МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Роман Кір'як: покласти край беззаконню чиновників

06/02/2006 | Dracula
Хоча здавалося б Середньовіччя та епоха кучмізму завершилася, в Іванівському районі Одеської області досі розправляються з тими, хто відмовляється на вколішках плазувати перед деякими чиновниками.

Після того, як у № 42-43 газети «Чорноморські новини» 22 квітня вийшла моя стаття під назвою «Бий своїх, щоб чужі боялися, або невеселі нотатки з сесії Іванівської районної ради», я зазнав політичного переслідування з боку деяких чиновників, яким ця публікація явно не сподобалась. Невдовзі мене звільнили з посади завідуючого відділом інформації редакції районної газети «Степові зорі».

Нагадаю, що у зазначеній публікації, як депутат Іванівської районної ради від Блоку Юлії Тимошенко і журналіст, я досить критично висловив свою думку з приводу подій, що мали місце на пленарному засіданні I сесії районної ради V скликання, яку також поділяє рада районного Блоку Юлії Тимошенко, фракція районного Блоку Юлії Тимошенко в районній раді.
Наказом №217 від 24.05.2006 р. редактор районної газети «Степові зорі» Микола Заєць звільнив мене з посади завідуючого відділом інформації. Як зазначається у моїй трудовій книжці він звільнив мене «у відповідності з п.4 ст.40 Кодексу законів про працю України», тобто за прогул без поважних причин.
Як це не дивно, законні причини мого звільнення мені ніхто не пояснив. Натомість в особистій розмові редактор висловив дошкульні обурення моєю громадською діяльністю і політичними переконаннями. Зокрема немало докору в свій бік я почув за вищезазначену статтю у «Чорноморських новинах».
Справжні проблеми на роботі у мене почалися після мого виступу на сесії Іванівської районної ради, у четвер, 18 травня, в якому під час обговорення звіту Іванівської райдержадміністрації, після доповіді голови РДА Олексія Колесникова, за дорученням фракції я порушив одне з найважливіших для району соціальних питань – збільшення видатків з районного бюджету на забезпечення медикаментами закладів охорони здоров’я району.
За кілька днів до пленарного засідання сесії райради як депутат від БЮТ, я відвідав Іванівську Центральну районну лікарню, зокрема у присутності лікарів поспілкувався з пацієнтами. Хочу відзначити, що фракція БЮТ не голосувала за рішення «Про затвердження структури, чисельності виконавчого апарату районної ради, витрат на утримання ради та її виконавчого апарату на 2006 рік», в якому передбачалися витрати на суму 871,7 тис. грн., а на медикаменти лише 170 тис. грн. На думку депутатів нашої фракції, сума на витрати виконавчого апарату занадто велика і частину цих коштів краще було б направити на забезпечення відділень Іванівської центральної районної лікарні медикаментами, адже соціальній сфері району, а в даному випадку медицині ці кошти необхідніші, аніж виконавчому апарату райради. Саме цю позицію разом з колегами-депутатами фракції Блоку Юлії Тимошенко ми відстоювали. Це питання порушив також особисто керівник фракції БЮТ Віктор Лобач.
Відразу після вихідних, у понеділок вранці, 22 травня, традиційно, я підготував матеріали для публікацій. Редактор М. Заєць на нараді запитав у мене, де я був 18 травня і попросив мене викласти причини моєї відсутності в цей день у пояснювальній записці, в якій я повідомив ці причини, адже мені нічого було приховувати. У цей день я виконував депутатські зобов’язання – брав участь у пленарному засіданні сесії Іванівської райради. На даному засіданні М. Заєць також був присутній і не міг мене там не помітити, хоча б тому, що я там виступив. Сесія тривала до 14.00, а після засідання керівник фракції провів засідання фракції, на якому члени фракції обговорили план подальших дій. Під час засідання у мене погіршилося самопочуття, після чого близько 17.00 керівник фракції Віктор Лобач та заступник керівник керівника фракції Юрій Сібіберт відвезли мене додому і порадили відпочити.
До речі, на нараді, яка відбулися раніше в редакції, редактор газети Микола Заєць повідомив, що для редактора, відповідального секретаря, бухгалтера та верстальника робочий день розпочинається о 8.30. і закінчується о 17.00, а для завідуючих відділами, тобто творчих працівників, журналістів тривалість робочого часу вільна, головне, щоб була виконана робота. Редактор також підкреслив, що від того, що журналісти просто сидітимуть в редакції, користі буде мало. Тому вони повинні працювати у масах, а матеріали для публікацій можна готувати вдома.
Стосовно професійної діяльності, зауважень на мою адресу він не висловлював, але постійно звинувачував мене за мою громадську діяльність і політичні переконання, зокрема публікацію в «Чорноморських новинах», мого виступу на сесії райради і наполегливо вимагав, щоб я написав заяву про звільнення за власним бажанням. У разі невиконання його вимоги, погрожував звільнити мене «по статті» підкреслюючи, що вказівку про моє звільнення, йому дали голова Іванівської райдержадміністрації Олексій Колесников, якого за словами редактора, я не жарт розлютив своїм виступом на сесії райради та голова Іванівської районної ради Наталія Бянова, яку з його слів, я на всю область образив вищезгаданою статтею. М. Заєць висунув мені такі умови: я повинен попросити у них вибачення і запевнити їх, що більше не буду «лізти куди не слід». Пропонував також відмовитись від депутатського мандату і взагалі не втручатись в політичне життя району. У такому разі у мене міг з’явиться шанс залишитись на посаді.
24 травня я зустрівся з головою районної ради, а потім з головою райдержадміністрації. Під час розмови вони стверджували, що не давали вказівок щодо мого звільнення. Вони сказали, що особистих образ у них до мене немає і вибачатись мені ні за що. І я тут з ними згоден.
В будь-якому випадку, такий перебіг подій і таке «вибачення» перед керманичами району М. Зайцю не сподобався, тому свої погрози про моє звільнення він виконав 25 травня, до останнього пропонуючи піти з посади за власним бажанням. Востаннє у присутності бухгалтера М. Лисої він запропонував мені піти з посади за власним бажанням, на що я відповів відмовою. Після цього мені видали трудову книжку про моє звільнення «по статті».
Ще одне свідчення, що наді мною вчинили політичну розправу – стаття в газеті «Степові зорі» за все те ж 24 травня 2006 року, під назвою «Чужий серед своїх», в якій лунає безпідставна і необ’єктивна критика на адресу районного БЮТ, лідера нашої фракції Віктора Лобача і на мою адресу, організована палкими прибічниками районної влади, за підписом першого секретаря Іванівського райкому СПУ Олександра Єріна. У тексті цього пасквілю досить цинічно, нечемно і нахабно на мою адресу лунає докір «…пиши, «грузи», але знай же міру». Крім того устами Єріна на мою адресу чітко був висловлений прямий натяк, що мене потрібно звільнити з посади. «Чи про це не думалось?», - із неабиякою зухвалістю запитує автор статті. При цьому залякування прозвучали занадто самовпевнено. До того ж з моєї статті безсовісно висмикувались окремі слова, речення, які коментувалися так, як було вигідно автору цього пасквілю.
У цій статті прославлялися «напрацювання темпів господарського та економічного розвитку району, підвищення ефективності виробництва». Якби я не жив у районі, то у мене склалося б враження, що мова йде про «райський куточок», в якому немає ні проблем, ані страждань людей. І мовляв, ще краще жилося би населенню району, якби Блок Юлії Тимошенко не був в опозиції до районної влади і не заважав «здійсненню великих досягнень».
Для того, щоб читач міг орієнтуватись про що йде мова, на шпальтах районної газети, логічно було б розмісти також статтю, яка була надрукована в «Чорноморці», а не подавати інформацію в односторонньому порядку.
Як тепер уже колишній працівник редакції я добре знаю, що «Степові зорі» друкується за два дні раніше до виходу в світ, а матеріали для публікацій готуються заздалегідь і повинні пройти набір, обробку, вичитку помилок і верстку. Тому напрошується висновок, що моє звільнення було заздалегідь сплановане.
Про поспішні та необдумані дії редактора М. Зайця свідчать такі прості порушення Кодексу законів про працю України, що я не був ознайомлений з наказом про звільнення і не був запрошений на засідання профспілкового комітету. І взагалі мені не відомо, чи проводилося засідання ПК, чи був просто для формальності складений протокол, чи його немає взагалі. Також були порушені норми Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», зокрема ст.33 даного закону «Охорона трудових та інших прав депутата місцевої ради», в якій зазначається, що депутат місцевої ради може бути звільнений з роботи за умови його попередження в порядку, встановленому законом. Про таке попередження письмово повідомляється не менш ніж за 15 днів відповідна місцева
рада.
Тому своє звільнення вважаю незаконним. Викладені мною факти чітко свідчать, що – це політична розправа за мою активну громадську позицію, за відстоювання позиції фракції Блоку Юлії Тимошенко.

В впевнений, що мій випадок не єдиний в Україні.
Деякі бюрократичні чиновники поводять себе занадто самовпевнено. Вони стримують розвиток демократії.
З часом Україна та її новообрана Верховна Рада покладуть край такій самовпевненості. Я вірю в те. що місцева влада у своїй діяльності стане прозорою і відкритою. Цього можна досягти лише ціною кадрових змін в органах влади.
Роман КІР’ЯК,
депутат Іванівської районної ради,
член фракції Блоку Юлії Тимошенко.
Одеська область, Іванівський район.

Контактна інформація:
Тел.8-066-780-70-78
E-mail: rkiryak@ukr.net
rkirjak@yandex.ru
rkiryak@mail.ru
rkiryak@bigmir.net


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".