МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Депутат-регіонал напав на журналіста (відео)

06/06/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Друга сесія обласної ради нового скликання відрізнилася не тільки мітингами і дискусіями в сесійному залі.

Запрошений на сесію депутат Верховної Ради Дмитро Шенцев напав на журналіста, фотокорра агентств «Associated Press», «ІТАР-ТАРС», «Photolenta» Андрія Авдошина. Це відбулося під час голосування по питанню про недовіру губернаторові. Коли представники Партії регіонів, узявши бюлетені для голосування, закрилися в Малому залі обласної адміністрації.

Андрій Авдошин, фотокореспондент: «Коли група депутатів обласної ради спробувала зайти в зал, де, по ідеї, проходило збори фракції Партії регіонів, біля дверей стояли кілька людей, і не пускали туди нікого. Зав'язалася бійка, і один з охранявших кімнату вдарив депутата обласної ради. Я цей момент зняв, сфотографував, і, побачивши це, він ударив мене».

От ці кадри. http://news.media-objektiv.com/docs/draka.avi В уповільненому зображенні. Це член парламентарий-регионал Дмитро Шенцев. Депутатом Верховної Ради, як випливає з даних, опублікованих на сайте Верховної Ради, він став двадцять п'ятого травня цього року, на першій сесії. До третього червня нардепом Шенцев пробув неделю і два дні.
Майдан нагадує:
Стаття 17 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальному захисту журналістів».
…Відповідальність за здійснення злочину проти журналіста в зв'язку з виконанням їм професійних обов'язків або перешкода його службової діяльності прирівнюється до відповідальності за здійснення таких же дій проти працівника правоохоронного органа…

-Службова діяльність журналіста не може бути основою для його арешту, затримки, а також вилучення зібраних, оброблених, підготовлених їм матеріалів і технічних засобів, якими він користується в роботі.

Стаття 171 Кримінального Кодексу України

…Навмисна перешкода законної професійної діяльності журналістів – карається штрафом до п'ятдесятьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на термін до шести місяців, або обмеженням волі на термін до трьох років.

Переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, - чинене посадовою особою або групою осіб по попередній змові, карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до п'яти років, або позбавленням права займати визначені посади на термін до трьох років


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua