МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Помірно толкова стаття Мостової-Рахманіна в ДТ

06/11/2006 | Shooter
Попри неприкрите підлабузництво перед Юлею - але на це можна не звертати уваги.

http://www.zn.kiev.ua/ie/show/601/53636/

Особливо раджу прочитати розділ "Більшість «по-донецьки». Без «даху» і «гальм»"

Багатообіцяючі перспективи.

Відповіді

 • 2006.06.11 | Shooter

  А ось і слівноє отвєрствіє заклоктало

  http://www.glavred.info/archive/2006/06/09/155218-4.html

  Читайте, милуйтеся...блискучими перспективами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.11 | Englishman

   то чи повинна фракція мати право виганяти депутатів

   за порушення дисципліни, чи це буде називатися тоталітаризмом?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.06.12 | Shooter

    тоді то не буде називатися парламентською демократією

    ..а виключно междусобойчком вождєй

    чи пам'ятаєте Ви щоб виганяли депутатів з ЮК парламенту? а щоб владні голосували проти влади - надіюсь, пам'ятаєте

    більш ширше питання - чи відоме Вам застосування імперативних мандатів в європейських демократіях?

    Englishman пише:
    > за порушення дисципліни, чи це буде називатися тоталітаризмом?

    Ні, це буде називатися цілком закономірним покаранням долі за ідіотизм, всеядність та продаж місць при формуванні списків.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.12 | Englishman

     Re: тоді то не буде називатися парламентською демократією

     Shooter пише:
     > ..а виключно межусобойчком вождєй


     моє розуміння ситуації: імперативний мандат не буде вимагати одностайного голосування членів коаліції з будь-якого питання, а лише з найбільш принципових, з яких вдасться досягти згоди. Подавляюча більшість голосувань буде віддана на індивідуальний розсуд депутатів хоча б тому, що одностайну позицію не те що в середині коаліції, а навіть у фракції буде дуже важко виробити. Тобто реальність скоріш за все буде відрізнятися від прогнозів-страшілок. Натомість перспектива переходу депутатів з-під контролю фракцій і створення альтернативних центрів впливу (див. кінахівський демарш) що можуть перебрати на себе владу є цілком реальною загрозою вже зараз.


     >
     > чи пам'ятаєте Ви щоб виганяли депутатів з ЮК парламенту? а щоб владні голосували проти влали - надіюсь, пам'ятаєте
     >
     > більш ширше питання - чи відоме Вам застосування імперативних мандатів в європейських демократіях?

     Це абстрактні питання (на які я не знаю відповіді), що мають мало спільного з українською ситуацією. Як на мене, треба розрізняти питання контролю кожного голосування депутатів ( малореальне з наведених вище причин) і грубого порушення дисципліни, яким безумовно є вихід зі списку партії/блоку, за які голосував виборець.


     >
     >
     > Englishman пише:
     > > за порушення дисципліни, чи це буде називатися тоталітаризмом?
     >
     > Ні, це буде називатися цілком закономірним покаранням долі за ідотизм та продажу мість при формуванні списків.

     Хто сперечається, що у списки потрапили корисливі опортуністи? Питання зараз в іншому- як запобігти розвалу партійної дисципліни і перетворенню ради у гадюшник найгіршого зразку (без відповідальності і контролю)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.06.12 | Shooter

      Re: тоді то не буде називатися парламентською демократією

      Englishman пише:
      > Shooter пише:
      > > ..а виключно межусобойчком вождєй
      >
      >
      > моє розуміння ситуації: імперативний мандат не буде вимагати одностайного голосування членів коаліції з будь-якого питання, а лише з найбільш принципових, з яких вдасться досягти згоди.

      Гм...себто, потрібно було записати ще "десь-небудь", до яких з питань потрібно застосовувати імперативний мандат, а до яких - ні? :)

      Депутати повинні голосувати на свій розсуд. І на свій тверезий розум. Як політики, які хочуть і надалі бути демократично вибрані в парламент.

      >Подавляюча більшість голосувань буде віддана на індивідуальний розсуд депутатів хоча б тому, що одностайну позицію не те що в середині коаліції, а навіть у фракції буде дуже важко виробити.

      згоден. то в чому саме Ви бачите проблему?

      >Натомість перспектива переходу депутатів з-під контролю фракцій і створення альтернативних центрів впливу (див. кінахівський демарш) що можуть перебрати на себе владу є цілком реальною загрозою вже зараз.

      Гм...дивно...яку Ви бачите принципову різницю між формальним оформленням якоїсь стуктури (а ля Кінаха), котра в жодному випадку не буде фракцією, і "неформальним", але постійним голосуванням, скажімо, частини опозиційних депутатів з коаліцією?

      Я жодної.

      > >
      > > чи пам'ятаєте Ви щоб виганяли депутатів з ЮК парламенту? а щоб владні голосували проти влали - надіюсь, пам'ятаєте
      > >
      > > більш ширше питання - чи відоме Вам застосування імперативних мандатів в європейських демократіях?
      >
      > Це абстрактні питання (на які я не знаю відповіді), що мають мало спільного з українською ситуацією. Як на мене, треба розрізняти питання контролю кожного голосування депутатів ( малореальне з наведених вище причин) і грубого порушення дисципліни, яким безумовно є вихід зі списку партії/блоку, за які голосував виборець.

      В цьому випадку згідно Конституції депутат автоматично вилітає з ВР (хоча я й вважаю таке положення хибним). Тому ніхто "добровільно" з фракцій виходити не буде - в будь-якому випадку.

      > > Englishman пише:
      > > > за порушення дисципліни, чи це буде називатися тоталітаризмом?
      > >
      > > Ні, це буде називатися цілком закономірним покаранням долі за ідотизм та продажу мість при формуванні списків.
      >
      > Хто сперечається, що у списки потрапили корисливі опортуністи? Питання зараз в іншому- як запобігти розвалу партійної дисципліни і перетворенню ради у гадюшник найгіршого зразку (без відповідальності і контролю)

      а ніяк. і не потрібно - кожен повинен платити за свої крайні дурості. а "наказати" тих, хто не оправдав Вашої довіри, будете мати змогу на наступних парламентських виборах.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.12 | Englishman

       Re: тоді то не буде називатися парламентською демократією

       Shooter пише:
       > Englishman пише:
       > > Shooter пише:
       > > > ..а виключно межусобойчком вождєй
       > >
       > >
       > > моє розуміння ситуації: імперативний мандат не буде вимагати одностайного голосування членів коаліції з будь-якого питання, а лише з найбільш принципових, з яких вдасться досягти згоди.
       >
       > Гм...себто, потрібно було записати ще "десь-небудь", до яких з питань потрібно застосовувати імперативний мандат, а до яких - ні? :)

       Я думаю, все буде простіше-система працюватиме сама по собі. З ряду ключових, принципових для держави питань буде досягнуто домовленості, без яких коаліція не буде існувати, інші ж просто не виправдають втрати часу на переговорний процес.       >
       > Депутати повинні голосувати на свій розсуд. І на свій тверезий розум. Як політики, які хочуть і надалі бути демократично вибрані в парламент.

       Підкреслюю- з більшості питань так воно мабуть і буде (якщо Вам дійсно хочеться вірити у "тверезий розум"). Натомість на даному етапі з принципових питань фракції мають чітко декларувати свою позицію і нести колективну відповідальність за прийняті рішення ( що можливо лише за масового голосування всіх членів фракцій, бо інакше рішення прийнято не буде). Це не дуже демократично, але за ефективність системи треба платити, або повертатися до тотальної мажоритарки з голосованням "на тверезий розум" за гроші, але без натяку на відповідальність.

       >
       > >Подавляюча більшість голосувань буде віддана на індивідуальний розсуд депутатів хоча б тому, що одностайну позицію не те що в середині коаліції, а навіть у фракції буде дуже важко виробити.
       >
       > згоден. то в чому саме Ви бачите проблему?

       Хіба я казав про проблему? Навпаки, я не бачу великої проблеми в імперативному мандаті на даному етапі.


       >
       > >Натомість перспектива переходу депутатів з-під контролю фракцій і створення альтернативних центрів впливу (див. кінахівський демарш) що можуть перебрати на себе владу є цілком реальною загрозою вже зараз.
       >
       > Гм...дивно...яку Ви бачите принципову різницю між формальним оформленням якоїсь стуктури (а ля Кінаха), котра в жодному випадку не буде фракцією, і "неформальним", але постійним голосуванням, скажімо, частини опозиційних депутатів з коаліцією?
       >
       > Я жодної.

       Формальне об"єднання депутатів поза коаліцією може, наприклад, обрати спікера, чи прийняти "цікаві" бюджетні рішення. У другому випадку це було б неможливо, за умови застосування ІМ.


       > > Це абстрактні питання (на які я не знаю відповіді), що мають мало спільного з українською ситуацією. Як на мене, треба розрізняти питання контролю кожного голосування депутатів ( малореальне з наведених вище причин) і грубого порушення дисципліни, яким безумовно є вихід зі списку партії/блоку, за які голосував виборець.
       >
       > В цьому випадку згідно Конституції депутат автоматично вилітає з ВР (хоча я й вважаю таке положення хибним). Тому ніхто "добровільно" з фракцій виходити не буде - в будь-якому випадку.

       Хіба це чітко прописано у Конституції? А що робити, якщо 30 депутатів коаліції з 240 завжди голосують у дисонансі зі своїми фракціями?


       >
       > > > Englishman пише:
       > > > > за порушення дисципліни, чи це буде називатися тоталітаризмом?
       > > >
       > > > Ні, це буде називатися цілком закономірним покаранням долі за ідотизм та продажу мість при формуванні списків.
       > >
       > > Хто сперечається, що у списки потрапили корисливі опортуністи? Питання зараз в іншому- як запобігти розвалу партійної дисципліни і перетворенню ради у гадюшник найгіршого зразку (без відповідальності і контролю)
       >
       > а ніяк. і не потрібно - кожен повинен платити за свої крайні дурості. а "наказати" тих, хто не оправдав Вашої довіри, будете мати змогу на наступних парламентських виборах.

       Тобто Ви пропонуєте мені голосувати за найбільш дисциплінованих депутатів (визнайте, порівняно не дурних), на яких я не покладав надій на минулих виборах? ;).
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.06.12 | Shooter

        Re: тоді то не буде називатися парламентською демократією

        Englishman пише:
        > Shooter пише:
        > > Englishman пише:
        > > > Shooter пише:
        > > > > ..а виключно межусобойчком вождєй
        > > >
        > > >
        > > > моє розуміння ситуації: імперативний мандат не буде вимагати одностайного голосування членів коаліції з будь-якого питання, а лише з найбільш принципових, з яких вдасться досягти згоди.
        > >
        > > Гм...себто, потрібно було записати ще "десь-небудь", до яких з питань потрібно застосовувати імперативний мандат, а до яких - ні? :)
        >
        > Я думаю, все буде простіше-система працюватиме сама по собі. З ряду ключових, принципових для держави питань буде досягнуто домовленості, без яких коаліція не буде існувати, інші ж просто не виправдають втрати часу на переговорний процес.

        Cебто, так чи інакше кожен голосуючий буде нести політичну відповідальність за наслідки свого голосування, а не, слава Богу, "дисциплінарну". Таку саму політичну відповідальність за голосування будуть нести і політичні сили, по списках яких пройшли ті чи інші депутати. В т.ч. числі і політичну відповідальність за те, що деякі з депутатів будуть підтримувати чи час від часу, чи навіть постійно протилежні рішенння, ніж за які голосувала фракція чи за які обіцяла голосувати під час передвиборчої агітації.

        > > >Натомість перспектива переходу депутатів з-під контролю фракцій і створення альтернативних центрів впливу (див. кінахівський демарш) що можуть перебрати на себе владу є цілком реальною загрозою вже зараз.
        > >
        > > Гм...дивно...яку Ви бачите принципову різницю між формальним оформленням якоїсь стуктури (а ля Кінаха), котра в жодному випадку не буде фракцією, і "неформальним", але постійним голосуванням, скажімо, частини опозиційних депутатів з коаліцією?
        > >
        > > Я жодної.
        >
        > Формальне об"єднання депутатів поза коаліцією може, наприклад, обрати спікера, чи прийняти "цікаві" бюджетні рішення. У другому випадку це було б неможливо, за умови застосування ІМ.

        Ще раз: якщо би ІМ мав ту форму, яку Ви пропонуєте, то тоді би логічно було зменшити число депутатів ВР до числа політичних сил, які пройшли у ВР.

        З іншого боку - того самого спікера чи "цікаві" бюджетні рішення може прийняти і "неформальне" об"єднання депутатів - що пропонуєте в цьому випадку?

        > > > Це абстрактні питання (на які я не знаю відповіді), що мають мало спільного з українською ситуацією. Як на мене, треба розрізняти питання контролю кожного голосування депутатів ( малореальне з наведених вище причин) і грубого порушення дисципліни, яким безумовно є вихід зі списку партії/блоку, за які голосував виборець.
        > >
        > > В цьому випадку згідно Конституції депутат автоматично вилітає з ВР (хоча я й вважаю таке положення хибним). Тому ніхто "добровільно" з фракцій виходити не буде - в будь-якому випадку.
        >
        > Хіба це чітко прописано у Конституції?

        Зацитую інтерв'ю все того ж отвєрствія:

        Депутат лишается полномочий: в случае смерти, в случае личного заявления, если не отказался от деятельности, несовместимой с депутатской работой, если в отношении него обрел силу обвинительный приговор суда в уголовном деле, если он не вошел в состав фракции, по списку которой был избран…

        …Или если вышел из этого состава.

        Именно. Написано – «вышел», а не «выгнали». Совершенно однозначно. Так что у нас просто могут появиться внефракционные депутаты, вот и все.


        >А що робити, якщо 30 депутатів коаліції з 240 завжди голосують у дисонансі зі своїми фракціями?

        Це є ПОЛІТИЧНА проблема цих фракцій. Чому в їхніх фракціях опинилося цих 30 депутатів. І вони повинні за це нести відповідальність. Як і за все в цьому житті
        З іншого боку - в такому разі є сенс швидше відразу йти в опозицію - щоб не смішитися.

        > > > > Englishman пише:
        > > > > > за порушення дисципліни, чи це буде називатися тоталітаризмом?
        > > > >
        > > > > Ні, це буде називатися цілком закономірним покаранням долі за ідотизм та продажу мість при формуванні списків.
        > > >
        > > > Хто сперечається, що у списки потрапили корисливі опортуністи? Питання зараз в іншому- як запобігти розвалу партійної дисципліни і перетворенню ради у гадюшник найгіршого зразку (без відповідальності і контролю)

        Дуже просто - формувати списки демократичним способом, не продавати місць, не лишати в списках "кінці" на ніби-то політичних противників, етс. - одним словом, діяти за лозунгом Свистовича "БНГ" - і тоді жодних проблем з "корисливими опортуністами" в парламенті не буде.

        > > а ніяк. і не потрібно - кожен повинен платити за свої крайні дурості. а "наказати" тих, хто не оправдав Вашої довіри, будете мати змогу на наступних парламентських виборах.
        >
        > Тобто Ви пропонуєте мені голосувати за найбільш дисциплінованих депутатів (визнайте, порівняно не дурних), на яких я не покладав надій на минулих виборах? ;).

        гм...спробую порівняння :)

        коли Ви інвестуєте - Ви очікуєте певний зиск. але, подобається Вам це чи ні, це є Ваш ризик - куди саме інвестувати. І навіть у випадку, якщо Вам не була відома інформація про інвестований об'єкт - все одно у разі його банкрутства це залишається Вашою проблемою, хоча й Вам можна поспівчувати. З іншого боку, якщо у Вас було достатньо інформації про ненадійність справи, в яку інвестуєте (а Вас "прєдупрєждалі" ;) ), проте Ви в неї таки інвестували - не бачу доводу навіть для співчуття.

        Залишається лише надіятися, що хибна інвестиція навчить Вас більш об'єктивніше зважувати всі ризики...і наступного разу Ваша інвестиція себе оправдає ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.13 | Shooter

         P.S. для Englishmana

         Щодо розуміння "демократії по БЮТівськи":

         http://www.glavred.info/archive/2006/05/19/144849-16.html

         В четверг, 18 мая, во время выборов председателя Тернопольского областного совета процесс тайного голосования снимался на видеокамеру, сообщает корреспондент «Главреда».

         Поход каждого депутата к кабинке с урной фиксировался видеосъемкой, которую проводили по указанию лидера БЮТ в области, ныне нардепа Василия Деревлянного. По его же указанию, каждый голосующий от БЮТ демонстрировал в объектив видеокамеры листок со своим результатом. Это, по словам самих депутатов, позволяло проверить, все ли представители БЮТ голосовали так, «как надо».

         **********

         Подобається?
        • 2006.06.13 | Englishman

         Re: тоді то не буде називатися парламентською демократією

         Shooter пише:

         > > Я думаю, все буде простіше-система працюватиме сама по собі. З ряду ключових, принципових для держави питань буде досягнуто домовленості, без яких коаліція не буде існувати, інші ж просто не виправдають втрати часу на переговорний процес.
         > > Формальне об"єднання депутатів поза коаліцією може, наприклад, обрати спікера, чи прийняти "цікаві" бюджетні рішення. У другому випадку це було б неможливо, за умови застосування ІМ.
         >
         > Ще раз: якщо би ІМ мав ту форму, яку Ви пропонуєте, то тоді би логічно було зменшити число депутатів ВР до числа політичних сил, які пройшли у ВР.

         Ще раз і два: імперативний мандат повинен діяти як дисциплінарний засіб, який дозволить проводити життєво важливі рішення через парламент, і я вже казав чому він не буде примушувати депутатів голосувати одностайно на кожному засіданні.


         > >А що робити, якщо 30 депутатів коаліції з 240 завжди голосують у дисонансі зі своїми фракціями?
         >
         > Це є ПОЛІТИЧНА проблема цих фракцій. Чому в їхніх фракціях опинилося цих 30 депутатів. І вони повинні за це нести відповідальність. Як і за все в цьому житті

         угу. от тільки країна буде все це терпіти декілька років. Ну і досить просто буде пояснити людям, що внаслідок недосконалого законодавства їх депутатів перекупили, і вони нічого не змогли з цим вдіяти.
         >
         > гм...спробую порівняння :)
         >
         > коли Ви інвестуєте - Ви очікуєте певний зиск. але, подобається Вам це чи ні, це є Ваш ризик - куди саме інвестувати. І навіть у випадку, якщо Вам не була відома інформація про інвестований об'єкт - все одно у разі його банкрутства це залишається Вашою проблемою, хоча й Вам можна поспівчувати. З іншого боку, якщо у Вас було достатньо інформації про ненадійність справи, в яку інвестуєте (а Вас "прєдупрєждалі" ;) ), проте Ви в неї таки інвестували - не бачу доводу навіть для співчуття.
         >
         > Залишається лише надіятися, що хибна інвестиція навчить Вас більш об'єктивніше зважувати всі ризики...і наступного разу Ваша інвестиція себе оправдає ;)

         Я про свій вибір не шкодую- він був найкращим з того, що було запропоновано на той момент.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua