МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Центральноукраїнська відповідь львівсько-одеським сепаратистам

06/03/2006 | Майдан-ІНФОРМ
03-06-2006 13:12, Mika_Y
Центральноукраїнський коментар

Здоровенькі були, люди добрі!

Шо вже по радіво кажен день кажуть, шо в яком-то городі зробили руську мову регіональним язиком, то ми тут в селі не дуже дивувались, бо на те воно і город, шо в йому москалі, особєнно на юго-востокє, бо історичеськи больше їх там плодилось. Но як оце я почитав, шо і львовяни свою мову хочуть зробить регіональною, бо, бачтеся, їх полтавським діалектом насілують, то шось в моїй голові таке заворушилося, а тоді лусноло, і я вдруг поняв всю глибину нарушенія моїх собственних мовних прав. Потому-шо живу я і родився, і батьки мої жили в самой шо ні єсть центральной Україні, і потому по всій логікє іменно так, як ми оце тут говорим і нада говорить по всій Україні. Но правитєльство вже який год нав’язує нам яку-то іскажонну мову, і увіря, шо то українська мова, якою вона начє була. Може буть, шо раньше, колись давно ми і балакали як-то по-другому. Але потом нас довго учили рускому язику. Ми вобше-то не дураки, ми все хватаєм на льоту, но, ніде правди діти, труднообучаєми. Якщо ми шось колись знали, то дуже довго помнім, хотя, канєшно, і забувається. Потому воно так і вийшло, шо ми тепер говорим так, як говорим. А як воно так є, то хай буде, бо нашо його мінять. Оп’ять же таки, шо ж це воно, люди добрі, получиться: якшо правитєльство буде іскоренять нашу теперішню мову, і замінять її той “правильною” бандеровськой, якою балакають в телевізорі? Як послухаєш, як вони одтуда говорять – це ж ужас! То про якісь гелікоптери, то на гівно кажуть ґівно, а вже те “є” тулять де не попадя: ніхто даже з чесних журналістів не скаже депутатові прямо “Ти сволоч”, а непремінно “Ви є депутат…”. В нас же скоко помню нікогда так не говорили, а наших дітей на ту мову переучують і нас бумажки нею читать і писать заставляють. Ето ж, якшо вдуматься, дискримінація! З ліца землі зникає наша рідна мова! І поскольку ніхто не дума її зберігать і розвивать, а наоборот, нищить її і всячєскі “ісправляє”, то я требую, і даже вимагаю, согласно Європейской хартії мов, надання мові, якою я балакаю, статуса регіональної по крайній мірі в моєму селі, бо в усіх областях центральної України большинство народу іменно так і говоре, і виходе, шо це самоє большинство в своїх мовних правах ущімляємо. Больше того, я предлагаю, поскольку Європейську хартію в нас правильно прочитать, а тєм боліє пойнять, ніхто не може, ухвалить Українську хартію про всеукраїнську регіональну мову, де записать, шо мова будь-кого, хто має український паспорт, щитається українським язиком, яким можно говорить, писать, обращаться в органи мєсного і прочего самоуправлєнія, в тому числі посилать їхніх представітелєй, і так дальше і такоє подобноє. Хай хто скоко слів зна, стоко й употребля, і не мороче тим собі голову, а направля зусилля на розбудову культурної і європейської країни в нашій державі.

Джерело: Вільний Форум Майдану, URL: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1149329528

Документ, на яку надіслано відповідь: http://maidanua.org/static/mai/1149152757.html

Відповіді

 • 2006.06.03 | Пані

  Re: Центральноукраїнська відповідь львівсько-одеським сепаратистам

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > мова будь-кого, хто має український паспорт, щитається українським язиком, яким можно говорить, писать, обращаться в органи мєсного і прочего самоуправлєнія, в тому числі посилать їхніх представітелєй, і так дальше і такоє подобноє. Хай хто скоко слів зна, стоко й употребля, і не мороче тим собі голову, а направля зусилля на розбудову культурної і європейської країни в нашій державі.

  Амінь! Таке навіть в якісь принципи Майдану записати варто ІМНО. Чим і ініціюю дану пропозицію. Хто за???
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.06.03 | Габелок

  Re: Дождався й я свободи для мого язика!

  Ну накінець-то мій руський язик буде защіщьоним! Ось який язик треба робить регіональним в Херсонській області. Люди так балакають, треба защіщать! Як воно єсть, так воно єсть.

  Я - за.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.03 | Хвізик

   це має великий смисл. діалекти та говірки теж потребують захисту

 • 2006.06.03 | один_козак

  Аффтар! Випий шампанського! ;)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.03 | Mika_Y

   Неодмінно. За козаків!

 • 2006.06.04 | Pavlo

  !

 • 2006.06.05 | stefan

  в тому числі посилать їхніх представітелєй

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > 03-06-2006 13:12, Mika_Y
  > Центральноукраїнський коментар
  >
  З ліца землі зникає наша рідна мова! І поскольку ніхто не дума її зберігать і розвивать, а наоборот, нищить її і всячєскі “ісправляє”, то я требую, і даже вимагаю, согласно Європейской хартії мов, надання мові, якою я балакаю, статуса регіональної по крайній мірі в моєму селі, бо в усіх областях центральної України большинство народу іменно так і говоре, і виходе, шо це самоє большинство в своїх мовних правах ущімляємо. Больше того, я предлагаю, поскольку Європейську хартію в нас правильно прочитать, а тєм боліє пойнять, ніхто не може, ухвалить Українську хартію про всеукраїнську регіональну мову, де записать, шо мова будь-кого, хто має український паспорт, щитається українським язиком, яким можно говорить, писать, обращаться в органи мєсного і прочего самоуправлєнія,
  в тому числі посилать їхніх представітелєй, і так дальше і такоє подобноє.
  Хай хто скоко слів зна, стоко й употребля, і не мороче тим собі голову, а направля зусилля на розбудову культурної і європейської країни в нашій державі.
  >
  ***
  в тому числі посилать їхніх представітелєй, і так дальше і такоє подобноє.
  ....
  і це буде - правильно!
 • 2006.06.05 | stefan

  Дайош Центральноукраїнську народну говірку в євр.хартію!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua