МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тут кто-то подорожания газа собирался не заметить. (/)

06/05/2006 | Роман ShaRP
Подозреваю, что сделает ему это будет труднее, чем он думает.

http://5tv.com.ua/newsline/180/40/26402/
З 1-го липня в Україні подорожчає газ та електроенергія для населення (РОЗШИРЕНО)

Відтепер тарифи будуть економічно обґрунтованими, але суттєво вдарять по кишені громадян. Уряд шукає механізми, що компенсують зростання тарифів передусім для незаможних. Але уникнути удару нереально - з підвищенням вартості енергоносіїв різко підскочить і квартплата.
Ціна на блакитне паливо для населення зросла майже вдвічі. Відтепер це 414 гривень за тисячу кубів. Незважаючи на такий різкий стрибок, у Нацкомісії з регулювання електроенергії все одно скаржаться. Виявляється такі тарифи на 10 гривень менші за економічно обґрунтовані. З появою нової ціни у Кабміну новий головний біль. Уряд шукає можливості пом'якшити удар по громадянах. Прем'єр Юрій Єхануров пропонує розраховуватися за газ диференційовано - хто споживає більше, той і платитить дорожче. Але для цього необхідні лічильники.

Юрій Єхануров, Прем'єр-міністр України:
- 350 кубометрів газу на місяць, ціна на них залишається така сама, яка є з 1 травня, ми її не рухаємо. Це ті, хто споживає до 350. Ті, хто споживає понад 350 до 550 будуть платити 510 грн. Ті, хто буде споживати понад 550 кубометрів газу, мають платити 960 грн.

Утім, міністри палива Плачков та юстиції - Головатий пропозицію Єханурова називають технологічно складною. В Україні досить умільців, що змусять газові лічильники крутитися у зворотній бік. Їхня ідея - єдиний тариф, а всіх українців поділити на малозабезпечених та платоспроможних.

Іван Плачков, міністр палива та енергетики:
- Головне, щоб ми мали забезпечені верстви населення. Підвищення тарифів не зменшило рівень життя для малозабезпечених верств населення. А щоб цей обсяг підвищення тарифів, цю різницю компенсації, була перенесена на тих споживачів, які споживають великі обсяги, які споживають не дивлячись на скільки вони споживають...

Механізму субсидування наразі немає. Як і критерів , за якими українців поділять на багатих та бідних. Механізми заходилося розробляти Міністерство праці та соціальної політики. На грудень цього року за субсидіями звернуться близько двох мільйонів громадян. Щоб задовольнити їх, держава має відшукати у бюджеті вільні гроші - десь близько 358 мільйонів гривень. І це без врахування подвійного подорожчання електроенергії .

Валерій Кальченко, голова НРКЕ:
- Ми будемо іти поетапно, щопівроку піднімати ціну для побутових споживачів на 25%. Це ми зробили з 1 травня. Плануємо це робити з 1 вересня 2006 року. Потім тільки після кінця опалювального сезону з 1 травня 2007 року і закінчити це на 1 травня 2008 року.

Унаслідок підвищення цін на енергоносії кварплата зросте на понад 70 відсотків. За розрахунками Міністерства будівництва та архітектури, за однокімнатну квартиру українці сплачуватимуть у середньому 130 гривень на місяць замість 74. Майже удвічі подорожчає утримання дво- та трикімнатних помешкань. Дехто з фахівців каже, що поідбні стрибки цін потягнуть масові невдовлення. А хтось навпаки - люди втомилися від тарифної невизначеності.

Підвищувати чи ні комунальни тарифи вирішує винятково влада на місцях. Останній приклад - Херсон. Міська рада проголосувала ЗА, а обласні керівники ПРОТИ. Для них нові ціни необгрунтовані. До того ж, фахівці додають - від власного бажання підвищити тарифи комунальники можуть опинитися у пастці. 60 відсотків населення України мають прибутки нижче прожиткового рівня.

Андрій Жигулін, 5 каналЕсли МинСтрой в рассчетах не ошибся, "народная любовь" к нашеукраинчегам, наверное, будет просто таки зашкаливать. А вы как думаете?

Відповіді

 • 2006.06.05 | casesensitive

  а где тот "социальный газ" собственной добычи

  которым на 100% обещали перекрыть потребности населения БЕЗ ПОВЫШЕНИЯ ЦЕН? Или теперь население будет поддерживать пром-производство за счет квартплат?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.06 | Роман ShaRP

   Открывайте вентиль и нюхайте.

   Практически одновременно с подорожанием НУМин, ой, то есть КабМин принял решение весь газ украинского происхождения отправить именно туда - населению.

   Но ценовой политики это, как видите, не меняет.

   Как и принципа "сначала повышаем, а потом думаем, как это "компенсировать". И кому компенсировать, а кто обойдется. Интересно, долго думать будут?

   Вот такие они -- кроки назустріч людям.


   casesensitive пише:
   > которым на 100% обещали перекрыть потребности населения БЕЗ ПОВЫШЕНИЯ ЦЕН?

   Верить нашеукраинчегам - себя не уважать.
 • 2006.06.05 | Volodymir

  А я думаю что все на пользу следующему премьеру

  Не благородно, но своевременно.
  Которая и с дотациями и с правильной дифференциацией лимитов разбереться. Смешно, но дифференциальная оплата, например, електроэнергии в зависимости от уровня потребления давно используется в более развитых демократиях типа ПМР. Изучайте опыт манипулирования населением на теме общего врага на примере наших славянских братьев-сепаратистов, и будет вам.
  А если зимой все равно система замерзнет, то и ей (премьеру) кранты наступят. А если сейчас тарифы не отрегулировать, то наступят сто процентов с учетом пиковых потребелений (не по экономическим причинам, а по причине физики процесса). Потому у премьера нового на второй волне уточнения тарифов будет шанс и от ответственности политической избавиться, и потребление понизить. Ну и народ конечно пострадает, но есть шанс что не замерзнет в местах, где топят только газом.
  А вы как думаете?
  (вопрос риторический. я балансы энергетические видел - мне пофигу что там кто начитавшись газет, но не желающий вникнуть в экономические и юридические проблемы по вопросам и энергетики, и нюансов добычи газа из частных скважин в том числе получастной компанией Укрнефть, думает, вместо того чтобы знать).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.06 | BIO

   Ничего, ботва поможет.

   А также та самая энергосберегающая соломка, к-рую вместо
   себе лапти плести к зиме решили Юльке подложить за
   неимением свинского желания пострадать за патентованую
   подкову несчастного боливара личной шкуркой.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.06 | Volodymir

    Вопрос был риторический. См. примечание.

    С каких пор национал-лингвисты стали специалистами по траве и плану.
    Риторический нонсенс, в натуре.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.06 | BIO

     И так видно и этак.

     Что многие хотят быть крупными спецами по намекам.
     Ваш фураж как всегда беден фактажем, причем
     здесь нонсенс, он что, калориен ?

     Пферд Жувальского


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua