МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Настроения по поводу НАТО - катастрофические (Бекешина)

06/05/2006 | casesensitive
Киев против вступления в НАТО
[05 июня 2006г. | 12:50]

Ситуацию с настроениями населения по поводу НАТО можно расценить как катастрофическую. Об этом заявила научный руководитель Фонда "Демократические инициативы" Ирина Бекешкина.

Отношение к НАТО резко ухудшилось после двух выборов, в ходе которых тема НАТО активно эксплуатировались политиками. Если в 2000 году 33,5% населения выступали против вступления Украины в НАТО, в 2004 - 30%, то в 2005 году после выборов - 50,4%, а весной 2006 года - 64,4%. На сегодня разница между количеством сторонников и противников вступления в Альянс составляет 52%, передает ЛІГАБізнесІнформ.

И.Бекешкина считает, что на самом деле антинатовские настроения существуют не только на востоке Украины или в Крыму. По ее словам, только в западном регионе доли противников и сторонников соотносятся как 38% и 32%. В центральном регионе 57% выступают против НАТО и только 15% "за". "Что вы хотите, если Киев против?" - обратилась представитель Фонда "Демократические инициативы" к присутствующим.

Не самые лучшие настроения по поводу НАТО наблюдаются среди электората "оранжевой" коалиции. К примеру, среди сторонников социалистов 61% выступает против НАТО, 12% - "за". Среди электората "Нашей Украины" это соотношение составляет 40% и 29%. Из числа поддерживающих БЮТ - 41% респондентов против вступления Украины в Альянс, 24% - "за". Среди населения, голосовавшего за избрание Президентом Виктора Ющенко - 43% противников НАТО и 24% сторонников.

Электорат Партии регионов в основном выступает против НАТО (90% "против" и 2% "за"). У сторонников Коммунистической партии эти показатели соотносятся как 52% и 1%.

Государственный эксперт Национального института проблем международной безопасности Евгений Жеребецкий считает, что по поводу НАТО в Украине ведется просто "тупая агитация народа", а средства массовой информации играют роль средств массовой агитации, то есть занимаются "зомбированием".

И.Бекешкина согласна, что информационная кампания по вопросам НАТО не должна быть формальной, поскольку это влечет еще большее сопротивление вступлению в Альянс.

Відповіді

 • 2006.06.05 | Роман ShaRP

  А вот, что говорит по этому вопросу Олесь Доний. (/)

  http://rep-ua.com/37121.html

  Олесь Доній: Посилюється враження безвладдя в країні

  „Суто політичні рішення органів місцевого самоврядування (спочатку щодо мови, тепер щодо НАТО) засвідчують, що в Україні просувається «повзуча федералізація». Органи місцевого самоврядування, які приймають рішення щодо НАТО, ставлять себе поза українським законодавством, адже зовнішньополітичні стосунки – це виключна компетенція центральних державних органів, - про це, як передає І-Репортер, заявив у опитуванні Центру досліджень політичних цінностей його директор Олесь Доній, відповідаючи на питання, як регіональні «території без НАТО» вплинуть на зовнішньополітичний курс України.- Світоглядний розкол України в такий спосіб закріплюється на рівні рішень регіональних Рад. Слід відзначити, що зацікавлені у формальному закріпленні такого розколу не тільки, і не стільки, внутрішньоукраїнські сили, а й значною мірою зовнішні сили (а конкретніше – російські шовіністичні політичні сили).


  У цій ситуації дивує центральна київська влада. З одного боку влада демонструє свою неспроможність контролювати ситуацію в Україні. Посилюється враження безвладдя в країні. Усі рішення, які виходять за компетенцію місцевих Рад повинні бути негайно скасовані, і незрозуміло, чому бездіє прокуратура.


  З іншого боку, владі слід замислитися, що значною мірою конфлікт на тему НАТО зінспірований самою центральною владою. Замість того, щоби знімати напругу в суспільстві, яка невповні зникла після «помаранчевої революції», педалюються теми, які сприятимуть розколу в суспільстві. Коли пан Тарасюк робить заяви про те, що Україна вступить до НАТО протягом 3-х років, то насправді він робить все, щоби Україна не вступила туди протягом навіть 10 років. Такі заяви може дозволити лідер партії «Народний рух України», яким є Тарасюк, бо це політична заява. Але таку заяву не може собі дозволити Тарасюк , як голова Міністерства закордонних справ, бо посада міністра-це посада чиновника, а чиновник мусить виконувати волю громадян, які найняли його на роботу. Так от на цей момент, більшість українських громадян не хоче бачити Україну в НАТО, і владі необхідно з цим почати рахуватися. Якщо влада не навчитися рахуватися з думкою громадян по дражливих питаннях, то Україна увійде у смугу довготривалого конфлікту”.

  І-РЕПОРТЕР
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.05 | Забойщик

   Может хоть Олеся Дония послушают наши мовнозадроченные.

   Я уж на эту тему писал-писал...
   http://www2.maidan.org.ua/n/free/1149267426
 • 2006.06.06 | jurij

  Re: Настроения по поводу НАТО. Догралися.

  Євро - та натоінтегратори доводять неспроможність керувати країною, покращити життя людей. Негативне ставлення до цих політичних діячів автоматично переноситься на структури, які вони представляють.
  У всьому винна наша бурхлива політична реальність!!!
  У колишньому соцтаборі євроінтегратори спочатку ввели країну в ЄС, НАТО, а вже потім понизили життєвий рівень народу. Коли народ до них втратив довіру, цих керівників поміняли на інших, що обіцяють все виправити.
  У нас навпаки,євроінтегратори проколюються ще до вступу, відповідно випробуваний сценарій не діє.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.06 | толя дейнека

   Re: цитата дня

   jurij пише:
   > У колишньому соцтаборі євроінтегратори спочатку ввели країну в ЄС, НАТО, а вже потім понизили життєвий рівень народу. Коли народ до них втратив довіру, цих керівників поміняли на інших, що обіцяють все виправити.
   клас!!!
   шкода особливо не підкреслено автором, що саме нам тут варто наслідувати.
   але все одно клас. круто
  • 2006.06.06 | Мірко

   Алтернатива більш коштовна

   Алтернатива 1. (коштовна) це ядерна зброя. Кількасот боєголовок та спроможність їх надійно доставити на призначене місце,
   Алтернатива 2. (більш коштовна) це розширення звичайного війська до яких 7-800 тисяч
   Алтернатива 3. (найбільш коштовназ) вивісити білий прапор та запросити Путіна на Банкову

   Цікаво чи проводячи опитування, людям описували алтернативи.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.06 | stefan

    тільки гола галелея - яка альтернатива

    пане Мірку! ці нешановні анти-НАТО-вці висталяють твльки голу галелею - яку альтернативу вони можуть виставити?
    ...
    скільки ж так званих "противників" НАТО будуть мати бізнес при вступі України в НАТО та ЄС, це сьогодні сильно замовчується.
    Тай Росія хоче мати цей бізнес.а жаба жавить. от і ставлять патики в колеса Україні. І сам не гам - і другому не дам.

    ***
    >Мірко:
    >Алтернатива більш коштовна
    >Алтернатива 1. (коштовна) це ядерна зброя. Кількасот боєголовок та спроможність їх надійно доставити на призначене місце,
    >Алтернатива 2. (більш коштовна) це розширення звичайного війська до яких 7-800 тисяч
    >Алтернатива 3. (найбільш коштовназ) вивісити білий прапор та запросити Путіна на Банкову
    >Цікаво чи проводячи опитування, людям описували алтернативи.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.06 | толя дейнека

     Re: в ЄС нас ніхто не зве

     при чому я підозрюю неостання причина є небажання ділитися політичним впливом. Україна надто велика, це не Латвія або Мальта. Стукатися без зупину - не так страшно забути про власну честь, як те що німець з французом врешті звисока виставить такі умови, що всі тут заплачемо, а чого ім соромитися надто нав'язливих.
     Не треба забувати що головне в кожному політичному кроці - це ціна.

     Щодо нато є питання морального вибору. Тільки людина під місцевим наркозом на тому місці, де визначається поняття добра і зла, може погодитися вважати союзниками мерзотника і сатаніста Буша.
     Не треба занадто звужувати коло можливостей країни. Фінляндія і Австрія не є членами НАТО, і не хочуть в ньому мазатися, і пречудово себе почувають.
   • 2006.06.06 | Чучхе

    Я б не довірив би Ющенку і одної ядерної боєголовки...

   • 2006.06.06 | Московский Одессит

    А ядерная зброя-то зачем?

    Вас, наверное, сильно пугает, как и весь Запад возможное наличие ядерного оружия у Ирана. Но и по поводу, и без у вас поворачивается язык сказать "Было бы, конечно, неплохо иметь пару ядерных ракет..."
    Это двойные стандарты, Западная практика, так сказать.
 • 2006.06.06 | catko

  як і довіра до пані Бекешиної після її виборчого рейтингування

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.06 | casesensitive

   еще поглубже засуньте голову в... песок

  • 2006.06.06 | Shooter

   все нормально було в Бекешиної в цьому питанні (-)

 • 2006.06.06 | Ghost

  подозрительно вовремя заявила молодец понимает политику партии

 • 2006.06.06 | sat

  Re: Настроения по поводу НАТО - катастрофические (Бекешина)

  нормальна і нормально інформована людина не може бути проти вступу України в НАТО..або проблема в недостатній інформованості або більша частина людей недумаючі ,підлі агенити кгб + "врагі народа" яких треба депортувати в Сибір..це(не:) жарти вам.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua