МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

GNU радіо - продукт сучасних потужних процесорів та ВПЗ

06/07/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Завдяки Вільному Програмовому Забезпеченню (ВПЗ) та сучасним потужним процеморам, ваш комп"ютер (з декількома додатковими картами) зможе приймати FM, GPS-сигнали, отримувати зображення цифрового ТБ, та відкривати гаражні двері.

"Радіо на рівні програмного забезпечення" (software-defined radio), або ще як його називають, GNU-радіо, з одного з проектів ВПЗ виходить на велику арену, про що свідчить і недавня публікація в журналі Wired.

"Софтверне", або "радіо на рівні програмного забезпечення" - це дуже цікавий звір із світу відкритого програмового забезпечення (ВПЗ).

Головна ідея - перенести обробку та створення цифрового сигналу з спеціалізованої електроніки - як це є зараз в різноманітних прийомо-передаючих пристроїв, на плечі компьютерів загального використання, з невеликою кількістю універсального додаткового "заліза" для прийому-передачі сигналів.

Якщо зараз для того щоб слухати радіо, дивитись телевізор, розмовляти по мобілці потрібно декілька приборчиків з різним схематичним набором, то програмове радіо - це один приборчик - комп"ютер з спеціальною додатковою картою, і для того щоб дивитись ТБ, слухати радіо та говорити по мобілці ми просто міняємо в ньому програму (в ідеалі, в недалекому майбутньому).

Через те що GNU-radio є програмою з відкритим кодом - ми виявляємось справжніми господарями тих сигналів, що до нас потрапляють. Ми обробляємо їх так, як захочемо самі, копіюємо та поширюємо їх надалі, як захочемо самі.

Відповіді

  • 2006.06.07 | Надія

    Re: GNU радіо - продукт сучасних потужних процесорів та ВПЗ

    Як можна отримати цю карту і поставити на свій компютер?
    Дякую.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua