.))
    Угу (с), але ж у якости державного мужа міг би бути перед камерами стриманішим
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.03 | один_козак

     Та отож...

     Sean пише:
     > Угу (с), але ж у якости державного мужа міг би бути перед камерами стриманішим
  • 2006.06.03 | Albes

   Re: Юридичні аргументи Головатого

   Шон,
   за такое поведение, какое позволил себе Головатый, в приличных местах можно и по морде отгрести. Сходу. Если Вы откровенное хамство, оскорбления, затыкание рта всем окружающим, истеричное поведение называете "эмоциями"...
   Да и насчет юридических аргументов позводю с Вами не согласиться.
   А вот антиконституционные высказывания из его уст звучали за время передачи неоднократно.
   Более того, его высказывания свидетельствуют, что он вообще не понимает, что такое права и что такое обязанности граждан, каким образом они возникают, из чего и какими актами устанавливаются обязанности ГРАЖДАН УКРАИНЫ.
  • 2006.06.03 | observer

   ЗУ "Про громадянство"

   я вже й забув, що всі громадяни України МАЮТЬ знати українську мову (я в курсі, що ця стаття напряму стосується лише "новонавернених")

   Стаття 9. Прийняття до громадянства України

   Умовами прийняття до громадянства України є:
   ...
   5) володіння державною мовою або її розуміння в обсязі,
   достатньому для спілкування. Ця умова не поширюється на осіб, які
   мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі);


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua