МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прохання до відвідувачів “Майдану” виступити в якості експертів

06/04/2006 | Майдан-ІНФОРМ
1 червня 2006 року відбулася І сесія Ірпінської міської ради V скликання, на якій Ірпінським міським головою було оголошено Мирославу Свистович.

Думки щодо висвітлення цієї події 5 каналом розійшлись. Тому просимо відвідувачів каналу виступити в якості експертів та висловити свою думку щодо цього сюжету (http://5tv.com.ua/newsline/207//26312/) за різноманітними критеріями: об’єктивність, неупередженість, зрозумілість, повнота висвітлення тощо.

Відповіді

 • 2006.06.04 | гексперт

  У цілому ок(-)

 • 2006.06.04 | Skapirus

  А дe його можна побачити за кордоном України?

 • 2006.06.04 | Предсказамус

  А оно где-то в сети есть?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.06.04 | Kievlyanin

  Re: Прохання до відвідувачів “Майдану” виступити в якості експертів

  Не сказано что Мирослава выигрывала суды и не один... в целом логически сюжет подводит зрителя к мысли что Мирослава как минимум неправа.
 • 2006.06.04 | Роман ShaRP

  Re:

  http://5tv.com.ua/newsline/207//26312/
  > об’єктивність

  Затрудняюсь ответить. По-моему по-настоящему объективный сюжет должен был содержать хотя бы предысторию событий: бывший начальник штаба Ющенко в Ирпене-2004 Мирослава Свистович...

  > неупередженість

  Как-бы старались.

  > зрозумілість

  Непонятно, с чего все началось. Не хватает, опять же, истории: "поскольку расписывались в одном протоколе, а не в двух..."

  > повнота висвітлення тощо.

  Как раз на это я и жаловался.
 • 2006.06.04 | Albes

  Re: Прохання до відвідувачів “Майдану” виступити в якості експер

  Могу сказать только по опубликованному тексту.

  Для человека, который не знаком с ситуацией, дело выглядит так : Мирослава захватила власть незаконно, не посмотрев на то, что ее назначение оспаривается в суде Бондарем, который законопослушный, а его игнорирует ТВК.
  Второй линией идет, что законопослушного Бондаря поддерживает НУ, а захватчицу и самоуправщицу Мирославу - БЮТ. И это еще подчеркивается как бы фоном того, что ее сподвижники - беспредельщики, вот и невинного секретаря предисполкома обидели ни за что, ни про что и кабинеты опечатали.

  Моя оценка - ложь, склепаная на неполноте информации, недоговорках и переставке акцентов.

  Метод, конечно, классический. Но от этого не делающий материал этичным и корректным. Опять сталкиваемся с "честным" отношением. Жаль.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.05 | mala

   Погоджуюсь

   Albes пише:
   > Для человека, который не знаком с ситуацией, дело выглядит так : Мирослава захватила власть незаконно, не посмотрев на то, что ее назначение оспаривается в суде Бондарем, который законопослушный, а его игнорирует ТВК.

   Угу

   > Второй линией идет, что законопослушного Бондаря поддерживает НУ, а захватчицу и самоуправщицу Мирославу - БЮТ. И это еще подчеркивается как бы фоном того, что ее сподвижники - беспредельщики, вот и невинного секретаря предисполкома обидели ни за что, ни про что и кабинеты опечатали.

   Угу

   >
   > Моя оценка - ложь, склепаная на неполноте информации, недоговорках и переставке акцентов.

   Повнота інформації у них була. 5-й був на пресусі Мирослави в той самий день там де вона чітко і ясно пояснила всю ситуацію, включно з передісторією.   Те що 5-й здобув під час революції він давно втратив і вже не один раз лажанувся публічно, те ж саме "п"яте скликання" Циголка на замовлення ЖП, або повідомлення про те, що вибори на трьох дільницях в ірпені скасували, цей список можна продовжувати довго, але нажаль - безрезультатно :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.05 | Albes

    Re: Погоджуюсь

    "> Моя оценка - ложь, склепаная на неполноте информации, недоговорках и переставке акцентов.


    Повнота інформації у них була. 5-й був на пресусі Мирослави в той самий день там де вона чітко і ясно пояснила всю ситуацію, включно з передісторією."

    Я, наверное, нечетко написал. Но я имел в виду, не то, что они не владели полной информаций, а то, что материал сделан так, КАК БУДТО у них были только обрывки информации.
 • 2006.06.04 | TrollSeeker

  Джангіров і Корчинський позаздрили б.

 • 2006.06.04 | Любов

  Re: Прохання до відвідувачів “Майдану” виступити в якості експертів

  об’єктивність, неупередженість, зрозумілість, повнота висвітлення тощо.
  Навіть знаючи ситуацію, відвідуючи суди, враження від матеріалу 5-го:
  суди ще йдуть, а Мирославе вже присягає. Тож через кілька днів мають бути перевибори.
 • 2006.06.04 | 123

  Я бачив по ТБ - ясно, що не сподобалось

 • 2006.06.04 | ІІ Михайло Волошин

  Повідомлення, як повідомлення - нічого особливого

  Судячи з тексту на 5-му каналі - звичайне формальне повідомлення, яких на сьогоднішній день тисячі...
  Іншими словами: не зачіпає.
 • 2006.06.05 | Бурлака

  Ця тема вже обговорюється в іншій гілці

  Осьо тутечки http://www2.maidan.org.ua/n/free/1149182407

  Шо я можу сказати: кг/ам

  Не дивлячись на очевидну прихильність автора до Бондаря, сама поява сюжету - вері позитивна. Вся Україна таки дізналася, що Мирослава Свистович - міський голова. І попри весь інший продукт переробки людським організмом продуктів харчування головне, що залишиться у глядача в голові - Свистович мер. Хоча навряд чи після такого показу цей мер буде симпатичним (не йдеться про зовнішність) глядачу, який не в курсах, що там коїться в Ірпені.

  Розберемо сюжет по кісточках:

  В Ірпені під Києвом - новий міський голова. На першому засіданні міської ради тервиборчком оголосив переможцем виборів Мирославу Свистович. Утім, її головний конкурент, який представляє "Нашу Україну", назвав призначення пані Свистович "згвалтуванням" закону та оскаржує його.

  Засідання тервиборчкому Ірпеня з самого початку обіцяло бути багатим на події. Головний конкурент на посаду Ірпінського міського голови Олег Бондар побоювався, що ТВК оголосить переможцем його візаві. Він стверджував, що засідати ТВК взагалі не має права, бо частина її членів нелігітимні. Натомість члени ТВК такими себе не вважали.


  Отже, за версією 5 каналу, мером стала якась Мирослава Свистович (її політичні погляди не вказані), на стороні якої ТВК з ймовірно нелегітимними кількома членами. Тому законність цього помаранчева аудиторія 5 каналу разом з "Нашою Україною" може поставити під сумнів.

  Відео зі штовханиною: "Шо ви робите, хлопці? Шо ви робите?! Міліція!"
  Галас: "Кто за то, чтобы всех вывести из зала?" Руки коротки" "Не плюйся на меня" "Сам не плюйся."
  Тим часом приміщення ТВК заблокували ззовні. Там кілька десятків людей вимагали негайно визнати пані Свистович мером.


  З сюжету незрозуміло, хто винен у бійках і сварках. З огляду на преамбулу багато глядачів подумають, що Мирослава Свистович силою захопила владу.

  Коли комісія врешті-решт поновила роботу, пану Бондарю з'ясовувати юридичні тонкощі допомагала депутат від Партії регіонів. На боці Мирослави Свистович виступав представник БЮТ.

  Тут - чиста правда, яка грає проти Бондаря. Але проти правди не попреш. От тільки могли б вказати, що на боці Бондаря виступив не просто депутат, а народний депутат від Партії регіонів, а на боці Свистович також не представник, а народний депутат від БЮТ. І прізвища назвати. Але, гадаю, це не неупередженість, а непрофесійність.

  Також в Ірпінь на допомогу Свистович прибув колишній народний депутат Юрій Кармазін. Після кількагодинних суперечок представники тервиборчкому відкрили засідання міської ради нового скликання.

  Тут все точно. Хіба що можна було б вказати, що Кармазін підтримував Свистович у суді, бо в розбірках у ТВК він участі не брав (був у суді) і з"явився лише під час сесії - народ, який надивився на нього в суді, де той влаштовує суддям лікнеп, зустрів його бурхливими оплесками. Але неупередженості у випадку з Кармазіним не бачу, бачу недогляд.

  Марія Яцевська, заступник голови ТВК:
  - Сьогодні в Ірпіні урочиста подія, на яку зачекалися всі мешканці.... Голосніше не можу говорити - не працює мікрофон.

  Пані Яцевська спочатку видала посвідчення депутатам міської ради. А вже насамкінець - урочисто проголосила Мирославу Свистович новим мером. Проте Олег Бондар здаватися не збирається. Він вважає, що під час виборів в Ірпені були зафіксовані численні порушення і тому необхідно провести вибори знову. Офіційне ж проголошення Свистович мером, на думку конкурента - повна маячня.

  Олег Бондар, кандидат у мери Ірпіня:
  - Я це рішення буду оскаржувати. Це відбулося звалтування закону.


  Ну хоч тут все збалансовано.

  Раніше вже кілька судів різних інстанцій ухвалювали прямо протилежні рішення з приводу прозорості волевиявлення в Ірпені. Проте Мирослава Свистович вирішила не чекати закінчення судових процесів.
  Мирослава Свистович, мер Ірпіня:
  - Завтра о 8 ранку я прийду на своє робоче місце і приступлю до виконання своїх обов'язків.


  Пересмикування і введення в оману. Ще й безграмотність з точки зору юриспруденції. За час, що монтували сюжет (плюси вже встигли зробити кілька випусків до виходу сюжету на 5-му), можна було б і проконсультуватись. Будь-який незнайомий з Ірпеніадою глядач однозначно потрактує це, як те, що в кожного з учасників боротьби є свій суд, і ці суди кожен виносять рішення на користь свого "господаря". Насправді ж прямо протилежних рішень не було. Всього навсього Апеляційний суд скасував рішення Ірпінського суду. І тим самим визнав вибори дійсними. До цього всі рішення всіх судів співпадали.

  Ну а з того, що Мирослава Свистович вирішила не чекати закінчення судових процесів в непоінформованого глядача прямо напрошується висновок про її незаконослухняність та свавільне захоплення влади.

  Проте Мирослава Свистович навіть до ранку не дочекалася. Вона вирішила негайно провести в адміністрації ревізію. Від нових порядків постраждала секретарка попереднього керівника ірпінського міськвиконкому. Прихильники Свистович вирішили чомусь, що секретарка виносить із будівлі цінні документи та ключі від кабінету шефа. І вирішили негайно зупинити нібито злодійку.
  Втім, непричетність дівчини до корупційної змови скоро стала очевидною. Тоді прихильники нового голови вирішили опломбувати двері кабінетів мерії.


  Знову нісенітниця. Ніхто ревізії не проводив і не збирався. Просто пішли на 2-й поверх поговорити з колишнім міським головою про механізм передачі влади, бо інакше туди міг піти народ і хтось міг би зчинити скандал, а хтось спробувати в ейфорії зайти до кабінету крізь зачинені двері, не зважаючи на замок. Старого мера на місці не виявилося, двері кабінету були зачинені, ніхто з працівників "не знав" його телефонів, і ця інформація дійшла до людей на 1-му поверсі і на вулиці біля виконкому. Секретарка, яка також "не знала" телефону шефа, вирішила чкурнути додому. Ніхто її не чіпав, але на виході з виконкому якісь жіночки її впізнали і побігли слідом, оточили, почали вимагати ключі чи телефон шефа, документів ніхто не вимагав, бо в дамській сумочці багато не винесеш. Секретарка їх почала матюкати, згадувати і їхню маму, і, як тут колись хтось писав, язичницького бога розмноження на літеру "б", вимагати, щоб її пропустили, почала проривати оточення, її схопили бабульки за руки. Потім міліція та вмєняємі прихильники Мирослави Свистович її "звільнили". Вона, вже "звільнена", ще встигла вдарити парочку з них, коли йшла геть.

  Прив"язувати цей інцидент до нових порядків, коли всі лідери "нового порядку" були нагорі і навіть не бачили, що внизу коїться, як на мене, гидотно. А взагалі цей уривок непоінформований глядач трактує однозначно: погана і незаконослухняна Мирослава Свистович, не дочекавшись рішення суду, вирішила захопити владу й наводити свої порядки, почавши з побиття секретарки.

  Ганьба каналу "чесних" новин!

  Тим часом уже в п'ятницю в районному суді відбудеться чергове засідання за позовом Бондаря про визнання виборів мера Ірпеня недійсними.

  Суть позову трошки не така, але тут, можливо, журналісти просто не розібралися. Взагалі сам факт цього позову дуже цікавий, і ще невідомо, чим він закінчиться для позивача та суддів, якщо вони не відмовлять Бондарю. Тут пахне конкретною кримінальною справою, тому Кармазін недарма ретельно підходить до справи й не намагається за будь-що прискорити процес, акуратно виводячи усіх на чисту воду. Мені здається, що судді міркують не над тим, щоб задовольнити позов Бондаря, а щоб не винести окрему узвалу про відкриття кримінальної справи. ІМХО, Бондар сам себе підвів під монастир цим позовом.
 • 2006.06.05 | 3dom

  Много ли еще осталось тех, кто воспринимает 5-й канал всерьез?

 • 2006.06.05 | catko

  кілька ключових штрихів вказують на певну замовність тих штрихів

 • 2006.06.05 | jz99

  не як експерт, а як глядач можу

  На жаль, вхопив лише кінець репортажу, починаючи з того місця, як Бондар каже про згвалтування закону.

  Судячи з текстової версії, так і не було сказано головного — дерибан землі. Якщо 5-й канал не знає таких підтекстів (щось не віриться), то це вже повна деградація, якщо ж знає (достатньо було Майдан почитувати), то це інформаційний злочин. Про Козин була вже ціла серія сюжетів, саме на 5-му, і причина, земля, там ніколи не приховувалася, отже, це легко, якщо є бажання.

  Другий момент. Знову ж таки, про Козин репортажів на 5-му було вже багато. А про Ірпінь, це здається, перший? П’ятакам було весь цей час нецікаво (не повірю) чи вичікували, хто б дав більше за "відтінки" новини (вибачайте, хлопці, таке складається враження)?

  Ну, і в підсумку, глядач, що не буває на ВФ Майдану, з репортажу може зробити лише один висновок — Свистович нахаба, Бондар симпатичний дядько з сумною розгубленою усмішкою, а в цілому дрібні міжусобиці, не варті уваги.

  Про погрози на адресу Мирослави, до речі, теж в ролику немає? Оце злабали хлопці. Підняли трохи грошенят.
 • 2006.06.05 | пан Roller

  Re: Ирпенская парафия

  Кумидны речи бачу. Помню как Свистович писал о своих издевательствах на верующими бабульками.А теперь, на тебе.

  http://5tv.com.ua/img/content/i53/53646.gif

  Парафиянами какого патриархата стали Свистовичи?

  Brgds
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.05 | Михайло Свистович

   Re: Ирпенская парафия

   пан Roller пише:
   > Кумидны речи бачу. Помню как Свистович писал о своих издевательствах на верующими бабульками.

   Брехати не гарно. Я завжди ставився з повагою до віруючих і ніколи не знущався над ними, а тим більше над бабульками. Навіть спонсорів для будівництва церков знаходив

   >
   > Парафиянами какого патриархата стали Свистовичи?

   Української автокефальної мусульманської церкви апостолів 32 дня
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.05 | пан Roller

    Не делайте не гарных речей.

    Михайло Свистович пише:
    > пан Roller пише:
    > > Кумидны речи бачу. Помню как Свистович писал о своих издевательствах на верующими бабульками.
    >
    > Брехати не гарно.
    Посмотрете в архиве.Вы що думает что у людей память отбило.

    Я завжди ставився з повагою до віруючих і ніколи не знущався над ними, а тим більше над бабульками.
    Дайте ссылку на бабулек.

    Навіть спонсорів для будівництва церков знаходив


    Не делайте не гарных речей.
    >
    > >
    > > Парафиянами какого патриархата стали Свистовичи?
    >
    > Української автокефальної мусульманської церкви апостолів 32 дня
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.05 | Михайло Свистович

     Я їх і не роблю

     пан Roller пише:
     >
     > Посмотрете в архиве.Вы що думает что у людей память отбило.

     Не в людей, а у Вас. Тому й дивіться в архіві, якщо звинувачуєте.

     >
     > Дайте ссылку на бабулек.

     Я не можу дати посилання на того, чого немає.

     >
     > Не делайте не гарных речей.

     Я їх і не роблю.
 • 2006.06.05 | observer

  сюжет слабий, поверхневий

  але назвати його необ'єктивним чи там замовним - рука не піднімається. як варіант: журналістам "порадили" не заглиблюватись у деталі


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua